Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παντως το lane assist εσεις το θεωρειτε εξτρα και εγω εψαχνα αμαξι χωρις αυτο. Το kamiq το ειχε, το karoq ευτυχως οχι και ηταν ενας απο τους λογους που το πηρα. Το συστημα εκτος απο τραγικο ειναι και επικινδυνο. Τα αυτοματα φρενα κτλ ειναι οκ να υπαρχουν προσφερουν μια ασφαλεια αλλα το lane assist παιδες εκτος αυτοκινητοδρομου ειδικα να σου τραβαει τα τιμονια ειναι απαραδεκτο. Δεν ξερω αν αλλαζει απο κατασκευαστη σε κατασκευαστη αλλα το vag που δοκιμασα σε kamiq και Q3 ειναι πολυ επεμβατικο. Ατομο που δεν το εχει το τιμονι πολυ, μπορει να τρομαξει και να εχουμε αλλα. Προσοχη.

Επεξ/σία από Noobios
  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 λεπτά πριν, hountalas είπε

Με τι χρώμα? Πότε το έκλεισες? ΌΛΟΙ τώρα περιμένουμε allure, χαμός θα γίνει!

Είδα το Πορτοκαλί δεν μου άρεσε, το μαύρο που το είδα beast αλλά θα λερώνει εύκολα, και πήρα (με λίγη παντόφλα -_- ) το Λευκό Nacre περλέ μεταλλικό τριπλής επίστρωσης.

Πάντως στην Κρήτη που ήμουν είχε αμέτρητα στον δρόμο Peugeot 3008 που τα νοικιάζανε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Noobios είπε

Παντως το lane assist εσεις το θεωρειτε εξτρα και εγω εψαχνα αμαξι χωρις αυτο. Το kamiq το ειχε, το karoq ευτυχως οχι και ηταν ενας απο τους λογους που το πηρα. Το συστημα εκτος απο τραγικο ειναι και επικινδυνο. Τα αυτοματα φρενα κτλ ειναι οκ να υπαρχουν προσφερουν μια ασφαλεια αλλα το lane assist παιδες εκτος αυτοκινητοδρομου ειδικα να σου τραβαει τα τιμονια ειναι απαραδεκτο. Δεν ξερω αν αλλαζει απο κατασκευαστη σε κατασκευαστη αλλα το vag που δοκιμασα σε kamiq και Q3 ειναι πολυ επεμβατικο. Ατομο που δεν το εχει το τιμονι πολυ, μπορει να τρομαξει και να εχουμε αλλα. Προσοχη.

Στην φορντ εχεις 3 επιλογες, απενεργοποιησης, μονο ειδοποιηση και διορθωση πορειας, οποτε δεν τιθετε θεμα. Οσο το δοκιμασα παροτι καποιες φορες ξενιζει,  πιστευω σε στιγμη απροσεξιας μπορει να σωσει καταστασεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μια βοηθεια. ΕΙμαι με diesel προ euro 2004 και ενδεχεται συντομα λογω μετακομισης της εταιρειας να μετακομισω και εγω. 99% λοιπον θα χρειαστει να αλλαξω αυτοκινητο. Προσανατολιζομαι πλεον σε φυσικο αεριο ή υγραεριο. Θελω κατι μικρο σε εξωτερικες διαστασεις αλλα με το δυνατον μεγαλυτερο εσωτρικο, μεχρι το πολυ 1400 κυβικα.  Εχω βολευτει με το  σουιφτακι αλλα δυστυχως προβλεπω πως παμε πλεον για αλλαγη. Προς τα που να κοιταξω; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, vastegial_74 είπε

Παιδια μια βοηθεια. ΕΙμαι με diesel προ euro 2004 και ενδεχεται συντομα λογω μετακομισης της εταιρειας να μετακομισω και εγω. 99% λοιπον θα χρειαστει να αλλαξω αυτοκινητο. Προσανατολιζομαι πλεον σε φυσικο αεριο ή υγραεριο. Θελω κατι μικρο σε εξωτερικες διαστασεις αλλα με το δυνατον μεγαλυτερο εσωτρικο, μεχρι το πολυ 1400 κυβικα.  Εχω βολευτει με το  σουιφτακι αλλα δυστυχως προβλεπω πως παμε πλεον για αλλαγη. Προς τα που να κοιταξω; 

Panda cng

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, imr είπε

Panda cng

Θα το κοιταξω. Ευχαριστω

1 λεπτό πριν, korakios είπε

Δεν το λες με χώρους , καλύτερα ένα μεταχειρισμένο pundo .

Το punto βγαινει σε αεριο; Μονο για καινουριο ενδιαφερομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, vastegial_74 είπε

Θα το κοιταξω. Ευχαριστω

Το punto βγαινει σε αεριο; Μονο για καινουριο ενδιαφερομαι.

Το punto από όσο ξέρω έχει καταργηθεί τελειως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, vastegial_74 είπε

Το punto βγαινει σε αεριο; Μονο για καινουριο ενδιαφερομαι.

Τότε δεν υπάρχει άλλο μικρό εκτός από το panda αλλά επειδή το έχω δε νομίζω να σε καλύψουν οι χώροι . 
Μετά πας σε Ibiza ,ανεβαίνεις σε Scala κτλ 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, korakios είπε

Τότε δεν υπάρχει άλλο μικρό εκτός από το panda αλλά επειδή το έχω δε νομίζω να σε καλύψουν οι χώροι . 
Μετά πας σε Ibiza ,ανεβαίνεις σε Scala κτλ 

 

 

26 λεπτά πριν, korakios είπε

Δεν το λες με χώρους , καλύτερα ένα μεταχειρισμένο punto .

 

Εξωτερικα ειναι οτι πρεπει για πολη, για επιβατες θεωρω οτι ειναι μια χαρα, αλλα σε αποσκευες ειναι οντως πολυ μικρο

Εαν χρειαζονται περισοτεροι χωροι το ibiza ειναι η αμεσως επομενη επιλογη.  Μετα απο εκει μεγαλωνουν αρκετα για χρηση πολης

Να προσθεσω και clio lpg για επομενη επιλογη.

Αυξημενο κοστος λογω υγραεριου (σε σχεση με φυσικο αεριο) αλλα ευκολια εκτος Αθηνων

 

Επεξ/σία από imr
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, imr είπε

Εξωτερικα ειναι οτι πρεπει για πολη, για επιβατες θεωρω οτι ειναι μια χαρα, αλλα σε αποσκευες ειναι οντως πολυ μικρο

Εαν χρειαζονται περισοτεροι χωροι το ibiza ειναι η αμεσως επομενη επιλογη.  Μετα απο εκει μεγαλωνουν αρκετα για χρηση πολης

Να προσθεσω και clio lpg για επομενη επιλογη.

Αυξημενο κοστος λογω υγραεριου (σε σχεση με φυσικο αεριο) αλλα ευκολια εκτος Αθηνων

Ευκολια ως προς την ευρεση πρατηριου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, hountalas είπε

Μπράβο τιμή πάντως. Και εγώ περλέ λευκό στα 22100. 

21400 πήρα τιμή σε απλό άσπρο, μαύρο, γκρι. 

Για την ιστορία, έκανες παζάρι ή σου είπαν μόνοι τους 21.400?

Πήρα έκπτωση από τον μεταπωλητή και μια έκπτωση από τον εισαγωγέα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω ποια είναι τα σχέδια για επέκταση πρατηρίων που θα έχουν φυσικό αέριο, αλλά μέχρι στιγμής είναι λίγα. 

Βλέπω, μία να το πω, ατονία σε σχετική επένδυση τόσο σε επίπεδο αυτοκινητοβιομηχανιών (που γυρίζουν όλες στο "must" της εποχής που είναι η ηλεκτροκίνηση/ υβριδικό), όσο και από την πολιτεία και τις εταιρείες για την αύξηση των σχετικών πρατηρίων. Αν εξαιρέσουμε τον όμιλιο VW & την fiat ποιος άλλος πλέον βγάζει μοντέλα με καύσιμο φυσικό αέριο?

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...