Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 λεπτά πριν, Papakaliati είπε

Nαι, ισχυει. Θα το ονειρευτικα. Α, το μπερδεψα με το Diesel. Ειναι BMW ομως, οποτε τι το κανεις...

Τι εννοείς?

Καλά δεν εννοούσα το συγκεκριμένο σαν αμάξι το έβαλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

16 λεπτά πριν, eri77 είπε

τυχαια διαβασα οτι συντομα κυκλοφορει Ford Fiesta 1.0 Ecoboost Hybrid

Όλη η γκάμα Focus, fiesta, kuga, mondeo & puma θα καταργήσουν περί τις μισές διαμορφώσεις θερμικών και θα τις πάνε σε mildhybrid ή PHEV (ανάλογα τιμή/μέγεθος). 
Αλλαγές στις αποδόσεις και των θερμικών από ότι είδα σε κάποιες περιπτώσεις.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! επειδή δεν έχω χρόνο να διαβάσω όλο το ποστ (510 σελίδες!) , από 1400cc μεταχειρισμένο τι προτείνετε για επαγγελματική χρήση (όχι van-βανάκι) που να μου βγάζει περίπου 60.000χλμ τον χρόνο απροβλημάτιστα, με ενδιαφέρει αποκλειστικά η αξιοπιστία μόνον και κοιτάω Μόνον για opel-toyota-hyundai-ford-skoda έως και το 2014 όχι πιο καινουργιο (τώρα έχω opel με την γνωστή 1400άρα χαμηλόστροφη μηχανή corsa c βενζίνης του 2005-2007)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως για όποιον ενδιαφέρεται τρέχει προσφορά -1500 ευρώ στο Honda Civic 5D...
Ενδεικτικά να αναφέρω 1500 κυβικά Petrol MT Sport Plus Navi (πιο φουλ δεν πάει, ακόμα και ηλιοροφή έχει) με 180 άλογα στα 26,500, με έβαλε σε σκέψεις ακόμα και μένα που δεν με τρελαίνει εξωτερικά το αυτοκίνητο...
Τέλος, επειδή βλέπω παίζει πολύ προσφορά για audi, έχετε καμιά πληροφορία για αντιπροσωπεία να τσεκάρω? Βρίσκομαι Σέρρες, παίζει να κάτσει καμιά καλή τιμή για το καινούργιο το Α3 από την εδώ αντιπροσωπεία? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Christos Vvs είπε

Πάντως για όποιον ενδιαφέρεται τρέχει προσφορά -1500 ευρώ στο Honda Civic 5D...
Ενδεικτικά να αναφέρω 1500 κυβικά Petrol MT Sport Plus Navi (πιο φουλ δεν πάει, ακόμα και ηλιοροφή έχει) με 180 άλογα στα 26,500, με έβαλε σε σκέψεις ακόμα και μένα που δεν με τρελαίνει εξωτερικά το αυτοκίνητο...
Τέλος, επειδή βλέπω παίζει πολύ προσφορά για audi, έχετε καμιά πληροφορία για αντιπροσωπεία να τσεκάρω? Βρίσκομαι Σέρρες, παίζει να κάτσει καμιά καλή τιμή για το καινούργιο το Α3 από την εδώ αντιπροσωπεία? 

Είναι οικονομική η εκεί αντιπροσωπεία...! Είναι μια από τις 3 που παίζουν καλές τιμές στην Ελλάδα 

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, paylidis είπε

Είναι οικονομική η εκεί αντιπροσωπεία...! Είναι μια από τις 3 που παίζουν καλές τιμές στην Ελλάδα 

Οι αλλες 2 που ειναι; Αθηνα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, Christos Vvs είπε

Πάντως για όποιον ενδιαφέρεται τρέχει προσφορά -1500 ευρώ στο Honda Civic 5D...
Ενδεικτικά να αναφέρω 1500 κυβικά Petrol MT Sport Plus Navi (πιο φουλ δεν πάει, ακόμα και ηλιοροφή έχει) με 180 άλογα στα 26,500, με έβαλε σε σκέψεις ακόμα και μένα που δεν με τρελαίνει εξωτερικά το αυτοκίνητο...
Τέλος, επειδή βλέπω παίζει πολύ προσφορά για audi, έχετε καμιά πληροφορία για αντιπροσωπεία να τσεκάρω? Βρίσκομαι Σέρρες, παίζει να κάτσει καμιά καλή τιμή για το καινούργιο το Α3 από την εδώ αντιπροσωπεία? 

Ενημερωτικά, όσον αφορά τα 5D civic, η έκπτωση τρέχει μήνες τώρα και αφορά ετοιμοπαράδοτα προ-facelift μοντέλα (ΜΥ2018) και όχι για νέες παραγγελίες.

Επεξ/σία από Kapws
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, h3342 είπε

δεν το ξεχνας καθολου

εγω με jazz μοντελου 2006 χωρις καμία βλάβη μέχρι σήμερα! με περιπου 150000 χιλιομετρα

ενημερωνω οτι οποιος θελει αμαξι χωρις βλαβες, οικονομικο σε καταναλωση και με μεγαλους χωρους για την κατηγορια του πας σε jazz και ξεχνας και την αντιπροσωπεια και όλλα.

Άλλος βεβαια  μπορει να θελει δυναμη , turbo+ροπη που το συγκεκριμενο αμαξι ΔΕΝ εχει, εχω οδηγησει μικρα με 1000 κυβικα και τουρμπο και ενθουσιαζεσαι πραγματι

άλλος θελει οδηγικη απολαυση που παλι το jazz δεν εχει καθολου, θα ελεγα οτι ειναι και βαρετο.

Το καθε αμαξι εχει τα θετικα του και τα αρνητικα του, κανενα δεν ειναι τελειο

απλα να ξερεις τι προσφερει το καθενα και ο καθενας με τις ανάγκες του να αγορασει.

πλεον τα honda ειναι ακομα πιο ακριβά  σημερα αλλα αν ειχα την οικονομικη δυνατοτητα τωρα θα ξαναεπαιρνα ενα Honda για την αξιοπιστια και μονο

έχουμε και 2 μικρα fiat(2004 + 2009 μοντελα)και εχω βαρεθει με τις βλαβες τους...γιαυτο εκτιμαω τα αξιοπιστα αμαξια

αλλα σιγουρα οι καινουριοι τουρμπο που βαζουν οι περισσοτερες αυτοκ/βιομηχανιες ειναι πολυ εντυπωσιακοι αλλά σιγουρα και οι αξιοπιστια τους μειωνεται

δεν μπορεις να τα εχεις ολα

Επιτέλους ένας άνθρωπος βρέθηκε να γράψει κάτι για το jazz!!!

Κι εγώ κάτοχος από το 2004 με 220000km ήρθε η στιγμή να το αλλάξω αλλά τελικά πήρα το ίδιο σε καινούριο και δε το εχω μετανιώσει καθόλου παρόλο που γλυκοκοιταζα αλλες μάρκες στην αρχή. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, george1999 είπε

Επιτέλους ένας άνθρωπος βρέθηκε να γράψει κάτι για το jazz!!!

Κι εγώ κάτοχος από το 2004 με 220000km ήρθε η στιγμή να το αλλάξω αλλά τελικά πήρα το ίδιο σε καινούριο και δε το εχω μετανιώσει καθόλου παρόλο που γλυκοκοιταζα αλλες μάρκες στην αρχή. 

Καλημερα!

Εμενα εχει 171.000 χιλιομετρα

Πραγματικα το λυπαμαι να το δωσω όχι οτι μου περισευουν και λεφτα!

 

Πότε το αγορασες και τι τιμή αν επιτρεπεται;

Τα καινουρια κατασκευαζονται ακομα ιαπωνια,ξερεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, h3342 είπε

Καλημερα!

Εμενα εχει 171.000 χιλιομετρα

Πραγματικα το λυπαμαι να το δωσω όχι οτι μου περισευουν και λεφτα!

Πότε το αγορασες και τι τιμή αν επιτρεπεται;

Τα καινουρια κατασκευαζονται ακομα ιαπωνια,ξερεις;

Κατασκευάζεται Ιαπωνία το αγόρασα πριν  4 μήνες 16100€ πηγε με πινακίδες τέλη Όλα κομπλε. Έχει και 5 χρόνια δωρεάν service (μόνο τα εργατικά χρεώνουν) κι επίσης μου έκαναν ετήσια ασφάλεια δώρο λόγω ότι ήμουν πρώην ιδιοκτήτης honda.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...