Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12.6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 λεπτά πριν, sotiriadisc είπε

εχει adaptive κιολας

Κι εγώ το T-roc θα έπαιρνα, παραείναι αναχρονιστικός ο εξοπλισμός που σου δίνουν στο Q2.  Βέβαια, επειδή αν κατάλαβα καλά μιλάμε για το Q2 πριν από το facelift κτλ, θα έπαιρνα και σε άλλες αντιπροσωπείες μήπως έβρισκα κάτι με τον εξοπλισμό που ήθελα στην ίδια φυσικά τιμή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, sotiriadisc είπε

να ρωτησω κατι οσο αφορα τον τροπο πληρωμης την γνωμη σας :

22350 με 6.9% επιτοκιο ..η δοση βγαινει 210 ευρω για 60 μηνες

ή

23985 που εχει 4.8% + 4 χρονια δωρεαν service + 1 χρονο ασφαλεια allianz ολα περα απο μικτη ... η δοση βγαινει 230

ένας χρόνος ασφάλεια και 4 χρόνια service δεν νομίζω ότι θα είναι 1500ε διαφορά στις τιμές που λές

Τώρα έτσι όπως τα έγραψες είναι οι τελικές τιμές με τους τόκους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, sotiriadisc είπε

να ρωτησω κατι οσο αφορα τον τροπο πληρωμης την γνωμη σας :

22350 με 6.9% επιτοκιο ..η δοση βγαινει 210 ευρω για 60 μηνες

ή

23985 που εχει 4.8% + 4 χρονια δωρεαν service + 1 χρονο ασφαλεια allianz ολα περα απο μικτη ... η δοση βγαινει 230

αυτο το δευτερο ειναι το λεγομενο Balloon ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ναι τελικη τιμη ειναι

εχει υπολογισει 800 ευρω τα 4 service se 4 χρονια

400 ευρω την ασφαλεια τον 1ο χρονο

και επεκταση εγγυησης απο 2 σε 4 αλλα 200

 

το baloon εχει μια μεγαλη δοση στο τελος και μικρη προκαταβολη ... δεν το θελω αυτο

 

Επεξ/σία από sotiriadisc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, paylidis είπε

Χλωμό το βλέπω. Πραγματικά πολύ περίεργα μου ακούγονται αυτά. Ειδικά το cruise control μέχρι κ εγώ μπορώ να το περάσω/κωδικοποίησω σε vag - είναι από τα πλέον εύκολα εξαρτήματα...

(βέβαια για να είμαι δίκαιος και σε κάποια έκδοση του arona μου είχαν πει οι πωλητές ότι δε γινόταν να μπει-κ πάλι μου καθόταν περίεργο)

έχω την εντύπωση ότι αυτά που βλέπεις σαν εξοπλισμό είναι αν το κάνει παραγγελία  ώστε να γίνει στο εργοστάσιο. Αν είναι εδώ το τούτου δεν μπαίνει με 232€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Shyn είπε

Πετυχα ενα καινουργιο Leon σημερα στον δρομο (λευκο με την διχρωμη ζαντα). Δεν μπορω να πω οτι εντυπωσιαστηκα.  😞

Θεωρω πως το Focus ειναι και πιο ομορφο και καλυτερο σε ολα. 

Αν θες πιο νεανικό στυλ πας σε leon το focus εχει λίγο πιο συντηρητικό στυλ σε κάποιους αρέσει σε κάποιους όχι. Από θέμα οδηγικής συμπεριφοράς αν δεν κάνεις test drive και τα δυο αυτοκινητα δεν μπορεις να τα συγκρίνεις.Το focus εχει σχετικά μαλακά καθίσματα αναπαυτικά για εμένα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, chriskourou είπε

Κι εγώ το T-roc θα έπαιρνα, παραείναι αναχρονιστικός ο εξοπλισμός που σου δίνουν στο Q2.  Βέβαια, επειδή αν κατάλαβα καλά μιλάμε για το Q2 πριν από το facelift κτλ, θα έπαιρνα και σε άλλες αντιπροσωπείες μήπως έβρισκα κάτι με τον εξοπλισμό που ήθελα στην ίδια φυσικά τιμή. 

πηρα σε 3 , απλα ειναι ενα κομματι και το εχω στο ονομα μου ... παντως σαν τιμη επειδη ρωτησα ποσο το εδιναν οι αλλοι και τι δωρα ειναι καλυτερη η τρεχουσα προσφορα .. απλα μαλλον θα το ακυρωσω .... ηδη μου εφυγε το αγχος παροτι δεν ειχα αναγκη τα καλουδια και τωρα βλεπω το troc ... και στο πισω μερος εχω το 2008 diesel που παλι εχει adaptive και carplay

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, St3liosGr είπε

έχω την εντύπωση ότι αυτά που βλέπεις σαν εξοπλισμό είναι αν το κάνει παραγγελία  ώστε να γίνει στο εργοστάσιο. Αν είναι εδώ το τούτου δεν μπαίνει με 232€

Αυτά που είναι στο κατάλογο αξεσουάρ μπαίνουν κ αφτερμαρκετ σε vw-Audi (ευτυχώς δλδ).. από το εργοστάσιο είναι σαφώς φθηνότερα αλλά μας την φοράνε στα τέλη ταξινόμησης οι κλίμακες 

14 λεπτά πριν, sotiriadisc είπε

πηρα σε 3 , απλα ειναι ενα κομματι και το εχω στο ονομα μου ... παντως σαν τιμη επειδη ρωτησα ποσο το εδιναν οι αλλοι και τι δωρα ειναι καλυτερη η τρεχουσα προσφορα .. απλα μαλλον θα το ακυρωσω .... ηδη μου εφυγε το αγχος παροτι δεν ειχα αναγκη τα καλουδια και τωρα βλεπω το troc ... και στο πισω μερος εχω το 2008 diesel που παλι εχει adaptive και carplay

Χίλιες φορές εξοπλισμένο troc παρά φτωχό q2... το έγραψα κ πιο πάνω το θεωρω ένα από τα πιο όμορφα μικρά suv ίσως το πιο όμορφο 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

10 λεπτά πριν, sotiriadisc είπε

πηρα σε 3 , απλα ειναι ενα κομματι και το εχω στο ονομα μου ... παντως σαν τιμη επειδη ρωτησα ποσο το εδιναν οι αλλοι και τι δωρα ειναι καλυτερη η τρεχουσα προσφορα .. απλα μαλλον θα το ακυρωσω .... ηδη μου εφυγε το αγχος παροτι δεν ειχα αναγκη τα καλουδια και τωρα βλεπω το troc ... και στο πισω μερος εχω το 2008 diesel που παλι εχει adaptive και carplay

Κανε εναν υπολογισμο το κοστος βενζινης για τα χιλιομετρα που κανεις. Εγω το επομενο αυτοκινητο θα ειναι σιγουρα πετρελαιο/φυσικο αεριο. Εαν κανεις αρκετα χιλιομετρα μην κοιτας καθολου βενζινη και πηγενε κατευθειαν στο πετρελαιο.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, sotiriadisc είπε

σε troc εχουμε στην εκδοση advance (T-ROC 1.0 TSI 110PS)  εχω 3 επιλογες :

 

1η - με TECH pack

Ηλεκτρικά αναδιπλούμενοι καθρέπτες και αυτόματη ρύθμιση καθρέπτη συνοδηγού κατά την στάθμευση

Active Info Display - Πλήρως ψηφιακός και διαδραστικός πίνακας οργάνων (οθόνη TFT 10,3'')

Κάμερα οπισθοπορείας

τελική 22350

2η - με Design Pack

Δίχρωμο

Ζάντες αλουμινίου "Mayfield" 7J x 17 Diamond/Μαύρο με ελαστικά 215/55 R17

Ηλεκτρικά αναδιπλούμενοι καθρέπτες και αυτόματη ρύθμιση καθρέπτη συνοδηγού κατά την στάθμευση

τελική 22350

3η επιλογή - χωρις tech pack / design pack στα 22100

 

πηρα 3 αντιπροσωπειες και ειναι το καλυτερο που πετυχα
 

 

 

 

Συγγνώμη, γιατί θα τρελαθώ...

Έχουμε 2020 και αυτοκίνητα 20k+ δεν έχουν ηλεκτρικά αναδιπλούμενους καθρέπτες, κάμερες οπισθοπορίας, cruise control και car play/android auto;

Good job VAG

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Peugeot208 είπε

Συγγνώμη, γιατί θα τρελαθώ...

Έχουμε 2020 και αυτοκίνητα 20k+ δεν έχουν ηλεκτρικά αναδιπλούμενους καθρέπτες, κάμερες οπισθοπορίας, cruise control και car play/android auto;

Good job VAG

 

 

Καλά και το 2008 που πήρα εκτός απο CC δεν είχε τίποτα απο τα παραπάνω :D

To C3 της γυναίκας των 12500ε τα έχει όλα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Peugeot208 είπε

Συγγνώμη, γιατί θα τρελαθώ...

Έχουμε 2020 και αυτοκίνητα 20k+ δεν έχουν ηλεκτρικά αναδιπλούμενους καθρέπτες, κάμερες οπισθοπορίας, cruise control και car play/android auto;

Good job VAG

 

 

Και σε BMW να πας έξτρα είναι. Και το 2003 στην 147 ήταν στάνταρ το cc και το διζωνικό κλίμα. Να τρελαίνεσαι

@sotiriadisc ευχήθηκα για το Q2 χωρίς να διαβάσω τι έγινε ενδιάμεσα 😁

Θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες. Όρμα στο T-Roc που είναι και εξοπλισμένο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχασα λογω δουλειας κατι σελιδες, αλλα ρε παιδια, cc ειναι πολυ ευκολο να μπει. ειχα βαλει στο στιλο που ειχα οταν ημουν ελλαδα, με το δυσκολο τροπο, γιατι κολληδα τα καλωδια στα πιν της ecu. ψαξτο λιγο, ειδικα το απλο θα μπαινει αρκετα ευκολα γιατι η audi βαζει και το acc το οποιο θελει εκτος απ τους διακοπτες και το ρανταρ για να "βλεπει" τον μπροστα, και το software στην ecu ειναι ηδη εκει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άκυρο και σόρυ, αλλά μόλις είδα το DS4 και το σαγονάκι μου το ψάχνω ακόμα ολίγον τι. 

Επεξ/σία από aris_rom
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...