Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, tsofras είπε

Καλά και το 2008 που πήρα εκτός απο CC δεν είχε τίποτα απο τα παραπάνω :D

To C3 της γυναίκας των 12500ε τα έχει όλα

Εγώ τα έχω όλα αυτά στο δικό μου.

Ηλεκτρικά αναδιπλούμενοι καθρέφτες: must και αδιαπραγματευτος εξοπλισμός.

Κάμερα οπισθοπορίας: must και αδιαπραγματευτος εξοπλισμός.

Φιμέ (εργοστασιακά στα πίσω παράθυρα και πορτμπαγκάζ): Είναι σωτήρια για τα πιτσιρίκια το καλοκαίρι, κρατάνε αρκετή θερμότητα εκτός και δεν χρειάζονται ηλιοπροστασίες, που κάνουν το αμάξι τσίρκο.

Το android auto: Το χρησιμοποιώ 11 στις 10 φορές σε σχέση με το εργοστασιακό Navi, το οποίο αν και είναι TomTom σαν την ευκολία του Google maps δεν έχει.

Cruise Control: Ξεκούραστο σε ταξίδια στην εθνική, αλλά ζεις και χωρίς αυτό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 λεπτά πριν, aris_rom είπε

Άκυρο και σόρυ, αλλά μόλις είδα το DS4 και το σαγονάκι μου το ψάχνω ακόμα ολίγον τι. 

+1 αλλά θα έρθει προς το τέλος του έτους λένε 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, terry308 είπε

+1 αλλά θα έρθει προς το τέλος του έτους λένε 

Ισχύει και λόγω κόβιντ μπορεί και να αργήσει θεωρώ. Πάντως βλέποντας το εσωτερικό κυρίως καταλαβαίνω ότι "κρατήθηκαν" επίτηδες στο C4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικά η βασική έκδοση του focus στα 20500 περιπου που έχει όλα τα παραπάνω "cc, ηλεκτρικα θερμαινομενους αναδιπλωμενους καθρεπτες, android auto,καμερα οπισθοπορειας, εμπρος αισθητηρες για το παρκινγκ,διζωνικο αυτοματο κλιματισμο, υποβραχιονιο,αυτοματους υαλοκαθαριστηρες, αυτοματα φωτα, εκκινηση χωρις κλειδι, φωτοχρωματικο καθρεπτη auto hold-hill start, δωρο φιμε+συναγερμο" ειναι πληρης εκδοση για τις αλλες εταιριες και εγω γκρινιαζω γιατι δεν βαζουν κατι παραπανω απο εξοπλισμο που να αξιζει στις επομενες εκδοσεις.

Επεξ/σία από fragsp
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, tsofras είπε

α ρε νιάτα 🤣

καθόλου νιάτα, 40 εδώ, απλά βολεύει που πηγαίνω μάρκετ μετά την δουλειά κατευθείαν, που να πάρω και τις δύο Ταλιμπάν που έχω μαζί μου, θα θέλω τριαξονικό για να χωρέσουν τα πράγματα!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, fragsp είπε

Τελικά η βασική έκδοση του focus στα 20500 περιπου που έχει όλα τα παραπάνω "cc, ηλεκτρικα θερμαινομενους αναδιπλωμενους καθρεπτες, android auto,καμερα οπισθοπορειας, εμπρος αισθητηρες για το παρκινγκ,διζωνικο αυτοματο κλιματισμο, υποβραχιονιο,αυτοματους υαλοκαθαριστηρες, αυτοματα φωτα, εκκινηση χωρις κλειδι, φωτοχρωματικο καθρεπτη auto hold-hill start, δωρο φιμε+συναγερμο" ειναι πληρης εκδοση για τις αλλες εταιριες και εγω γκρινιαζω γιατι δεν βαζουν κατι παραπανω απο εξοπλισμο που να αξιζει στις επομενες εκδοσεις.

Το έχω ξαναπεί, αν το Focus το έβγαζε η WV θα είχε 2πλάσιες πωλήσεις.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, Peugeot208 είπε

Εγώ τα έχω όλα αυτά στο δικό μου.

Ηλεκτρικά αναδιπλούμενοι καθρέφτες: must και αδιαπραγματευτος εξοπλισμός.

Κάμερα οπισθοπορίας: must και αδιαπραγματευτος εξοπλισμός.

Φιμέ (εργοστασιακά στα πίσω παράθυρα και πορτμπαγκάζ): Είναι σωτήρια για τα πιτσιρίκια το καλοκαίρι, κρατάνε αρκετή θερμότητα εκτός και δεν χρειάζονται ηλιοπροστασίες, που κάνουν το αμάξι τσίρκο.

Το android auto: Το χρησιμοποιώ 11 στις 10 φορές σε σχέση με το εργοστασιακό Navi, το οποίο αν και είναι TomTom σαν την ευκολία του Google maps δεν έχει.

Cruise Control: Ξεκούραστο σε ταξίδια στην εθνική, αλλά ζεις και χωρίς αυτό.

ποια εκδοση έχεις ? και υποθετω στο 208 σωστα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, fragsp είπε

Τελικά η βασική έκδοση του focus στα 20500 περιπου που έχει όλα τα παραπάνω "cc, ηλεκτρικα θερμαινομενους αναδιπλωμενους καθρεπτες, android auto,καμερα οπισθοπορειας, εμπρος αισθητηρες για το παρκινγκ,διζωνικο αυτοματο κλιματισμο, υποβραχιονιο,αυτοματους υαλοκαθαριστηρες, αυτοματα φωτα, εκκινηση χωρις κλειδι, φωτοχρωματικο καθρεπτη auto hold-hill start, δωρο φιμε+συναγερμο" ειναι πληρης εκδοση για τις αλλες εταιριες και εγω γκρινιαζω γιατι δεν βαζουν κατι παραπανω απο εξοπλισμο που να αξιζει στις επομενες εκδοσεις.

Η έκδοση που είδες είναι η "connected" ;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τελικά έλεγα θα πάρω bmw 1 αρκεί να μην είναι άσπρη και τελικά η μόνη που βρήκα ήταν άσπρη γμτ.

Όπως και να έχει αφού άρεσε στη γυναίκα μου την πήραμε και από βδομάδα θα έχετε φωτογραφίες 😁

118i sport line με μέτριο εξοπλισμό για τα 28k που κόστισε

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, St3liosGr είπε

Η έκδοση που είδες είναι η "connected" ;

 

Νομίζω ότι είναι υπερπλήρες όντως .

Μου το παραγγείλανε σε leasing και έχει παράδοση τέλος Μαρτίου μάλλον .

Αν και το βλέπω για Απρίλιο !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, St3liosGr είπε

Η έκδοση που είδες είναι η "connected" ;

 

Ναι το εχω αγορασει απο τον οκτωβριο η τιμη αυτη με ασπρο χρωμα

Επεξ/σία από fragsp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, sotiriadisc είπε

ποια εκδοση έχεις ? και υποθετω στο 208 σωστα ?

208 gt line του 19, ούτε καν το καινούριο δηλαδή.

Γιαυτό μου κάνει τόσο μεγάλη εντύπωση 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μαι και εγω.. το ξυλο που εφαγα στη δουλεια αυτη τη βδομαδα δε λεγεται.. Το κοντερ λεει 220 χλμ με το ζορι και αυτα και τη μια φορα που πηγα γραφειο μου τον ματιασαν τον καρχαρια και σκαλωσε το key free entry (που κλειδωνει-ξεκλειδωνει με την αφη στο χερουλι)

Με ενα καλο ξεματιασμα ξεκολλησε αλλα θα περασω και μια βολτα αυριο απο αντιπροσωπεια (για τη βολτα κυριως) να μαθω τι παιζει και για προγραμμα για οσους Focusαδηκες ειναι εδω και μπορει να ενδιαφερονται!

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, cloud13 είπε

Να μαι και εγω.. το ξυλο που εφαγα στη δουλεια αυτη τη βδομαδα δε λεγεται.. Το κοντερ λεει 220 χλμ με το ζορι και αυτα και τη μια φορα που πηγα γραφειο μου τον ματιασαν τον καρχαρια και σκαλωσε το key free entry (που κλειδωνει-ξεκλειδωνει με την αφη στο χερουλι)

Με ενα καλο ξεματιασμα ξεκολλησε αλλα θα περασω και μια βολτα αυριο απο αντιπροσωπεια (για τη βολτα κυριως) να μαθω τι παιζει και για προγραμμα για οσους Focusαδηκες ειναι εδω και μπορει να ενδιαφερονται!

Ελα υπομονή εγω ειμαι στα 1700 ,2 φορες χρειαστηκε να παω απο Πειραια Κηφισια για δουλεια του γραφείου, πήρα το αυτοκίνητο για να κάνω χιλιόμετρα και να το απολαύσω.Προσωπικα απενεργοποιησα το key free entry το θεωρω αχρηστο μονο εφε ειναι αλλα ο βασικος λογος ηταν οταν επλυνα το αυτοκινητο στο self service ανοιγοκλεισε πανω απο 10 φορες και αναβοσβησαν αντιστοιχα τα φλας λες και ειναι λαμπιονια σε χριστουγεννιατικο  δεντρο γιατι επεφτε με πιεση το νερο. Για το πρόγραμμα περιμένουμε απάντηση αν και ακόμα νομίζω δεν εχει βγει επίσημα. Δεν ρωτάς και μία αν μπαίνει after το adaptive cruise control;

Επεξ/σία από fragsp
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, fragsp είπε

Ελα υπομονή εγω ειμαι στα 1700 , προσωπικα απενεργοποιησα το key free entry το θεωρω αχρηστο μονο εφε ειναι αλλα ο βασικος λογος ηταν οταν επλυνα το αυτοκινητο στο self service ανοιγοκλεισε πανω απο 10 φορες και αναβοσβησαν αντιστοιχα τα φλας λες και ειναι λαμπιονια σε χριστουγεννιατικο  δεντρο γιατι επεφτε με πιεση το νερο. Για το πρόγραμμα περιμένουμε απάντηση αν και ακόμα νομίζω δεν εχει βγει επίσημα. Δεν ρωτάς και μία αν μπαίνει after το adaptive cruise control;

Εμενα με εχει βολεψει φουλ δε χρειαζεται να κρατησεις ποτε κλειδια ολη μερα στο μπουφαν ειναι ωραιο :P Το adaptive δεν ειναι μεσα η κανω καποιο λαθος? Τι διαφορα εχει απο το κανονικο, οτι μενει οπου το πας σταθερα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...