Προς το περιεχόμενο

H Nestle κατάργησε τον Νescafe σε σκόνη!


helena_n

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 ώρες πριν, agnostos13 είπε

Είναι θέμα παραγωγου εταιρείας, οι περισσότερες δεν δέχονται ανοιγμένες συσκευασίες προς επιστροφή από τον πωλητή αλλά χειρίζονται οι ίδιες το θέμα (γι αυτό έχουν και γραμμή παραπόνων) καθώς με "σπασμένο τηλέφωνο" δεν βγαίνει συνήθως άκρη...

Δεν αναφέρει κάπου σκόνη ενώ δεν έχει, για να μιλάμε για παραπλανητική πληροφορία.

261144_a.jpg.256694638565a15e4a9433b65affb61e.jpg

Επίσης κάτω δεξιά έχει εικόνα με κόκους αλλά ας πούμε οτι δεν φαίνεται μέσα στα γραφικά!

Όταν λέω οτι θα γίνει ανέκδοτο...

Δούλευα 10 χρόνια στη νεστλε. Δέχεται από ανοιγμένο κουτί κουτί μέχρι και καταναλωμένο καφε :D 

11 ώρες πριν, Malthador είπε

Random παράθεση για τα δύο μου cents:

Επειδή έχω μαγαζί και επειδή αγόραζα Nescafe σε σκόνη, είχα χαμηλή κατανάλωση σε φραπέ και σε νες. Μόλις το γύρισα σε κόκκους, ανέβηκε η κατανάλωση του Nescafe κοντά 500% (χωρίς υπερβολή). Έχω πελάτες που έπαιρναν freddo espresso, μόνο και μόνο επειδή είχα σκόνη, μόλις έβαλα κόκκους το ξαναγύρισαν σε φραπέ. Προσωπικά πίνω φραπέ σε ελάχιστες περιπτώσεις και δεν καταλαβαίνω την διαφορά, αλλά σίγουρα υπάρχει διαφορά μεταξύ σκόνης και κόκκων με τους κόκκους να υπερτερούν σε γεύση και άρωμα.

"υπερτερούν σε γεύση και άρωμα"?? αχ και να'ξερες... :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 300
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

3 ώρες πριν, great είπε

πραγματικά όμως , εχω δει σοβαρα πράγματα να λέγονται και να θέλω να συμμετέχω και να γίνεται lock μετά απο 4 σελίδες χωρις να έχει ξεφύγει κανεις και πραγματικά είναι η απορία μου ΓΙΑΤΙ  ΚΛΕΙΔΩΝΟΝΤΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ θεματα.

είναι οι καουμπόηδες του σαιτ που απετυχαν πανελλαδικες για αστυφυλακων , δεν είναι κατι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Beefeater είπε

είναι οι καουμπόηδες του σαιτ που απετυχαν πανελλαδικες για αστυφυλακων , δεν είναι κατι

Αλλος ενας πονεμενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, N3M3SiS είπε

Αλλος ενας πονεμενος...

ναι τυπε πολύ πονεμενος…  κατραπακιά ολοκληρη

για να καταλάβεις το επιπεδο, εφαγα 3ημερο μπαν επειδή στο τοπικ του ιου όταν βρηκανε κρούσματα σε δομη μεταναστών ειπα πως δεν μετρανε γιατι είναι  "εκτος κοινωνιας" εννοωντας ΠΡΟΦΑΝΩΣ ότι είναι κλεισμενοι οι ανθρωποι σε κλειστο χωρο και δεν εχουν πολλες τριβες με τον πληθυσμο της περιοχης

και τρωγω μπαν για να είμαι "προσεκτικος με τις εκφρασεις μου " , μαλλον θα φανηκα σαν νεος γκεμπελς με αυτό που ειπα,.. τι λες...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, N3M3SiS είπε

@Beefeater

Ας εισαι λοιπον πιο προσεκτικος με τις εκφρασεις σου, γιατι και αυτα τα "τυπε" δεν μου αρεσκονται.

εχω επηρρεαστει από το νο1 σαιτ εν ελλαδι , στο οποιο σχεδόν ποτε δεν κλεινουν θεματα, και στις συζητήσεις δημοσιων θεματων, παρα τις αψιμαχιες γινεται γονιμος διαλογος

ψαξτε να δειτε ποιο ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, Beefeater είπε

εχω επηρρεαστει από το νο1 σαιτ εν ελλαδι , στο οποιο σχεδόν ποτε δεν κλεινουν θεματα, και στις συζητήσεις δημοσιων θεματων, παρα τις αψιμαχιες γινεται γονιμος διαλογος

ψαξτε να δειτε ποιο ειναι

Ε ωραία και γιατί σπαταλάς το χρόνο σου και το χρόνο μας εδώ; 

Επεξ/σία από TuXaKoS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Beefeater είπε

εχω επηρρεαστει από το νο1 σαιτ εν ελλαδι , στο οποιο σχεδόν ποτε δεν κλεινουν θεματα, και στις συζητήσεις δημοσιων θεματων, παρα τις αψιμαχιες γινεται γονιμος διαλογος

ψαξτε να δειτε ποιο ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, TuXaKoS είπε

Ε ωραία και γιατί σπαταλάς το χρόνο σου και το χρόνο μας εδώ; 

εσενα τι σε αφορα? 

 

7 λεπτά πριν, TuXaKoS είπε

Ε ωραία και γιατί σπαταλάς το χρόνο σου και το χρόνο μας εδώ; 

αν ηταν σημαντικος ο χρονος σου δεν θα απάνταγες καν... το αναφέρεις και με υφος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Beefeater είπε

εσενα τι σε αφορα? 

Εσύ μπήκες να κλαψουρίσεις σε ένα άσχετο θέμα επειδή έφαγες μπαν ζητάς τα και τα ρέστα; Άντε στο νο1 σαιτ εν Ελλάδι! Μην σπαταλάς τον πολύτιμο σου χρόνο σε άγονους διάλογους! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, TuXaKoS είπε

Εσύ μπήκες να κλαψουρίσεις σε ένα άσχετο θέμα επειδή έφαγες μπαν ζητάς τα και τα ρέστα; Άντε στο νο1 σαιτ εν Ελλάδι! Μην σπαταλάς τον πολύτιμο σου χρόνο σε άγονους διάλογους! 

αν ειχες μια ικμαδα λογικης θα καταλάβαινες ότι μπορει και να μιλαω με ανθρώπους σε μηνυματα στο φορουμ ή να ακολουθω το συγκεκριμενο θεμα επειδή πινω φραπε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Beefeater είπε

ινσομνια, το σαιτ που κλειδωνει σοβαρα θεματα και ασχολούμαστε κοντα 20 σελιδες για τον καφε αν είναι σκονη , κοκκους, εκχυλίσμα , εναιώρημα ή εκνεφωμα

ΚΑΚΟΜΟΙΡΙΑ

 

1 ώρα πριν, Beefeater είπε

είναι οι καουμπόηδες του σαιτ που απετυχαν πανελλαδικες για αστυφυλακων , δεν είναι κατι

 

54 λεπτά πριν, Beefeater είπε

ναι τυπε πολύ πονεμενος…  κατραπακιά ολοκληρη

για να καταλάβεις το επιπεδο, εφαγα 3ημερο μπαν επειδή στο τοπικ του ιου όταν βρηκανε κρούσματα σε δομη μεταναστών ειπα πως δεν μετρανε γιατι είναι  "εκτος κοινωνιας" εννοωντας ΠΡΟΦΑΝΩΣ ότι είναι κλεισμενοι οι ανθρωποι σε κλειστο χωρο και δεν εχουν πολλες τριβες με τον πληθυσμο της περιοχης

και τρωγω μπαν για να είμαι "προσεκτικος με τις εκφρασεις μου " , μαλλον θα φανηκα σαν νεος γκεμπελς με αυτό που ειπα,.. τι λες...

 

9 λεπτά πριν, Beefeater είπε

αν ειχες μια ικμαδα λογικης θα καταλάβαινες ότι μπορει και να μιλαω με ανθρώπους σε μηνυματα στο φορουμ ή να ακολουθω το συγκεκριμενο θεμα επειδή πινω φραπε

Το βλέπω φίλε! Ξεκάθαρο το ενδιαφέρον για τον καφέ/φραπέ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, TuXaKoS είπε

Το βλέπω φίλε! Ξεκάθαρο το ενδιαφέρον για τον καφέ/φραπέ!

αν το εβλεπες θα ειχες διαβασει και τις πρωτες 18 σελιδες και όχι ότι σε συμφερει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 minutes ago, Oscar_Mike said:

Σορρυ, αλλά μόνο εμένα πάει το μυαλό μου στο γνωστό σύνθημα, όταν διαβάζω το "H Nestle κατάργησε τον Νescafe σε σκόνη, *******, *********, *********." ;;;

😄

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...