Προς το περιεχόμενο

Assassin’s Creed Valhalla [PC]


7nisiotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 1 μήνα μετά...
  • Απαντ. 846
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θέλω γνώμες από ανθρώπους που το τερμάτισαν μαζί με όλα τα ερωτηματικά για πιθανή αγορά. Πόσο μεγαλύτερο ή μικρότερο είναι συγκριτικά με το Odyssey και πόσο παλεύεται όταν αρχίζεις να παίζεις τα μη υποχρεωτικά quest.
Γιατί ξεκίνησα να τελειώσω ότι λίγα είχα αφήσει από το προηγούμενο και τελειωμό δεν έχει. 
Σύγκριση με witcher, rdr, gta κ.α ευπρόσδεκτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, G.TH. είπε

Θέλω γνώμες από ανθρώπους που το τερμάτισαν μαζί με όλα τα ερωτηματικά για πιθανή αγορά. Πόσο μεγαλύτερο ή μικρότερο είναι συγκριτικά με το Odyssey και πόσο παλεύεται όταν αρχίζεις να παίζεις τα μη υποχρεωτικά quest.
Γιατί ξεκίνησα να τελειώσω ότι λίγα είχα αφήσει από το προηγούμενο και τελειωμό δεν έχει. 
Σύγκριση με witcher, rdr, gta κ.α ευπρόσδεκτη.

Στα ίδια και λίγο μεγαλύτερο από Odyssey. Τα μη υποχρεωτικά quest αξίζουν στην αρχή για 2-3 περιοχές ίσα ίσα να δεις πως είναι, αλλά όταν έχεις να ξεκλειδώσεις 10 τέτοιες περιοχές με τον ίδιο σχεδόν τρόπο, καταντά μονότονο και βαριέσαι πολύ. Story ξεκινάει δυνατά, αλλά λίγο πριν τα μέσα, κάνει κοιλιά που συνεχίζεται μέχρι και το τέλος ενώ το ending είναι απογοητευτικό θα έλεγα. Στα + το DLC στο Παρίσι. Γενικά μόνο οι Fan της σειράς (όπως και εγώ) ασχολήθηκαν πολύ με το τίτλο, ενώ οι περισσότεροι θα βαρέθηκαν γρήγορα και είτε το παράτησαν, είτε έτρεξαν το main story να το διώξουν από την λίστα.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, G.TH. είπε

Θέλω γνώμες από ανθρώπους που το τερμάτισαν μαζί με όλα τα ερωτηματικά για πιθανή αγορά. Πόσο μεγαλύτερο ή μικρότερο είναι συγκριτικά με το Odyssey και πόσο παλεύεται όταν αρχίζεις να παίζεις τα μη υποχρεωτικά quest.
Γιατί ξεκίνησα να τελειώσω ότι λίγα είχα αφήσει από το προηγούμενο και τελειωμό δεν έχει. 
Σύγκριση με witcher, rdr, gta κ.α ευπρόσδεκτη.

Ως μπουχτισμένος από ubisoft παιχνίδια αν είσαι φρέσκος στο odyssey κάνε καιρό να ξανά πιάσεις ubisoft open world. Στο καπάκι 2 μεγάλα ac δεν βγαίνουν αν πάμε για 100%. Στην τιμή που έχει η gold βρίσκονται πολύ καλύτερα παιχνίδια αυτή τη στιγμή. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κατεβαστε το σημερινο patch γιατι φτιαξανε τα textures.Φαινονται με πιο ευκρινεια,καθαροτατα..

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν το βαλεις θα καταλαβεις οτι ενα χρονο τωρα το παιζαμε με low resolution,σαν να μην φορτωνανε.

Ειναι λες και βαλανε hd texture pack μαζι με sharpening ενα πραγμα.

Απο τον χαρακτηρα μεχρι τα καστρα,δρομοι,βλαστηση,δεντρα.

Τα παντα ολα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά η σειρά έχει πάει εντελώς αλλού και πολλοί έχουν ξενερώσει. Ακόμα κι εγώ που δεν είχα θέμα, νομίζω το έχουν παρατραβήξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ενταξει εγω θα πω την αληθεια,μου αρεσει που πειραματιζονται και το κανουν πιο πολυ rpg ΑΛΛΑ για εμενα το Valhalla σαν ιστορια,σεναριο και η δομη των main quest ηταν λες και το εστησε μια ομαδα απο μαθητευομενους developers υπο την επιβλεψη καποιων παλιων.

O κοσμος του τελειως αναλατος και στεγνος που δεν σου εκανε και τοσο κεφι να τον εξερευνησεις.

To odyssey π.χ ασχετα σε ποιους αρεσε και σε ποιους οχι,ηταν πολυ πιο μελετημενο σε αυτους τους τομεις και με πολυ ποικιλια σε biomes και σε lvl design.

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Ναι αλλά η σειρά έχει πάει εντελώς αλλού και πολλοί έχουν ξενερώσει. Ακόμα κι εγώ που δεν είχα θέμα, νομίζω το έχουν παρατραβήξει.

Απο το origins ειχαμε υπερφυσικα με τους θεους στο curse of pharaoh επειτα στο odyssey παλι με ενα σωρο θεους στο atlantis. Τα προηγουμενα ηταν πιο to the ground αν και αν θυμασαι και στο black flag και στο syndicate ειχαμε καποια υπερφυσικα με τους αρχικακους στο τελος. Τωρα με το Ragnarok ειναι ενα επιπεδο πανω στο υπερφυσικο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά το τελευταίο update βγάζει άσπρη εικόνα το παιχνίδι. 

Για να φτιάξει σβήνουμε τον φάκελό του από τα documents, απλα μετά χάνει τα settings και θέλει ξανά ρύθμιση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...