Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 λεπτά πριν, tsofras είπε

Μπράβο ρε φίλε , αυτά είναι δώρα όχι σαν και εμένα έναν συναγερμό της πλάκας ούτε τα παράθυρα δεν ανεβάζει

Την διχρωμία πως θα στην κάνουν? Θα στο βάψουν αυτοί? Το σκέφτηκα και εγώ γιατί όντως είναι ομορφότερο έτσι

Τα άλογα?

Στην ίδια τιμή 18500€?

Πήρα το allure, οπότε θα το πάρω στα 22.000. Είδα και την απλή έκδοση, μου άρεσε πολύ, αλλά το allure εκτός από τη διχρωμία, είχε όλα όσα ήθελα πραγματικά. Τη διχρωμία, δε ρώτησα, αλλά θεωρώ δεδομένο πως θα μου την κάνουν αυτοί, πράγμα που δε με πειράζει καθόλου. Ειδικά στα χρώματα που διαλέξαμε πάει πολύ.. ίσως να το κάνεις! 

Σχετικά με τα άλογα, μου είπαν πως θα πάρει σίγουρα 25 και ίσως 30, αλλά μου είπαν να περιμένω 25. Μου είπαν επίσης πως δε θα πειραχτεί καθόλου η μηχανή και πως δε θα πειραχτεί καθόλου η εγγύηση. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12.6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, paylidis είπε

Ευχαριστώ πολύ!
 

Q3 1.5Τ/150 ps/manual/comfort pack, μεταλλικο χρωμα συν κάτι αλλά έξτρα... πολύ πλούσιο με led φώτα κλπ κλπ. Έκανα οικονομική υπέρβαση (το πάνω όριο μου) αλλά άξιζε. Το μόνο - η έλλειψη rear view camera την οποία θα βάλω Γνήσια retrofit στην πορεία κάποια στιγμή καθως αν το παρήγγελνα με αυτήν θα ερχόταν καλό Οκτώβρη κ η έλλειψη προβολέων ομίχλης που Μου είναι ψιλό αδιάφορο

Ασφαλή και απροβλημάτιστα χιλιόμετρα να έχεις!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Boubis1411 είπε

Αν οδηγήσεις Ιάπωνα θα σε καλύψει μια χαρά, εσύ απλά κοιτάς λάθος. 

Πάρε τα σαπακια τα seat που καίνε τα άντερα τους και κάθε 200 χιλιάδες θέλουν επισκευή. ι

Είμαι περίεργος.... δεν έχεις ούτε έναν φίλο μηχανικό να σου πει ποια είναι τα καλύτερα αυτοκίνητα στον κόσμο; 

Έχεις μπει σε Toyota; 

Α κ σε όσους γελάνε ξύδι.... 

MADE IN JAPAN 

FOR EVER 

Να σαι καλά, ευθυμήσαμε κι απόψε.

Επίσης βρες κι ενα Toyota Made in Japan. ;)

4 ώρες πριν, paylidis είπε

Ευχαριστώ πολύ!
 

Q3 1.5Τ/150 ps/manual/comfort pack, μεταλλικο χρωμα συν κάτι αλλά έξτρα... πολύ πλούσιο με led φώτα κλπ κλπ. Έκανα οικονομική υπέρβαση (το πάνω όριο μου) αλλά άξιζε. Το μόνο - η έλλειψη rear view camera την οποία θα βάλω Γνήσια retrofit στην πορεία κάποια στιγμή καθως αν το παρήγγελνα με αυτήν θα ερχόταν καλό Οκτώβρη κ η έλλειψη προβολέων ομίχλης που Μου είναι ψιλό αδιάφορο

Πολύ δυνατό, αναμένουμε εντυπώσεις...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@paylidis με το καλό να έρθει και να το χαρείς, αμαξάρα.

Αλλά μου έκανε μεγάλη εντύπωση αυτό με τους προβολείς ομίχλης, με ποια λογική δεν τους βάζουν σε όλα τα αυτοκίνητα;

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, ProponitisTouKanape είπε

Όλοι μας :P 

E τότε ποιο leon!?! να το ξεχάσει και να πάρει μια τροχοσπιταρώνα να χωράμε όλοι οι φανμπόιδες ινσόμνιαξ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, tsofras είπε

Μπράβο ρε φίλε , αυτά είναι δώρα όχι σαν και εμένα έναν συναγερμό της πλάκας ούτε τα παράθυρα δεν ανεβάζει

Την διχρωμία πως θα στην κάνουν? Θα στο βάψουν αυτοί? Το σκέφτηκα και εγώ γιατί όντως είναι ομορφότερο έτσι

Τα άλογα?

Στην ίδια τιμή 18500€?

Προφανώς και δεν έχω την απαίτηση να έχεις διαβάσει 100 σελίδες, αλλά πες μου μία στα γρήγορα Ιάπωνα στα 18500 με 430 λίτρα πορτ μπαγκαζ σταε 4.3 μέτρα

Για να σε προλάβω

Toyota Corolla hatchback χωρίς χώρους

Sedan μεγάλο με ατμόσφαιρα κινητήρα ( αν δεν κάνω λάθος)

Suzuki Vitara 20000€

Suzuki SX4 20500€

Honda Civic 4.5 μέτρα 21000€

Toyota CHR ακριβό

Πες μου αν ξέχασα κάποιο

Πληρώνεις ότι παίρνεις... 

Honda and Toyota τα καλύτερα αυτοκίνητα. 

Πάρε το Σαπακι κ σε δέκα χρόνια θα κλαις. 

Πάτε να βγαλετε χαζούς το 99,9% των μηχανικών που λέει "μόνο made in japan". 

 

5 ώρες πριν, Dark_Nightfall είπε

Δώσε ένα Toyota σε οδηγό του στυλ Max Verstappen (που νομίζει ότι είναι) και αν μείνει βίδα 🤣

Μιλάμε για νορμάλ οδηγούς οκ. 

Αλλά κ πάλι θυμάμαι η toyota είναι στην f1 κ η Honda.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, @pnea1973 είπε

Εγώ ακόμα περιμένω... Σύμφωνα με την εδώ αντιπροσωπεία το αμάξι δεν έχει ακόμη κατασκευαστεί... ☹️

Θυμισε μας τι περιμενεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Boubis1411 είπε

Πληρώνεις ότι παίρνεις... 

Honda and Toyota τα καλύτερα αυτοκίνητα. 

Πάρε το Σαπακι κ σε δέκα χρόνια θα κλαις. 

Πάτε να βγαλετε χαζούς το 99,9% των μηχανικών που λέει "μόνο made in japan". 

Μιλάμε για νορμάλ οδηγούς οκ. 

Αλλά κ πάλι θυμάμαι η toyota είναι στην f1 κ η Honda.. 

1. Εκτός απο το Land Cruiser και τα Lexus, δεν υπάρχει made in Japan. Ξεπέρασε το.

2. Αν δεν είσαι μέλος του ISIS κι έχεις εμπάργκο σε νέα αυτοκίνητα, δεν υπάρχει κανένας λόγος να κρατήσεις αμάξι 25 χρόνια. Πόση μιζέρια πια...

3. Τι αμάξια έχουν όλοι οι μηχανικάρες που έκανες έρευνα και σου λένε μονο made in Japan? Γιατι και ο δικός μου τα εκθειάζει αλλά έχει VW...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, paylidis είπε

Μαύρο! Κ φυσικά ψάχνω κ εγώ τώρα εγκατάσταση φιμέ που να μη πρέπει να ξεκουμπωσει πλαστικά 😇

εννοειται θα έρθει φωτό...

Στα τελευταία 4 δεν μου έχουν ξεκουμπωσει τα πλαστικά.2020 έχουμε. Ποιος τα ξεκουμπωνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, ProponitisTouKanape είπε

1. Εκτός απο το Land Cruiser και τα Lexus, δεν υπάρχει made in Japan. Ξεπέρασε το.

2. Αν δεν είσαι μέλος του ISIS κι έχεις εμπάργκο σε νέα αυτοκίνητα, δεν υπάρχει κανένας λόγος να κρατήσεις αμάξι 25 χρόνια. Πόση μιζέρια πια...

3. Τι αμάξια έχουν όλοι οι μηχανικάρες που έκανες έρευνα και σου λένε μονο made in Japan? Γιατι και ο δικός μου τα εκθειάζει αλλά έχει VW...

Εγώ 200.000χλμ θα τα κάνω σε άλλη μία ζωή, άλλα 40 χρόνια

Οπότε το μόνο που δεν με προβληματίζει είναι η ζωή του κινητήρα ( ας αντέξει τουλάχιστον 50.000 θα το έχω πουλήσει στη δεκαετία)

Αν φτάσω σε φάση αγοράζω αμάξι μέχρι να πεθάνω τότε θα πάρω ένα Suzuki

1 λεπτό πριν, mp123 είπε

Στα τελευταία 4 δεν μου έχουν ξεκουμπωσει τα πλαστικά.2020 έχουμε. Ποιος τα ξεκουμπωνει

Στο άλλο ποστ αναφέρουν κάποιες lumar που ξεκουμπωνουν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, mp123 είπε

Στα τελευταία 4 δεν μου έχουν ξεκουμπωσει τα πλαστικά.2020 έχουμε. Ποιος τα ξεκουμπωνει

Στείλε ένα πμ με λεπτομέρειες. Εγώ σε όσα έχω βάλει ξεκουμπωσαν τις γλυστρες των παραθύρων. 

6 ώρες πριν, zio10 είπε

@paylidis με το καλό να έρθει και να το χαρείς, αμαξάρα.

Αλλά μου έκανε μεγάλη εντύπωση αυτό με τους προβολείς ομίχλης, με ποια λογική δεν τους βάζουν σε όλα τα αυτοκίνητα;

Ευχαριστώ. 
 

εχουν 240€ αξία κ εάν τους βάλουν αλλάζει κλίμακα κ ανεβάζει τη τιμή στο θεό. Το 99% των χειροκίνητων δεν έχει, στα αυτόματα που εκ των πραγμάτων αλλάζουν κλίμακα τους βάζουν...

δε με τρελάνει σαν feature, ανάθεμα και αν τους έχω χρησιμοποιήσει 2 φορές στα 10 χρόνια... μόνο οπτικό είναι το θέμα για εμένα κ ίσως σε καμία τετραετία να τους βάλω αν μου τη δώσει, η καλωδίωση υπάρχει μόνο Εγκατάσταση στον προφυλακτήρα-αλλαγή στο διακόπτη θέλει Κ μια κωδικοποίηση. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, ProponitisTouKanape είπε

1. Εκτός απο το Land Cruiser και τα Lexus, δεν υπάρχει made in Japan. Ξεπέρασε το.

2. Αν δεν είσαι μέλος του ISIS κι έχεις εμπάργκο σε νέα αυτοκίνητα, δεν υπάρχει κανένας λόγος να κρατήσεις αμάξι 25 χρόνια. Πόση μιζέρια πια...

3. Τι αμάξια έχουν όλοι οι μηχανικάρες που έκανες έρευνα και σου λένε μονο made in Japan? Γιατι και ο δικός μου τα εκθειάζει αλλά έχει VW...

Ασε ρε μάγκα προχώρα 

6 λεπτά πριν, tsofras είπε

Εγώ 200.000χλμ θα τα κάνω σε άλλη μία ζωή, άλλα 40 χρόνια

Οπότε το μόνο που δεν με προβληματίζει είναι η ζωή του κινητήρα ( ας αντέξει τουλάχιστον 50.000 θα το έχω πουλήσει στη δεκαετία)

Αν φτάσω σε φάση αγοράζω αμάξι μέχρι να πεθάνω τότε θα πάρω ένα Suzuki

Στο άλλο ποστ αναφέρουν κάποιες lumar που ξεκουμπωνουν

Εσύ δεν θες αμάξι ποδήλατο θες, εμείς κάνουμε χιλιόμετρα, γιατρό παίρνεις αυτοκίνητο για να κάνεις χιλιόμετρα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Boubis1411 είπε

Ασε ρε μάγκα προχώρα 

Εσύ δεν θες αμάξι ποδήλατο θες, εμείς κάνουμε χιλιόμετρα, γιατρό παίρνεις αυτοκίνητο για να κάνεις χιλιόμετρα 

Έχεις δίκιο , εγώ που δεν κάνω πολλά , θα φορτώνω την οικογένειά και τα μπαγκαζια στο ποδήλατο για διακοπές.

Οικονομικό, οικολογικό και γυμνάζεσαι κιόλας, κρίμα δεν το σκέφτηκα πρίν πάρω αμάξι

Άντε την κάναμε την πλάκα μας πάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...