Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, tsofras είπε

Παιδιά πήγα από Seat να υπογράψω τα χαρτιά του δανείου ( όλα καλά υπέγραψα μην αγχώνεστε 🤣 )

Και έφεραν το νέο Leon FR σε κόκκινο, οποίος θέλει να πάει να το δει.

Τώρα μην βαρατε για αυτό που θα πω, δεν ξέρω αν φταίει ότι είμαι ευχαριστημένος με την επιλογή μου, νόμιζα ότι ότι το έβλεπα θα ξενερωνα με το Ibiza αλλά συνεβει το ακριβώς αντίθετο.

Πανέμορφο το Leon , αλλά όταν μπήκα μέσα αφού έχει φύγει ο αρχικός ενθουσιασμός , είπα οκ όμορφο είναι αλλά ένιωσα ότι τα 9.000€ παραπάνω μάλλον δεν τα αξίζει.

Μπορεί όπως είπα να είναι ψυχολογικό λόγω της επιλογής μου, το καλό είναι ότι δεν ξενέρωσα καθόλου

Άσχετο δεν είχε full LED αλλά τα απλά ecoLed φανάρια τα οποία τελικά και αυτά είναι πολύ όμορφα

Καλορίζικο το Ίμπιζα φίλε.

 

Μία ερώτηση το leon είχε την μικρή οθόνη και όχι εσωτερικό led φωτισμό.

Σωστά?

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χτεσινοι ειστε ρε παιδια? τι αρχιζετε παλι τα "καλοριζικο" και τετοια?

ενα δανειο υπεγραψε ο ανθρωπος.....αυτα τα εχει ξανακανει αλλες 3 φορες και εχει κολοτουμπιασει, μεχρι παρελαβε και ξαναπουλησε....

Οποτε μικρο καλαθι...:P

 

By the way, μπηκα σε αυτο το θεμα ερχομενος απο αλλου με σκοπο να βρω "ανεπισημες" τιμες για Leon 2020 επειδη με ενδιαφερει, και διαβασα ΚΑΙ τισ 370 σελιδες.

Μεχρι τη σελιδα 205 οπου αναφερει πρωτη φορα τιμες ο ηρωας μας ειχα ηδη γινει hooked με την telenovela.... μου ειχε γινει και ενα spoiler στο τελος με το ibiza και ηθελα να δω πως θα γινουν οι ανατροπες. Οποτε ρουφηξα και τις 370 σελιδες σαν καλοκαιρινο μυθιστορημα :D

Επειδη ψαχνω αμαξι και εχω στα βασικα υποψηφια το Leon 2020, σκεφτομαι να ανοιξω θεμα με τιτλο "Tsofras2 - Επιλογη αυτοκινητου" για να μη χαλασω αυτο εδω το επος.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Bill PaPi είπε

Καλορίζικο το Ίμπιζα φίλε.

Μία ερώτηση το leon είχε την μικρή οθόνη και όχι εσωτερικό led φωτισμό.

Σωστά?

Σωστά , το καλό στο FR είναι ότι έχει μαύρο χρωμα η μικρή οθόνη και δεν κάνει άσχημη διαφορά , γιατί σε άλλη έκδοση είχε ασημί και ήταν άσχημη .

Αγριο πάντως σχετικά , τα καθίσματα δεν μου φάνηκαν πολύ άνετα , οι ζάντες πολύ όμορφες .

1 ώρα πριν, Thrylos7 είπε

χτεσινοι ειστε ρε παιδια? τι αρχιζετε παλι τα "καλοριζικο" και τετοια?

ενα δανειο υπεγραψε ο ανθρωπος.....αυτα τα εχει ξανακανει αλλες 3 φορες και εχει κολοτουμπιασει, μεχρι παρελαβε και ξαναπουλησε....

Οποτε μικρο καλαθι...:P

By the way, μπηκα σε αυτο το θεμα ερχομενος απο αλλου με σκοπο να βρω "ανεπισημες" τιμες για Leon 2020 επειδη με ενδιαφερει, και διαβασα ΚΑΙ τισ 370 σελιδες.

Μεχρι τη σελιδα 205 οπου αναφερει πρωτη φορα τιμες ο ηρωας μας ειχα ηδη γινει hooked με την telenovela.... μου ειχε γινει και ενα spoiler στο τελος με το ibiza και ηθελα να δω πως θα γινουν οι ανατροπες. Οποτε ρουφηξα και τις 370 σελιδες σαν καλοκαιρινο μυθιστορημα :D

Επειδη ψαχνω αμαξι και εχω στα βασικα υποψηφια το Leon 2020, σκεφτομαι να ανοιξω θεμα με τιτλο "Tsofras2 - Επιλογη αυτοκινητου" για να μη χαλασω αυτο εδω το επος.

Ηρωας !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, kistos είπε

Καλησπέρα σε όλους! Βρίσκομαι σε αναζήτηση ενός νέου αυτοκινήτου. Έρχομαι από Fiat bravo (2008) και ψάχνομαι για κάτι μεγαλύτερο λόγω οικογένειας (suv). Έχω στην shortlist μου τα skoda karoq, Renault kadjar και peugeot 2008. Θέλω κάτι όσο πιο ποιοτικό και με άνετους χώρους γίνεται, τι έχετε να μου προτρινρτε; 

2008>karoq>kadjar αν και δεν αναφερεις το μπατζετ σου , ειμαι της αποψης οτι παιρνεις πολλα σημαντικα features σε πολυ καλη τιμη στο 2008. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, ritualistic είπε

2008>karoq>kadjar αν και δεν αναφερεις το μπατζετ σου , ειμαι της αποψης οτι παιρνεις πολλα σημαντικα features σε πολυ καλη τιμη στο 2008. 

Μέχρι 23.000 ευρώ περίπου είναι το μπάτζετ μου φίλε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το 2008 όταν το οδηγησα μου αρεσε πολυ, ηταν η εκδοση με τα 115 αλογα και το αναλογικο πινακα..  εσενα ποια εκδοση σου αρεσει ?

στην ερωτηση παντως τα ποιο πολλα αλογα χωρια τα καλουδια , η λιγοτερα αλογα με τα καλουδια δεν εχω σιγουρη απαντηση να δωσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς η παραγγελία έχει κλειδώσει , το αυτοκίνητο έχει μπει ήδη στη γραμμή παραγωγής , οπότε δεν μπορεί να γίνει οποιαδήποτε αλλαγή.

Λογικά αναμένεται άφιξη στην Ελλάδα , τέλη Σεπτεμβρίου.

Peugeot 2008 (Allure) 100hp...

Αναμονή που σκοτώνει.... 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, mangeo είπε

Δυστυχώς η παραγγελία έχει κλειδώσει , το αυτοκίνητο έχει μπει ήδη στη γραμμή παραγωγής , οπότε δεν μπορεί να γίνει οποιαδήποτε αλλαγή.

Λογικά αναμένεται άφιξη στην Ελλάδα , τέλη Σεπτεμβρίου.

Peugeot 2008 (Allure) 100hp...

Αναμονή που σκοτώνει.... 

Πολύ ωραία  έκδοση η Allure. Εγώ όταν μπήκα μέσα αισθάνθηκα ότι βρίσκομαι σε πολύ  premium αυτοκίνητο.

Επεξ/σία από Masma
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Masma είπε

Πολύ ωραία  έκδοση η Allure. Εγώ όταν μπήκα μέσα αισθάνθηκα ότι βρίσκομαι σε πολύ  premium αυτοκίνητο.

Αυτό ακριβώς ένιωσα και εγώ και ενώ έβλεπα Kona, T-Roc, Q2 και Puma. 

Μπήκα μέσα και είπα αυτό είναι το επόμενο μου αμάξι. Δεν είμαι άτομο που του αρέσει το γκάζι κλπ αλλά είμαι γκατζετάκιας. Και φυσικά από Audi A3 (2000) η μετάβαση όπου και να πήγαινα από αυτά τα B-SUV θα ήταν μεγάλη στα μάτια μου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, sotiriadisc είπε

στην ερωτηση παντως τα ποιο πολλα αλογα χωρια τα καλουδια , η λιγοτερα αλογα με τα καλουδια δεν εχω σιγουρη απαντηση να δωσω

εκει πας αναλογα με τις προτεραιοτητες σου

 

20 λεπτά πριν, mangeo είπε

Δυστυχώς η παραγγελία έχει κλειδώσει , το αυτοκίνητο έχει μπει ήδη στη γραμμή παραγωγής , οπότε δεν μπορεί να γίνει οποιαδήποτε αλλαγή.

Λογικά αναμένεται άφιξη στην Ελλάδα , τέλη Σεπτεμβρίου.

Peugeot 2008 (Allure) 100hp...

Αναμονή που σκοτώνει.... 

αν θες πες μας με τι επιτοκιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ritualistic είπε

εκει πας αναλογα με τις προτεραιοτητες σου

αν θες πες μας με τι επιτοκιο

21.400 με το κλειδί στο χέρι
7,1% επιτόκιο αλλά έδωσα γερή προκαταβολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, mangeo είπε

21.400 με το κλειδί στο χέρι
7,1% επιτόκιο αλλά έδωσα γερή προκαταβολή

1000ε κατω απο την τιμη καταλογου δεν ειναι κακοοο... προκαταβολη ανω του 50% ?

καλοριζικο να ειναι νομιζω εχεις κανει την καλυτερη επιλογη στην κατηγορια του!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ritualistic είπε

1000ε κατω απο την τιμη καταλογου δεν ειναι κακοοο... προκαταβολη ανω του 50% ?

καλοριζικο να ειναι νομιζω εχεις κανει την καλυτερη επιλογη στην κατηγορια του!

Γύρω στο 40% ήταν η προκαταβολή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...