Προς το περιεχόμενο

Assassin’s Creed Valhalla [PC]


7nisiotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 λεπτά πριν, roginsky12 είπε

οτι πιο ακυρο εχω ακουσει...τα γραφικα του παιχνιδιου ερχονται απο το μελλον

ναι έρχονται παρέα με ένα Ντελόριαν

🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 846
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

24 λεπτά πριν, roginsky12 είπε

οτι πιο ακυρο εχω ακουσει...τα γραφικα του παιχνιδιου ερχονται απο το μελλον

Αν στο μέλλον έχουμε ακόμη screen space reflections, baked lighting και TAA καήκαμε. Το μόνο, ας το πούμε, προηγμένο που έχει το game είναι τα volumetric clouds αλλά τέτοια είχε και το Crysis που βγήκε το 2007. Φυσικά και το game έχει μια χαρά visuals, τα textures είναι πολύ καλά και το artwork επίσης, ενώ ο κόσμος είναι το μόνο πράγμα που ξέρει να κάνει καλά η Ubisoft και είναι φοβερός φυσικά. Αλλά από τεχνικής άποψης δεν έχει κάτι ιδιαίτερο, τις γνωστές τεχνικές που έχουμε εδώ και πολλά χρόνια χρησιμοποιεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Εννοείται controller, με mouse/keyboard είναι μάπα.

H controller η ποντίκι με πλαϊνά κουμπιά καταργείς τελείως τα shift και alt που είναι ότι πρέπει για τενοντίτιδα και παίζεις με ποντίκι για run και dodge. Το input lag του controller και η αργή κίνηση του αναλογικού δεν αντέχεται αν μάθεις με μηχανικό και ποντίκι με μεγάλο dpi όχι ασύρματα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Arkin είπε

H controller η ποντίκι με πλαϊνά κουμπιά καταργείς τελείως τα shift και alt που είναι ότι πρέπει για τενοντίτιδα και παίζεις με ποντίκι για run και dodge. Το input lag του controller και η αργή κίνηση του αναλογικού δεν αντέχεται αν μάθεις με μηχανικό και ποντίκι με μεγάλο dpi όχι ασύρματα. 

Τα τρίτου προσώπου δεν είναι για mouse/keyboard. Είναι φτιαγμένα για controller, αντίστοιχα τα FPS είναι φτιαγμένα για mouse/keyboard. Τώρα βέβαια είναι ό,τι βολεύει τον καθένα, αλλά γενικά αν το πάρεις ισχύουν αυτά που είπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Τα τρίτου προσώπου δεν είναι για mouse/keyboard. Είναι φτιαγμένα για controller, αντίστοιχα τα FPS είναι φτιαγμένα για mouse/keyboard. Τώρα βέβαια είναι ό,τι βολεύει τον καθένα, αλλά γενικά αν το πάρεις ισχύουν αυτά που είπα.

Ισχύει αυτό έχεις δίκιο απλά επειδή τελείωσα Origins odyssey και γενικά πολλά tps με mouse keyboard ήταν απόλαυση με αυτό τον τρόπο. Όταν ήμουν με το alt και shift ήταν ζόρι δεν βολεύει καθόλου στο μισάωρο πονάνε τα δάχτυλα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο το Reaper armor αλλά θέλει grinding για να το πάρεις. Θυμίζει περισσότερο AC στο Siege of Paris DLC, σου λέει για infiltrations, να μιλήσεις με κόσμο γύρω γύρω για το πως θα προσεγγίσεις τον στόχο κλπ.

maxresdefault.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, roginsky12 είπε

εχω σκοτωσει ολα τα members of the Order εκτος απο The Father

...οταν επιστρεφω στη βαση για to τελευταιο quest δεν ενεργποιειται...για ποιο λογο?

Πρέπει να έχεις ολοκληρώσει το Main story (εννοώντας και την τελευταία περιοχή). Μετά θα σου εμφανιστεί ο Hytham στην εξώπορτα του Hall και θα σου δώσει ένα γράμμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, stavros750 είπε

Πρέπει να έχεις ολοκληρώσει το Main story (εννοώντας και την τελευταία περιοχή). Μετά θα σου εμφανιστεί ο Hytham στην εξώπορτα του Hall και θα σου δώσει ένα γράμμα.

δεν ισχυει αυτο που λες...το τερματισα ολο και δεν εμφανιζεται πουθενα.Δεν ξεκιναει το quest

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, roginsky12 είπε

δεν ισχυει αυτο που λες...το τερματισα ολο και δεν εμφανιζεται πουθενα.Δεν ξεκιναει το quest

Έπαιξες την μάχη του hamtunscire και έχεις καθαρίσει όλο τον pledge χάρτη; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επαιξα την μαχη αλλα δε φαινεται να εχει τελειωσει το arc

αλλα δεν μου βγαζει καποιο quest για να συνεχισω

7 ώρες πριν, stavros750 είπε

Έπαιξες την μάχη του hamtunscire και έχεις καθαρίσει όλο τον pledge χάρτη; 

επαιξα την μαχη αλλα δε φαινεται να εχει τελειωσει το arc

αλλα δεν μου βγαζει καποιο quest για να συνεχισω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, roginsky12 είπε

επαιξα την μαχη αλλα δε φαινεται να εχει τελειωσει το arc

αλλα δεν μου βγαζει καποιο quest για να συνεχισω

Spoiler

IMG_20210916_212810.jpg.041b231db2c23fc1dbe8b13d09e9dae6.jpg

Το βρήκα σε YT βίντεο, αν δεν είναι και αυτό, σηκώνω τα χέρια ψηλά 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, stavros750 είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

IMG_20210916_212810.jpg.041b231db2c23fc1dbe8b13d09e9dae6.jpg

Το βρήκα σε YT βίντεο, αν δεν είναι και αυτό, σηκώνω τα χέρια ψηλά 😂

δεν ειναι μαζι μου ο Σιγκουρντ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, roginsky12 είπε

ναι τωρα το εβγαλε κανονικα...

Τουλάχιστον λύθηκε το μυστήριο. Μου θυμίζει τις επιπλέον αποστολές που έδινε ή με preorder ή τις αγόραζες στο club rewards. Μου είχαν εμφανιστεί στο κουτί με την αλληλογραφία, τις αποδέχθηκα και τις έψαχνα 5 μέρες, μέχρι να εμφανιστούν τυχαία πάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...