Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

52 λεπτά πριν, fragsp είπε

Τελικά η βασική έκδοση του focus στα 20500 περιπου που έχει όλα τα παραπάνω "cc, ηλεκτρικα θερμαινομενους αναδιπλωμενους καθρεπτες, android auto,καμερα οπισθοπορειας, εμπρος αισθητηρες για το παρκινγκ,διζωνικο αυτοματο κλιματισμο, υποβραχιονιο,αυτοματους υαλοκαθαριστηρες, αυτοματα φωτα, εκκινηση χωρις κλειδι, φωτοχρωματικο καθρεπτη auto hold-hill start, δωρο φιμε+συναγερμο" ειναι πληρης εκδοση για τις αλλες εταιριες και εγω γκρινιαζω γιατι δεν βαζουν κατι παραπανω απο εξοπλισμο που να αξιζει στις επομενες εκδοσεις.

H Ford μέχρι πριν μια επταετία ήταν απαράδεκτη σε επίπεδο vfm. Πλέον μπορεί να θεωρείται ακριβή αλλά τουλάχιστον είναι πολύ γεμάτα τα αυτοκίνητα της. 
 

σε αντίθεση με vw & Audi...

Tα μόνα από το γκρουπ που τα πάνε καλά σε vfm είναι τα skoda 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, cloud13 είπε

Εμενα με εχει βολεψει φουλ δε χρειαζεται να κρατησεις ποτε κλειδια ολη μερα στο μπουφαν ειναι ωραιο :P Το adaptive δεν ειναι μεσα η κανω καποιο λαθος? Τι διαφορα εχει απο το κανονικο, οτι μενει οπου το πας σταθερα?

Το adaptive ειναι οταν αυξομειώνει την ταχύτητα στο δρόμο όταν βρισκει μπροστα του εμποδιο του ρυθμιζεις την απόσταση που θέλεις και αντίστοιχα μειώνει την ταχύτητα σύμφωνα με το προπορευόμενο αυτοκίνητο

Επεξ/σία από fragsp
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, paylidis είπε

H Ford μέχρι πριν μια επταετία ήταν απαράδεκτη σε επίπεδο vfm. Πλέον μπορεί να θεωρείται ακριβή αλλά τουλάχιστον είναι πολύ γεμάτα τα αυτοκίνητα της. 
 

σε αντίθεση με vw & Audi...

Tα μόνα από το γκρουπ που τα πάνε καλά σε vfm είναι τα skoda 

Αν είχαν και καλύτερο σχεδιαστή....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Peugeot208 είπε

Αν είχαν και καλύτερο σχεδιαστή....

Περίμενε το facelift το 2022 για να πάρει καινούρια οθόνη περισσότερες καμπύλες και πιο κοφτα φωτιστικα για το focus

Επεξ/σία από fragsp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, fragsp είπε

Το adaptive ειναι οταν αυξομειώνει την ταχύτητα στο δρόμο όταν βρισκει μπροστα του εμποδιο

αν δεν κανω μεγαλο λαθος το adaptive το εχω πετυχει στις επιλογες στο st line, το Intelligent δεν ειμαι σιγουρος. Θα το τσεκαρω και αυριο και θα ρωτησω κιολας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, paylidis είπε

Tα μόνα από το γκρουπ που τα πάνε καλά σε vfm είναι τα skoda 

Το νέο Scala στα reviews του εξωτερικού έχει ηλιοροφή, virtual cockpit, clima, και πολλά έξτρα υποσυστήματα ασφαλείας 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Peugeot208 είπε

Αν είχαν και καλύτερο σχεδιαστή....

Αυτο ειναι υποκειμενο, το mk4 ηταν το μονο σχεδιαστικα μετα τη Giullietta που με εκανε να παω να το οδηγησω και με κερδισε.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, cloud13 είπε

αν δεν κανω μεγαλο λαθος το adaptive το εχω πετυχει στις επιλογες στο st line, το Intelligent δεν ειμαι σιγουρος. Θα το τσεκαρω και αυριο και θα ρωτησω κιολας!

Το έχει και σε μένα στις επιλογές αλλά πραγματικά δεν ξέρω τι σημαίνει, γιατί το adaptive κανονικα δεν ειναι στον εξοπλισμό μας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, fragsp είπε

Περίμενε το facelift το 2022 για να πάρει καινούρια οθόνη περισσότερες καμπύλες και πιο κοφτα φωτιστικα για το focus

 Το Focus μου αρέσει! Αν μπορούσα εκεί θα πήγαινα! 

Στα Skoda αναφερόμουν....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, fragsp είπε

Το έχει και σε μένα στις επιλογές αλλά πραγματικά δεν ξέρω τι σημαίνει, γιατί το adaptive κανονικα δεν ειναι στον εξοπλισμό μας

αν το βλεπεις διαθεσιμο για On/off το εχεις κανονικα. Δεν νομιζω καν να διαφερει απο εκδοση σε εκδοση το adaptive πρεπει να ισχυε απο το connected και πανω κανονικα

1 λεπτό πριν, jobous είπε

Το ACC η Ford το δίνει στο technology pack, δεν έρχεται με τον απλό εξοπλισμό. 

θα πειραματιστω λιγο αυριο να το δουμε! Αλλα αν το βλεπουμε για ενεργοποιηση η οχι σημαινει οτι το εχουμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, cloud13 είπε

Αυτο ειναι υποκειμενο, το mk4 ηταν το μονο σχεδιαστικα μετα τη Giullietta που με εκανε να παω να το οδηγησω και με κερδισε.. 

Ψιτ είδα σήμερα ότι ανακοίνωσαν (όχι σήμερα απλά το είδα εγώ σήμερα) νέα Guillietta και σε σκέφτηκα :D

alfa-romeo-giulietta-1537557094.jpg.61692335792f8f70a47c000eba633447.jpg

Επεξ/σία από tsofras
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, tsofras είπε

Ψιτ είδα σήμερα ότι ανακοίνωσαν (όχι σήμερα απλά το είδα εγώ σήμερα) νέα Guillietta και σε σκέφτηκα :D

alfa-romeo-giulietta-1537557094.jpg.61692335792f8f70a47c000eba633447.jpg

κααααλα κατσε να βγει η Τοναλε πρωτα και απο τις ανακοινωσεις μεχρι την παραγωγη μπορει να εχω αλλαξει και 2ο ενδιαμεσα :P

ps εξαιρετικα ενδιαφερουσα φαινετα η κυρια..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, tsofras είπε

Ψιτ είδα σήμερα ότι ανακοίνωσαν (όχι σήμερα απλά το είδα εγώ σήμερα) νέα Guillietta και σε σκέφτηκα :D

alfa-romeo-giulietta-1537557094.jpg.61692335792f8f70a47c000eba633447.jpg

Τι ζημιά μας κάνεις.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...