Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, XronisR είπε

Δεν αναφερες και το φυσικο αεριο.Προσωπικα περιμενω να ανοιξουν 1-2 πρατηρια κοντα μου(Χαλκιδα-Σχηματαρι) και το επομενο οχημα θσ ειναι ΄''fisikon''

Εντός 2020 θα ανοίξουν τα πρατήρια που έχουν προγραμματιστεί, απάντησε η fisikon, βέβαια ο χάρτης με τα υπάρχοντα και τα υπό κατασκευή πρατήρια είναι ίδιος 2 χρόνια τώρα... ίδωμεν... γιά κοντά στη Χαλκίδα λέει 2020 πάντως 

Επεξ/σία από terry308
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 ώρες πριν, tsofras είπε

Ναι να δούμε πότε θα έρθει και την τιμή

Δυστυχώς αυτά που με ενδιαφέρουν βλέπω να έρχονται τον Οκτώβρη και δεν ξέρω αν θα μπορώ να είμαι μέχρι τότε χωρίς αμάξι

Μάλλον έρχεται το Leon, είχα 3 fr παρκαρισμένα εδώ και 2 μήνες στο car.gr , σήμερα διέγραψαν και τα 3 και είναι από διαφορετικές αντιπροσωπείες...

Ρε παιδιά, αν μπορεί ας μου εξηγήσει κάποιος...
Τα παρκαρισμένα που αναφέρει ο tsofras, τα είχα και γω αποθηκευμένα και όντως είδα ότι τα έσβησαν. Είμαι σίγουρος ότι δεν έχουν πωληθεί, οπότε ακόμα και αν όντως έρχεται το καινούργιο Leon, γτ να τα σβήσουν? Δεν θέλουν να τα πουλήσουν? Τι τα κάνουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Christos Vvs είπε

Ρε παιδιά, αν μπορεί ας μου εξηγήσει κάποιος...
Τα παρκαρισμένα που αναφέρει ο tsofras, τα είχα και γω αποθηκευμένα και όντως είδα ότι τα έσβησαν. Είμαι σίγουρος ότι δεν έχουν πωληθεί, οπότε ακόμα και αν όντως έρχεται το καινούργιο Leon, γτ να τα σβήσουν? Δεν θέλουν να τα πουλήσουν? Τι τα κάνουν?

Δεν ξέρω ήμουν έτοιμος να πάρω να ρωτήσω , η θα τα γυρίσουν πίσω στην αντιπροσωπεία η κάπου θα τα δώσουν φαντάζομαι 

Εγώ τα είχα παρκάρει μήπως τα έριχναν σε τιμή και άξιζε η αγορά τους , κανα 2 αλλά που είναι σε επαρχία είναι ακόμη επάνω 

 

Οπως και να έχει είναι καλός οιωνός για το καινούριο , αλλά θα με φάει και εμένα η απορία 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, tsofras είπε

Δεν ξέρω ήμουν έτοιμος να πάρω να ρωτήσω , η θα τα γυρίσουν πίσω στην αντιπροσωπεία η κάπου θα τα δώσουν φαντάζομαι 

Εγώ τα είχα παρκάρει μήπως τα έριχναν σε τιμή και άξιζε η αγορά τους , κανα 2 αλλά που είναι σε επαρχία είναι ακόμη επάνω 

Οπως και να έχει είναι καλός οιωνός για το καινούριο , αλλά θα με φάει και εμένα η απορία 

και γω γι'αυτό τα είχα παρκάρει...
ή τουλάχιστον έλεγα ότι αν η τιμή του καινούργιου ήταν απαγορευτική τότε θα πήγαινα στο παλιό μοντέλο!
Το χω προσέξει πάντως και σε άλλες εταιρείες να το κάνουν όταν έρχεται καινούργιο μοντέλο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, xgol είπε

Για τη νεα gla εχει ζητησει καποιος προσφορα/υπαρχει καμιά οδηγικη εμπειρια?

την οδηγησα, δε με συγκρινησε, αισθητα καλύτερο το αντιστοιχο Α...

επισης φέρνουν μονο αυτοματο στην ελλαδα και η εκδοση στα 36Κ ειναι ΤΡΑΓΙΚΗ σε εξοπλισμό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, paylidis είπε

την οδηγησα, δε με συγκρινησε, αισθητα καλύτερο το αντιστοιχο Α...

επισης φέρνουν μονο αυτοματο στην ελλαδα και η εκδοση στα 36Κ ειναι ΤΡΑΓΙΚΗ σε εξοπλισμό...

Καλα 40k δηλαδη για αξιοπρεπη εξοπλισμό. .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, xgol είπε

Καλα 40k δηλαδη για αξιοπρεπη εξοπλισμό. .

και αν... παιζουν και οι κλιμακες ;) 

εαν επαιζε σε χειροκινητο ισως μπορουσε να βγει με αξιοπρεπη εξοπλισμό ακομα και στα 31-32Κ... το αυτοματο το εκτοξευει... 

και για την ωρα δεν υπαρχει πλανο για χειροκινητο...απο ότι μου ειπαν πιθανως και να μη βγει μιας και κανενας δε παιρνει χειροκινητο premium (!!! τι λενε...; )

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, xgol είπε

Για τη νεα gla εχει ζητησει καποιος προσφορα/υπαρχει καμιά οδηγικη εμπειρια?

Καλησπέρα, πήγα προχθές στην Εκκα πήρα προσφορά για την Gla 200 1332cc με 163 hp και για το gla 180d. Το πρώτο το έκανα τεστ ντραιβ, πολύ όμορφο μέσα προσωπικά μου άρεσε το ταμπλό και οι οθόνες. Με μια μεσαία έκδοση το πακέτο advantage, οθόνες, λεντ, media display 10.25" και ηλιοροφη βγήκε 43,565 μαζί με την έκπτωση 3271 που κάνουν και μείον 8000 ευρώ που παίρνουν το αμάξι μου. Στην οδήγηση καλό στιβαρό οι αναρτήσεις ούτε μαλακές ούτε πολύ σκληρές,δεν μου άρεσε ο κινητήρας του 1332cc πατηναρε αρκετά με το αυτόματο 7ρι στις αλλαγές. Κάτι με χάλασε!Το κακό είναι ότι το ντίζελ βγαινει μόνο 2λιτρο 116hp αλλά με καλή ροπή. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, sadvampire είπε

Καλησπέρα, πήγα προχθές στην Εκκα πήρα προσφορά για την Gla 200 1332cc με 163 hp και για το gla 180d. Το πρώτο το έκανα τεστ ντραιβ, πολύ όμορφο μέσα προσωπικά μου άρεσε το ταμπλό και οι οθόνες. Με μια μεσαία έκδοση το πακέτο advantage, οθόνες, λεντ, media display 10.25" και ηλιοροφη βγήκε 43,565 μαζί με την έκπτωση 3271 που κάνουν και μείον 8000 ευρώ που παίρνουν το αμάξι μου. Στην οδήγηση καλό στιβαρό οι αναρτήσεις ούτε μαλακές ούτε πολύ σκληρές,δεν μου άρεσε ο κινητήρας του 1332cc πατηναρε αρκετά με το αυτόματο 7ρι στις αλλαγές. Κάτι με χάλασε!Το κακό είναι ότι το ντίζελ βγαινει μόνο 2λιτρο 116hp αλλά με καλή ροπή. 

Νομιζω πλην της ηλιοροφης, τα υπολοιπα ειναι απαραίτητα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, paylidis είπε

και αν... παιζουν και οι κλιμακες ;) 

εαν επαιζε σε χειροκινητο ισως μπορουσε να βγει με αξιοπρεπη εξοπλισμό ακομα και στα 31-32Κ... το αυτοματο το εκτοξευει... 

και για την ωρα δεν υπαρχει πλανο για χειροκινητο...απο ότι μου ειπαν πιθανως και να μη βγει μιας και κανενας δε παιρνει χειροκινητο premium (!!! τι λενε...; )

Μονο εγω πηγα σε χειροκινητο ? Να μου πεις η A class δεν θεωρειται premium αυτοκινητο. Οσες εχω δει παντως ειναι με αυτοματο. 

 

32 λεπτά πριν, sadvampire είπε

Καλησπέρα, πήγα προχθές στην Εκκα πήρα προσφορά για την Gla 200 1332cc με 163 hp και για το gla 180d. Το πρώτο το έκανα τεστ ντραιβ, πολύ όμορφο μέσα προσωπικά μου άρεσε το ταμπλό και οι οθόνες. Με μια μεσαία έκδοση το πακέτο advantage, οθόνες, λεντ, media display 10.25" και ηλιοροφη βγήκε 43,565 μαζί με την έκπτωση 3271 που κάνουν και μείον 8000 ευρώ που παίρνουν το αμάξι μου. Στην οδήγηση καλό στιβαρό οι αναρτήσεις ούτε μαλακές ούτε πολύ σκληρές,δεν μου άρεσε ο κινητήρας του 1332cc πατηναρε αρκετά με το αυτόματο 7ρι στις αλλαγές. Κάτι με χάλασε!Το κακό είναι ότι το ντίζελ βγαινει μόνο 2λιτρο 116hp αλλά με καλή ροπή. 

 

LED ειναι τα Multibeam ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, sadvampire είπε

Καλησπέρα, πήγα προχθές στην Εκκα πήρα προσφορά για την Gla 200 1332cc με 163 hp και για το gla 180d. Το πρώτο το έκανα τεστ ντραιβ, πολύ όμορφο μέσα προσωπικά μου άρεσε το ταμπλό και οι οθόνες. Με μια μεσαία έκδοση το πακέτο advantage, οθόνες, λεντ, media display 10.25" και ηλιοροφη βγήκε 43,565 μαζί με την έκπτωση 3271 που κάνουν και μείον 8000 ευρώ που παίρνουν το αμάξι μου. Στην οδήγηση καλό στιβαρό οι αναρτήσεις ούτε μαλακές ούτε πολύ σκληρές,δεν μου άρεσε ο κινητήρας του 1332cc πατηναρε αρκετά με το αυτόματο 7ρι στις αλλαγές. Κάτι με χάλασε!Το κακό είναι ότι το ντίζελ βγαινει μόνο 2λιτρο 116hp αλλά με καλή ροπή. 

Δε βγαινει με τα 150 ή ξεφευγει στην τιμη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, BufferOverflow είπε

Μονο εγω πηγα σε χειροκινητο ? Να μου πεις η A class δεν θεωρειται premium αυτοκινητο. Οσες εχω δει παντως ειναι με αυτοματο. 

 

Και εγω χειροκινητο πηρα, για 8000 χλμ το χρονο εκ των οποιων πανω απο τα μισα εκτος πολης δεν αξιζει το αυτοματο οσο βολικό και αν ειναι... απο τις βλαβες και μονο που μπορει να βγαλει ειναι πρακτικα ασυμφορο αν σκοπευει κανεις να κρατησει το αμαξι περα απο την εγγυηση... (εχω πληρωσει επισκευη αυτοματου σασμαν σε ΜΒ και ξέρω ποσο τσουζει...)

 

 

 

10 λεπτά πριν, ProponitisTouKanape είπε

Δε βγαινει με τα 150 ή ξεφευγει στην τιμη;

δεν εχει 150 αλογα σε αυτο το μοτερ (εφόσον αναφερεσαι στη βενζίνη). Παει 109/136/163 (προγραμμα ειναι πρακτικά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, paylidis είπε
 

Και εγω χειροκινητο πηρα, για 8000 χλμ το χρονο εκ των οποιων πανω απο τα μισα εκτος πολης δεν αξιζει το αυτοματο οσο βολικό και αν ειναι... απο τις βλαβες και μονο που μπορει να βγαλει ειναι πρακτικα ασυμφορο αν σκοπευει κανεις να κρατησει το αμαξι περα απο την εγγυηση... (εχω πληρωσει επισκευη αυτοματου σασμαν σε ΜΒ και ξέρω ποσο τσουζει...)

δεν εχει 150 αλογα σε αυτο το μοτερ (εφόσον αναφερεσαι στη βενζίνη). Παει 109/136/163 (προγραμμα ειναι πρακτικά)

για το ντιζελ ελεγα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ProponitisTouKanape είπε

Δε βγαινει με τα 150 ή ξεφευγει στην τιμη;

Νομίζω δεν είμαι σίγουρος  έχει και άλλο μοτέρ ντιζελ αλλα μου είπε για τις 2 πρώτες επιλογές. Το 2λιτρο ντιζελ είναι πιο τίμιο αλλά θα έχω θέμα με το τεκμήριο, κάνω που κάνω αναλωση κεφαλαίου κάθε χρόνο. Πάντως το 1332 με κινητήρα Ρενό σε συνεργασία μου φάνηκε ψωφιο,αυτό καλύτερα θα ήταν με χειροκίνητο κιβώτιο πάντως. Το ντιζελ με το progressive πακέτο ψιλό κομπλέ μέσα και ηλιοροφη με 40% προκαταβολή και το υπόλοιπο δάνειο με επιτόκιο κοντά στο 6% για 5 η 6 χρόνια δεν θυμάμαι σύνολο έβγαινε 52χιλιαδες κάτι. Και 47 χιλιάδες κάτι χωρίς το δάνειο για μετρητο. 

3 ώρες πριν, BufferOverflow είπε

Μονο εγω πηγα σε χειροκινητο ? Να μου πεις η A class δεν θεωρειται premium αυτοκινητο. Οσες εχω δει παντως ειναι με αυτοματο. 

LED ειναι τα Multibeam ?

Το Gla θεωρείται premium suv μαζί με τα audi q και την σειρά X της BMW κοντράρονται. Τουλάχιστον έτσι μας το πασάρουν. Τα Led αν θυμάμαι καλά είχαν 2 κατηγορίες αναβάθμισης. Ίσως τα multibean είναι στην δεύτερη πιο αναβαθμισμενα.  Και το καλημέρα στο χρεώνουν στα γερμανικά premium. Α εγγύηση η gla 2 χρόνια, και άμα θες αγοράζεις +1 +2 +3 με 300 κατι ευρώ ο κάθε χρόνος επιπλέον. Άρα βάλε άλλο ένα 1000ρικο για τα 3 χρόνια. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...