Προς το περιεχόμενο

Mobilepoint.gr


dkoufo1
Μήνυμα προστέθηκε από Snoob

1. Να εκφράζεστε κόσμια χωρίς απαξιωτικούς/προσβλητικούς χαρακτηρισμούς για κανέναν, είτε το κατάστημα που σας δημιούργησε θέμα είτε άλλα μέλη

2. Δημόσια δεν θα αμφισβητείτε κανένα μέλος, οποτεδήποτε και αν γράφτηκε. Αν υποψιάζεστε πως συμβαίνει κάτι αθέμιτο, στέλνετε αναφορά και απέχετε από κάθε άλλο σχολιασμό.

3. Μείνετε στο θέμα. Μηνύματα "χιουμοριστικά" ή ειρωνικά δεν προσφέρουν τίποτε. Δεν είναι ώρα τώρα να κάνετε χιούμορ με μια κατάσταση που καταφανώς έχει επηρεάσει τόσους ανθρώπους.

4. Σύμφωνα με τους όρους χρήσης που, νέα και παλιά μέλη, έχετε αποδεχτεί κατά την εγγραφή σας, οποιαδήποτε απορία σχετικά με συντονιστικές ενέργειες (λ.χ. διαγραφή μηνυμάτων) επιλύεται με την αποστολή προσωπικού μηνύματος σε κάποιον εκ των αρμοδίων συντονιστών. Εναλλακτικά, στο contact [at] insomnia.gr

Παρακαλώ θερμά για τη συνεργασία όλων.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως παιδιά κ εγώ μίλησα με αυτόν τον Γιώργο το πρωί,αλλά ενώ έχω στείλει πολλά email καμία απάντηση δεν έχω λάβει παρά μόνο στην τηλεφωνικη κλήση οτιεχρι την Παρασκευή θα έχουν επιστραφεί...δε ξέρω ακόμα τι γινεται,αν όντως είναι αλήθεια η κερδίζουν χρόνο.παντως έκανα κ καταγγελία κ μίλησα με τον δικηγόρο μου....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, Tasos79 είπε

Πάντως παιδιά κ εγώ μίλησα με αυτόν τον Γιώργο το πρωί,αλλά ενώ έχω στείλει πολλά email καμία απάντηση δεν έχω λάβει παρά μόνο στην τηλεφωνικη κλήση οτιεχρι την Παρασκευή θα έχουν επιστραφεί...δε ξέρω ακόμα τι γινεται,αν όντως είναι αλήθεια η κερδίζουν χρόνο.παντως έκανα κ καταγγελία κ μίλησα με τον δικηγόρο μου....

Κ τι ακριβως σου ειπε φιλε μου ο δικηγορος σου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, AnastasiouD1982 είπε

Κ τι ακριβως σου ειπε φιλε μου ο δικηγορος σου?

Τον ενημέρωσα για την όλη κατάσταση κ μου είπε θα κάνει τις απαραίτητες ενέργειες μετά από την παρασκευή..δε θα τα χάσουμε τα χρήματα αλλά είναι χρονοβόρο κ σίγουρα ο κάθε δικηγόρος θέλει την αμοιβή του..όπως κ να έχει αν δε δω κάτι μέχρι Παρασκευή δε θα ξανασχοληθω κ θα αναλάβει ο δικηγόρος μου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Tasos79 είπε

Τον ενημέρωσα για την όλη κατάσταση κ μου είπε θα κάνει τις απαραίτητες ενέργειες μετά από την παρασκευή..δε θα τα χάσουμε τα χρήματα αλλά είναι χρονοβόρο κ σίγουρα ο κάθε δικηγόρος θέλει την αμοιβή του..όπως κ να έχει αν δε δω κάτι μέχρι Παρασκευή δε θα ξανασχοληθω κ θα αναλάβει ο δικηγόρος μου

Άμα μέχρι την Παρασκευή δεν επιστραφούν τα λεφτά μας, μην χαθείς.  Μπορούμε να κινηθούμε ομαδικά ώστε τα έξοδα των δικηγόρων να είναι λιγότερα και να προβούμε σε μία ομαδική καταγγελία ή ότι άλλο μας δικαιώσει

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις παρέλαβα την τηλεόραση αντικατάστασης.Την Παρασκευή είχα παραλάβει τηλεόραση αλλά είχε καμμένα pixels.Πηγα Δευτέρα στο μαγαζί αλλά το βρήκα κλειστό με άλλα είκοσι άτομα απ' έξω.Τον πήρα τηλέφωνο και μου είπε ότι θα έχω καινούργια σε μια δύο μέρες.Σημερα μου την έφερε.

ΥΓ.Δεν είμαι του καταστήματος και το ξέρουν τα άτομα που με γνώρισαν από κοντά.Οποιος έχει αμφιβολίες δεν είναι δικό μου θέμα πλέον.Σας ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν από κανένα μήνα περίπου βρήκα μια τηλεόραση στο mobile point και μάλιστα την ανέβασα κιόλας.. Όμως έλεγε 30 μέρες αναμονή και σε συνομιλία μου μαζί τους ζητούσαν τα χρήματα προκαταβολικά για να παραγγελθεί το προϊόν 

 

Τελικά έκανα πίσω (ευτυχώς) 

 

Η ερώτηση μου είναι η εξής 

 

Πρόκειται περί ξεκάθαρης απάτης? Έπεσαν έξω με τις παραγγελίες? Βλέπω έχουν καλές αξιολογήσεις στο πρόσφατο παρελθόν και μου φαίνεται περίεργο που το ρίσκαραν όλο αυτό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, barman_ είπε

Πριν από κανένα μήνα περίπου βρήκα μια τηλεόραση στο mobile point και μάλιστα την ανέβασα κιόλας.. Όμως έλεγε 30 μέρες αναμονή και σε συνομιλία μου μαζί τους ζητούσαν τα χρήματα προκαταβολικά για να παραγγελθεί το προϊόν 

Τελικά έκανα πίσω (ευτυχώς) 

Η ερώτηση μου είναι η εξής 

Πρόκειται περί ξεκάθαρης απάτης? Έπεσαν έξω με τις παραγγελίες? Βλέπω έχουν καλές αξιολογήσεις στο πρόσφατο παρελθόν και μου φαίνεται περίεργο που το ρίσκαραν όλο αυτό 

 

Περίμενε μέχρι την Παρασκευή να δεις με σιγουριά, αν και τώρα τις έχει ανεβάσει όλες τις τιμές στις τηλεοράσεις οπότε δεν νομίζω να αξίζει τον κόπο!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, barman_ είπε

Πριν από κανένα μήνα περίπου βρήκα μια τηλεόραση στο mobile point και μάλιστα την ανέβασα κιόλας.. Όμως έλεγε 30 μέρες αναμονή και σε συνομιλία μου μαζί τους ζητούσαν τα χρήματα προκαταβολικά για να παραγγελθεί το προϊόν 

Τελικά έκανα πίσω (ευτυχώς) 

Η ερώτηση μου είναι η εξής 

Πρόκειται περί ξεκάθαρης απάτης? Έπεσαν έξω με τις παραγγελίες? Βλέπω έχουν καλές αξιολογήσεις στο πρόσφατο παρελθόν και μου φαίνεται περίεργο που το ρίσκαραν όλο αυτό 

Την ίδια απορία εχω κι εγώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μετά από τηλεφωνική επικοινωνία της γυναίκας μου που δουλεύει σε τράπεζα με την Μαρσέλου Σοφία σε ένα κινητό που τελειώνει σε 1885 έλαβα mail ότι η παραγγελία ολοκληρώθηκε!!! Αμέσως μετά πήρε πισω την γυναίκα μου και είπε ότι το στέλνουν άμεσα με την SPEEDEX.

Ίδωμεν..

Από τώρα σας λέω ότι το κινητό το βρήκα μέσω γνωστών και δεν θα το κοινοποιήσω..

Ακολουθούν έγγραφα και καταθετήριο για τους .. δύσπιστους.

Όνομα Προϊόντος Κωδικός Προϊόντος Ποσότητα Τιμή Σύνολο  
Apple iPhone 11 White (128GB) EU (Κατόπιν Παραγγελίας) 100026 1 675,00€ 675,00€  
Μερικό Σύνολο 675,00€
Αποστολή με Courier 0,00€
Σύνολο 675,00€

 

 

Ιστορικό Παραγγελίας

Ημερομηνία Καταχώρησης Κατάσταση Παραγγελίας Tracking Code Σχόλια
2020-04-27 17:01:12 Processed   Οδηγίες Τραπεζικής Κατάθεσης

Alphabank
ΜΑΡΣΕΛΟΥ ΣΟΦΙΑ
ΙΒΑΝ: GR6201401220122002002022142
ΑΡ. ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥ: 122002002022142

Εθνική Τράπεζα
Δικαιούχος: ΜΑΡΣΕΛΟΥ ΣΟΦΙΑ ΙΩΑΝΝΗΣ
IBAN: GR9201101210000012100545693
Αρ. Λογαριασμού: 121/005456-93

Τράπεζα Πειραιώς
Όνομα Δικαιούχου: ΜΑΡΣΕΛΟΥ ΣΟΦΙΑ ΙΩΑΝΝΗΣ
IBAN: GR7301720190005019097754404
Αρ. Λογαριασμού: 5019097754404

Eurobank
Δικαιούχος: ΜΑΡΣΕΛΟΥ ΣΟΦΙΑ ΙΩΑΝΝΗΣ
IBAN: GR1602602450000620201141138
Αρ. Λογαριασμού: 0026.0245.62.0201141138


Η παραγγελία σας δε θα αποσταλεί μέχρι να λάβουμε την πληρωμή σας.
2020-04-28 17:51:58 Processed    
2020-04-29 12:43:54 Processed   ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΥΜΕ ΟΤΙ Η ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΘΕΙ,
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΟΛΥ,
MOBILEPOINT.
2020-05-13 12:04:35 Complete  

158936264042478.pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο για αυτό που λέτε για τα νέα μέλη ..τώρα την πατήσαμε και τώρα μπήκαμε εδώ να συννενοηθούμε να δούμε τι θα γίνει. Κούρασε το είμαι παλιό μέλος και ξέρω να ψωνίζω στο διαδίκτυο νταξ είστε ψαγμένοι και εμείς εντελώς ηλίθιοι ..φτάνει τώρα

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, barman_ είπε

Η ερώτηση μου είναι η εξής 

Πρόκειται περί ξεκάθαρης απάτης? Έπεσαν έξω με τις παραγγελίες? Βλέπω έχουν καλές αξιολογήσεις στο πρόσφατο παρελθόν και μου φαίνεται περίεργο που το ρίσκαραν όλο αυτό 

Αν σε 1 μηνα έχεις μαζεψει τόσα λέφτα που ουτε σε 20 χρονια κανονικης δουλειάς δεν θα βγάλεις εσύ στη θέση τους τι θα έκανες; 

Δεν ειναι τυχαίο που skroutz και bestprice δεν τους έχουν πλέον. Αυτοί δεν επικοινωνούν μαζί τους με μόνο με αυτά που βλέπουμε στο site τους. 

Πάντως όσοι τελικά πάτε ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ σε δικηγόρο πείτε του να ζητήσει από το insomnia τις ip από εδώ μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πωωω ρε φίλε πάλι τα ίδια με τα παλιά.

Και λέγαμε στο άλλο τόπικ με την Α-Μομπάιλς ότι δεν θα ξανασυμβεί κτλπ. Πάάάάάάάλι 120 σελίδες μόνο μακακίες από την ίδια κλάση ψηφιακά αμόρφωτων ανθρώπων που θεωρούν ότι η κατάθεση σε τράπεζα είναι βιώσιμος τρόπος πληρωμής για κάτι όταν υπάρχουν καλύτερες και πιο ασφαλείς εναλλακτικές. Πάάάάάάάλι ένα σκρουτζομάγαζο που κατάφερε και βόλεψε μια τιμή 20€ κάτω από ανταγωνισμό, προσέλκυσε τον ψηφιακά αμόρφωτο αλλά φτηνιάρη Έλληνα (έχω 800€ να δώσω για άιφον αλλά κολλάω να δώσω 820€) και είδε τις παραγγελίες του να 150πλασιάζονται (+ιός) και δεν μπορεί να ανταπεξέλθει λογιστικά.

Τα έχουμε ξαναδει αυτά. Από την μια λέω οκ τσούζει να χάνεις λεφτά από το τίποτα, αλλά από την άλλη οι μέθοδοι εξαπάτησης είναι τόσο μα τόσο ξεκάθαρες που ειλικρινά δεν μπορώ να λυπηθώ αυτούς που την πατάνε. Ύστερα από ένα σημείο κιόλας πρέπει να είναι όπως μας κάνανε στο στρατό, φάε μια φορά το σκατό να μάθεις.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, AnastasiouD1982 είπε

Που εκανες καταγγελια κ ποτε?

Στο συνήγορο καταναλωτή και στην Δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος τής αστυνομίας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...