Προς το περιεχόμενο

Demon's Souls Remake [PS5]


najinblue3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα! Έχω μαζέψει κάποια consumable souls. Προς το παρόν τα φυλάω στο storage box. Θα με συμβουλεύατε να τα φυλάξω για αργότερα που τα στατιστικά μου θα χρειάζονται περισσότερα souls; Εννοω με φόβο να μη τα χάσω αν πεθάνω. Ή να τα χρησιμοποιήσω τώρα που χρειάζομαι γενικώς γύρω στα 6.000-7.000; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, sp3cial είπε

Καλημέρα! Έχω μαζέψει κάποια consumable souls. Προς το παρόν τα φυλάω στο storage box. Θα με συμβουλεύατε να τα φυλάξω για αργότερα που τα στατιστικά μου θα χρειάζονται περισσότερα souls; Εννοω με φόβο να μη τα χάσω αν πεθάνω. Ή να τα χρησιμοποιήσω τώρα που χρειάζομαι γενικώς γύρω στα 6.000-7.000; 

Μη κάθεσαι να σκας για αυτά τα πράγματα.😁 Αν χρειάζεσαι souls μπορείς να φαρμάρεις πάρα πολύ γρήγορα στην 4-2 με ring of avarice + evacuate τρώγοντας τον reaper κάθε φορά, 2-3 λεπτά υπόθεση για 5k+ souls. Επίσης δε ξέρω αν το έχουν patchάρει αλλά υπάρχει και το κόλπο με τους bugged characters με τα coins + invade αν έχει κάποιος γνωστός σου. Δε χρειάζεσαι παραπάνω από Soul level 50-60 για να τελειώσεις το NG. Αν παίζεις μάγο και SL30-40 βγαίνει άνετα. Αν χάσεις πχ 7k souls, θα χάσεις 5-10 λεπτά από τη ζωή σου klein mein.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, sp3cial είπε

Καλημέρα! Έχω μαζέψει κάποια consumable souls. Προς το παρόν τα φυλάω στο storage box. Θα με συμβουλεύατε να τα φυλάξω για αργότερα που τα στατιστικά μου θα χρειάζονται περισσότερα souls; Εννοω με φόβο να μη τα χάσω αν πεθάνω. Ή να τα χρησιμοποιήσω τώρα που χρειάζομαι γενικώς γύρω στα 6.000-7.000; 

τα consumable souls που θελει προσοχη να μη χρησιμοποιήσεις ειναι αυτα που παιρνεις απο bosses. Διαφορα απο αυτα μπορουν να χρησιμοποιηθούν αργότερα για να κανεις upgrade οπλα ακ αν το εχεις κανει consume, περαστικουλια, δε μπορεις να κανεις upgrade το οπλο αυτο σε αυτο το playthrough.
αξιζει να δεις καποιο guide στο τι οπλο γινεται upgrade κ πως για να εχεις καποιο προγραμμα :) 
εγω απο βλακεια μου ενω το ηξερα, κατα λαθος στο τελευταιο μου run εκανα consume ενα soul κ δε ξεκλειδωσα το οπλο  στο οποιο ηθελα να βασισω ολο το run. εβριζα μια ωρα :P 

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Με μεγάλη μου απογοήτευση, διαπίστωσα ότι δεν γίνεται delete character. Αντιθέτως πρέπει να σβήσω όλο το save. Έχω τρεις άχρηστους χαρακτήρες. Γιατί ήρθαν φίλοι μου να δουν το παιχνίδι.. και εναν που μετάνιωσα στην αρχή! Αλλά δεν το ήξερα.. όπως και πολλοί άλλοι παίκτες. Πραγματικά έχω ξενερώσει παρα πολύ. Ο main character είναι τώρα στην 3-2 έχω σκοτώσει κάποια bosses από 1 και 2, και βρήκα αρκετά μα αρκετά δαχτυλίδια.  Να συνεχίσω αυτόν τον χαρακτήρα; Ή να κάνω καινούργιο ίδιο χαρακτήρα τώρα που είμαι σχετικά αρχή (;) σε new save και να μεταφέρω τα αναβαθμισμένα όπλα. Ή να τελειώσω το παιχνίδι τελείως.. δεν ξέρω γαμωτο θέλω κάπως να διορθώσω τη κατάσταση γιατί ήθελα να δοκιμάσω και άλλους χαρακτήρες. Και έχω μόνο ένα διαθέσιμο slot… Συμβουλέψτε με.. κάποια ιδέα κάτι, που μπορεί να μην έχω σκεφτεί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, sp3cial είπε

Με μεγάλη μου απογοήτευση, διαπίστωσα ότι δεν γίνεται delete character. Αντιθέτως πρέπει να σβήσω όλο το save. Έχω τρεις άχρηστους χαρακτήρες. Γιατί ήρθαν φίλοι μου να δουν το παιχνίδι.. και εναν που μετάνιωσα στην αρχή! Αλλά δεν το ήξερα.. όπως και πολλοί άλλοι παίκτες. Πραγματικά έχω ξενερώσει παρα πολύ. Ο main character είναι τώρα στην 3-2 έχω σκοτώσει κάποια bosses από 1 και 2, και βρήκα αρκετά μα αρκετά δαχτυλίδια.  Να συνεχίσω αυτόν τον χαρακτήρα; Ή να κάνω καινούργιο ίδιο χαρακτήρα τώρα που είμαι σχετικά αρχή (;) σε new save και να μεταφέρω τα αναβαθμισμένα όπλα. Ή να τελειώσω το παιχνίδι τελείως.. δεν ξέρω γαμωτο θέλω κάπως να διορθώσω τη κατάσταση γιατί ήθελα να δοκιμάσω και άλλους χαρακτήρες. Και έχω μόνο ένα διαθέσιμο slot… Συμβουλέψτε με.. κάποια ιδέα κάτι, που μπορεί να μην έχω σκεφτεί. 

Φτιάξε νέο save δεν υπάρχει άλλη λύση έτσι και γεμίσεις όλα τα slots. Εναλλακτικά αν οι νέοι χαρακτήρες είναι πχ ng, μπορείς να βρεις κάποιον να σου κάνει invades για soul suck κλπ για να τους φτιάξεις μετά όπως θες εσύ, αλλά προφανώς θα μείνουν με την starting class τους και το progress που έχουν κάνει ήδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα rings μεταφέρονται κανονικα; Επειδή είμαι κοντά στο ring of avarice λέω να το πάρω πρώτα πριν σβήσω το save. Για να το βάλω στον καινούργιο να μαζέψω πιο γρήγορα souls. Μεταφέρονται και τα consumable souls? Και τα shards που έχω μαζέψει ; 

Επεξ/σία από sp3cial
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, sp3cial είπε

Τα rings μεταφέρονται κανονικα; Επειδή είμαι κοντά στο ring of avarice λέω να το πάρω πρώτα πριν σβήσω το save. Για να το βάλω στον καινούργιο να μαζέψω πιο γρήγορα souls. Μεταφέρονται και τα consumable souls? Και τα shards που έχω μαζέψει ; 

Γιατί κάθεστε και σβήνετε saves? Έχετε άπειρα character slots στο remake, δεν είναι όπως στο ps3 που είχατε 4. Αν τώρα σας βαράει στο OCD που δε μπορείτε να σβήσετε chars, τότε ναι αναγκαστικά νέο save.

Souls, shards,rings δεν μεταφέρονται ΑΛΛA armor weapons κλπ γίνεται άνετα trade online (εκτός από αυτά που ήταν pay2win της digital deluxe). Οπότε μπορείς να φτιάξεις fully dekt low SL pvp chars effortless με trades.😁 Με λίγα λόγια δεν έχουν νόημα καν τα souls και τα shards για να θες trades, μόνο για κάποια rings τσούζει λίγο.

Αλλά για το ring of avarice, είναι αστείο να ζητάμε trade. Το παίρνεις στην 3.1 αν έχεις souls ή στην 3.2 free (όπως οι περισσότεροι κάνουμε). Ούτε μία ώρα playtime σε NG δεν είναι, απλά τρως phalanx και false idol.

Βασικά και τα boss souls έχουν πολύ νόημα να γινόντουσαν trade για τα spells/miracles.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ξεκινήσει και γω το game κάνα 3 βδομαδο τώρα. Είναι το πρώτο souls που προσπαθώ πραγματικά.

Έπεσε χθες η Fool's Idol, μαζί με αυτή βέβαια και γω με 21k souls. Λέω ας κάνω μία προσπάθεια να πάω να τις μαζέψω γρήγορα, με το φόβο να φάω κάνα invade. Τελικά, με ρίξαν πηγαίνοντας οι καλαμαρο-mage. Εντάξει απλά έκλαψα 3lvl. Προχωράμε 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, tsakitsan95 είπε

Λέω ας κάνω μία προσπάθεια να πάω να τις μαζέψω γρήγορα, με το φόβο να φάω κάνα invade. Τελικά, με ρίξαν πηγαίνοντας οι καλαμαρο-mage. Εντάξει απλά έκλαψα 3lvl. Προχωράμε 😛

Υποψιν οτι οσο ψοφας σε human form εντος καποιου κοσμου, δυσκολευει. Για αυτο πεφτεις στο nexus απο τα σκαλια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, tsakitsan95 είπε

Έχω ξεκινήσει και γω το game κάνα 3 βδομαδο τώρα. Είναι το πρώτο souls που προσπαθώ πραγματικά.

Έπεσε χθες η Fool's Idol, μαζί με αυτή βέβαια και γω με 21k souls. Λέω ας κάνω μία προσπάθεια να πάω να τις μαζέψω γρήγορα, με το φόβο να φάω κάνα invade. Τελικά, με ρίξαν πηγαίνοντας οι καλαμαρο-mage. Εντάξει απλά έκλαψα 3lvl. Προχωράμε 😛

Αν ένα παιχνίδι δεν αξίζει να σκας για τα souls σε NG, είναι το Demons Souls.😁 Είναι πολύ πιο γρήγορη και προσβάσιμη η farming area (4-2), σε σχέση με τα υπόλοιπα soulsborne. Ring of Avarice + Evacuate, πέφτεις, σκοτώνεις Reaper, repeat.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ilos δεν ήξερα αυτό με τα slots. Νόμιζα ήταν μέχρι πέντε. Αλλά όσο το έψαχνα- τώρα κατάλαβα ότι έλεγαν για το πρώτο demons souls! Αργά το έμαθα δυστυχώς. Αλλιώς θα κρατούσα τον πρώτο. Μετέφερα τα καλά όπλα τα αναβαθμισμένα και πήγα με ευκολία εκεί που είχα μείνει. Μου πήρε λίγες ώρες καθώς ήξερα τους δρόμους και τα loot points. Όποτε δεν μετανιώνω! Λίγο μετανιώνω που έκανα διαφορετική τη μύτη του Καινούργιου χαρακτήρα μου 😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Υποψιν οτι οσο ψοφας σε human form εντος καποιου κοσμου, δυσκολευει. Για αυτο πεφτεις στο nexus απο τα σκαλια 

Έτσι και αλλιώς αυτό πιο πολύ το κάνεις για να κάνεις preserve το white world tedency (αν θες τα συγκεκριμένα items χωρίς να κάνεις trade). Από πλευράς δυσκολίας μεγάλο spike για μένα προσωπικά έχει το 4-2 σε pure black με τον red black skeleton. Τα black phantoms αν ξέρεις τις ιδιαιτερότητες του καθενός δεν είναι τόσο πρόβλημα (άντε ίσως ο satsuke σε πολύ low level).

Επεξ/σία από ilos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ilos είπε

Έτσι και αλλιώς αυτό πιο πολύ το κάνεις για να κάνεις preserve το white world tedency (αν θες τα συγκεκριμένα items χωρίς να κάνεις trade). Από πλευράς δυσκολίας μεγάλο spike για μένα προσωπικά έχει το 4-3 σε pure black. Τα black phantoms αν ξέρεις τις ιδιαιτερότητες του καθενός δεν είναι τόσο πρόβλημα (άντε ίσως ο satsuke σε πολύ low level).

Απλα προσωπικα ως αρχαριος τα βρηκα σκουρα στο Maneater, και το +5% στο health του μπορει να ειναι αρκετο 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Υποψιν οτι οσο ψοφας σε human form εντος καποιου κοσμου, δυσκολευει. Για αυτο πεφτεις στο nexus απο τα σκαλια 

Το ξέρω, πόνταρα και έχασα 😛 Ευτυχώς δε μου επηρέασε το tendency ένα death.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...