Προς το περιεχόμενο

Mobilepoint.gr


dkoufo1
Μήνυμα προστέθηκε από Snoob

1. Να εκφράζεστε κόσμια χωρίς απαξιωτικούς/προσβλητικούς χαρακτηρισμούς για κανέναν, είτε το κατάστημα που σας δημιούργησε θέμα είτε άλλα μέλη

2. Δημόσια δεν θα αμφισβητείτε κανένα μέλος, οποτεδήποτε και αν γράφτηκε. Αν υποψιάζεστε πως συμβαίνει κάτι αθέμιτο, στέλνετε αναφορά και απέχετε από κάθε άλλο σχολιασμό.

3. Μείνετε στο θέμα. Μηνύματα "χιουμοριστικά" ή ειρωνικά δεν προσφέρουν τίποτε. Δεν είναι ώρα τώρα να κάνετε χιούμορ με μια κατάσταση που καταφανώς έχει επηρεάσει τόσους ανθρώπους.

4. Σύμφωνα με τους όρους χρήσης που, νέα και παλιά μέλη, έχετε αποδεχτεί κατά την εγγραφή σας, οποιαδήποτε απορία σχετικά με συντονιστικές ενέργειες (λ.χ. διαγραφή μηνυμάτων) επιλύεται με την αποστολή προσωπικού μηνύματος σε κάποιον εκ των αρμοδίων συντονιστών. Εναλλακτικά, στο contact [at] insomnia.gr

Παρακαλώ θερμά για τη συνεργασία όλων.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλημερα σε ολους..κι εγω ελαβα τα χρηματα μου μετα απο ενα μηνα αναμονης και φυσικα ειχα κανει αμφισβητηση συναλλαγης...οσοι κανατε αμφισβητηση συναλλαγης θα τα λαβετε σιγουρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω με μεταφορα σε λογαριασμο τριτου ακομα δεν εχω δει χρηματα. δεν μου την ειχαν ακυρωσει την παραγγελια αλλα ζητησα εγω να μου την ακυρωσουν. Φαγανε και ενα σπαμαρισμα 40 mail πριν απο λιγο να δουμε αν θα κινητοποιηθουν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μετά από 40 μεηλ με επιμονή μου τα επέστρεψαν τώρα μόλις. Σήμερα τα έστειλα. Ταυτόχρονα και στο λογιστήριο και στο info. Παιδιά πιέστε όσοι έχετε κάνει καταθέσεις. Εννοείται πως έχω κρύψει κάποια ψηφία από το iban και το ονοματεπώνυμο μου. Τώρα άμα θέλετε να νομίζετε ότι λέω ψέματα είναι δικό σας θέμα. Στείλτε το μεηλ σας στο ίδιο φορμάτ που έκανα και εγώ με φωτογραφία την απόδειξη συναλλαγής από το atm η από την εφαρμογή της εκάστοτε τράπεζας όπως και σε pdf την κατάσταση της παραγγελία σας στο site του μαγαζιού. Ειλικρινά ελπίζω να πάνε όλα καλά σε όλους. Για εμένα ήταν 257€ και πραγματικά στεναχωριομουν τόσο καιρό όπως και όλοι σας. Δεν μπορώ να φανταστώ για κάποιον που έδωσε μεγαλύτερο ποσό πως θα ήταν. 

Screenshot_2020-05-31-23-58-10-128_com.mobileloft.alpha.droid.jpg

IMG_20200601_000854.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/5/2020 στις 11:32 ΜΜ, AnastasiouD1982 είπε

Φιλε μου ειναι υποχρεωσει τις τραπεζας στην οποια εκανες αμφισβητηση συναλλαγης να στα επιστρεψει η ιδια η τραπεζα.

Εχω εχω παθει κατι διαφορετικο απο την εταρια αυτη. Αγορασα ενα iphone 11 μου εστειλαν τι γνωστο email που λεει δεν υπαρχει κ θα γινει επιστροφη χρηματων περασαν 15 μερες εμφανιστηκαν στο λογαριασμο μετα απο πολλα mail που τους εστελνα γτ τηλ δν σηκωνουν ποτε και ακουστε τι εγινε... Αφου οπως σας ειπα τα λεφτα μπηκαν στις 27/05 ξυπνάω την επομενη μερα και μπαινω στο nbg οπου εχω τη καρτα μ και βλεπω οτι μου τα εχουν παρει πισω  τα λεφτα χωρις να ξερω πως τι και γιατι. Μηπως ξερει κανεις τι παιζει;; Σημερα εκανα αμφισβητηση και μ παν μπορει να τα παρετε μπορει και οχι.. Ισχυειι;;;; θα τρελαθω 660 εκανε ρε γαμωτο...... 😤😤😤😤😓😓😓😱😱😱

Στις 17/5/2020 στις 11:00 ΜΜ, astrea100 είπε

Γεια σας, είμαι κ εγώ ένα από τους πατημενους της mobile point.πληρωσα όπως όλοι κ το μόνο που έκανα είναι αμφισβήτηση συναλλαγής κ περιμένω,μου στείλανε μνμ ότι επιστρεψανε τα χρήματα πριν δύο μέρες αλλά όσο τα βλέπετε εσείς τόσο τα βλέπω κ γω.

Εγώ από περιέργεια διαβάζοντας ειδήσεις με τα κανόνια των e shop's τούς έστειλα μνμ την τέταρτη ημέρα από τις δέκα που έπρεπε να περάσουν για να παραλάβω το κινητό με τα στοιχεία της παραγγελίας κ μου απάντησαν ότι είναι αδύνατο να εκτελεστεί η παραγγελία κ ότι μου έχουν επιστραφεί τα χρήματα στη κάρτα.απο τότε ούτε αποδεικτικό επιστροφής ούτε τίποτα δεν έχω δει

Εμενα μου τα περασαν και μου τα τραβηξαν πισω παλι. Εστειλα στον συνήγορο του καταναλωτή και εκανα και αμφισβητηση.. Ευχομαι να τα παρω γτ ηταν πολλα........ 

 

Στις 17/5/2020 στις 11:00 ΜΜ, astrea100 είπε

Γεια σας, είμαι κ εγώ ένα από τους πατημενους της mobile point.πληρωσα όπως όλοι κ το μόνο που έκανα είναι αμφισβήτηση συναλλαγής κ περιμένω,μου στείλανε μνμ ότι επιστρεψανε τα χρήματα πριν δύο μέρες αλλά όσο τα βλέπετε εσείς τόσο τα βλέπω κ γω.

Εγώ από περιέργεια διαβάζοντας ειδήσεις με τα κανόνια των e shop's τούς έστειλα μνμ την τέταρτη ημέρα από τις δέκα που έπρεπε να περάσουν για να παραλάβω το κινητό με τα στοιχεία της παραγγελίας κ μου απάντησαν ότι είναι αδύνατο να εκτελεστεί η παραγγελία κ ότι μου έχουν επιστραφεί τα χρήματα στη κάρτα.απο τότε ούτε αποδεικτικό επιστροφής ούτε τίποτα δεν έχω δει

 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
36 λεπτά πριν, migoudi είπε

Εχω εχω παθει κατι διαφορετικο απο την εταρια αυτη. Αγορασα ενα iphone 11 μου εστειλαν τι γνωστο email που λεει δεν υπαρχει κ θα γινει επιστροφη χρηματων περασαν 15 μερες εμφανιστηκαν στο λογαριασμο μετα απο πολλα mail που τους εστελνα γτ τηλ δν σηκωνουν ποτε και ακουστε τι εγινε... Αφου οπως σας ειπα τα λεφτα μπηκαν στις 27/05 ξυπνάω την επομενη μερα και μπαινω στο nbg οπου εχω τη καρτα μ και βλεπω οτι μου τα εχουν παρει πισω  τα λεφτα χωρις να ξερω πως τι και γιατι. Μηπως ξερει κανεις τι παιζει;; Σημερα εκανα αμφισβητηση και μ παν μπορει να τα παρετε μπορει και οχι.. Ισχυειι;;;; θα τρελαθω 660 εκανε ρε γαμωτο...... 😤😤😤😤😓😓😓😱😱😱

Εμενα μου τα περασαν και μου τα τραβηξαν πισω παλι. Εστειλα στον συνήγορο του καταναλωτή και εκανα και αμφισβητηση.. Ευχομαι να τα παρω γτ ηταν πολλα........ 

Εξήγηση για το πως εξαφανίστηκαν τα χρήματα από το λογαριασμό σου, σου έδωσαν από την τράπεζα;

Επεξ/σία από sotirisHD
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, sotirisHD είπε

Εξήγηση για το πως εξαφανίστηκαν τα χρήματα σου έδωσαν από την τράπεζα;

Οχι γτ το κορυφαιο ειναι οτι δεν εμφανιατηκε ποτε κινηση οτι μπηκαν παρα μονο ανεβηκε το ποσο του λογαριασμου μου και την επομενη μερα εμφανίστηκε μια κινηση που ελεγε -660 χωρις να φαινεται πουθενα πιο πριν το +660..  Πραγματικα "εχω χασει πολλα χρονια απο τη ζωη μμ" λογω αυτου του θεματος..... 

5 λεπτά πριν, sotirisHD είπε

Εξήγηση για το πως εξαφανίστηκαν τα χρήματα από το λογαριασμό σου, σου έδωσαν από την τράπεζα;

Οχι ακριβως ή ισως δν κτλβα ακριβως.. Μονο αμφισβητηση μ καναν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, migoudi είπε

Οχι γτ το κορυφαιο ειναι οτι δεν εμφανιατηκε ποτε κινηση οτι μπηκαν παρα μονο ανεβηκε το ποσο του λογαριασμου μου και την επομενη μερα εμφανίστηκε μια κινηση που ελεγε -660 χωρις να φαινεται πουθενα πιο πριν το +660..  Πραγματικα "εχω χασει πολλα χρονια απο τη ζωη μμ" λογω αυτου του θεματος..... 

Έτσι όπως το περιγράφεις δεν βγάζει και πολύ νόημα. Όπως και να χει η τράπεζα πρέπει να σου πει τι έγινε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, sotirisHD είπε

Έτσι όπως το περιγράφεις δεν βγάζει και πολύ νόημα. Όπως και να χει η τράπεζα πρέπει να σου πει τι έγινε.

για την ακριβεια αυτο που μου ειπε η τραπεζα ειναι πως αφου δεν υπαρχει καπου να εμφανιζεται η κινηση τοτε τα λεφτα δεν σας επιστραφηκαν ποτε και οτι οταν ειδατε το -660 σημαινει οτι τοτε πιστωθηκαν στην εταιρια και οτι 2 παιζουν ειτε θα σας στειλουν το προιον( πραγμα αδυνατον γτ ενημερωση δν εχω για κτ τετοιο) ειτε που ειναι απατεωνες... τι κανει νιαου νιαου στα κεραμυδια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, migoudi είπε

για την ακριβεια αυτο που μου ειπε η τραπεζα ειναι πως αφου δεν υπαρχει καπου να εμφανιζεται η κινηση τοτε τα λεφτα δεν σας επιστραφηκαν ποτε και οτι οταν ειδατε το -660 σημαινει οτι τοτε πιστωθηκαν στην εταιρια και οτι 2 παιζουν ειτε θα σας στειλουν το προιον( πραγμα αδυνατον γτ ενημερωση δν εχω για κτ τετοιο) ειτε που ειναι απατεωνες... τι κανει νιαου νιαου στα κεραμυδια....

Στείλε email στο μαγαζί και ρώτα τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, sotirisHD είπε

Στείλε email στο μαγαζί και ρώτα τους.

απειρα ημειλ και απαντηση καμια.. τελος παντων ευχαριστω

Στις 28/5/2020 στις 11:49 ΠΜ, Efi_fou είπε

Ούτε εμένα από εθνική!

εμενα μου εβαλαν το ποσο και μεσα σε μια μερα τα πηραν  πισω χωρις καν να προλαβω να συνειδητοποιησω οτι μπηκαν.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/5/2020 στις 9:15 ΠΜ, topmar είπε

Παθών και φίλος μου, με το εν λόγω κατάστημα. Αγορά λαπτοπ με πιστωτική κάρτα Alpha Bank στις 3/5, ακύρωση παραγγελίας στις 16/5 και αμφισβήτηση συναλλαγής στις 22/5. 

Αναμονή τώρα για να δούμε τι θα γίνει..... 

Καλησπέρα, επιστροφή των χρημάτων της συναλλαγής προχτές Σάββατο 30/5, στον λογαριασμό του φίλου μου. Προς ενημέρωσή σας, υπομονή και θα δείτε κι εσείς τις επιστροφές παιδιά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπήκαν σήμερα σε μένα εθνική. Σε ερώτηση που έκανα χτες μου είπαν ως τις 4 Ιουλίου είναι η τελική ημερομηνία επιστροφής όλων των ποσών άρα υπομονή παιδιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σήμερα που επισκέφθηκα την ιστοσελίδα τους, έχει αλλάξει το τηλέφωνο σε 2114112323. Καλεί κανονικά, αν και δεν το σήκωσε κανένας όταν πήρα την πρώτη φορά, ενώ τη δεύτερη άκουσα μήνυμα κατειλημένου ("Ο συνδρομητής που καλέσατε...").

 

Ψάχνοντας στο διαδίκτυο, βρήκα ότι αυτός ο αριθμός όντως ανήκει στην ιδιοκτήτρια του καταστήματος, αλλά με διεύθυνση Ανδρέα Παπανδρέου 22 Γλυφάδα (https://www.infobel.com/en/greece/marselou_sofia/glyfada/GR100649976-2114112323/businessdetails.aspx).

 

Πηγαίνοντας στο google maps, υπάρχει όντως φωτογραφία από το street view που δείχνει την πρόσοψη του καταστήματος (ενώ στη διεύθυνση που δηλώνεται παντού ως διεύθυνση του καταστήματος, δηλαδή Γούναρη 229, το street view δεν δείχνει να υπήρχε τουλάχιστον κατά τη λήψη της φωτογραφίας το κατάστημα εκεί).

 

Δεδομένου ότι έχω δει φωτογραφίες σε αυτό το νήμα με το κατάστημα να φαίνεται κλειστό και ερειπωμένο, θεωρώ ότι θα άξιζε τον κόπο αν κάποιος άλλος παθών που διαμένει στην περιοχή μπορέσει να διασταυρώσει αν συνεχίζει να υφίσταται το κατάστημα σε μια από τις δυο θέσεις.

Επεξ/σία από mary_ap0st0l
Επικαιροποίηση
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έκανα παραγγελία laptop 630 στις 22/03 και το χρονικό περιθώριο ήταν 30 εργάσιμες ημέρες. Μετά από αυτές τις ημέρες ξεκίνησα να παίρνω τηλέφωνα και στην αρχη το σήκωσαν δυο φορες και μου είπαν οτι θα ερθει αμεσα. μετα σταματησε το τηλεφωνικο κεντρο να λειτουργει με το γνωστο μηνυμα για τα ύποπτα κρουσματα. Τοτε ζήτησα ακυρωση και 14 μαϊου μου εστειλαν οτι η πληρης επιστροφη χρηματων εχει γινει και θα μου στειλουν το αποδεικτικο της συναλλαγης κατι που μεχρι σημερα δεν ηρθε ποτε. Εκεινη την ημερα εγω εκανα και καταγγελια στον συνηγορο του καταναλωτη και αμφισβητηση συναλλαγης και δεν εχω σταματησει να στελνω email στην εταιρια αλλα ξεκαθαρα χωρις απαντηση.. Σκεφτομαι το ενδεχόμενο της μηνυσης και δικηγορου αλλα ξέρω οτι θα είναι διαδικασία που θα τραβήξει ίσως και χρονια. Θα παω απο το καταστημα μηπως βγει καποια ακρη αλλα αμφιβαλλω και αν θα επιστραφουν τα χρηματα μου ποτε πισω.. Το παράξενο σε ολα αυτα ειναι οτι στις αξιολογησεις στο google είναι ολες θετικες και δεν με αφηνει να κανω καν αξιολογηση.. 

εσείς που πηρατε τα χρηματα πισω απο αμφισβητηση συναλλαγής είχατε κάποια απαντηση απο την τράπεζα οταν την κανατε; γιατι εχω κανει αλλα δεν μου εχει ερθει απαντηση και δεν ξερω αν προκειται.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...