Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, Megatontnt είπε

379C443A-5E99-470C-820A-E7F5B368C41C.jpeg.07d273c36216ee2cb79e9bc9325b1ce2.jpeg

αν κρίνω από εδώ έχει κάτι κόκκινο. 

Ακόμα δεν έχω δει το αυτοκίνητο από κοντά 😢

 

Θελει προσοχη εσωτερικα στην μετωπη. Συνηθως παιρνουν και οι λαμαρινες απο πισω,αφου ο προφυλακτηρας δεν κρατα τιποτα. Ελπιζω να γλυτωσεις τα πολλα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κοιτάω τα T-Roc και Τ-cross στους κινητήρες 1.0 TSI, χειροκίνητα. Αφήνοντας εκτός το αισθητικό κομμάτι, γιατί να προτιμήσει κάποιος το T-roc? Σε απόλυτους αριθμούς από τα spec που βρίσκω έχουμε:

  1. Παρόμοιους χώρους πορτμπαγκαζ
  2. Ελαφρώς καλύτερες επιδόσεις (0-100, κατανάλωση) και μεγαλύτερη απόσταση απο το έδαφος στο T-cross.
  3. Φαντάζομαι έχει λίγο καλύτερο πάτημα το T-roc λόγω μεγαλύτερου μετατρόχιου/μεταξονίου.

Υπάρχει κάποιος που τα έχει δοκιμάσει και τα 2 να μου πει τη γνώμη του;  πέρα από τις διαστάσεις έχουν άλλες ποιοτικές διαφορές αυτά τα 2 μοντέλα;  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Megatontnt είπε

ευτυχως που δεν οδηγουσα εγω. Δεν ξερω τι θα γινοτατε...

Είπαμε ρε μαν καταλαβαίνουμε αλλά δεν νομίζω και ότι ο άλλος είχε πρόθεση να τρακάρει και να πληρώνει και το δικό του. Μπορεί να συμβεί σε όλους μας , λαμαρίνες είναι , καλά να είμαστε και όλα φτιάχνονται

Ενημέρωσε μας για την επιδιόρθωση

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Megatontnt είπε

ευτυχως που δεν οδηγουσα εγω. Δεν ξερω τι θα γινοτατε...

Είναι πράγματι μαλακία..Σε νιώθω, μου έχει συμβεί.

Προσπάθησε να είσαι ήρεμος και να μη σκέφτεσαι έτσι. Δεν αξίζει, γιατί στο τέλος της ημέρας, σίδερα είναι και τα λάθη είναι για τους ανθρώπους. Συμβαίνουν αυτά..Και μακάρι να μας συνέβαιναν μόνο αυτά. :) 

Ελπίζω να ξεμπερδεύεις γρήγορα και να έχεις το αμάξι σου έτοιμο το συντομότερο δυνατό.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σχολιάσω και εγώ αυτά τα "δε ξέρω και εγώ το τι θα γινότανε". Υπάρχει η αντίληψη σε πολλούς ότι όταν νευριάζουν τους έρχεται και δύναμη. Δεν είναι έτσι παιδιά τα πράγματα, τελείως φιλικά το λέω. Πρώτον δεν αξίζει να παίξεις ξύλο για κάτι τέτοιο, και δεύτερον υπάρχει τεράστια πιθανότητα να προσγειωθείς απότομα, όταν θα δεις ότι όσο και να νευριάσεις McGregor δε γίνεσαι, μη σας πω αν ήταν να τις φάτε μία, όντας νευριασμένοι θα τις φάτε 10. Η ζωή δεν είναι ταινία. Χαμηλά τη μπάλα γιατί θα βγείτε και τρακαρισμένοι και δαρμένοι.

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλαβαινω τον φιλο και το πως μπορει να νιωθει γιατι το αμαξι ειναι κυριολεκτικα του κουτιου αλλα ρε παιδια φανταζομαι ουτε ο αλλος οδηγος ηθελε να τρακαρει...

Και απο την στιγμη που υπαρχει ασφαλεια ποιος ο λογος να φτασεις σε τετοια σημεια ; Δεν κινδυνευσε κανεις, η ζημια φαινεται σχετικα ασημαντη (οσο ασημαντη μπορει να ειναι σε ενα αμαξι ολοκαινουριο), οποτε γιατι να φτασεις σε συμπεριφερεσαι ετσι σε εναν αλλο ανθρωπο που δεν το ηθελε ουτε εκεινος.

Δεν ειναι προφανως ολες οι καταστασεις ιδιες αλλα για αυτα που φτιαχνονται (ποσο μαλλον για αυτα που καλυπτονται απο ασφαλειες) μην σκατε. 
 

Για αυτα που ο χρονος δεν γυρναει πισω να στεναχωριεστε.

Καλο βραδυ!

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο φίλος υπερβάλει ότι θα τον...εδερνε

Εγώ καταλαβαίνω τον θυμό του και όχι επειδή μόνο είναι καινούριο το αμάξι.

γιατι πολλοί οδηγάνε και δεν προσέχουν καθόλου.στον κόσμο τους....στο κινητό τους κτλπ.

την ταλαιπωρία εγώ σκέφτομαι π θα τραβήξω και τον χρόνο π θα χάσω γιατί είναι στον κόσμο του ο κάθε Κάγκουρας.

Στις 1/3/2021 στις 5:52 ΜΜ, achilles_g_ είπε

Τι να πω, 21.900 πήρα το kodiaq σε προσφορά της skoda.  1.5 ambition. Με πολλαπλών συνδέσμων πίσω κτλ κτλ  

21.900 τελική τιμή?
υπερβολικος μου ακούγεσαι,test drive ήταν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, Peugeot208 είπε

Θα τη πω την αμαρτία μου, αλλά το C3 με τη διχρωμία πίσω είναι κουκλί....

Χαχαχ

Της γυναίκας είναι αν ήταν και τούρμπο θα ήταν μπόμπα το αμαξάκι και εμένα μου αρέσει πολύ εγώ της το είχα προτείνει τότε ήθελε το  208 και της είπα πάμε να δούμε και αυτό και τελικά της άρεσε περισσότερο σαν σύνολο

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, SR20DET είπε

Κοιτάω τα T-Roc και Τ-cross στους κινητήρες 1.0 TSI, χειροκίνητα. Αφήνοντας εκτός το αισθητικό κομμάτι, γιατί να προτιμήσει κάποιος το T-roc? Σε απόλυτους αριθμούς από τα spec που βρίσκω έχουμε:

  1. Παρόμοιους χώρους πορτμπαγκαζ
  2. Ελαφρώς καλύτερες επιδόσεις (0-100, κατανάλωση) και μεγαλύτερη απόσταση απο το έδαφος στο T-cross.
  3. Φαντάζομαι έχει λίγο καλύτερο πάτημα το T-roc λόγω μεγαλύτερου μετατρόχιου/μεταξονίου.

Υπάρχει κάποιος που τα έχει δοκιμάσει και τα 2 να μου πει τη γνώμη του;  πέρα από τις διαστάσεις έχουν άλλες ποιοτικές διαφορές αυτά τα 2 μοντέλα;  

Για το πορτ μπαγκαζ που μπορώ να σου απαντήσω,σου λέω με σιγουριά ότι δεν έχουν καμία σχέση!Το ροκ έχει αρκετά μεγαλύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, tsofras είπε

Της γυναίκας είναι αν ήταν και τούρμπο θα ήταν μπόμπα το αμαξάκι και εμένα μου αρέσει πολύ εγώ της το είχα προτείνει τότε ήθελε το  208 και της είπα πάμε να δούμε και αυτό και τελικά της άρεσε περισσότερο σαν σύνολο

Έλα πουλάει ο αδερφός μου το ίδιο σε turbo ψήσου 😉

Γμτ να ήταν άλλη στιγμή θα το κρατούσα...

 

Σε παρκάρισμα έσκασα σε καλού μου φίλου το s3 (καινούριο τότε) και του έκανα κοντά στα 2χιλ€ ζημιά. Κατέβηκε να το δει και μου λέει: Μπροστά είχα μικροχτυπηματάκια και ήθελε και γυάλισμα, εκεί έπρεπε να πέσεις! Ανέβηκε σπίτι και περίμενα εγώ τις ασφαλιστικές.

Μεγάλη ζημιά γιατί πέτυχε καπό, φανάρι, προφυλακτήρα και ότι έχει από πίσω. Φυσικά σαν καινούριο τα φούσκωσαν κιόλας...

Επεξ/σία από filarhos
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, h3342 είπε

Ο φίλος υπερβάλει ότι θα τον...εδερνε

Εγώ καταλαβαίνω τον θυμό του και όχι επειδή μόνο είναι καινούριο το αμάξι.

γιατι πολλοί οδηγάνε και δεν προσέχουν καθόλου.στον κόσμο τους....στο κινητό τους κτλπ.

την ταλαιπωρία εγώ σκέφτομαι π θα τραβήξω και τον χρόνο π θα χάσω γιατί είναι στον κόσμο του ο κάθε Κάγκουρας.

21.900 τελική τιμή?
υπερβολικος μου ακούγεσαι,test drive ήταν?

Η τιμή καταλόγου είναι χωρίς μεταλλικό κ έξοδα ταξινόμησης.  Η προσφορά ήταν της skoda στο κλείσιμο της χρονιάς του 19. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...