Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να πω ευχαριστώ είναι λίγο !!!! Thanks. Άντε προχώρα το !!!! Τιμή ??

Εγώ πήγα για το St-lineX , θα ξαναπάω και προς Βελμαρ....

 

Υ.Γ. : Σε ποια αντιπροσωπεία πήγες γιατί βλέπω ότι ήταν ενημερωμένοι , αντίθετα με αυτούς που πήγα εγώ που δεν είχαν "ενημερωθεί"!!!

 

Επεξ/σία από jobous
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

13 λεπτά πριν, jobous είπε

Να πω ευχαριστώ είναι λίγο !!!! Thanks. Άντε προχώρα το !!!! Τιμή ??

Εγώ πήγα για το St-lineX , θα ξαναπάω και προς Βελμαρ....

Υ.Γ. : Σε ποια αντιπροσωπεία πήγες γιατί βλέπω ότι ήταν ενημερωμένοι , αντίθετα με αυτούς που πήγα εγώ που δεν είχαν "ενημερωθεί"!!!


Ford @συγγρου 
Μου ειπαν 23469 (τελικη με το κλειδι στο χερι) αλλα με τα νεα τελη θα εχουμε οφελος -456Ε  Οποτε 23000 πρακτικα.
Αυτο βεβαια θελω να το επιβεβαιωσω γιατι ειναι πολυ νωρις.
Το φυλλαδιο αυτο δεν ειανι προς τους πελατες αλλα προς την ιδια την αντιπροσωπεια.. Απλα ειναι πολυ εξυπηρετικοι :)
Αυτο με την αναρτηση να μας ανησυχει ;;
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια που πιάσαμε την συζήτηση για τα ρετσινια είναι το ίδιο να έχεις το ρετσίνι στον ουρανό πχ και το ίδιο να το έχεις στον προφυλακτήρα;

Λαμαρίνα το ενα, πλαστικό το άλλο, η αντιμετώπιση (οινοπνεύμα η αντισηπτικό) είναι ίδια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, GoMaR είπε


Ford @συγγρου 
Μου ειπαν 23469 (τελικη με το κλειδι στο χερι) αλλα με τα νεα τελη θα εχουμε οφελος -456Ε  Οποτε 23000 πρακτικα.
Αυτο βεβαια θελω να το επιβεβαιωσω γιατι ειναι πολυ νωρις.
Το φυλλαδιο αυτο δεν ειανι προς τους πελατες αλλα προς την ιδια την αντιπροσωπεια.. Απλα ειναι πολυ εξυπηρετικοι :)
Αυτο με την αναρτηση να μας ανησυχει ;;
 

Δεν ξερω αν η αναρτηση πρεπει να σε ανησυχει. Θεωρητικα η πολλαπλων ειναι καλυτερη, και ο αξονας ειναι πιο bugdet κατασταση. Το ανησυχητικο ειναι οτι κανουν "εκπτωσεις" πλεον ολες οι εταιριες σε μια κατηγορια αυτοκινητου που ηταν premium.

Ευτυχως που δεν περιμενα τα mildhybrid γιατι εκτος τον ισχυροτερο κινητηρα που ειναι θετικο, την χειροτερη αναρτηση που ειναι αρνητικο, και τον υπαρχον εξοπλισμο, υπαρχει αρκετη αυξηση στην τιμη.

Επεξ/σία από c-max
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, GoMaR είπε


Ford @συγγρου 
Μου ειπαν 23469 (τελικη με το κλειδι στο χερι) αλλα με τα νεα τελη θα εχουμε οφελος -456Ε  Οποτε 23000 πρακτικα.
Αυτο βεβαια θελω να το επιβεβαιωσω γιατι ειναι πολυ νωρις.
Το φυλλαδιο αυτο δεν ειανι προς τους πελατες αλλα προς την ιδια την αντιπροσωπεια.. Απλα ειναι πολυ εξυπηρετικοι :)
Αυτο με την αναρτηση να μας ανησυχει ;;
 

Και εγώ Συγγρού πήγα !!!!!

Άσε μην μου πεις και ποιος/ποια ήταν ο πωλητής........ Στο λέω επειδή δεν ήταν "ενημερωμένοι" την Τετάρτη.... Δεν πειράζει. Το 23469 είναι για το Active ή Active-Χ??

Μπορείς να τσεκάρεις κόστος ΛΤΠΦ που σου έδωσαν στην προσφορά και πρόσθεσε και το χρώμα??? 

Ρωτάω γιατί στην δικιά μου προσφορά για το St-lineX μου έγραψε ΛΤΠΦ 19119 (με τιμή χρώματος 510), ενώ στον τιμοκατάλογο γράφει 18258 και με το χρώμα 510  δεν κάνει 19119.

Προσπαθώ να δω τι παίζει με τις τιμές....

18 λεπτά πριν, c-max είπε

 

Ευτυχως που δεν περιμενα τα mildhybrid γιατι εκτος τον ισχυροτερο κινητηρα, υπαρχει αρκετη αυξηση στην τιμη.

Πρόσθεσε όμως ότι έχουν βάλει μέσα πλέον τα πακέτα comfort και  Parking που στα προηγούμενα έμπαιναν extra (τσέκαρε ΛΤΠΦ στα συμβατικά και στα hybrid).

Αυτό με τους πολλαπλούς δυστυχώς ισχύει.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, jobous είπε

Και εγώ Συγγρού πήγα !!!!!

Άσε μην μου πεις και ποιος/ποια ήταν ο πωλητής........ Στο λέω επειδή δεν ήταν "ενημερωμένοι" την Τετάρτη.... Δεν πειράζει. Το 23469 είναι για το Active ή Active-Χ??

Μπορείς να τσεκάρεις κόστος ΛΤΠΦ που σου έδωσαν στην προσφορά και πρόσθεσε και το χρώμα??? 

Ρωτάω γιατί στην δικιά μου προσφορά για το St-lineX μου έγραψε ΛΤΠΦ 19119 (με τιμή χρώματος 510), ενώ στον τιμοκατάλογο γράφει 18258 και με το χρώμα 510  δεν κάνει 19119.

Προσπαθώ να δω τι παίζει με τις τιμές....

φιλε μου, πηγα χθες...
Επισης αφορα το active. αλλα δεν εχω εικονα για το ΛΤΠΦ!! μου εγραψαν τελικες τιμες με το frozen white. Επισης δινουν και το actice της εκθεσης εκει (Το μοναδικο αλλα με ΠΟΛΛΑ ΕΞΤΡΑ)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχα , είσαι τυχερός , εγώ ακόμα περιμένω να μου στείλουν τους εξοπλισμούς. Ευτυχώς που πήγες και μας ενημέρωσες !!! Thanks

Τελικά δεν έχει μέσα 18'' ζάντα (ευτυχώς θα έλεγα) που διάβαζα δεξιά και αριστερά αλλά θα ήθελα τα ημιδερμάτινα καθίσματα του PUMA που δίνει στην St-lineX.

Τι extra ζήτησες ?? Βασικά το Technology pack θα ήθελα αλλά δεν ξέρω κόστος . Θα ρωτήσω.

Ναι ναι μου το είπαν.... ("Επισης δινουν και το actice της εκθεσης εκει (Το μοναδικο αλλα με ΠΟΛΛΑ ΕΞΤΡΑ)")

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/7/2020 στις 6:40 ΜΜ, tsofras είπε

Πες αξία προ φόρων και τελών να σου πούμε

Εγώ έχω παραγγείλει το allure, αλλά αυτές οι τιμές είναι Ιανουαρίου. Τώρα κάνει 21.900.

Την ηλιοροφή τη δίνει 800 ευρώ στο site η pegeot. Πριν ένα μήνα που ρώτησα μου είπαν πως σε μένα θα στοιχίσει 2300. Αυτό αλλάζει τώρα;

Screenshot.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα το 23 που θα παει τα θεωρω πολλα για το πορτοφολι μου.. Οποτε οτι εξτρα βαλω, δε με παιρνει.. 
Δε ζητησα ακομα εξτρα, γιατι θελω να ερθει πρωτα και να το δω οπως και να κανω και test drive. 
Επισης μου το active εκθεματος, μου το αφηνουν 21379 τελικη με φιμε και συναγερμο δωρο.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά τιμή δεν μου είπαν , τώρα την μαθαίνω. Τι extra έχει ???

Έκθεσης ρε γαμώτο δεν ξέρω , θα ήθελα καλύτερη τιμή, το κακό είναι ότι και με αυτή την τιμή κάποιος θα βρεθεί..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηταν για testdrive αλλα δεν εγινε ποτε. 0 χιλιομετρα εχει.
Απλα σκεφτομαι πως αξιζει να δωσω 2 χιλιαρικα παραπανω για το τελευτραιο μοντελο με το ψηφιακο καντραν, υβριδικο και 30 αλογα παραπανω.
Απλα δεν θα εχει auto park assist ( αληθεια θα το αφησουμε να παρκαρει μονο του το αμαξι ;; ) + (νομιζω) τα προστατευτικα στις πορτες που ανοιγουν αυτοματα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, paylidis είπε

Αυτό φοβήθηκα. Μην κάνει αποχρωματισμό. Ήταν φρέσκο ευτυχώς κ έφυγε (χθεσινό)
 

μωρέ μια χαρά ήμουν με το παλιό κ δε με απασχολούσε ούτε ρετσίνι ούτε τίποτα 😅 τι πήγα πηρα καινούργιο να είμαι όλη την ώρα με ένα πανί...;

Μια χαρά καλά έκανες. Γενικά το ελαιόλαδο κάνει δουλειά μόνο σε πολύ φρέσκο.

Για μερικών ημερών δεν έχω καταφέρει να το βγάλω με τίποτα εκτός από τα χημικά σπρέι που κυκλοφορούν στο εμπόριο (tar and resin remover). Προσοχή όμως τι λένε οι οδηγίες, θέλουν καλό ξέπλυμα μετα

1 ώρα πριν, c-max είπε

Βλεπω οτι καταργουνε τους πολλαπλους της πισω αναρτησης και απο το active. Οποιος προλαβε προλαβε 😁😁

Να λέμε και εμείς σε μερικά χρόνια "δεν τα φτιάχνουν όπως παλια" 😛

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστή η σκέψη σου , δεν θα διαφωνήσω για τα 0 χιλιόμετρα (η βασική διαφορά είναι η μηχανή στο νέο και η ύπαρξη πολλαπλών στο παλιό).

Συγγνώμη το Active (το απλό) έρχεται με ψηφιακή οθόνη οργάνων??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, jobous είπε

Σωστή η σκέψη σου , δεν θα διαφωνήσω για τα 0 χιλιόμετρα (η βασική διαφορά είναι η μηχανή στο νέο και η ύπαρξη πολλαπλών στο παλιό).

Συγγνώμη το Active (το απλό) έρχεται με ψηφιακή οθόνη οργάνων??

Ωπα κατσε λες να εχω καταλαβει λαθος ;; 
Λες να ειναι για το active -x ?? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...