Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είναι πολύ καλά οδηγικά τα 2 Suzuki! Έχουν ελαφριά σκαριά και ο 1.4 140ps είναι αρκετά σπιρτόζικος με αποτέλεσμα να είναι απόλαυση στο δρόμο!

Φίλε ts, προφανώς σου εύχομαι τα καλύτερα με το καινούργιο σου αμάξι αλλά κάτι δε μπορώ να καταλάβω με εσένα: Πως ένας άνθρωπος που έψαξε την αγορά τόσο εξονυχιστικά, καταλήγει να πάρει ένα αμάξι που δεν το έχει οδηγήσει (αυτό κατάλαβα αν κάνω λάθος διόρθωσε με). Θα περίμενα με το ψάξιμο που έκανες, να έχεις οδηγήσει κάθε αμάξι και 2 και 3 φορές. Μου φαίνεται πολύ περίεργο δηλαδή που περιμένεις να παραλάβεις αμάξι και δεν ξέρεις πως συμπεριφέρεται στο δρόμο, αν σου "κάθεται" εσένα καλά κτλ κτλ.

Ένα τυχαίο πρόσφατο μου παράδειγμα είναι ένας φίλος που αποφάσισε να πάρει το civic επειδή του άρεσε πολύ το δικό μου (και εδώ που τα λέμε είναι και εξαιρετική τιμή το σενταν 1.5 182ps στα 22.000 περίπου) και μετά που το πήρε διαπίστωσε ότι το δεξί του πόδι βρίσκει δεξιά όπως οδηγεί και του είναι πολύ άβολο. Εαν το ήξερε πριν παραγγείλει δε θα το έπαιρνε!

Επεξ/σία από sargus
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

10 λεπτά πριν, sargus είπε

Είναι πολύ καλά οδηγικά τα 2 Suzuki! Έχουν ελαφριά σκαριά και ο 1.4 140ps είναι αρκετά σπιρτόζικος με αποτέλεσμα να είναι απόλαυση στο δρόμο!

Φίλε ts, προφανώς σου εύχομαι τα καλύτερα με το καινούργιο σου αμάξι αλλά κάτι δε μπορώ να καταλάβω με εσένα: Πως ένας άνθρωπος που έψαξε την αγορά τόσο εξονυχιστικά, καταλήγει να πάρει ένα αμάξι που δεν το έχει οδηγήσει (αυτό κατάλαβα αν κάνω λάθος διόρθωσε με). Θα περίμενα με το ψάξιμο που έκανες, να έχεις οδηγήσει κάθε αμάξι και 2 και 3 φορές. Μου φαίνεται πολύ περίεργο δηλαδή που περιμένεις να παραλάβεις αμάξι και δεν ξέρεις πως συμπεριφέρεται στο δρόμο, αν σου "κάθεται" εσένα καλά κτλ κτλ.

Ένα τυχαίο πρόσφατο μου παράδειγμα είναι ένας φίλος που αποφάσισε να πάρει το civic επειδή του άρεσε πολύ το δικό μου (και εδώ που τα λέμε είναι και εξαιρετική τιμή το σενταν 1.8 182ps στα 22.000 περίπου) και μετά που το πήρε διαπίστωσε ότι το δεξί του πόδι βρίσκει δεξιά όπως οδηγεί και του είναι πολύ άβολο. Εαν το ήξερε πριν παραγγείλει δε θα το έπαιρνε!

Γιατί με πήραν ξαφνικά τηλέφωνο και μου λένε έχουμε από ακύρωση 1 σε άσπρο στα 18500€

Και κακά τα ψέματα εκτός του ότι μου άρεσε αρκετά εσωτερικά και εξωτερικά , σε αυτή την τιμή δεν υπάρχει τίποτα άλλο σε αυτή την κατηγορία.

Βασικά ούτε σε hatchback υπάρχει ( που να έχει και κάποιον εξοπλισμό) οπότε χωρίς να το σκεφτώ είπα κατευθείαν το κλείνω.

Εκεί που έκανα το λάθος επειδή εντυπωσιάστηκα ήταν που δεν ζήτησα ένα τέστ ντραιβ έστω την επομένη μέρα

Όχι πως είναι το ίδιο αλλά οδήγησα το VW t cross που μου ήταν πιο αδιάφορο γενικά με τον χιλιαρη κινητήρα και οκ , γκάζι δεν είχε αλλά μία χαρά ήταν για όλα τα άλλα.

Χώρους έχει το 2008 , το τιμόνι το βολεψα αλλά σταματημένος οπότε δεν ξέρω αν το είχα σε καλή θέση, 100 άλογα σίγουρα δεν θα μου φτάνουν οπότε και να το έκανα τέστ ντραιβ δεν θα άλλαζε κάτι, τώρα για ανάρτηση θέση οδήγησης κτλ. Θα δείξει

Αλλά ναι έχεις απόλυτο δίκιο, θα έπρεπε να το έχω κάνει, έκατσε όμως και βιαστικα

Παιδιά την έκανα πάλι την κουτσουκελα μου

Λίγο το ότι δεν το έκανα τέστ ντραιβ, λίγο ο κινητήρας, λίγο ότι μπαίνει ο Ιούνιος και νιώθω ότι παίζει να παίξει καμία προσφορά, λίγο η βιασύνη

Μόλις έστειλα μήνυμα στον διεκπαιρεωτη να μην προχωρήσει αύριο σε έκδοση πινακίδας γιατί θα το ακύρωσω

Ουφφ

Καλό βράδυ 😅

Βολεύει και η ηλεκτρονική εξουσιοδότηση , μπαίνεις κάνεις ανάκληση και είσαι οκ

Τώρα μένει να δούμε αν πήρα τη σωστή απόφαση, το μόνο σίγουρο μετά από τόσες ημέρες είναι ότι δεν βιάζομαι

Ήδη ας πούμε είδα νωρίτερα το VW t roc με τα 115 άλογα στα 19000€

Οπλιζομαι με εμπειρία και ξαναρχίζω

 

😎

 

 

Κοιμαστε και η τύχη σας δουλεύει

Να σας δω αύριο το πρωί που θα το διαβάσετε 🤣

Πάσχω και από insomnia ( τυχαίο? )

  • Like 1
  • Thanks 2
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tsofras είπε

Γιατί με πήραν ξαφνικά τηλέφωνο και μου λένε έχουμε από ακύρωση 1 σε άσπρο στα 18500€

Και κακά τα ψέματα εκτός του ότι μου άρεσε αρκετά εσωτερικά και εξωτερικά , σε αυτή την τιμή δεν υπάρχει τίποτα άλλο σε αυτή την κατηγορία.

Βασικά ούτε σε hatchback υπάρχει ( που να έχει και κάποιον εξοπλισμό) οπότε χωρίς να το σκεφτώ είπα κατευθείαν το κλείνω.

Εκεί που έκανα το λάθος επειδή εντυπωσιάστηκα ήταν που δεν ζήτησα ένα τέστ ντραιβ έστω την επομένη μέρα

Όχι πως είναι το ίδιο αλλά οδήγησα το VW t cross που μου ήταν πιο αδιάφορο γενικά με τον χιλιαρη κινητήρα και οκ , γκάζι δεν είχε αλλά μία χαρά ήταν για όλα τα άλλα.

Χώρους έχει το 2008 , το τιμόνι το βολεψα αλλά σταματημένος οπότε δεν ξέρω αν το είχα σε καλή θέση, 100 άλογα σίγουρα δεν θα μου φτάνουν οπότε και να το έκανα τέστ ντραιβ δεν θα άλλαζε κάτι, τώρα για ανάρτηση θέση οδήγησης κτλ. Θα δείξει

Αλλά ναι έχεις απόλυτο δίκιο, θα έπρεπε να το έχω κάνει, έκατσε όμως και βιαστικα

Παιδιά την έκανα πάλι την κουτσουκελα μου

Λίγο το ότι δεν το έκανα τέστ ντραιβ, λίγο ο κινητήρας, λίγο ότι μπαίνει ο Ιούνιος και νιώθω ότι παίζει να παίξει καμία προσφορά, λίγο η βιασύνη

Μόλις έστειλα μήνυμα στον διεκπαιρεωτη να μην προχωρήσει αύριο σε έκδοση πινακίδας γιατί θα το ακύρωσω

Ουφφ

Καλό βράδυ 😅

Βολεύει και η ηλεκτρονική εξουσιοδότηση , μπαίνεις κάνεις ανάκληση και είσαι οκ

Τώρα μένει να δούμε αν πήρα τη σωστή απόφαση, το μόνο σίγουρο μετά από τόσες ημέρες είναι ότι δεν βιάζομαι

Ήδη ας πούμε είδα νωρίτερα το VW t roc με τα 115 άλογα στα 19000€

Οπλιζομαι με εμπειρία και ξαναρχίζω

😎

Κοιμαστε και η τύχη σας δουλεύει

Να σας δω αύριο το πρωί που θα το διαβάσετε 🤣

Πάσχω και από insomnia ( τυχαίο? )

Star Trek Wtf GIF

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ideal09 είπε

Star Trek Wtf GIF

Καλύτερα δεν θα το έλεγα ούτε εγώ 🤣

Είμαι περίπτωση όντως ( νιώθω λίγο άσχημα και για τον πωλητή αλλά τι να κάνω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά σας προτείνω να μην κάνετε πάλι likew αν πω ότι έκλεισα κάποιο μέχρι να κάνω ποστ φωτογραφία

1 λεπτό πριν, sargus είπε

Χαχαχα δεν παίζεσαι tsofra!!!

Οπότε από δω και πέρα test drive! Πολλά!

Κάτι μου λέει μέσα μου ότι θα παίξει κάτι καλό τον Ιούνιο και δεν ήθελα να το χάσω

Επίσης βλέπω τα φρου φρου και αρώματα διαφορετικά αυτή τη φορά

Πάω για 130+ άλογα και φυσικούς διακόπτες κλιματισμού

Α και ρεζέρβα

Που καταντησαμε έτσι ρε παιδιά , είναι αυτά standards για επιλογή αυτοκινήτου?

Και όμως για εμένα είναι.

Α ξέχασα και να βλεπω το καντράν

Αν πάω για το νέο Leon θα κάνω υποχώρηση στο κλίμα που είναι από την οθόνη και αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει προσκυνώ, Τσόφρα είσαι Θεός! (δεν σου κρύβω πως για μια στιγμή φοβήθηκα ότι η τελική σου επιλογή θα ήταν το Peugeot και θα τελείωνε ολο αυτό...)

Υ.Γ  Καλά υπάρχει τόσες μέρες τέτοια θρεντάρα και δεν λέτε τίποτα ρε σεις;! πείτε με ιερόσυλο αλλά αγγίζει επίπεδα υγρού πυρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, tsofras είπε

Γιατί με πήραν ξαφνικά τηλέφωνο και μου λένε έχουμε από ακύρωση 1 σε άσπρο στα 18500€

Και κακά τα ψέματα εκτός του ότι μου άρεσε αρκετά εσωτερικά και εξωτερικά , σε αυτή την τιμή δεν υπάρχει τίποτα άλλο σε αυτή την κατηγορία.

Βασικά ούτε σε hatchback υπάρχει ( που να έχει και κάποιον εξοπλισμό) οπότε χωρίς να το σκεφτώ είπα κατευθείαν το κλείνω.

Εκεί που έκανα το λάθος επειδή εντυπωσιάστηκα ήταν που δεν ζήτησα ένα τέστ ντραιβ έστω την επομένη μέρα

Όχι πως είναι το ίδιο αλλά οδήγησα το VW t cross που μου ήταν πιο αδιάφορο γενικά με τον χιλιαρη κινητήρα και οκ , γκάζι δεν είχε αλλά μία χαρά ήταν για όλα τα άλλα.

Χώρους έχει το 2008 , το τιμόνι το βολεψα αλλά σταματημένος οπότε δεν ξέρω αν το είχα σε καλή θέση, 100 άλογα σίγουρα δεν θα μου φτάνουν οπότε και να το έκανα τέστ ντραιβ δεν θα άλλαζε κάτι, τώρα για ανάρτηση θέση οδήγησης κτλ. Θα δείξει

Αλλά ναι έχεις απόλυτο δίκιο, θα έπρεπε να το έχω κάνει, έκατσε όμως και βιαστικα

Παιδιά την έκανα πάλι την κουτσουκελα μου

Λίγο το ότι δεν το έκανα τέστ ντραιβ, λίγο ο κινητήρας, λίγο ότι μπαίνει ο Ιούνιος και νιώθω ότι παίζει να παίξει καμία προσφορά, λίγο η βιασύνη

Μόλις έστειλα μήνυμα στον διεκπαιρεωτη να μην προχωρήσει αύριο σε έκδοση πινακίδας γιατί θα το ακύρωσω

Ουφφ

Καλό βράδυ 😅

Βολεύει και η ηλεκτρονική εξουσιοδότηση , μπαίνεις κάνεις ανάκληση και είσαι οκ

Τώρα μένει να δούμε αν πήρα τη σωστή απόφαση, το μόνο σίγουρο μετά από τόσες ημέρες είναι ότι δεν βιάζομαι

Ήδη ας πούμε είδα νωρίτερα το VW t roc με τα 115 άλογα στα 19000€

Οπλιζομαι με εμπειρία και ξαναρχίζω

😎

Κοιμαστε και η τύχη σας δουλεύει

Να σας δω αύριο το πρωί που θα το διαβάσετε 🤣

Πάσχω και από insomnia ( τυχαίο? )

Υπαρχουν δυο προσφορες αυτη την περιοδο που πιστευω αξιζουν.

Το golf το προηγουμενο τελευταια κοματια με 2500 ευρω εκπτωση στα 19500, με τον 1,5 130 αλογα και πολυ καλο εξοπλισμο.

Ακομη ειδα το focus active, ( να ξεγελαστεις οτι παιρνεις suv) 21500 με ατοκο διακανονισμο 48 μηνων. Ειναι ομως με τον 1000αρι κινητηρα, αλλα με καλο εξοπλισμο και αυτο, και ολοι να λενε τα καλυτερα για την οδηγικη του συμπεριφορα. Μηπως;;;  😋

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα ειπα κατι σελιδες πριν για το ceed, σε βολευει η φαση του.

Αιντε, καλες επιλογες για 3η φορα. Θεος tsofras!

Παντως, αν ειναι troll post  75σελ, απλα προσκυνω, χαχαχαχαχ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα TS..μας τρελανες τωρα..στα λεφτα αυτα σαν το 2008 που ειχες κλεισει δεν θα βρεις...αν καταλαβα καλα τα στανταρ που εβαλες για την εκ νεου αναζητηση νεου αυτοκινητου ειναι τα 2-3 πραγματα που δεν σε καλυπτε το 2008...το θεμα ειναι οτι τα υπολοιπα αυτοκινητα δεν θα σε καλυπτουν σε 4-5 πραγματα στα οποια σε καλυψε το Peugeot εξου και το κλεισες.

Νομιζω η μονη ελπιδα και εκει σταθηκες και εκανες ακυρωση ειναι να μπουν Καλοκαιρινες προσφορες ωστε πιο ακριβες εκδοσεις να πεσουν κοντα στο βαλαντιο σου..αν και ετσι οπως παμε, παιζουμε 2η παραταση και σιγα σιγα θα τα μαζεψεις τα λεφτα.

Καλη νεα αναζητη λοιπον,,,εχω και μηχανη ποπκορν ,οποιος θελει ερχεται σπιτι, βαζω στην 65αρα το thread να γουσταρουμε....εκπεμπει 4Κ το insomnia🤔

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα! νομιζω ο καθενας εχει το δικο του γουστο κ αναγκες. το ιδιο αυτοκινητο δε κανει για ολους. πχ θελω το αυτοκινητο οταν μπαινω μεσα κ το οδηγω να με κανει να χαμογελαω. το 2008 μου το εβγαζε, το C3 Aircross οχι η το Vitara που ξεκινησα να παρω. Τελειο αυτοκινητο δεν υπαρχει στην τιμη που το θελουμε αλλιως η Stelvio ηταν μονοδρομος 😆

Κ εγω οσο το περιμενω μπαινω σε σκεψεις, αλλα εμπιστευομαι την κριση μου κ σταματαω. Απο οταν ερθει θα μου φυγει καθε αμφιβολια. Ο τεμπελης αν ειναι να κανει την διαφορα, για 100€ μπαινει ανα πασα στιγμη μετα. αλλα ο καθενας ξερει τι χρειαζεται κ θελει.
Μακαρι να βρεις οτι χρειαζεσαι, το μονο που εχω να πω οτι το ασπρο δε του πηγαινε 😛
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα με πήραν ότι έχει γίνει εκταμίευση του δανείου και δεν γίνεται ακύρωση.

Σε ερώτηση μου δλδ αν έρθει κομμένο το αυτοκίνητο στα 2 εγώ θα πρέπει να το αγοράσω μου είπαν ναι.

Από τη μία να μου την βιδωσε γιατί μου φενεται μούφα όπως και ότι έβγαλαν πινακίδες ενώ τους είχα στείλει να μην βγάλουν

Από την άλλη έχουν και αυτοί τα δίκια τους 

Δευτέρα, τρίτη θα το έχω

Ξαναλέω ότι με χάλασε η λογική θα το πάρεις όπως να είναι, δεν ξέρω τι ισχύει με αυτό

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Ghost1978 είπε

καλημερα TS..μας τρελανες τωρα..στα λεφτα αυτα σαν το 2008 που ειχες κλεισει δεν θα βρεις...αν καταλαβα καλα τα στανταρ που εβαλες για την εκ νεου αναζητηση νεου αυτοκινητου ειναι τα 2-3 πραγματα που δεν σε καλυπτε το 2008...το θεμα ειναι οτι τα υπολοιπα αυτοκινητα δεν θα σε καλυπτουν σε 4-5 πραγματα στα οποια σε καλυψε το Peugeot εξου και το κλεισες.

Νομιζω η μονη ελπιδα και εκει σταθηκες και εκανες ακυρωση ειναι να μπουν Καλοκαιρινες προσφορες ωστε πιο ακριβες εκδοσεις να πεσουν κοντα στο βαλαντιο σου..αν και ετσι οπως παμε, παιζουμε 2η παραταση και σιγα σιγα θα τα μαζεψεις τα λεφτα.

Καλη νεα αναζητη λοιπον,,,εχω και μηχανη ποπκορν ,οποιος θελει ερχεται σπιτι, βαζω στην 65αρα το thread να γουσταρουμε....εκπεμπει 4Κ το insomnia🤔

Απαπα, δυνατο  ποστ :). Like like

Επεξ/σία από seppy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...