Προς το περιεχόμενο

ZTE H288A (Nova)


theanonymous

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρακαλω πολυ αν καποιος μπορει να με στειλει τους κωδικους root ειτε για το  V1.1.0_GR5.1T16 ειται για το  V1.1.0_GR5.1T17 σε προσωπικο μυνημα ειτε εδω
** οποιος θελει παλιοτερα firmware βρισκονται εδω: https://github.com/MariosK239/Gr_ISP_Router_Firmware/tree/main/Nova/ZTE_ZXHN_H288A

Επεξ/σία από Timwrias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μπορει καποιος να αλλαξει το dns σε αυτο το router κι αν ναι  πως ?

προσπαθησα να το αλλαξω απο tv box αλλα δεν γινεται διχνει συνεχεια  fe80:1

Ενω βαζω static στο tv box κι dns 1 :8.8.8.8. Κι κανω επανεκινηση το tv box

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

έχω το cpe δεν έχω VDSL voip τηλεφωνία  και θέλω του κωδικούς root για να μπορώ να βάλω ppoe το δικό μου router .

Αν τους ξέρει κανείς αν μου στείλει PM  εκδοσή μου  είναι H288A V1.1.0_GR5.1T17

είμαι σε Forthnet με 24mbpps

Επεξ/σία από nikosenas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

θα ηθελα και εγω κωδισκους ροοτ για:

 

Device Type H288A
Hardware Version V1.1.0
Software Version V1.1.0_GR5.1T17
Boot Version V1.0.2
πμ παρακαλω!
παροχοσ NOva
Επεξ/σία από zeus2014
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 οι root κωδικοι ενω δουλευουν για το hardware version 1.1 δεν λειτουργουν για το 1.2 .. πολυ παραξενο

 

Εαν εχει καποιος καινουργιους κωδικους ας μου στειλει διοτι οι παλιοι κωδικοι παιζουν μονο στο hardware version 1.1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα και χρόνια πολλά, αν είναι εύκολο οι κωδικοί... ενα παλιο bridge παμε να κάνουμε αλλά δεν το βλεπω  H288A V1.1.0_WND1T16

Επεξ/σία από ntinos97
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους, μετά την αλλαγή firmware σε ένα h288 από το t16 της wind στο H288A V1.1.0_GR5.1T17 της nova δεν παίζει το voip. Παίζει κάποιος να έχει το Τ16 για να το ξανά περάσω ή ίσως κάποια λύση για επιδιόρθωση του voip?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σας, τα στοιχεια της γραμμης μου ειναι ενταξει??? Γενικα τι πρεπει να βλεπουμε για να ξερουμε οτι ειμαστε οκ???

Screenshot2023-04-24170717.png.13e0aa081b129fccd204ddd6d8a552c9.png

Επίσης μπορεί κάποιος να μου στείλει σε pm το admin username & password για το τ17??? Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

να δεις αν τα FEC errors αυξανοναι Ειναι τα λαθη που διορθωνει Δεν εχει σημασια ποσο χρονο εισαι συνδεδεμενος αλλα ποσα δεδομενα κατεβαζει (γιατι τοτε διορθωνει)
Δεν φαίνεται να εχει καποιο θεμα θα πρεπει να δεις και σε διαφορες ωρες με τι ταχυτητα πραγματικα κατεβαζεις (πχ ωρες αιχμης ΣΚ ) γιατι βλεπεις μονο ταχυτητας που εχεις συνδεθει

Επεξ/σία από stamka
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, stamka είπε

να δεις αν τα FEC errors αυξανοναι Ειναι τα λαθη που διορθωνει Δεν εχει σημασια ποσο χρονο εισαι συνδεδεμενος αλλα ποσα δεδομενα κατεβαζει (γιατι τοτε διορθωνει)
Δεν φαίνεται να εχει καποιο θεμα θα πρεπει να δεις και σε διαφορες ωρες με τι ταχυτητα πραγματικα κατεβαζεις (πχ ωρες αιχμης ΣΚ ) γιατι βλεπεις μονο ταχυτητας που εχεις συνδεθει

τα FEC ηταν πολλα περισσότερα τριπλάσια - τετραπλάσια, νομιζα οτι ειναι θεμα καλοδιων του σπιτιου και μαζι με τον ηλεκτρολογο μου βαλαμε καλωδιο κατηγοριας 6 απο τον κατανεμητη της πολυκατοικιας μου που ειναι 30-35 χρονων απευθειας καρφι σε καινουρια πριζα Legrand και απο εκει κατευθειαν στο ρουτερ μου και μονο χωρις φιλτρα χωρις τιποτα. αλλα και παλι βλεπω οτι εχει erors και δεν καταλαβαινω τον λογο. Παρολαυτα μετα την αλαγη αν και παραμενουν τα erors η γραμη συγχρονισε με την μια στο φουλ και στα speedtests ενω πρωτα ηταν γυρω στο 105 και λειτουργει απροβληματιστα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, flogerakos είπε

τα FEC ηταν πολλα περισσότερα τριπλάσια - τετραπλάσια, νομιζα οτι ειναι θεμα καλοδιων του σπιτιου και μαζι με τον ηλεκτρολογο μου βαλαμε καλωδιο κατηγοριας 6 απο τον κατανεμητη της πολυκατοικιας μου που ειναι 30-35 χρονων απευθειας καρφι σε καινουρια πριζα Legrand και απο εκει κατευθειαν στο ρουτερ μου και μονο χωρις φιλτρα χωρις τιποτα. αλλα και παλι βλεπω οτι εχει erors και δεν καταλαβαινω τον λογο. Παρολαυτα μετα την αλαγη αν και παραμενουν τα erors η γραμη συγχρονισε με την μια στο φουλ και στα speedtests ενω πρωτα ηταν γυρω στο 105 και λειτουργει απροβληματιστα. 

πολλα μπορει να ειναι και να μην εχουν σχεση με αυτα που αλλαξες πχ μια λαμπα led, απορροφητήρας, φορτιστης κινητου μονο που ειναι στη πριζα ....
Οπως ειπα τα FEC ειναι αυτα που διοθωθηκαν, αν ειχες CRC ειχε θεμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...