Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

30 λεπτά πριν, paylidis είπε

Δε θέλει απαραίτητα νανοκεραμικη. Θεωρω παντως ότι δεν έχει στεγνώσει ακόμα.

Πηρα το καμικ βόλτα καμία 10 χλμ νύχτα έστρωσε σε το κάνει πλέον (στέγνωσε). Παντως κ όταν το έκανε δεν ήταν τόσο έντονο οσο στη φωτογραφία που παρατέθηκε. Τώρα έχουμε άψογη ορατότητα. Οι μεμβράνες απλές aswf 

θετικο αυτο. θα δω τι θα μου πουν και εκει απο κοντα και θα ενημερωσω αυριο, δεν εχω θεμα να περιμενω να στεγνωσει αλλα δεν ειναι να το αποδεχτω μακροπροθεσμα η πισω ορατοτητα ειναι σοβαρη υποθεση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, cloud13 είπε

θετικο αυτο. θα δω τι θα μου πουν και εκει απο κοντα και θα ενημερωσω αυριο, δεν εχω θεμα να περιμενω να στεγνωσει αλλα δεν ειναι να το αποδεχτω μακροπροθεσμα η πισω ορατοτητα ειναι σοβαρη υποθεση..

Προσωπικα θα σου πρότεινα να περιμένεις ένα δεκαήμερο και να το αφήνεις στον ηλιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, paylidis είπε

Προσωπικα θα σου πρότεινα να περιμένεις ένα δεκαήμερο και να το αφήνεις στον ηλιο

δεν ειναι κακη η συμβουλη αλλα ευκαιρια και για βολτα :P να περασουμε τα 100 αυριο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tsofras είπε

Θα μάθω αύριο :D

Το είδα τώρα το μπλέ και είναι σαν του Ibiza του πάει αρκετά 

Από τα 3 που έγραψες το μπλε θα είναι το καλύτερο ... φοβερό φαίνεται ... δε ξέρω γιατί έχω δει 3-4 φορές το βίντεο ... 🤣😎

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, terry308 είπε

Από τα 3 που έγραψες το μπλε θα είναι το καλύτερο ... φοβερό φαίνεται ... δε ξέρω γιατί έχω δει 3-4 φορές το βίντεο ... 🤣😎

Κοίτα να δεις το μπλε είναι πανέμορφο και στο Ibiza το θαυμάζω και του πάει πολύ

Αλλά έχει το κλασικό που λερώνει γρήγορα , έχω και τα γατιά με τις λάσπες, το πλένω και αρκετές φορές μόνος μου για αυτί σκέφτομαι και τα θετικά του άσπρου.

Όπως δείχνει αν δεν αντιμετωπίσω κανά παράξενο θέμα με τράπεζες κτλ με βλέπω να το κλείνω να πάει να μαμηθει τόσο καιρό

Άστα διαλα κουράστηκα 🤣

Για να προλάβω όσους πουν για τα λεφτά που χάθηκαν από το 2008 και την ενδεχόμενη πώληση του Ibiza είναι περίπου κανά τριχιλιαρο.

Από τον Μάρτη δουλεύω από το σπίτι και είμαι καραντίνα. Μόνο οι καφέδες και οι βενζίνες σε αυτούς τους τρείς μήνες ήταν κανά 300αρι το μήνα οπότε οκ θα τα είχα πετάξει άλλου.

Τώρα τα πέταξα σε 2 αυτοκίνητα 😅

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α όχι εγώ έχω να ψωνίσω Α-Class

@tsofras μπορείς να την αγοράσεις εσύ πρώτο χέρι
και να μου την πουλήσεις με τη γνωστή έκπτωση;

δεν έχω πρόβλημα με τα 500χλμ να ξέρεις... 🙃

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, KoreanW είπε

Α όχι εγώ έχω να ψωνίσω Α-Class

@tsofras μπορείς να την αγοράσεις εσύ πρώτο χέρι
και να μου την πουλήσεις με τη γνωστή έκπτωση;

δεν έχω πρόβλημα με τα 500χλμ να ξέρεις... 🙃

Μπορεί να μου αρέσει και να την κρατήσω μαν

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, tsofras είπε

Κοίτα να δεις το μπλε είναι πανέμορφο και στο Ibiza το θαυμάζω και του πάει πολύ

Ανάμεσα στα άσπρο-μπλε-γκρι, θα επέλεγα το μπλε (αν κ έχω το magnetic Grey), το ibiza ήθελα να το πάρω στο desire red... αλλά έπεσα στη παγίδα τότε...  και το magnetic Grey όμορφο είναι δε λέω... αλλά όχι για fr edition (προσωπικά πάντα μιλώντας) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, tsofras είπε

Κοίτα να δεις το μπλε είναι πανέμορφο και στο Ibiza το θαυμάζω και του πάει πολύ

Αλλά έχει το κλασικό που λερώνει γρήγορα , έχω και τα γατιά με τις λάσπες, το πλένω και αρκετές φορές μόνος μου για αυτί σκέφτομαι και τα θετικά του άσπρου.

Όπως δείχνει αν δεν αντιμετωπίσω κανά παράξενο θέμα με τράπεζες κτλ με βλέπω να το κλείνω να πάει να μαμηθει τόσο καιρό

Άστα διαλα κουράστηκα 🤣

Για να προλάβω όσους πουν για τα λεφτά που χάθηκαν από το 2008 και την ενδεχόμενη πώληση του Ibiza είναι περίπου κανά τριχιλιαρο.

Από τον Μάρτη δουλεύω από το σπίτι και είμαι καραντίνα. Μόνο οι καφέδες και οι βενζίνες σε αυτούς τους τρείς μήνες ήταν κανά 300αρι το μήνα οπότε οκ θα τα είχα πετάξει άλλου.

Τώρα τα πέταξα σε 2 αυτοκίνητα 😅

ψήθηκες κσυ για plug in hybrid??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, poihths είπε

ψήθηκες κσυ για plug in hybrid??

Μπα πάει πολλά δεν υπάρχει λόγος απλά θα πάω να κάνω τεστ ντραιβ για να δω λίγο το αμάξι με το DSG γιατί καταλαβαίνω ότι την μεγαλύτερη ξενερα την τρώω πλέον λόγω του κιβωτίου ( και στο 2008 και στο Ibiza) δεν νομίζω ότι μπορώ να γυρίσω σε χειροκίνητο μου κάθεται πολύ άσχημα.

Αν το ευχαριστηθω θα κλείσω το 1.5 FR plus DSG

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα team,

Εχθές είχα την σκέψη (επειδή το συζητήσαμε εδώ) ότι Seatακιας δεν είμαι , αλλά καταλήγω ότι μάλλον είμαι DSGάκιας :D

Πάω σήμερα έτοιμος για παραγγελία

  • Like 2
  • Thanks 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@tsofras μια δύο φορές την βδομάδα κοιτάω car.gr Σε τιμές 17.000 ευρώ υπάρχουν 3-4 Polo GTI το πολύ 5ετίας. 192 άλογα και dsg. Φαντάζομαι τα έχεις δει και τα έχεις απορίψει , φυσικά το leon είναι καλύτερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, SchinasN είπε

@tsofras μια δύο φορές την βδομάδα κοιτάω car.gr Σε τιμές 17.000 ευρώ υπάρχουν 3-4 Polo GTI το πολύ 5ετίας. 192 άλογα και dsg. Φαντάζομαι τα έχεις δει και τα έχεις απορίψει , φυσικά το leon είναι καλύτερο

Ναι , δεν λέω βολική σαν κατηγορία αυτή του Ibiza - Polo αλλά καταλαβαίνεις την διαφορά στην άνεση - πάτημα εξαιτίας του μικρότερου σκάφους. Επίσης έχεις λιγότερο "χώρο" στην θέση οδήγησης και με ξενίζει αρκετά μετά απο τόσα χρόνια με αμάξια μεγάλης κατηγορίας.

Οπότε καταλαβαίνω ότι μου είναι δύσκολο να γυρίσω στην μικρότερη κατηγορία μετά απο τόσα χρόνια άσχετα με τα οφέλη που έχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...