Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, Burgos είπε

Μπα, δε φεύγουν. Επειδή χαλβάδιαζα το GLC από την άνοιξη, σχεδόν όλες οι αγγελίες που έβλεπα τότε υπάρχουν ακόμα χωρίς μείωση τιμής. Βλέπεις κάτι GLC Coupe στα 69 και 79 χιλιάρικα χωρίς τίποτα ουσιαστικά από έξτρα και στον τιμοκατάλογο της Mercedes είναι φθηνότερα ή οριακά ακριβότερα.

Εδώ πουλάει ο άλλος 43.500 GLC του 2015 με 0 σχεδόν έξτρα (https://www.car.gr/25250546-mercedes-benz-glc-220-4matic), ενω καινούργιο εχει 65.000, πτώση 33% σε 6 χρόνια, 5.5% τον χρόνο, να τρελαίνεσαι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

19 λεπτά πριν, Papakaliati είπε

Εδώ πουλάει ο άλλος 43.500 GLC του 2015 με 0 σχεδόν έξτρα (https://www.car.gr/25250546-mercedes-benz-glc-220-4matic), ενω καινούργιο εχει 65.000, πτώση 33% σε 6 χρόνια, 5.5% τον χρόνο, να τρελαίνεσαι. 

Εγώ έχω σκαλώσει σε ένα Coupe του 2019, πριν το facelift, με 25 χιλιάδες χλμ που έχει κοντά στις 5000 ευρώ σε έξτρα (AMG line, Keyless-Go και πακέτο Night) και το δίνει 79000 ευρώ ενώ με λίγα παραπάνω πήρα το SUV κυριολεκτικά με όλο τον κατάλογο έξτρα της Mercedes. Δεν υπάρχει περίπτωση να βρεθεί άνθρωπος να δώσει 80 χιλιάρικα για μεταχειρισμένο ενώ παίζει να το αγοράσει καινούριο φθηνότερα ή έστω στα ίδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, ProponitisTouKanape είπε

Τόσο χάλια όσο το Σμάρτ;

Πάνω κάτω στα ίδια. Ο συγκεκριμένος είχε και smart πρώτης γενιάς όποτε τον εμπιστευομαι. Εγώ το θεωρω ελαφρώς καλύτερο και εάν παίζει ακόμα στα 9500 τελική το αυτόματο citigo θα το έλεγα και vfm 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην καραντινατι παρέα μας

Σε εξερεύνηση για αμάξι και εγώ πριν λίγο καιρό είχα ζητήσει την γνώμη σας για φιατ τipo πλέον στράφηκα στο νέο i20 1200cc mpi 84hp στην έκδοση μια πάω από την base με οθόνες κάμερες οπισθοποριας, όλο το πακέτα ασφαλείας της hyundai στα ηλεκτρονικά χωρίς ζάντες αλουμινίου, με άσπρο τσάμπανταν χρώμα, (μπορούμε και ntomato red τσάμπα), 5 χρόνια εγγύηση μοτέρ, 5 χρόνια χρώμα, 12 σκουριά και 5 χρόνια οδική βοήθεια, στης 14χιλιαδες και κάτι ψιλά. Τα χιλιόμετρα μου είναι στα 12.000 με 15.000 ανά χρονο, 3200€ προκαταβολή και το αμάξι από Φεβρουαρίο κάπου στα μέσα. 

Κάποιος να έλεγε την γνώμη για το αυτοκίνητο ή κάποια άλλη πρόταση ακόμα είναι ανοιχτό το όλο θέμα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, sofiathereal είπε

Καλησπέρα στην καραντινατι παρέα μας

Σε εξερεύνηση για αμάξι και εγώ πριν λίγο καιρό είχα ζητήσει την γνώμη σας για φιατ τipo πλέον στράφηκα στο νέο i20 1200cc mpi 84hp στην έκδοση μια πάω από την base με οθόνες κάμερες οπισθοποριας, όλο το πακέτα ασφαλείας της hyundai στα ηλεκτρονικά χωρίς ζάντες αλουμινίου, με άσπρο τσάμπανταν χρώμα, (μπορούμε και ntomato red τσάμπα), 5 χρόνια εγγύηση μοτέρ, 5 χρόνια χρώμα, 12 σκουριά και 5 χρόνια οδική βοήθεια, στης 14χιλιαδες και κάτι ψιλά. Τα χιλιόμετρα μου είναι στα 12.000 με 15.000 ανά χρονο, 3200€ προκαταβολή και το αμάξι από Φεβρουαρίο κάπου στα μέσα. 

Κάποιος να έλεγε την γνώμη για το αυτοκίνητο ή κάποια άλλη πρόταση ακόμα είναι ανοιχτό το όλο θέμα. 

Αν και δεν το έχω καιρό, μέχρι στιγμής δεν είχα κάποιο θέμα.
turbo 100, exclusive.

IMG_20201120_124028.jpg

  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, paylidis είπε

Πάνω κάτω στα ίδια. Ο συγκεκριμένος είχε και smart πρώτης γενιάς όποτε τον εμπιστευομαι. Εγώ το θεωρω ελαφρώς καλύτερο και εάν παίζει ακόμα στα 9500 τελική το αυτόματο citigo θα το έλεγα και vfm 

Δε ζούμε Ελλάδα οπότε οι τιμές δεν είναι άμεσα συγκρίσιμες. Thanks πάντως για την απάντηση 😎

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, sofiathereal είπε

Καλησπέρα στην καραντινατι παρέα μας

Σε εξερεύνηση για αμάξι και εγώ πριν λίγο καιρό είχα ζητήσει την γνώμη σας για φιατ τipo πλέον στράφηκα στο νέο i20 1200cc mpi 84hp στην έκδοση μια πάω από την base με οθόνες κάμερες οπισθοποριας, όλο το πακέτα ασφαλείας της hyundai στα ηλεκτρονικά χωρίς ζάντες αλουμινίου, με άσπρο τσάμπανταν χρώμα, (μπορούμε και ntomato red τσάμπα), 5 χρόνια εγγύηση μοτέρ, 5 χρόνια χρώμα, 12 σκουριά και 5 χρόνια οδική βοήθεια, στης 14χιλιαδες και κάτι ψιλά. Τα χιλιόμετρα μου είναι στα 12.000 με 15.000 ανά χρονο, 3200€ προκαταβολή και το αμάξι από Φεβρουαρίο κάπου στα μέσα. 

Κάποιος να έλεγε την γνώμη για το αυτοκίνητο ή κάποια άλλη πρόταση ακόμα είναι ανοιχτό το όλο θέμα. 

Και εγω το i20 θα διαλεγα

Ειναι η πιο σωστη επιλογη

Αξιοπιστο και τα κανει ολα.

Και εγω την απλη εκδοση θα διαλεγα

Ποσο σου βγαινει τελικη τιμη; και ποσους ρυπους βγαζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, calenter2003 είπε

Παρέλαβα σήμερα τελικώς Toyota C-HR C-Lub σε γκρι του μετάλλου. Φωτό σύντομα διότι δεν πρόλαβα καν να βγάλω.

Καλορίζικο και καλοταξιδο φίλε μου

Περιμένουμε φωτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, sofiathereal είπε

Καλησπέρα στην καραντινατι παρέα μας

Σε εξερεύνηση για αμάξι και εγώ πριν λίγο καιρό είχα ζητήσει την γνώμη σας για φιατ τipo πλέον στράφηκα στο νέο i20 1200cc mpi 84hp στην έκδοση μια πάω από την base με οθόνες κάμερες οπισθοποριας, όλο το πακέτα ασφαλείας της hyundai στα ηλεκτρονικά χωρίς ζάντες αλουμινίου, με άσπρο τσάμπανταν χρώμα, (μπορούμε και ntomato red τσάμπα), 5 χρόνια εγγύηση μοτέρ, 5 χρόνια χρώμα, 12 σκουριά και 5 χρόνια οδική βοήθεια, στης 14χιλιαδες και κάτι ψιλά. Τα χιλιόμετρα μου είναι στα 12.000 με 15.000 ανά χρονο, 3200€ προκαταβολή και το αμάξι από Φεβρουαρίο κάπου στα μέσα. 

Κάποιος να έλεγε την γνώμη για το αυτοκίνητο ή κάποια άλλη πρόταση ακόμα είναι ανοιχτό το όλο θέμα. 

Δεν θα πρότεινα αμάξι χωρίς turbo σήμερα....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυριο 99% θα γινει η πρωτη γνωριμια με το μωρο μου θα με περιμενει στην αντιπροσωπεια :D :D 

Ξερει κανεις (επειδη θα με παει Συγγρου ενας φιλος) αν επιτρεπεται να ειμαστε 3 ατομα σε αμαξι? Εστω και με μασκες κλπ.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
50 λεπτά πριν, cloud13 είπε

Αυριο 99% θα γινει η πρωτη γνωριμια με το μωρο μου θα με περιμενει στην αντιπροσωπεια :D :D 

Ξερει κανεις (επειδη θα με παει Συγγρου ενας φιλος) αν επιτρεπεται να ειμαστε 3 ατομα σε αμαξι? Εστω και με μασκες κλπ.

Δεν επιτρέπεται εκτός εάν έχετε πρώτου βαθμού συγγένεια. 
με το καλό. Και εμείς αύριο παραλαμβάνουμε 

Επεξ/σία από paylidis
  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, paylidis είπε

Δεν επιτρέπεται εκτός εάν έχετε πρώτου βαθμού συγγένεια. 
με το καλό. Και εμείς αύριο παραλαμβάνουμε 

2 ομως κανει και ας δεν εχουμε συγγενεια? Με το καλο και σας φιλε!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...