Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, hountalas είπε

Είσαι στο club του fb? Γιατί αναφέρθηκε εκεί ένα όνομα - πωλητής σε κάποια Αθηναϊκή νομίζω αντιπροσωπεία για "καλύτερες" πωλήσεις!

Και εγώ κατά 95% σαν το δικό σου θα κλείσω αλλά φιμέ εργοστασιακά κρύσταλλα δεν μπορούν να μου κάνουν δώρο επειδή αυτό μπαίνει στο εργοστάσιο και επιβαρύνεται η ΛΤΠΦ, ανεβαίνει τα 17.000. Διευκρίνισε λίγο τι θα σου κάνουν δώρο , ζελατίνες ή το κρύσταλλο? Όπως και την διχρωμία μήπως θα περάσουν αυτοκόλλητο? Γιατί αυτή η επιλογή είναι μόνο στο gt line αν δεν κάνω λάθος.

Εδώ Θεσσαλονίκη που είμαι , στο τέλος θα το αγοράσω από άλλο πλανήτη

Μεμβράνες βάζουν δωρο. Μου είπε και εμένα να μου τις βάλει αλλά επειδή η κοσμοκαρ δε τους αφήνει θα έβαζε μόνο στα 3 πίσω κ θα έπρεπε να πάω να βάλω μπροστά όποτε αρκέστηκα στο συναγερμο κ πηρα επιπλέον έκπτωση τα λεφτά από τις μεμβράνες για να πάω να τις βάλω μονος μου. 
 

για τη διχρωμία λογικά αυτοκόλλητη μεμβράνη θα του βάλουν. Μια χαρά αποτέλεσμα βγαζει το έχει κάνει φίλος σε ένα Citroen C3 σε ουρανό και καθρέφτες (ήθελε διχρωμία και δεν είχε ετοιμοπαραδοτο) εδώ κ 2 χρόνια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12.6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, hountalas είπε

Α γιατί το είχα ψάξει και εγώ με τα έξτρα αλλά δεν γινόταν. Έτσι σκεφτόμουν και εγώ να έβαζα αυτοκόλλητο στον ουρανό και φιμέ στα πίσω μιας και τα κρύσταλλα τελικά είναι μόνο για ομορφιά ,δεν παρέχουν προστασία από τον ήλιο. Από ποια αντιπροσωπεία έκανες το deal? Εμένα δν μου λένε κάτι για δώρο γιατί μάλλον επειδή το καθυστερώ θα νομίζουν ότι δεν θα το πάρω?

Τι Αμαξι ψάχνεις να σου πω αν έχει τη μάρκα... :)

εγω έγινα πολύ πιεστικός σε όλους στο θέμα της τιμής κ πήγαινα έτοιμος με χαρτιά συν προκαταβολή μετρητά 

Επεξ/σία από paylidis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, hountalas είπε

Σαν το δικό σου ρε! 2008 Allure 1.2 100hp

Εγώ κασέρι θα τους τα σκάσω. Αλλά περιμένω να δω και το golf λίγο μπας και. Puma st line x ήθελα αλλά τελικά οι χώροι με διώξανε. Εκτός αν το βρω στα 22.500 με 23.000 ίσως το ξανασκεφτώ.

με αλλο με μπερδεψες, εγω μονο γερμανους προτιμω! 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, hountalas είπε

Α εσύ πήρες το Audi! Εμ ο τσόφρας μας το έκανε εδώ το νήμα ολόκληρο forum!

Και επάνω που ήθελα να σου γράψω ότι τα έχεις μπερδέψει 🤣

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, hountalas είπε

Α εσύ πήρες το Audi! Εμ ο τσόφρας μας το έκανε εδώ το νήμα ολόκληρο forum!

παντως κακα τα ψεματα αλλα τα περιθώρια κέρδους/δώρων στο audi και άλλο στα Peugeot... εφόσον ομως βρέθηκε καποιος που κανει καλη τιμη/δώρα δε χανεις κατι να πας και να τον πιέσεις :) 

* για την ιστορία πολυ καλη τιμή μου έκανε και κάποιος απο επαρχία αλλα υπηρχαν αντικειμενικές δυσκολίες και δε το προχώρησα, επειδη τον εκτιμησα ωστόσο υπολογίζω όταν θα αλλαξουμε της γυναικας να παω σε αυτόν (εχει και άλλες μαρκες του group)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το βλέπω το thread να καταλήγει όπως αυτό με τα κλιματιστικά. 8000 σελίδες +++

PS: Για την ιστορία και εγώ τελικά έκλεισα το C-HR CLUB hybrid. Η μόνη σκέψη στο τέλος ήταν αν θα έβαζα το tech pack με κόστος περί τα 3κ το οποίο δίνει full led, αναδιπλούμενους καθρέφτες, keyless, προειδοποίηση τυφλού σημείου κτλ. Αλλά μάλλον δεν θα τα προσθέσω γιατί έχω πάθει και εγώ λίγο @tsofras , οπότε σκέφτομαι σε 3-4 χρόνια το πολύ να το πουλήσω και να κινηθώ προς plug-in hybrid, ηλεκτρικό κτλ. 

Επεξ/σία από pareisaktos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, pareisaktos είπε

Το βλέπω το thread να καταλήγει όπως αυτό με τα κλιματιστικά. 8000 σελίδες +++

PS: Για την ιστορία και εγώ τελικά έκλεισα το C-HR CLUB hybrid. Η μόνη σκέψη στο τέλος ήταν αν θα έβαζα το tech pack με κόστος περί τα 3κ το οποίο δίνει full led, αναδιπλούμενους καθρέφτες, keyless, προειδοποίηση τυφλού σημείου κτλ. Αλλά μάλλον δεν θα τα προσθέσω γιατί έχω πάθει και εγώ λίγο @tsofras , οπότε σκέφτομαι σε 3-4 χρόνια το πολύ να το πουλήσω και να κινηθώ προς plug-in hybrid, ηλεκτρικό κτλ. 

Καλημέρα.

Κάνουν καμία έκπτωση στην Toyota ή στο έδωσαν στα 25500-26000; Κοιτάω κι εγώ αλλά επειδή με εκνευρίζει η πολιτική τους με τα test drive δεν έχω όρεξη να πάω ούτε να ρωτήσω την τιμή. Έτσι κι αλλιώς από υβριδικό έρχομαι ξέρω τι να περιμένω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, kgkatzi είπε

Καλημέρα.

Κάνουν καμία έκπτωση στην Toyota ή στο έδωσαν στα 25500-26000; Κοιτάω κι εγώ αλλά επειδή με εκνευρίζει η πολιτική τους με τα test drive δεν έχω όρεξη να πάω ούτε να ρωτήσω την τιμή. Έτσι κι αλλιώς από υβριδικό έρχομαι ξέρω τι να περιμένω.

Όπως το είπες. ΚΑΜΙΑ. Δεν κάνουν καμία τρομερή έκπτωση τύπου peugeot summer sales (ούτε και έχω δει ποτέ την toyota να κάνει γενναίες εκπτώσεις)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, pareisaktos είπε

Όπως το είπες. ΚΑΜΙΑ. Δεν κάνουν καμία τρομερή έκπτωση τύπου peugeot summer sales (ούτε και έχω δει ποτέ την toyota να κάνει γενναίες εκπτώσεις)

Εδω πας στις εκθεσεις τους και κυνηγας τον πωλητη αντι να σε κυνηγησει αυτος, δε τους νοιαζει πρακτικά, ξερουν οτι θα πουλησουν λόγω "αξιοπιστίας"...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, paylidis είπε

Ευχαριστώ πολύ!
 

Q3 1.5Τ/150 ps/manual/comfort pack, μεταλλικο χρωμα συν κάτι αλλά έξτρα... πολύ πλούσιο με led φώτα κλπ κλπ. Έκανα οικονομική υπέρβαση (το πάνω όριο μου) αλλά άξιζε. Το μόνο - η έλλειψη rear view camera την οποία θα βάλω Γνήσια retrofit στην πορεία κάποια στιγμή καθως αν το παρήγγελνα με αυτήν θα ερχόταν καλό Οκτώβρη κ η έλλειψη προβολέων ομίχλης που Μου είναι ψιλό αδιάφορο

Πολυ καλη επιλογη! Και νομιζω τιμιο σε τιμη, συγκριτικά με τα αλλα suv! Kαλοριζικο, να το χαρείτε! 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα για να λέμε και του στραβου το δίκιο το μοναδικό αμάξι που συνδυάζει χώρους, αξιοπιστια γιαπωνέζικου, ποιότητα κατασκευής ευρωπαϊκού, κινητήρα διαμάντι και φουλ εργοστασιακό εξοπλισμό (μέχρι και συναγερμό εργοστασιακό) σε μια λογική τιμή 22-23κ είναι το Civic

Λίγο λιγοτερο καγκουρικο να ήταν σχεδιαστικά θα το είχα τσιμπήσει

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, pareisaktos είπε

Το βλέπω το thread να καταλήγει όπως αυτό με τα κλιματιστικά. 8000 σελίδες +++

PS: Για την ιστορία και εγώ τελικά έκλεισα το C-HR CLUB hybrid. Η μόνη σκέψη στο τέλος ήταν αν θα έβαζα το tech pack με κόστος περί τα 3κ το οποίο δίνει full led, αναδιπλούμενους καθρέφτες, keyless, προειδοποίηση τυφλού σημείου κτλ. Αλλά μάλλον δεν θα τα προσθέσω γιατί έχω πάθει και εγώ λίγο @tsofras , οπότε σκέφτομαι σε 3-4 χρόνια το πολύ να το πουλήσω και να κινηθώ προς plug-in hybrid, ηλεκτρικό κτλ. 

Το θέμα θα κλειδώσει όταν ο tsofras αποφασίσει ότι δεν του αρέσουν τα αυτοκίνητα και θελήσει μηχανάκι. Μέχρι τότε, θα έχει ανοίξει δική του μάντρα και θα πουλάει αυτά που αγοράζει κι έπειτα δεν του αρέσουν. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, paylidis είπε

Εδω πας στις εκθεσεις τους και κυνηγας τον πωλητη αντι να σε κυνηγησει αυτος, δε τους νοιαζει πρακτικά, ξερουν οτι θα πουλησουν λόγω "αξιοπιστίας"...

Δεν έχω παράπονο όσες φορές έκανα online αίτημα για test drive με πήραν εντός 3 εβδομάδων... Είχα το υβριδικό Yaris του 2018 γιατί τότε τσιγκουνεύτηκα να πάρω το Chr που πραγματικά μου άρεσε. Μου το έκλεψαν πριν 3 μήνες σε 1-2 βδομάδες λογικά θα πάρω την αποζημίωση και περιμένω μήπως περάσουν επιτέλους το νομοσχέδιο για τα τέλη ταξινόμησης και πέσει λίγο η τιμή στα έξτρα. Η Corolla κούκλα, αλλά αισθάνομαι πολύ στριμωγμένος ως οδηγός 1,92 συν ότι φοβάμαι ότι θα βρίσκει κάτω πολύ εύκολα.

Επεξ/σία από kgkatzi
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, lightsout είπε

Το θέμα θα κλειδώσει όταν ο tsofras αποφασίσει ότι δεν του αρέσουν τα αυτοκίνητα και θελήσει μηχανάκι. Μέχρι τότε, θα έχει ανοίξει δική του μάντρα και θα πουλάει αυτά που αγοράζει κι έπειτα δεν του αρέσουν. 

Τον φάγατε τον άνθρωπο.... 😛 θα δείτε πως θα το λατρέψει το 2008 και μετά δεν θα γυρνάει σε hatchback κατηγορία. :D Απλά πρέπει να του δώσει λίγο χρόνο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, kgkatzi είπε

Δεν έχω παράπονο όσες φορές έκανα online αίτημα για test drive με πήραν εντός 3 εβδομάδων... Είχα το υβριδικό Yaris του 2018 γιατί τότε τσιγκουνεύτηκα να πάρω το Chr που πραγματικά μου άρεσε. Μου το έκλεψαν πριν 3 μήνες σε 1-2 βδομάδες λογικά θα πάρω την αποζημίωση και περιμένω μήπως περάσουν επιτέλους το νομοσχέδιο για τα τέλη ταξινόμησης και πέσει λίγο η τιμή στα έξτρα. Η Corolla κούκλα, αλλά αισθάνομαι πολύ στριμωγμένος ως οδηγός 1,92 συν ότι φοβάμαι ότι θα βρίσκει κάτω πολύ εύκολα.

3 εβδομάδες ή 3 μέρες εννοείς; Οι μάρκες που είδα εγώ αν όχι αυθημερόν με είχαν καλέσει την επόμενη!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...