Προς το περιεχόμενο

Μετά το CHAOS έρχεται το νέο hyper car APEIRON με 3.000 ίππους


giorgos4ever

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 λεπτά πριν, davarisx είπε

Έχουν επενδύσει δις ασφαλώς και έχουν μηχανικούς με πολλά χρόνια εμπειρία.

Όλο αυτό το ωραίο μείγμα φτιαχνει φοβερούς κινητήρες με ημερομηνία λήξης,το 4κιλο στο Πορτ μπαγκαζ για να συμπληρώνεις κάθε 1000χλμ,ένα φοβερό φίλτρο dpf στα diesel που στέλνει τουρμπίνες και μοτέρ στον άλλο κόσμο,πιστόνια με στενούς αυλούς και λόγο κακής λίπανσης θα έχεις μια φριτεζα,αυτοκ/νιες που σου λένε θα αλλάζεις λάδια κάθε 20.000 χλμ. και εγκεφάλους με διπλή χαρτογραφηση για να ξεγελαμε τις μετρησεις.σου φτάνουν αυτά?

Χωρίς να θέλω να σε προσβάλλω για να κρίνεις την ιστορία της χώρας σου και το αν έχει λαμπρά μυαλά θα πρέπει και να έχεις γνώση του παρελθόντος της χώρας σου που μάλλον δεν το έχεις πιθανόν λόγο ηλικίας.(ψάξε στον νετ γκιολβας, Μαλκότσης, Αξελός,βαλιαδης και θα πάρεις ένα δείγμα του τι φτιάχναμε)

Το αν έχω μπουρδουκωσει πράγματα άστο να το ξέρω εγώ καλύτερα

Όσον αφορά το chaos ο καιρός θα δείξει τι πραγματικά ετοιμάζεται,και δεν νομίζω ότι είναι υποχρεωμένος να μας δείξει αυτός ο άνθρωπος.εκτος αυτού το αμάξι αυτό δεν απευθύνεται σε μεροκαματιάρηδες.

ΚΑι μόνο που δεν αναφέρεις  seismic χάνεις πόντους.Να το ξέρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Lezantas26 είπε

και τι θα γινει με ενα startups? θα ξεφυτρωσουν σε μια μερα οι βιομηχανιες που απαιτουνται για να φτιαχτουν τα εξαρτηματα (τα οποια ισχυριζεται θα ναι ελληνικα, αλλα δε μας λεει ποιος θα τα φτιαξει), θα φτιαχτουν πιστες, αεροτουνελ, δωματια με υπολογιστες με τεραστια υπολογιστικη δυναμη, και οτι αλλο χρειαζεται ΠΡΟΤΟΥ ΚΑΝ σκεφτουν να φτιαξουν προτυπο. και εννοειται μετα πρεπει να δοκιμαστει και σε κανονικο αμαξι, διοτι αν δεν δεις τι προβληματα βγουν στη πραξη προτου το πουλησεις θα χεις προβλημα.

και εγω σου λεω εστω οτι το τελευταιο κομματι το χει. ειναι θεος της ροδας και αμα του δωσεις ενα κομπιουτερακι σου βγαζει αμαξι ετοιμο. ολα τα υπολοιπα που θα τα βρει?

ειχα πει και στο προηγουμενο θεμα, να το φαμε οτι ειναι ΤΟ μυαλο και μπορει να το κανει (καλα αυτο με το 1 ελληνας = 100 αλλοι το αφηνο ασχολιαστο) σιγουρα ομως ΔΕΝ θα ειναι ελληνικο ή δε θα ειναι υπεραμαξι. δεν υπαρχει περιπτωση να ισχυουν και τα δυο αυτη τη χρονικη στιγμη. σε 100 χρονια το ξανασυζηταμε

Δεν ξέρω τι από όλα αυτά μπορεί να είναι ελληνικό...

Σίγουρα ο αέρας, γιατί από αερολογίες είμαστε πρώτοι στην Ελλάδα! 

Από εκεί και πέρα οι επενδύσεις είναι οι δύσκολες (ειδικά στη βιομηχανία και σε άλλους σημαντικούς παραγωγικούς τομείς), όταν πρέπει να μπει το χέρι στην τσέπη...

Επεξ/σία από agnostos13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, NT1G είπε

Έπεσε ο κινητήρας στα $15000, θα το φτιάξει τώρα δηλαδή;

Οχι   βεβαια   εφοσον   ειναι   παλι  το  κοστολογιο  στα  υψη.

Επιπλεον   δεν  θα   ειχε   αγοραστικο   κοινο   δηλ   κερδος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, tsipakis είπε

γκιολβας ; χαχα 

ο παπατζης ;

ναι... αν ψάξεις την ιστορία θα δεις ότι είχαμε αρκετούς παπατζήδες στην Ελλάδα :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, thanasisxask said:

Δεν είπε ποτέ ο άνθρωπος ότι όλα ελληνικά

βασικά το είπε (γι' αυτό και η καχυποψία πολλών και ο ενθουσιασμός άλλων)
κι επειδή έχω προσέξει αυτά που έλεγε, αφού φλυαρούσε «όλα ελληνικά»
κάπου πέταξε μόνο για τα λάστιχα ότι τα συζητάει με ξένη εταιρεία

και περιμένω να το τιμήσει αυτό που είπε «όλα ελληνικά»  εκτός από τα λάστιχα
και να μην τα γυρίσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 ώρα πριν, mp123 είπε

Δεν με κατάλαβες τι θέλω να πω. Φυσικα ο σερβιτόρος είναι αξιοπρεπές επάγγελμα.Η δουλειά δεν είναι ποτέ ντροπή. Παπατζης ξεπάπατζης δεν παίρνει κρατικές επιχορηγήσεις.Αστον να λέει.τι πειράζει.

Το να είσαι ο σερβιτόρος των ευρωπαίων εννοώ.Ελπίζω να το κατάλαβες αν δεν το κατάλαβες τι να πω. 
 

Στην τελική ρε παιδιά τι μας πειράζει ο Πανόπουλος ; Μας πήρε τα λεφτά μας σημείωσε  ; Όχι. Αστον να λέει. Που ξέρεις από μικρό και τρελό μαθαίνεις την αλήθεια.

Εφοσον δε παιρνει καμια κρατικη χορηγηση δε με κοφτει, αν και απο την αλλη οταν λεει βαρια λογια οπως 1 ελληνας = 100 ξενοι και στο τελος φαει τα μουτρα του μας κανει διεθνως ρεζιλι. Των φρονιμων τα παιδια πριν πεινασουν μαγειρευουν. Ας δει οτι τ αμαξι τσουλαει πρωτα και μετα ας πει οτι θελει (και παλι δε πιστευω οτι ειναι φρονιμες τετοιες δηλωσεις υπεροψιας)

1 ώρα πριν, davarisx είπε

Έχουν επενδύσει δις ασφαλώς και έχουν μηχανικούς με πολλά χρόνια εμπειρία.

Όλο αυτό το ωραίο μείγμα φτιαχνει φοβερούς κινητήρες με ημερομηνία λήξης,το 4κιλο στο Πορτ μπαγκαζ για να συμπληρώνεις κάθε 1000χλμ,ένα φοβερό φίλτρο dpf στα diesel που στέλνει τουρμπίνες και μοτέρ στον άλλο κόσμο,πιστόνια με στενούς αυλούς και λόγο κακής λίπανσης θα έχεις μια φριτεζα,αυτοκ/νιες που σου λένε θα αλλάζεις λάδια κάθε 20.000 χλμ. και εγκεφάλους με διπλή χαρτογραφηση για να ξεγελαμε τις μετρησεις.σου φτάνουν αυτά?

Χωρίς να θέλω να σε προσβάλλω για να κρίνεις την ιστορία της χώρας σου και το αν έχει λαμπρά μυαλά θα πρέπει και να έχεις γνώση του παρελθόντος της χώρας σου που μάλλον δεν το έχεις πιθανόν λόγο ηλικίας.(ψάξε στον νετ γκιολβας, Μαλκότσης, Αξελός,βαλιαδης και θα πάρεις ένα δείγμα του τι φτιάχναμε)

Το αν έχω μπουρδουκωσει πράγματα άστο να το ξέρω εγώ καλύτερα

Όσον αφορά το chaos ο καιρός θα δείξει τι πραγματικά ετοιμάζεται,και δεν νομίζω ότι είναι υποχρεωμένος να μας δείξει αυτός ο άνθρωπος.εκτος αυτού το αμάξι αυτό δεν απευθύνεται σε μεροκαματιάρηδες.

Δηλαδη φτιαχναμε υπεραυτοκινητα στην ελλαδα? Στη τελικη το να παραγγειλεις αμαξι απο κινα και να κανεις μετατροπες ειναι σχετικα ευκολο, εγω θελω να δω αυτο που σφαζεται να λεει πως ειναι ελληνικο τ αμαξι. Για να ναι ελληνικο σημαινει κατασκευαστηκαν τα εξαρτηματα εδω, οχι οτι ελλαδα μπηκαν μονο οι βιδες και το χρωμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, davarisx είπε

Αν σε καλύπτει αναφέρω το Άρτεμις.

οφφ τόπικ το Άρτεμις ΔΕΝ το έφτιαξε ο Γκιόλβας. Ούτε υπερόπλο είναι, ούτε υπερήχων, ούτε μπέβατρον. Επίσης δεν είναι ακριβώς ελληνικό.

Ον τόπικ, κύριε Πανόπουλε
 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Salvation81 είπε

το προβλημα μου ειναι να ερχονται ο ενας μετα τον αλλο, να λενε πως εφτιαξαν κατι εξολοκληρου Ελληνικο (γιατι ετσι ελεγαν αρχικα και σε αυτη την περιπτωση) και το μονο Ελληνικο επανω στο οτιδηποτε φτιαχνουν να ειναι η μπογια πχ (και ΑΝ).
Δηλαδη οκ μας δουλευουν καταμουτρα; Το εν λογο αυτοκινητο ηταν εξολοκληρου φτιαγμενο με εξαρτηματα απο Αμερικη, Κινα, Γερμανια, Ιαπωνια και αλλα μερη. Το Ελληνικο δηλαδη ηταν το κομματι του σχεδιασμου η των αναρτησεων που και αυτες ακομα ηταν φτιαγμενες με ξενα εξαρτηματα;

Τα Γερμανικά π.χ είναι εξολοκλήρου Γερμανικά δηλαδή?

4 ώρες πριν, armagedwnn είπε

https://www.gitex.com/

Είπε ότι θα πάει τον Σεπτέμβρη στην Έκθεση GITEX.

Έλα που η έκθεση είναι τον Δεκέμβριο.

Ούτε τα ψέματα του δεν κάθεται να ψάξει.

https://10times.com/gitex-technoloy-week

https://10times.com/gitex-future-stars

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, supermanbee είπε

Τα Γερμανικά π.χ είναι εξολοκλήρου Γερμανικά δηλαδή?

https://10times.com/gitex-technoloy-week

https://10times.com/gitex-future-stars

Εχεις δει Mercedes η Audi πχ να λενε πως τα αυτοκινητα τους ειναι εξολοκληρου Γερμανικα; Αν ναι να μας το δειξεις και εμας.

ΥΓ: Και παλι εκει μιλαμε για ενα μεγαλο ποσοστο που ειναι οντως Γερμανικο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, sexotik είπε

Όσοι έχουν πάει για πρόγραμμα ή για οποιαδήποτε βελτίωση στο "συνεργείο" του, θα καταλάβουν αμέσως τι παίζει.

Οι πιο ψαγμενοι γνωρίζουν επίσης τι είχε γίνει στο παλιό του συνεργείο κάτω από την γέφυρα της μεταμορφωσης.

Ε πες και σε εμάς 😛

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως έχει καλά κονε ο τύπος. Μου έβγαλε πριν καμιά βδομάδα άρθρο του traction στο Facebook με τίτλο "νέες φωτογραφίες απο το superduperhyper car ". Χωρίς να ανοιξω καν το άρθρο φαινόταν για μέτριας αισθητικής renders του " πιλοτηρίου " του chaos και σχολιασα ακριβως αυτό ,δεν κατηγορησα τον "Αιληνα" κατασκευαστή αλλά το site που γράφει ανακρίβειες και clickbait τίτλους.

Μισή ωρα μετά είχα ενα σωρό απαντήσεις απο τύπους με αετούς στο προφίλ ,με δίπλα ονόματα Μαρία -Θανάσης κτλ που μόνο για τούρκο πράκτορα και υπάλληλο του Soros δεν με κατηγόρησαν. Εννοείται οτι το traction καθαυτό δεν απάντησε. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...