Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

53 λεπτά πριν, procostas1 είπε

καλοτάξιδο φίλε ......

πώς σου είχε φανεί οδηγικά το 2008??? σκέφτομαι το active με τα 100 άλογα (στην αντιπροσωπεία είχαν μόνο με τα 130 για test drive)

Πολύ ωραίος ο κινητήρας με τα 100 άλογα εγώ ενθουσιάστηκα δεν το είχα για τόσο καλό και μου το είχαν πει κάποια παιδιά εδώ που το είχαν οδηγήσει.

Ωραία ανάρτηση ξεκούραστη

Κατά τα άλλα άθλια θέση οδήγησης για εμένα, βάρκα στις στροφές ( όχι ότι δεν μπαίνει αλλά νιώθεις να γερνεις ναι ξέρω SUV είναι τι περιμένεις)

Άθλιος επιλογέας ταχυτήτων η κάθε σχέση είναι λες και είναι σε διαφορετικό σημείο και το κούμπωμα είναι λεςε και έχει ένα μικρό στοπ πριν μπει η σχέση στην πρώτη

Αυτά , κάνε τέστ ντραιβ να το δεις και εσύ, μπορεί να σου αρέσει εσένα

Αν δεν είχε αυτή τη θέση οδήγησης και κιβώτιο μπορεί και να το κράταγα

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12.6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 ώρες πριν, cabdik είπε

"Civicαρα"....?       

ολοι το κραζουν σαν το πιο αβολο αμαξι της κατηγοριας.  οσο καλο και να ειναι ποιοτικα, αν δεν βολευει στην χωροταξια....να το βρασω...! 

για κανα εργένη ή πιτσιρικά....ισως...!!! 

εργενη ή πιτσιρικα με 4.5κατι μήκος; ο πιτσιρικας θελει κατι πιο μικρο πιστευω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, panosno1com είπε

εργενη ή πιτσιρικα με 4.5κατι μήκος; ο πιτσιρικας θελει κατι πιο μικρο πιστευω :P

εχουν μεγαλωσει τα αυτοκινητα μαζι με τους πιτσιρικαδες....!!!   :devil::D

 

καποτε οι πιτσιρικαδες καβαλουσαν παπια, και τωρα αυτοκινητα cabrio, Tζιποειδη, μεγαλα gt ή σπορ αυτοκινητα... το CIVIC θα τους ενοχλησει..?   ισα-ισα με το Design του, ισως και να ειναι και πιο ελκυστικο στους πιτσιρικαδες...!! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, GoMaR είπε

Αφου επεσαν τα συστημα στα υπουργεια και οι σερβερς της google, καταφερα και το πηρα...

Απροβλημάτιστα και ασφαλή χιλιόμετρα να έχεις.

Πολύ ωραίο!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/8/2020 στις 11:57 ΠΜ, tsofras είπε

 

Με τις 9.000€ που γλύτωσα θα μονώσω την ταράτσα , τα μπαλκόνια, θα βάψω τα κάγκελα, θα φτιάξω τα μάρμαρα, θα πάρω στρώμα , laptop και ότι άλλο μου καπνίσει κάνοντας παράλληλα και την δουλειά μου με το Ibiza

 

Περιμένω με αγωνία τα αντίστοιχα τοπικ...

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, cabdik είπε

εχουν μεγαλωσει τα αυτοκινητα μαζι με τους πιτσιρικαδες....!!!   :devil::D

καποτε οι πιτσιρικαδες καβαλουσαν παπια, και τωρα αυτοκινητα cabrio, Tζιποειδη, μεγαλα gt ή σπορ αυτοκινητα... το CIVIC θα τους ενοχλησει..?   ισα-ισα με το Design του, ισως και να ειναι και πιο ελκυστικο στους πιτσιρικαδες...!! 

Δεν ξερω για πιο λογο το κράζουν Και σε χώρους καλο ειναι. Παντως οδηγικά ειναι επος το αυτοκίνητο με τα 182 αλογα. 

40 λεπτά πριν, seloner είπε

Μακρια απο automarin αυτο εχω να πω εγω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, GoMaR είπε

Σας ευχαριστώ όλους παιδιά!

Είναι η έκδοση active και βγήκε 21350.

1000αρης 125 άλογα

Mild hybrid ; εντυπώσεις; (απ το αμαξι αν είναι το hybrid ακομα καλυτερα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, panosno1com είπε

Mild hybrid ; εντυπώσεις; (απ το αμαξι αν είναι το hybrid ακομα καλυτερα)

Οπως ειπε και ο φιλος παραπανω, δεν εχουν ερθει ακομα τα hybrid.
Ειναι η εκδοση με τα 125 αλογα βενζινοκινητηρας. Απο Οκτωβρη / Νοεμβριο θα ειναι διαθεσιμα.

Οσον αφορα τις εντυπωσεις, προερχομαι απο chevrolet lacceti 2005 και μου φαινεται τεραστια η διαφορα. 
Ακομα το στρωνω οποτε δεν το εχω ανοιξει ουτε το εχω πιεσει πολυ σε στροφες κλπ.
Παντως φαινεται αμαξαρα και το κανει πολυ απλο με τις επιλογες πανω στο τιμονι + την οθονη στο σαλονι

Ολα αυτα βεβαια μου φαινονται καινουργια γιατι οπως ειπα, το προηγουμενο μου αμαξι ηταν παλιο και δε τα ειχα.
Οι αναρτησεις του πολυ καλες δειχνουν, οι επιδοσεις του 125 κινητηρα φαινονται εξαιρετικες (οσο εχω καταλαβει απο τα μικρα ανοιγματα) σε sport mode. Δειχνει να τραβαει απο χαμηλες στροφες.
Η καμπινα αθορυβη (για τα γουστα μου - αλλα δεν εχω εμπειρια απο αλλα αμαξια καινουργια) 
Το μονο αρνητικο που μπορω να πω (επειδη ειμαι ψειρας αρκετα) μαλλον ακουω ενα πολυ ελαφρυ φυσημα στην αριστερη πορτα απο τα 90+ χιλιομετρα. Σαν φυσημα ακουγεται.
Δε ξερω αν ειανι φυσιολογικο βεβαια. Αλλα οπως ειπα μπορει ενας αλλος να μη το αντιληφθει.

Σε καποιες στροφες που μπηκα με παραπανω χιλιομετρα, νιωθω οτι το αμαξι οπου του πεις θα παει. Θα χωθει η μουρη οπου του πεις και ο κωλος θα διορθωθει μονος του.
Αυτα απο τις πρωτες εμπειριες, αλλα το ξαναλεω, δεν ειμαι ο σωστος κριτης γιατι ολα αυτα μου φαινονται "wow" με το αμαξι που ειχα πριν.

  • Like 9
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Aganaktismeni είπε

Μπορεί να μην το έκανα test drive αλλά όσον αφορά τα χαρακτηριστικά και τον εξοπλισμό και την ομορφιά θεωρώ πτι είναι τούμπανο για μένα!!! Και δεν έχω το ψώνιο της audi & bmw κλπ κλπ!!! Ήξερα εξ αρχής ότι με αυτή την επιλογή μου όλοι θα έλεγαν αυτά που λες και συ αλλά να σου πω κάτι από την μια μπαίνει και από την άλλη βγαίνει, ποτε δεν κάθισα να ασχοληθώ με το τι θα πουν οι άλλοι !! 

Και καλά έκανες που το πήρες εφόσον σε καλύπτει ωστόσο το γεγονός ότι δεν έκανες TD το θεωρώ τραγικό, όχι γιατί είναι ΚΙΑ.. το ίδιο θα έλεγα ακόμα και αν ήταν από κορυφαίο brand. 

Έχω τελείως άλλη προσέγγιση στην αγορά αυτοκινήτου. Προσωπικά για σχεδόν 2 χρόνια έψαχνα κάποιο να με καλύπτει και δοκίμασα TD ημερών όχι της μισής ώρας (βέβαια αυτό δεν είναι εφικτό για τον καθένα). Ακόμα και μια από τις πρώτες μου επιλογές (Focus station wagon) έφαγε άκυρο μόλις μου ξεκαθάρισαν πως δεν υπάρχει διαθέσιμο για TD. 

  • Like 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...