Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

29 λεπτά πριν, tsofras είπε

Α μόλις πήρα τηλέφωνο και την Seat μάλλον αύριο θα το έχουν στην έκθεση ( ναι ξέρω είμαι τραγικός , ούτε εγώ περίμενα ποτέ στη ζωή μου ότι θα έχω καινουριο αμάξι με 160χλμ στο πάρκιγκ και θα περιμένω να πάω να δώ σε έκθεση άλλο αυτοκίνητο :D  )

για ποια εκδοση ενδιαφερεσε ? γνωριζεις και τιμή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12.6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 λεπτά πριν, sotiriadisc είπε

για ποια εκδοση ενδιαφερεσε ? γνωριζεις και τιμή?

Για την FR εννοείται :D

Όχι και ξέρω ότι θα πέσω απο τα σύννεφα , αλλά έχω πλάνο αν δεν την φτάνω τώρα να το πάρω σε 10 μήνες

Όταν με το καλό πάω να το δώ θα μου πούν και τιμές , γιατί το θέλω και με ηλιοροφή

Οπότε θα περιμένω να πέσουν και τα κόστη ταξινόμησης λόγω αξίας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, tsofras είπε

Τι εννοείς full ? Γιατί αν δείς την έκδοση στο site για την Dynamic του λείπουν αρκετά πράγματα

ποια εννοείς; Η αλήθεια είναι ότι έχει και κάποια πράγματα επιπλέον από ότι φαίνεται στο site, πράγματα που τα έχει το 1.3 dynamic που θα το προτιμούσα βέβαιο αλλά πάει και κοντά 23κ που δεν τα δίνω και Clio εννοείται, πχ έχει και πλοηγό στην οθόνη που δεν αναφέρεται στο site. Βλέπεις άλλη χτυπητή έλλειψη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, jaguar13 είπε

ποια εννοείς; Η αλήθεια είναι ότι έχει και κάποια πράγματα επιπλέον από ότι φαίνεται στο site, πράγματα που τα έχει το 1.3 dynamic που θα το προτιμούσα βέβαιο αλλά πάει και κοντά 23κ που δεν τα δίνω και Clio εννοείται, πχ έχει και πλοηγό στην οθόνη που δεν αναφέρεται στο site. Βλέπεις άλλη χτυπητή έλλειψη;

α οκ , είδα ότι λείπουν τα παρακάτω :

Hλεκτροχρωμικός εσωτερικός καθρέφτης, Ηλεκτρικό χειρόφρενο με λειτουργία Auto-Hold, Ρυθμιζόμενο κεντρικό υποβραχιόνιο με χώρο αποθήκευσης και Ρυθμιζόμενο ύψος καθίσματος συνοδηγού , Αυτόματος κλιματισμός  , Αυτόματη λειτουργία φώτων και εμπρός υαλοκαθαριστήρων  , Δερμάτινο τιμόνι ( FFS) , Προβολείς ομίχλης και δεν ξέρω αν έχει πίσβ ηλεκτρικά παράθυρα

Full δεν το λές με όλα τα παραπάνω να λείπουν πάντος , και ειδικά χωρίς δερμάτινο τιμόνι είναι δυνατόν ?

Επίσης επειδή έχει πατέρας μου το προηγούμενο , έχουν ρίξει την ποιότητα στο καινούριο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, xgol είπε

1100€ παραπανω για πολυ πιο όμορφο αμαξι, με τόσα εξτρα επιπλεον, τα δινω ασυζητητί..

Και μαλλον σκέφτονται και αλλοι ετσι, αλλιως θα υπηρχαν μονο οι βασικες εκδόσεις. 

Αντικειμενικα μιλωντας 16 χιλιαρικα για μικρο αυτοκινητακι πολης ειναι πολλα λεφτα.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, tutuyo είπε

Αντικειμενικα μιλωντας 16 χιλιαρικα για μικρο αυτοκινητακι πολης ειναι πολλα λεφτα.

Εξαρτάται τι ζητάς από το μικρό αυτοκινητάκι πόλης. Πλέον στην κατηγορία υπάρχουν προτάσεις με φουλ εξοπλισμό και ικανούς κινητήρες ακόμη και για ταξίδια. Αρκετοί το παίρνουν σαν μοναδικό αυτοκίνητο και όχι σαν δεύτερο όπως γινόταν προ κρίσης. Τέλος το 2002 με 17 χιλιάδες έπαιρνες Corolla sedan σχεδόν full extra. Σήμερα δεν υπάρχει sedan κάτω από 20-25 χιλιάδες με αξιοπρεπή εξοπλισμό. Το ότι οι μισθοί μας έπεσαν αντί να ανέβουν είναι άλλου παπά ευαγγέλιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, giorgos_di είπε

Εξαρτάται τι ζητάς από το μικρό αυτοκινητάκι πόλης. Πλέον στην κατηγορία υπάρχουν προτάσεις με φουλ εξοπλισμό και ικανούς κινητήρες ακόμη και για ταξίδια. Αρκετοί το παίρνουν σαν μοναδικό αυτοκίνητο και όχι σαν δεύτερο όπως γινόταν προ κρίσης. Τέλος το 2002 με 17 χιλιάδες έπαιρνες Corolla sedan σχεδόν full extra. Σήμερα δεν υπάρχει sedan κάτω από 20-25 χιλιάδες με αξιοπρεπή εξοπλισμό. Το ότι οι μισθοί μας έπεσαν αντί να ανέβουν είναι άλλου παπά ευαγγέλιο.

Μα δεν εξεταζουμε εαν το σουιφτακι μπορει να παει ταξιδι.

Φυσικα και μπορει,χωρις την ανεση ενος μεγαλυτερου αυτοκινητου αλλα θα παει. Και το 2003 Yaris μου ανεβοκατέβαινε Γιαννενα-Αθηνα

Οταν ομως κοστολογεις ενα αυτοκινητο πολης στα 16.000 δεν ειναι η ορθη τιμη. Ειναι η ακριβη τιμη, εαν δεχτουμε το κατω οριο των 14.000-14.500

Μια χαρα υπαρχουν σενταν και σημερα με εξαιρετικους χωρους,κινητηρα και πολυ καλη τιμη, δες πχ το Civic που γενικα η Honda ειναι και ακριβουτσικη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, tsofras είπε

Για την FR εννοείται :D

Όχι και ξέρω ότι θα πέσω απο τα σύννεφα , αλλά έχω πλάνο αν δεν την φτάνω τώρα να το πάρω σε 10 μήνες

Όταν με το καλό πάω να το δώ θα μου πούν και τιμές , γιατί το θέλω και με ηλιοροφή

Οπότε θα περιμένω να πέσουν και τα κόστη ταξινόμησης λόγω αξίας

Μου έφτιαξες την μέρα!!!
Δυστυχώς εδώ Σέρρες δεν υπάρχει αντιπροσωπεία, οπότε με βλέπω αύριο να την κάνω την βόλτα μου προς Θεσσαλονίκη μεριά, ελπίζω να το έχουν φέρει!! :P 
Αν καταφέρεις και το δεις πάντως, μετέφερε μου πληροφορίες αν μπορείς (τιμές, εντυπώσεις από το αυτοκίνητο και τυχόν προωθητικά πακέτα πχ)
Επίσης, έχεις κτλβ τις διαφορές μεταξύ Xcellence & FR??
Και στο προηγούμενο μοντέλο, αλλά και στο τωρινό που είδα λίγο εξοπλισμούς, μόνο στα διακοσμητικά κομμάτια είδα διαφορά...
Thanks και να πας με το σκεπτικό του "εεεε σιγά το αμάξι". Όχι τπτ άλλο, απλά για να μη σε βάλει μετά σε χειρότερες σκέψεις για την αγορά του 2008 :P :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Christos Vvs είπε

Μου έφτιαξες την μέρα!!!
Δυστυχώς εδώ Σέρρες δεν υπάρχει αντιπροσωπεία, οπότε με βλέπω αύριο να την κάνω την βόλτα μου προς Θεσσαλονίκη μεριά, ελπίζω να το έχουν φέρει!! :P 
Αν καταφέρεις και το δεις πάντως, μετέφερε μου πληροφορίες αν μπορείς (τιμές, εντυπώσεις από το αυτοκίνητο και τυχόν προωθητικά πακέτα πχ)
Επίσης, έχεις κτλβ τις διαφορές μεταξύ Xcellence & FR??
Και στο προηγούμενο μοντέλο, αλλά και στο τωρινό που είδα λίγο εξοπλισμούς, μόνο στα διακοσμητικά κομμάτια είδα διαφορά...
Thanks και να πας με το σκεπτικό του "εεεε σιγά το αμάξι". Όχι τπτ άλλο, απλά για να μη σε βάλει μετά σε χειρότερες σκέψεις για την αγορά του 2008 :P :D 

Καλύτερα Γιαννιτσά.... ασε τη Θεσσαλονίκη και τον Κατάκη.. 😉

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Christos Vvs είπε

Μου έφτιαξες την μέρα!!!
Δυστυχώς εδώ Σέρρες δεν υπάρχει αντιπροσωπεία, οπότε με βλέπω αύριο να την κάνω την βόλτα μου προς Θεσσαλονίκη μεριά, ελπίζω να το έχουν φέρει!! :P 
Αν καταφέρεις και το δεις πάντως, μετέφερε μου πληροφορίες αν μπορείς (τιμές, εντυπώσεις από το αυτοκίνητο και τυχόν προωθητικά πακέτα πχ)
Επίσης, έχεις κτλβ τις διαφορές μεταξύ Xcellence & FR??
Και στο προηγούμενο μοντέλο, αλλά και στο τωρινό που είδα λίγο εξοπλισμούς, μόνο στα διακοσμητικά κομμάτια είδα διαφορά...
Thanks και να πας με το σκεπτικό του "εεεε σιγά το αμάξι". Όχι τπτ άλλο, απλά για να μη σε βάλει μετά σε χειρότερες σκέψεις για την αγορά του 2008 :P :D 

Θα ανεβάσω φωτογραφίες και τιμοκατάλογο όταν μάθω, μην πας Θεσσαλονίκη ακόμη, η αντιπροσωπεία που θα πάω εγώ είναι της εισαγωγικής για αυτό είναι και η πρώτη που θα το φέρει, Θεσσαλονίκη δεν ξέρουν καν ότι έχει έρθει μου το είπαν από Σεατ κλαμπ που ρώτησαν

Εντάξει δεν το έχω και σίγουρο ότι θα το δώσω, το άνοιξα τώρα μία για να πάρω κάτι και ένιωσα μία ωραία αίσθηση.

Έχω και ταξίδι το Σ/Κ , θα δούμε

Μόνο μην μπω στο Λεόν και μείνω εκεί μέσα 🤣

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Christos Vvs είπε

Μου έφτιαξες την μέρα!!!
Δυστυχώς εδώ Σέρρες δεν υπάρχει αντιπροσωπεία, οπότε με βλέπω αύριο να την κάνω την βόλτα μου προς Θεσσαλονίκη μεριά, ελπίζω να το έχουν φέρει!! :P 
Αν καταφέρεις και το δεις πάντως, μετέφερε μου πληροφορίες αν μπορείς (τιμές, εντυπώσεις από το αυτοκίνητο και τυχόν προωθητικά πακέτα πχ)
Επίσης, έχεις κτλβ τις διαφορές μεταξύ Xcellence & FR??
Και στο προηγούμενο μοντέλο, αλλά και στο τωρινό που είδα λίγο εξοπλισμούς, μόνο στα διακοσμητικά κομμάτια είδα διαφορά...
Thanks και να πας με το σκεπτικό του "εεεε σιγά το αμάξι". Όχι τπτ άλλο, απλά για να μη σε βάλει μετά σε χειρότερες σκέψεις για την αγορά του 2008 :P :D 

Τον έχετε κάψει τον άνθρωπο.

Εδώ και γω αν είχα πάρει το 2008 θα είχα ψηθεί να το αλλάξω! :D

Υ.Γ. Όποιος ψάχνει Suv, ρίξτε μια ματιά στο Ford puma St line. Οι φωτογραφίες το αδικούν πολύ. Το είδα σήμερα και πραγματικά δε το περίμενα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tsofras είπε

Θα ανεβάσω φωτογραφίες και τιμοκατάλογο όταν μάθω, μην πας Θεσσαλονίκη ακόμη, η αντιπροσωπεία που θα πάω εγώ είναι της εισαγωγικής για αυτό είναι και η πρώτη που θα το φέρει, Θεσσαλονίκη δεν ξέρουν καν ότι έχει έρθει μου το είπαν από Σεατ κλαμπ που ρώτησαν

Εντάξει δεν το έχω και σίγουρο ότι θα το δώσω, το άνοιξα τώρα μία για να πάρω κάτι και ένιωσα μία ωραία αίσθηση.

Έχω και ταξίδι το Σ/Κ , θα δούμε

Μόνο μην μπω στο Λεόν και μείνω εκεί μέσα 🤣

εγω στα ειπα θα βρω το τηλεφωνο της γυναικας σου και μετα δε σε βλεπω οχι για αμαξι να πηγαινεις αλλα ουτε στο μπαλκονι δε θα βγεις για καιρο!!! :P

κρατα το 2008 κανενα διχρονο να το χαρεις και μετα κοιτας για αλλο... μια χαρα αμαξι ειναι

1 λεπτό πριν, xgol είπε

Τον έχετε κάψει τον άνθρωπο.

Εδώ και γω αν είχα πάρει το 2008 θα είχα ψηθεί να το αλλάξω! :D

Υ.Γ. Όποιος ψάχνει Suv, ρίξτε μια ματιά στο Ford puma St line. Οι φωτογραφίες το αδικούν πολύ. Το είδα σήμερα και πραγματικά δε το περίμενα.

δε μου αρεσε, σα να τσιμπησε σφηκα και φιεστα και βγηκε αυτό ήταν... :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, paylidis είπε

εγω στα ειπα θα βρω το τηλεφωνο της γυναικας σου και μετα δε σε βλεπω οχι για αμαξι να πηγαινεις αλλα ουτε στο μπαλκονι δε θα βγεις για καιρο!!! :P

κρατα το 2008 κανενα διχρονο να το χαρεις και μετα κοιτας για αλλο... μια χαρα αμαξι ειναι

δε μου αρεσε, σα να τσιμπησε σφηκα και φιεστα και βγηκε αυτό ήταν... :P 

Eίχα ακριβώς την ίδια άποψη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, xgol είπε

Τον έχετε κάψει τον άνθρωπο.

Εδώ και γω αν είχα πάρει το 2008 θα είχα ψηθεί να το αλλάξω! :D

Υ.Γ. Όποιος ψάχνει Suv, ρίξτε μια ματιά στο Ford puma St line. Οι φωτογραφίες το αδικούν πολύ. Το είδα σήμερα και πραγματικά δε το περίμενα.

Απέξω πανέμορφο είναι, μέσα είναι το θέμα ότι δεν νιώθεις ότι είσαι σε SUV , και οι χώροι δεν είναι καλοί

4 λεπτά πριν, paylidis είπε

εγω στα ειπα θα βρω το τηλεφωνο της γυναικας σου και μετα δε σε βλεπω οχι για αμαξι να πηγαινεις αλλα ουτε στο μπαλκονι δε θα βγεις για καιρο!!! :P

κρατα το 2008 κανενα διχρονο να το χαρεις και μετα κοιτας για αλλο... μια χαρα αμαξι ειναι

δε μου αρεσε, σα να τσιμπησε σφηκα και φιεστα και βγηκε αυτό ήταν... :P 

Η γυναίκα μου το ξέρει ήδη της το είχα πει πριν παραλάβω το 2008 να είναι προετοιμασμένη

Επίσης με βλέπει εδώ και 3 ημέρες που βλέπω reviews για το FR στο σαλόνι επίτηδες και της παρουσιάζω τα θετικά σε σχέση με το άλλο

😎

Το δύσκολο είναι τα παιδιά που τους αρέσει, αλλά οκ τους λέω για την ηλιοροφή και έχουν ψηθεί και αυτά 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, tsofras είπε

Η γυναίκα μου το ξέρει ήδη της το είχα πει πριν παραλάβω το 2008 να είναι προετοιμασμένη

Επίσης με βλέπει εδώ και 3 ημέρες που βλέπω reviews για το FR στο σαλόνι επίτηδες και της παρουσιάζω τα θετικά σε σχέση με το άλλο

😎

ΧΑχαχαχαχαχα! Προσεξε την τότε, κατι ακριβο σκοπευει να αγορασει για να μην αντιδράει!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...