Προς το περιεχόμενο

Assassin’s Creed Valhalla [PC]


7nisiotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όταν αποφασίζω να το ξεκινήσω και εγώ κάποια στιγμή, εσείς που το έχετε παίξει, τι προτείνετε; Male ή Female; Είναι όπως στο Odyssey που ο malakas ο Αλέξιος είναι... ακριβώς αυτό, οπότε Kassandra δαγκωτό; Ή να τον προτιμήσω male γιατί η female Eivor δεν μου αρέσει καθόλου εμφανισιακά (σαν dude την έχουν κάνει, που σαι ρε Lagertha...)

Επεξ/σία από chrisde
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 846
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

To story ειναι καθολου καλυτερο απο οτι το odyssey ; Γινεται βασανο να παιζεις παιχνιδια της ubisoft μετα απο ενα σημειο γιατι οι γραφεις της εχουν μεινει σε εκθεσεις δημοτικου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα αυτά τα quests κακά τα ψέματα είναι μόνο αν δεν έχεις κάτι άλλο να παίξεις. Ποιος θα κάτσει να κατεβάσει 100GB Odyssey και άλλα 70-80 πόσο είναι το Valhalla για 2 quest-άκια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
49 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

To story ειναι καθολου καλυτερο απο οτι το odyssey ; Γινεται βασανο να παιζεις παιχνιδια της ubisoft μετα απο ενα σημειο γιατι οι γραφεις της εχουν μεινει σε εκθεσεις δημοτικου. 

Μετριότητα το story, με αδιάφορο ending. Ξεκινάει δυναμικά αλλά μόλις φτάσεις Αγγλία χαλάει πολύ το πράγμα και γίνεται μονότονο.

Επεξ/σία από stavros750
  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, noFEARgr είπε

Είχα παίξει το αρχικό μέρος και το βρήκα μετριότατο στην καλύτερη, αν μου λες ότι μετά γίνεται χειρότερο άστα να πάνε.

Το μόνο που άξιζε ήταν η παράλληλη ιστορία με την Asgard που πιάνει σκανδιναβική μυθολογία και το 2ο DLC στο Παρίσι που αντέγραψε λίγο σε gameplay το Unity.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, chrisde είπε

Όταν αποφασίζω να το ξεκινήσω και εγώ κάποια στιγμή, εσείς που το έχετε παίξει, τι προτείνετε; Male ή Female; Είναι όπως στο Odyssey που ο malakas ο Αλέξιος είναι... ακριβώς αυτό, οπότε Kassandra δαγκωτό; Ή να τον προτιμήσω male γιατί η female Eivor δεν μου αρέσει καθόλου εμφανισιακά (σαν dude την έχουν κάνει, που σαι ρε Lagertha...)

Κασσάνδρα με τα χίλια στο odyssey. Για Valhalla δεν γνωρίζω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τέλος και το Valhalla crossover story. Χαζαμαρούλα κι' αυτό. Anyway, παρατήρησα ότι το Odyssey δεν έχει καθόλου traversal stutters αλλά έχει frame pacing issues(Στο πανάρισμα της κάμερας σε synchronization για παράδειγμα), ενώ το Valhalla είναι εντελώς ομαλό στο frame pacing αλλά έχει κάποια traversal stutters(Καμία σχέση με αυτά του Halo Infinite ή του Far Cry 6 εννοείται) κυρίως όταν πλησιάζεις κοντά σε κτίριο και το σπαστικό στιγμιαίο stutter στο auto-save.

Αυτά για τις διαφορές DX11(Odyssey) με DX12(Valhalla).

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμένα το Valhalla έκανε αρκετά random crash to desktop ενώ το Odyssey ήταν βράχος. Μόνο 1 φορά κράσαρε στις 120+ ώρες που έπαιξα.

Κατά τα άλλα εγώ πάντα διαλέγω άντρα χαρακτήρα. Είναι δυνατόν να παίζεις Σπαρτιάτη πολεμιστή γυναίκα; Ή σκληρό Βίκινγκ σφάχτη γυναίκα; Εμένα δεν μου κάθεται καλά πάντως. Άλλωστε και η ubisoft στα διάφορα trailer και εξώφυλλα τους ανδρικούς χαρακτήρες χρησιμοποιεί άσχετα αν λέει ότι canon στο lore είναι οι γυναίκες χαρακτήρες.

 

Επεξ/σία από Silverage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει προτίμηση του καθένα είναι αυτή, εμένα μ' αρέσει να παίζω με γυναίκα τα περισσότερα παιχνίδια. Στο Valhalla επέλεξα άντρα όμως γιατί η γυναίκα ''αντρίζει'' και δεν μου άρεσε.

Crashes είχε στις αρχές το Valhalla, στην πορεία το έφτιαξαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μέχρι 1-2 μήνες που το τελείωσα ακόμα κράσαρε πάντως. Κυρίως όταν έκανα raid στα μοναστήρια πάντα 2-3 φορές, δεν ξέρω τί παθαινε. Και κάθε φορά ξεκινούσε απο την αρχή το raid και μου έσπαγε τα νεύρα. Έπρεπε να το πάω σφαίρα για να το τελειώσω πριν κρασάρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το σκέφτηκα αυτό στην αρχή γιατί είχα κάνει ένα μικρό oc στην κάρτα απο το afterburner αλλά και στα default που το είχα μετά πάλι τα ίδια  έκανε. Έκανα και reinstall 2 φορές αλλά τίποτα. Κάτι δεν του άρεσε στο σύστημά μου.

Επεξ/σία από Silverage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...