Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, Noobios είπε

Παρτο ρε να π@ να γ@μηθει. Εγω σε κανα 2ωρο παω να το παραλαβω. Παμε στο θρεντ για τις αντηλιακες μεμβρανες τωρα.

Όλεεεε

Άντε με το καλό περιμένουμε φωτό στο δικό σου τοπικ

Ρώτα στην αντιπροσωπεία αν συνεργάζονται με κάποιον για φιμέ και αν έχουν εκπτωση , εγώ ρώτησα και μου είπαν ναι με την lumar και έχουν 40-50ε έκπτωση αν πάω συστημένος ( ελπίζω να μην το πάρουν πίσω με τα τελευταία γεγονότα :D )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, tsofras είπε

Γιατί με πήραν ξαφνικά τηλέφωνο και μου λένε έχουμε από ακύρωση 1 σε άσπρο στα 18500€

Και κακά τα ψέματα εκτός του ότι μου άρεσε αρκετά εσωτερικά και εξωτερικά , σε αυτή την τιμή δεν υπάρχει τίποτα άλλο σε αυτή την κατηγορία.

Βασικά ούτε σε hatchback υπάρχει ( που να έχει και κάποιον εξοπλισμό) οπότε χωρίς να το σκεφτώ είπα κατευθείαν το κλείνω.

Εκεί που έκανα το λάθος επειδή εντυπωσιάστηκα ήταν που δεν ζήτησα ένα τέστ ντραιβ έστω την επομένη μέρα

Όχι πως είναι το ίδιο αλλά οδήγησα το VW t cross που μου ήταν πιο αδιάφορο γενικά με τον χιλιαρη κινητήρα και οκ , γκάζι δεν είχε αλλά μία χαρά ήταν για όλα τα άλλα.

Χώρους έχει το 2008 , το τιμόνι το βολεψα αλλά σταματημένος οπότε δεν ξέρω αν το είχα σε καλή θέση, 100 άλογα σίγουρα δεν θα μου φτάνουν οπότε και να το έκανα τέστ ντραιβ δεν θα άλλαζε κάτι, τώρα για ανάρτηση θέση οδήγησης κτλ. Θα δείξει

Αλλά ναι έχεις απόλυτο δίκιο, θα έπρεπε να το έχω κάνει, έκατσε όμως και βιαστικα

Παιδιά την έκανα πάλι την κουτσουκελα μου

Λίγο το ότι δεν το έκανα τέστ ντραιβ, λίγο ο κινητήρας, λίγο ότι μπαίνει ο Ιούνιος και νιώθω ότι παίζει να παίξει καμία προσφορά, λίγο η βιασύνη

Μόλις έστειλα μήνυμα στον διεκπαιρεωτη να μην προχωρήσει αύριο σε έκδοση πινακίδας γιατί θα το ακύρωσω

Ουφφ

Καλό βράδυ 😅

Βολεύει και η ηλεκτρονική εξουσιοδότηση , μπαίνεις κάνεις ανάκληση και είσαι οκ

Τώρα μένει να δούμε αν πήρα τη σωστή απόφαση, το μόνο σίγουρο μετά από τόσες ημέρες είναι ότι δεν βιάζομαι

Ήδη ας πούμε είδα νωρίτερα το VW t roc με τα 115 άλογα στα 19000€

Οπλιζομαι με εμπειρία και ξαναρχίζω

😎

Κοιμαστε και η τύχη σας δουλεύει

Να σας δω αύριο το πρωί που θα το διαβάσετε 🤣

Πάσχω και από insomnia ( τυχαίο? )

Καλησπέρα μια ερώτηση θέλω να σου κάνω μιας και τα έχεις δει όλα από κοντά απο ότι φαίνεται. :D 

Είδες το T-ROC sta 19000? το 1000αρι είναι και και ποια έκδοση την απλη? θέλω να πω απο εξοπλισμό τι λεει?

7 ώρες πριν, c-max είπε

Υπαρχουν δυο προσφορες αυτη την περιοδο που πιστευω αξιζουν.

Το golf το προηγουμενο τελευταια κοματια με 2500 ευρω εκπτωση στα 19500, με τον 1,5 130 αλογα και πολυ καλο εξοπλισμο.

Ακομη ειδα το focus active, ( να ξεγελαστεις οτι παιρνεις suv) 21500 με ατοκο διακανονισμο 48 μηνων. Ειναι ομως με τον 1000αρι κινητηρα, αλλα με καλο εξοπλισμο και αυτο, και ολοι να λενε τα καλυτερα για την οδηγικη του συμπεριφορα. Μηπως;;;  😋

παίζει τέτοια 'εκπτωση στο golf?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, tsofras είπε

Ευχαριστώ φίλε μου , εντάξει τον Ιούνιο αν παίξει κάτι σίγουρα δεν θα είναι στα 18500 , απλά έλεγα ότι μπορεί να πέσει χαμηλότερα κάποιο καλύτερο .

Αλλά δεν πειράζει , θα βάλω μέρος του μπονους για φιμέ , τεμπέλη , λεβιέ και τα υπόλοιπα θα τα φάω το καλοκαίρι με την οικογένεια :)

Κάθε εμπόδιο για καλό που λένε , γιατί ότι και να διάλεγα μετά , πολύ πιθανό να το ακύρωνα και αυτό

Είπαμε ας δοκιμάσω τουλάχιστον αυτή την κατηγορία όσο ποιο οικονομικά γίνεται

στο τελος θα ηθελες καπελο και μαυρα γυαλια για να πας σε αντιπροσωπεια, θα σε βλεπουν και θα τρεχουν :)

καλοριζικο και παλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Το ειπα και οταν το πρωτοδιαλεξες...στα λεφτα του εκανες μακρααααααααν την καλυτερη επιλογη ..τουλαχιστον σε εμφανιση ειναι οτι πιο φρεσκο σε B-Suv...

 

CITROEN C3 Aircross

Essai Auto nouvelle Citroen C3 Aircross - Citroën C3 Aircross - 08 ...

 

Suzuki SX4

Interior Suzuki SX4 S-Cross [Worldwide] '2016–pr.

PEUGEOT 2008

 

Peugeot 2008: το εντελώς νέο "compact" γαλλικό SUV είναι εδώ | Έθνος

 

καλα βρε αθεοφοβοι,,τι συγκρινουμε τωρα???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Ghost1978 είπε

καλα βρε αθεοφοβοι,,τι συγκρινουμε τωρα???

Τί δηλαδή μόνο η εμφάνιση είναι το αυτοκίνητο (και μάλιστα διαφορετική κατηγορία εξοπλισμού)?:P

Επεξ/σία από turbat0s
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, Masma είπε

Καλησπέρα μια ερώτηση θέλω να σου κάνω μιας και τα έχεις δει όλα από κοντά απο ότι φαίνεται. :D 

Είδες το T-ROC sta 19000? το 1000αρι είναι και και ποια έκδοση την απλη? θέλω να πω απο εξοπλισμό τι λεει?

παίζει τέτοια 'εκπτωση στο golf?

Δεν το είδα το συγκεκριμένο λόγω κινητήρα (άσχετα που έκλεισα τελικά με 100 άλογα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, turbat0s είπε

Τί δηλαδή μόνο η εμφάνιση είναι το αυτοκίνητο (και μάλιστα διαφορετική κατηγορία εξοπλισμού)?:P

οχι βεβαια, ειναι αλλα χιλια που μετρουν .απλα τωρα βαλαμε στο ζυγι διαφορετικα πραγματα....τα 3 αυτοκινητα ειναι αλλη κατηγορια ουτως η αλλως..η peugeot τα τελευταια χρονια κινειτε σε πιο premium μονοπατια αξου και η ανοδος της τιμης..

διπλα στο 2008 θα εβαζα το T-Rock, C4 aircross, PUMA ,,, αυτη ειναι η κατηγορια του...το C3,SX4 ανηκουν σε πιο budget κατηγορια..το οτι βρηκε 18500 το 2008 το θεωρω ευκαιρια.

 

υγ.σε μεγεθος αυτη με βολεψε..τυχαια ειναι με το EAT8 και τον κρυφο φωτισμο😛

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Ghost1978 είπε

οχι βεβαια, ειναι αλλα χιλια που μετρουν .απλα τωρα βαλαμε στο ζυγι διαφορετικα πραγματα....τα 3 αυτοκινητα ειναι αλλη κατηγορια ουτως η αλλως..η peugeot τα τελευταια χρονια κινειτε σε πιο premium μονοπατια αξου και η ανοδος της τιμης..

διπλα στο 2008 θα εβαζα το T-Rock, C4 aircross, PUMA ,,, αυτη ειναι η κατηγορια του...το C3,SX4 ανηκουν σε πιο budget κατηγορια..το οτι βρηκε 18500 το 2008 το θεωρω ευκαιρια.

υγ.σε μεγεθος αυτη με βολεψε..τυχαια ειναι με το EAT8 και τον κρυφο φωτισμο😛

show off 😝

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Ghost1978 είπε

οχι βεβαια, ειναι αλλα χιλια που μετρουν .απλα τωρα βαλαμε στο ζυγι διαφορετικα πραγματα....τα 3 αυτοκινητα ειναι αλλη κατηγορια ουτως η αλλως..η peugeot τα τελευταια χρονια κινειτε σε πιο premium μονοπατια αξου και η ανοδος της τιμης..

διπλα στο 2008 θα εβαζα το T-Rock, C4 aircross, PUMA ,,, αυτη ειναι η κατηγορια του...το C3,SX4 ανηκουν σε πιο budget κατηγορια..το οτι βρηκε 18500 το 2008 το θεωρω ευκαιρια.

υγ.σε μεγεθος αυτη με βολεψε..τυχαια ειναι με το EAT8 και τον κρυφο φωτισμο😛

Αυτη πριμιουμιλα που βγάζει η πεζω ένταξη είπαμε. Το έχετε τερματίσει δλδ.

Σοβαρευτιτε.
Αλλα τι λέω. Εδώ έγινε πρεμιουμ η σκοντα. Η πεζό δεν θα είναι.

 

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, mp123 είπε

Αυτη πριμιουμιλα που βγάζει η πεζω ένταξη είπαμε. Το έχετε τερματίσει δλδ.

Σοβαρευτιτε.
Αλλα τι λέω. Εδώ έγινε πρεμιουμ η σκοντα. Η πεζό δεν θα είναι.

To auto triti (δεν θέλω σχόλια :D ) την έχει στις premium μάρκες , οκ μου έκανε και εμένα εντύπωση

Βέβαια τι σημαίνει premium μάρκα και τι κριτήρια πρέπει να έχει για να θεωρείται τέτοια δεν το γνωρίζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, tsofras είπε

To auto triti (δεν θέλω σχόλια :D ) την έχει στις premium μάρκες , οκ μου έκανε και εμένα εντύπωση

Βέβαια τι σημαίνει premium μάρκα και τι κριτήρια πρέπει να έχει για να θεωρείται τέτοια δεν το γνωρίζω

Ένταξη είπαμε αμαξια του λαού είναι καλά οικονομικά . Ως εδώ..

Πετανε και ένα πρεμιουμ ( Ωπ τσιμπάει ο βλάχος ο οποίος είναι στην πόλη γιατί ο βλάχος στο χωριό θα πάρει Μπέμπα η μερσεντές) και τσιμπήσαμε πελάτες.Χωρίς παρεξήγηση φυσικα για εσένα γιατί  εσυ ξέρεις τι αγόρασες.

Επεξ/σία από mp123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, mp123 είπε

Ένταξη είπαμε αμαξια του λαού είναι καλά οικονομικά . Ως εδώ..

Πετανε και ένα πρεμιουμ ( Ωπ τσιμπάει ο βλάχος ο οποίος είναι στην πόλη γιατί ο βλάχος στο χωριό θα πάρει Μπέμπα η μερσεντές) και τσιμπήσαμε πελάτες.Χωρίς παρεξήγηση φυσικα για εσένα γιατί  εσυ ξέρεις τι αγόρασες.

Ναι premium αμαξάρα δεν σε χάλασε

Spoiler

:D :D :D :D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, Ghost1978 είπε

Το ειπα και οταν το πρωτοδιαλεξες...στα λεφτα του εκανες μακρααααααααν την καλυτερη επιλογη ..τουλαχιστον σε εμφανιση ειναι οτι πιο φρεσκο σε B-Suv...

CITROEN C3 Aircross

Essai Auto nouvelle Citroen C3 Aircross - Citroën C3 Aircross - 08 ...

Suzuki SX4

Interior Suzuki SX4 S-Cross [Worldwide] '2016–pr.

PEUGEOT 2008

Peugeot 2008: το εντελώς νέο "compact" γαλλικό SUV είναι εδώ | Έθνος

καλα βρε αθεοφοβοι,,τι συγκρινουμε τωρα???

Νομίζω,όμως, ότι είναι η πιο ακριβή έκδοση του peugeot αυτή

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...