Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

53 λεπτά πριν, djpolyvios είπε

@tsofras

@Megatontnt καλορίζικα παιδιά! Καλοτάξιδα!

Να βάλω και γω μια φώτο να το μοιραστω μαζί σας! 

IMG_20210225_073950.jpg

Καλοτάξιδο μαν , κουκλί είναι :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

32 λεπτά πριν, djpolyvios είπε

Ευχαριστώ φίλε μου! Τοχω σβηστό εκεί. Εδώ φαίνεται λίγο καλύτερα νομίζω 

Το έχω πετύχει σούρουπο αναμμένο σε ένα κίτρινο bumblebee και είναι πανέμορφο! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, terry308 είπε

Το έχω πετύχει σούρουπο αναμμένο σε ένα κίτρινο bumblebee και είναι πανέμορφο! 

Πολύ όμορφο αυτό το χρώμα (οκ δεν θα το αγόραζα τώρα στα 38 αλλά τούμπανο)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, Megatontnt είπε

1.5 150hp dsg  μεταλλικό χρωμα 25500

πωωω 25,500 για το ΤΚρος;;; 😐
Καλοταξιδο να ειναι πανω απ'ολα φιλε! Το εχει η γυναικα 1.5 χρονο και το εχω λιωσει κι εγω! 
ωραιο αμαξι αλλα πολλα ρε γαμωτο τα 25Κ
 

Επεξ/σία από JailbrokenDiesel
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και καλοτάξιδα να είναι τα του-του σας. Όμως τι γίνεται ρε παιδιά σαν πολύ δεν έχει αργήσει ο @tsofras να παραπονεθεί για το χειροκίνητο; Να σκεφτεί καμιά τράμπα με το dsg. Ο πωλητής από την SEAT είμαι....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, li@m είπε

Καλημέρα και καλοτάξιδα να είναι τα του-του σας. Όμως τι γίνεται ρε παιδιά σαν πολύ δεν έχει αργήσει ο @tsofras να παραπονεθεί για το χειροκίνητο; Να σκεφτεί καμιά τράμπα με το dsg. Ο πωλητής από την SEAT είμαι....

Αν αρχίσουμε να κυκλοφορούμε κανονικά θα σου πώ :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, JailbrokenDiesel είπε

πωωω 25,500 για το ΤΚρος;;; 😐
Καλοταξιδο να ειναι πανω απ'ολα φιλε! Το εχει η γυναικα 1.5 χρονο και το εχω λιωσει κι εγω! 
ωραιο αμαξι αλλα πολλα ρε γαμωτο τα 25Κ
 

Ωωωω για λέγε,για λέγε μιας και το έχεις ενάμιση χρόνο.Από ηχομόνωση και ποιότητα κύλησης;

Μπηκα σε ένα ενός έτους και κάθε πόρτα που τραβούσα να την κλείσω έτριζαν τόσο πολύ οι χειρολαβές που απόρησα πραγματικά.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, tsofras είπε

Πολύ όμορφο αυτό το χρώμα (οκ δεν θα το αγόραζα τώρα στα 38 αλλά τούμπανο)

Και γω έβλεπα το κίτρινο και το μπορντω, αλλά.... Μεγαλώσαμε... 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

14 ώρες πριν, paylidis είπε

 

ρε παιδιά επειδή θα εκραγώ από τα νεύρα μου πείτε μια γνώμη: πριν 10 μέρες πήγα το Αμαξι για πλύσιμο και έβαλε το πλυντήριο ένα σαν άρωμα τσιχλόφουσκα το οποίο μόνο που το μυρίζω ανεβάζω 20 πίεση (γιατί κάλυψε τη καινουργιλα κ επειδή το σιχαίνομαι). Έχω εκνευριστεί τόσο πολύ που ολεσ Αυτές τις μέρες δε χρησιμοποιώ αυτό το Αμαξι (για να μην εκνευρίζομαι). Σαν πιθανή λύση έχω αφήσει 8 μέρες τα παράθυρα μισάνοιχτα μέσα στο Πάρκιν αλλά δε λέει να φύγει. Καμία ιδέα; Τον ρώτησα τον τύπο που το έβαλε και μου είπε αν κατάλαβα καλά κάτω από τα πατακια (δε βρηκα κάτι μάλλον κάποιο σπρευ είναι). Έχετε καμία ιδέα για να φύγει ή θα γίνω tsofras και θα το πουλήσω επειδή δε μ´ αρέσει η μυρωδιά του;

ηρεμα ρωτάω 😅

1ον Ηρέμησε και αξιολόγησε την κατάσταση.

2ον Πούλα αδερφέ!!!

😁😀🙃😀

Την καλημερα  μου σε όλους.

 

Επεξ/σία από dafnoula13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, jim1912 είπε

Ωωωω για λέγε,για λέγε μιας και το έχεις ενάμιση χρόνο.Από ηχομόνωση και ποιότητα κύλησης;

Μπηκα σε ένα ενός έτους και κάθε πόρτα που τραβούσα να την κλείσω έτριζαν τόσο πολύ οι χειρολαβές που απόρησα πραγματικά.

Κοιτα να δεις.. ειναι ενα ωραιο ψηλωμενο χιλιαρι πολης, δε μπορεις να εχεις τις πολλες απαιτησεις. 
Οπως ειχα πει πιο παλια, εχουν περασει διαφορα αμαξια τοσα χρονια απο τα χερια μου, τα καλυτερα που ειχα ηταν ενα Forester και ενα Passat StationWagon. Φοβερη ποιοτητα κυλησης εκει. 

Στα του Τκρος τωρα, μια κ του εχω κανει προσωπικα τουλαχιστον 8,000χλμ και σε εθνικη οδο και σε χωρια με απειρες στροφες και σε Αθηνα και σε νησια, θα πω οτι ειναι αρκετα τιμιο γι αυτο που προσφερει. (1.0 - 95hp εχουμε) 
Αγορα ανοιξη του 2019 οπου ερχοταν η απλη εκδοση με ολα τα ψιψιψονια ασφαλειας (μονο clima του ελειπε) και φοραει δυστυχως 5ταχυτο κιβωτιο στα 19Κ αν θυμαμαι καλα. 
Απο ηχομονωση εως τα 120χλμ ησυχο, μετα φασαριοζικο.
Καλη κυληση, μαλακη αναρτηση, στην καθημερινοτητα ειναι πολυ καλο (commuting, χωροι, Α.Οδο) πολυ καλη ποιοτητα οθονης και infotainment, ασχημα/σκληρα πλαστικα, και κλασσικα στον 1ο χρονο προβλημα με τον γρυλλο παραθυρου (μας το αλλαξαν με υφος τυπου "Πολυ περιεργο δεν εχουν εμφανιστει προβληματα στα Τκρος"). Τριξιματα δεν εχω παρατηρησει κατι, εχει φαει και χωματοδρομους εννοειται.  
 
long story short, πηγα να το αγορασω κι εγω καθως ειμαι ικανοποιημενος, (στην dsg 1.0 -110hp) αλλα ειδα οτι εχουν (σε σχεση με το 2019) εκτοξευτει οι τιμες κ εχουν αφαιρεσει συστηματα ασφαλειας. οποτε ειναι No Go απο εμενα. 

Μετα απο αρκετο ψαξιμο, κατεληξα στο KIA Stonic καθως μου αρεσε πιο πολυ, πλουσιος εξοπλισμος, πιο ζωηρος κινητηρας, 7χρονια εγγυηση και 5χρονια δωρεαν service.
 

  • Like 7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, calenter2003 είπε

Είχα τρικύλινδρο(peugeot 208) και μου την έσπαγε εξαρχής ο ήχος που θύμιζε ντίζελ. Συν του ότι σε κάθε βενζινάδικο-χωρίς εξαίρεση, έπρεπε να τονίσεις ότι δεν είναι ντίζελ γιατί το θεωρούσαν δεδομένο ότι είναι και ήταν έτοιμοι να σου βάλουν, στο τσαφ τους προλάβαινα κάθε φορά. Δεν βγήκε και καλός(έκαιγε λάδια)οπότε για μένα ποτέ ξανά τρικύλινδρο 

Γιατί, μπαίνει το ακροσωλήνιο από τη  μάνικα του diesel στην εσοχή της βενζίνης?..,Και να θέλει να βάλει δε μπορεί νομίζω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, eMike είπε

Γιατί, μπαίνει το ακροσωλήνιο από τη  μάνικα του diesel στην εσοχή της βενζίνης?..,Και να θέλει να βάλει δε μπορεί νομίζω

Στα καινούργια δεν μπαίνει σίγουρα  στα παλιά νομίζω ότι μπαίνει όμως χωρις να είμαι 100% σίγουρος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, JailbrokenDiesel said:

πωωω 25,500 για το ΤΚρος;;; 😐
Καλοταξιδο να ειναι πανω απ'ολα φιλε! Το εχει η γυναικα 1.5 χρονο και το εχω λιωσει κι εγω! 
ωραιο αμαξι αλλα πολλα ρε γαμωτο τα 25Κ
 

Ευχαριστώ πολύ!

σιγουρα τα 26 είναι πολλά. Λόγο ανωτέρας βίας χέρι γυναίκας δεν ήλθατε το q2

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, dafnoula13 είπε

 

1ον Ηρέμησε και αξιολόγησε την κατάσταση.

2ον Πούλα αδερφέ!!!

😁😀🙃😀

Την καλημερα  μου σε όλους.

 

Βασικά το πρόβλημα είναι ότι πήγε κ βρήκε μυρωδιά που σιχαίνομαι!! 😂😂😂

 

παρεπιμπτοντως @tsofras ήμουν για άλλο λόγο στην αντιπροσωπεία σήμερα και ξαναείδα την ηλιοροφή που δε πηρα, δεν άξιζε κ τόσο εν τελεί μιας κ δεν είναι σα τη δίκη σου ηλιοροφή ούτε σαν του νέου Q2 που ξεκινάει από μπροστά... είναι απλά μια κανονική ηλιοροφή με άλλους 20 πόντους προς τα πίσω με τα ανάλογα κενά αριστερά δεξιά στον ουρανό...

εν τελεί δε το μετανιώνω μιας κ δε δίνει πολύ σε ομορφιά (από χρηστικότητα αμφιβάλλω εάν θα την άνοιγα μιας κ καλοκαίρι παίζει μονίμως κλιματισμός κ η ηλιοροφή μάλλον ζημιά θα έκανε λειτουργώντας ως θερμοκήπιο..!)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...