Προς το περιεχόμενο

Demon's Souls Remake [PS5]


najinblue3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το κακό είναι πως δεν μπορείς να κανείς και trade boss souls και rings. Για να αποτρέψουν το making το κάνουν. Όπως είπε ο φίλος από πάνω, αναγκαστικά σε επόμενο playthrough ή fresh character.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Προσπαθώ να παίξω coop με έναν φίλο 97 level αυτός 210 εγώ και δεν μπορούμε να παίξουμε . Έχω βάλει κωδικό τον ίδιο με αυτόν με βλέπει αλλά μου βγάζει failed to join session. Έχει κανεις κάποια ιδέα τι φταίει ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/12/2021 στις 11:13 ΜΜ, ilos είπε

Είμαι από αυτούς που πιστεύουν ότι τα remakes είναι ευκαιρία για να βελτιώνουν και το gameplay, όχι μόνο τον οπτικό τομέα. Και ας είμαι βέβηλος για τους hardcorάδες, γιατί μιλάμε για ένα παιχνίδι σταθμό όπως το DeS. Η μόνη απογοήτευσή μου από την Βluepoint είναι ότι είναι 100% πιστή αντιγραφή και άτολμο σαν remake. Ναι διόρθωσαν κάποια κακώς κείμενα από το OG, όπως το stockpile Thomas dupe, τα kills με το τόξο έξω από τις fog gates σε maneater/spider και άλλαξαν και την πίστα του flame lurker ώστε να μη μπορείς να τον glitchάρεις. Έκαναν και κάποιες άλλες αλλαγές που δεν υπήρχε προσωπικά λόγος και με ξένισαν, όπως να αλλάξουν το theme του Phalanx (που είναι από τα πιο χαρακτηριστικά) και την όλη φάση με την Astraea που δε προλαβαίνεις να ακούσεις τίποτα ουσιαστικά. Και άλλα πράγματα που ήταν προβληματικά στο OG τα άφησαν όπως έχει, όπως το ανούσιο Dragon God fight.

Μιας και το τελείωσα πριν 1 εβδομάδα, να προσθέσω ότι για μένα δεν είναι τόσο αυτό το θέμα του παιχνιδιού.

Για μένα το κύριο πρόβλημα του demons souls ήταν και είναι τα 80ευρώ αρχική τιμή, επειδή ακριβώς η κύρια αλλαγή που έχει γίνει είναι κυρίως στα γραφικά/απόδοση.

Να το θέσω πιο απλά, το demons souls δεν έχει γεράσει πολύ καλά στο κομμάτι του gameplay/bosses(όπως τονίζεις σωστά και εσύ) για να παίρνει από τον τύπο και όχι μόνο 9ρια και 10ρια απλά  επειδή αλλάξανε τα γραφικά και την απόδοση για τα 80ευρώ που ζητάει(επίσημη τιμή).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Fulgore είπε

Μιας και το τελείωσα πριν 1 εβδομάδα, να προσθέσω ότι για μένα δεν είναι τόσο αυτό το θέμα του παιχνιδιού.

Για μένα το κύριο πρόβλημα του demons souls ήταν και είναι τα 80ευρώ αρχική τιμή, επειδή ακριβώς η κύρια αλλαγή που έχει γίνει είναι κυρίως στα γραφικά/απόδοση.

Να το θέσω πιο απλά, το demons souls δεν έχει γεράσει πολύ καλά στο κομμάτι του gameplay/bosses(όπως τονίζεις σωστά και εσύ) για να παίρνει από τον τύπο και όχι μόνο 9ρια και 10ρια απλά  επειδή αλλάξανε τα γραφικά και την απόδοση για τα 80ευρώ που ζητάει(επίσημη τιμή).

Καλά εδώ ζητάει για indies και remasters 80ρια ο Jim, το DeS ήταν το λιγότερο.😁

Βέβαια εδώ έχεις το οξύμωρο να βρίσκεις το Elden Ring φτηνότερα επειδή δεν είναι exclusive και αυτό χτυπάει πολύ άσχημα συμφωνώ. Εγώ πάντως δεν έχω σκάσει 10ρικό ps5 tax ακόμα, ούτε με το Ghost Of Tsushima, ούτε με το Horizon Forbidden West. Στο God Of War Ragnarok, δε θα τη γλιτώσω μάλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ilos είπε

Καλά εδώ ζητάει για indies και remasters 80ρια ο Jim, το DeS ήταν το λιγότερο.😁

Βέβαια εδώ έχεις το οξύμωρο να βρίσκεις το Elden Ring φτηνότερα επειδή δεν είναι exclusive και αυτό χτυπάει πολύ άσχημα συμφωνώ. Εγώ πάντως δεν έχω σκάσει 10ρικό ps5 tax ακόμα, ούτε με το Ghost Of Tsushima, ούτε με το Horizon Forbidden West. Στο God Of War Ragnarok, δε θα τη γλιτώσω μάλλον.

Το Elden Ring το βρίσκεις φθηνότερα λόγω Bandai Namco(και γιατί πολλοί το πήραν λόγω hype και ξενέρωσαν). Αν ήταν publisher η Activision οπως και στο Sekiro, ξέρεις τι τιμές θα έβλεπες.

Εγώ τις τιμές τις αναφέρω γιατί δεν βλέπω να τις αναφέρουν αυτοί που πρέπει, δηλαδή στα διάφορα reviews,όπως πχ αυτό από το γειτονικό site που το βλέπεις πάνω δεξια στα δημοφιλή σχόλια.

Το έχω γράψει και παλιότερα αλλά οι περισσότεροι ξεχνάνε(ή δεν τους ενδιαφέρει)ποιες είναι οι αρχικές τιμές των παιχνιδιών οταν γίνονται τα reviews.

Δεν είναι όλα τα παιχνίδια επιπέδου horizon ή god of war ή και ghost of tsushima για να παίρνουν 9 και 10/10 με αρχική τιμή 70 και 80ευρώ.

Και ναι εννοείται ότι πρέπει η όποια κριτική να γίνεται με βάση την αρχική τιμη και αν υπάρχει 10ρικο ps5 tax,να αναφέρεται και αυτό στο αν αξίζει ή όχι.

Βέβαια τα έχουμε πει και παλιότερα. Οι περισσότεροι reviewers,παίζουν τα παιχνίδια με review code τσαμπέ, άρα προσπερνάνε τα των τιμών.

Οι περισσότεροι μούγκα στην στρούγκα σε τέτοια πράγματα(και με το πρόσφατο halo infinite η ίδια ιστορία).

Ανάλογα σχόλια έγραψα και στο Ratchet and Clank. Πολύ όμορφο συνολικά σαν παιχνίδι και σαν Ratchet τίτλος, αλλά ''φτωχο'' για 80ευρώ τίτλο. Και 70ευρώ αρχική τιμή να είχε, δεν θα άλλαζε κάτι.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • 10 μήνες μετά...

το παιχνιδι ειναι στο ps plus extra, αν θυμαμαι καλα συνηθως τον ιουνιο παιζει καποια προσφορα.

δες μηπως σε συμφερει.

αν σου αρεσουν τα souls το παιχνιδι ειναι καλο και απο γραφικα το remake πρεπει να ειναι απο τα πιο ομορφα παιχνιδια που κυκλοφορουν αυτη τη στιγμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, NickTG είπε

Έχεις παίξει άλλο του είδους? 

Οχι οτι εχει πολυ σημασια, και για εμενα ηταν το 1ο souls game, και το πλατινιασα με κανα 80 ωρες. Ας δει gameplay μιας και αυτο που ειχα δει μου αρεσε, ωστε να το παρω και τελικα day 1 το ps5.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 minutes ago, SabotazNic said:

Οχι οτι εχει πολυ σημασια, και για εμενα ηταν το 1ο souls game, και το πλατινιασα με κανα 80 ωρες. Ας δει gameplay μιας και αυτο που ειχα δει μου αρεσε, ωστε να το παρω και τελικα day 1 το ps5.

Έχει σημασία στο να πάρει καλύτερη απάντηση. 

Αν έχει παίξει ήδη κάποιο άλλο της σειράς ξέρει στο περίπου τι είναι. 

Αν δεν έχει παίξει θα γράψουμε και 2 λόγια παραπάνω για τη λογική και τους μηχανισμούς του παιχνιδιού. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...