Προς το περιεχόμενο

ZTE H288A (Nova)


theanonymous

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαζή ερώτηση αλλα θα την κανω δεν εχω να χασω κατι. 

Λοιπον ειχα νοβα 100αρα οπτικη ινα μεχρι την καμπινα μου. Ειχα τρελο θεμα με την πορτα που δεν μου το ειπαν ποτε και επρεπε να το φανταστω απο μονος μου και απο ερωτησεις σε γνωστους αλλων παροχων. τελος παντων αφου μιλησα μαζι τους με προτειναν στην αρχη να κανουμε υποβαθμηση σε 50αρα γιατι ειχε θεμα η 100αρα γραμη μου. Χαζομαρες διοτι δεν μου αλλαξαν γραμμη απλα με κλειδωσαν στα 50 μεχρι που μου αλλαξαν στην τελικη την πορτα και τελος οι συχνες διακοπες και επανεκκινησεις. Μην τα πολυλογω στην υποβαθμηση πηγαν να μου φανε λεφτα αλλα τους εκανα φασαρια γιατι μου ελεγαν στην αρχη οτι λογο δικου τους θεματος θα ειναι δωρεαν αλλα τζαμπα την εκαναν γιατι δεν χρειαζοταν υποβαθμηση απλα ηθελε αλλαγη η πορτα μου απ την καμπινα. Τους το ξαναειπα για να με βαλουν παλι στα 100mbps αλλα περιμενω εδω και παρα πολυ καιρο. επισης σκεφτομαι παλι το ενδεχομενο χρεους γιατι δεν ηταν απο δικη μου θεληση. Μηπως υπαρχει αλλος τροπος να κανω την γραμμη μου να συγχρονιζει στα 100;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σε H288A ZTE συνδέω Laserjet 1020 printer στην είσοδο USB. To router αναγνωρίζει σωστά το Laserjet ως συνδεδεμένη συσκευή ωστόσο μέσω laptop δεν "βλέπω" τον εκτυπωτή. Θεωρητικά η σύνδεση αυτή είναι εφικτή ώστε να εκτυπώνω απομακρυσμένα χωρίς ο εκτυπωτής να είναι Wifi. Μπορείτε να με βοηθήσετε σχετικά;

Αναφέρεται εδώ το printer sharing
https://www.wind.gr/files/1/Wind_v2/..._datasheet.pdf
Εδώ γίνεται με F660
https://www.youtube.com/watch?v=mfTRHeLrDc8

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/5/2023 στις 2:52 ΜΜ, Valantis_sigma είπε

Χαζή ερώτηση αλλα θα την κανω δεν εχω να χασω κατι. 

Λοιπον ειχα νοβα 100αρα οπτικη ινα μεχρι την καμπινα μου. Ειχα τρελο θεμα με την πορτα που δεν μου το ειπαν ποτε και επρεπε να το φανταστω απο μονος μου και απο ερωτησεις σε γνωστους αλλων παροχων. τελος παντων αφου μιλησα μαζι τους με προτειναν στην αρχη να κανουμε υποβαθμηση σε 50αρα γιατι ειχε θεμα η 100αρα γραμη μου. Χαζομαρες διοτι δεν μου αλλαξαν γραμμη απλα με κλειδωσαν στα 50 μεχρι που μου αλλαξαν στην τελικη την πορτα και τελος οι συχνες διακοπες και επανεκκινησεις. Μην τα πολυλογω στην υποβαθμηση πηγαν να μου φανε λεφτα αλλα τους εκανα φασαρια γιατι μου ελεγαν στην αρχη οτι λογο δικου τους θεματος θα ειναι δωρεαν αλλα τζαμπα την εκαναν γιατι δεν χρειαζοταν υποβαθμηση απλα ηθελε αλλαγη η πορτα μου απ την καμπινα. Τους το ξαναειπα για να με βαλουν παλι στα 100mbps αλλα περιμενω εδω και παρα πολυ καιρο. επισης σκεφτομαι παλι το ενδεχομενο χρεους γιατι δεν ηταν απο δικη μου θεληση. Μηπως υπαρχει αλλος τροπος να κανω την γραμμη μου να συγχρονιζει στα 100;

Φίλε μου το έχεις καταλάβει λάθος, όταν κατεβαίνει ή ανεβαίνει μια γραμμή δεν είναι υποχρεωτικό να αλλάξουν γραμμή ή πόρτα. Από 24 σε 50 ή 100 ή 200; ναι. Είναι άλλου τύπου γραμμή. Από 200 ή 100 ή 50 σε 24; Ναι. Είναι άλλη γραμμή. Στον ίδιο τύπο όμως γίνεται από λογισμικό με αλλαγή προφίλ.
Στην γραμμή σου θα είδαν ότι δεν μπορεί να τρέξει όσο πρέπει για τα 100 (ελάχιστο 80 μικτό με το upload) και σε κατεβάσαν προφίλ αλλά όχι και αλλαγή βρόχου. Για να μην το κάναν αυτό πάει να πει ή ότι δεν υπάρχει διαθέσιμος ή ότι υπάρχει είναι σε χειρότερη κατάσταση από αυτό που έχεις. Δεν χάνεις κάτι πέρα από χρόνο να δοκιμάσεις να πας πάλι πιο πάνω, αλλά το πιο πιθανό είναι να πας πάλι στα 50.

Ρώτα τους αν είσαι Χ.Ε. (Χωρίς Επίλυση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, θεωρώ πως είμαι καλά απλά θέλω την γνώμη κάποιου γνώστη για το αν η γραμμή μου είναι καλή..... Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Screenshot_16.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα στην ομάδα, θα ήθελα κωδικούς για t17 αν υπάρχουν!!

αν και μπορώ να πω οτι το σπασμένο fw t16 Μου έχει μηδενίσει τα errors και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος.

Το χρησιμοποίησα σαν εναλλακτικό καθώς με το κλειδωμένο t17 είχα σοβαρά θέματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά, έχω το εν λόγω ρούτερ και προσπαθώ να κάνω να λειτουργήσει με DDNS αλλά δεν ενημερώνει όταν αλλάζει η IP του ρούτερ και πρέπει κάθε φορά να το κάνω χειροκίνητα από το σπίτι, γιατί?

Επικοινώνησα με no-ip και μου ανέφεραν ότι o server πρέπει να είναι: dynupdate.no-ip.com, αλλά στη λίστα του ρούτερ μας όταν επιλέγουμε Provider: "No-IP" έχει αυτόματα Provider URL: "http://www.no-ip.com" και δεν υπάρχει δυνατότητα αλλαγής του...

Λέτε να φταίει αυτό ή μήπως πρέπει να ανοίξω και κάποια port για αυτή τη λειτουργία??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 hours ago, DxL said:

Καλησπέρα παιδιά, έχω το εν λόγω ρούτερ και προσπαθώ να κάνω να λειτουργήσει με DDNS αλλά δεν ενημερώνει όταν αλλάζει η IP του ρούτερ και πρέπει κάθε φορά να το κάνω χειροκίνητα από το σπίτι, γιατί?

Επικοινώνησα με no-ip και μου ανέφεραν ότι o server πρέπει να είναι: dynupdate.no-ip.com, αλλά στη λίστα του ρούτερ μας όταν επιλέγουμε Provider: "No-IP" έχει αυτόματα Provider URL: "http://www.no-ip.com" και δεν υπάρχει δυνατότητα αλλαγής του...

Λέτε να φταίει αυτό ή μήπως πρέπει να ανοίξω και κάποια port για αυτή τη λειτουργία??

Είχα κι εγώ το ίδιο πρόβλημα με άλλον DDNS server.

Αν θυμάμαι καλά ακρη δε βρήκα με το συγκεκριμένο modem/router, απλά έχω καιρό που έχω συνδέσει σε bridge mode ένα pfsense και λύθηκαν τα προβλήματα

Επεξ/σία από thodoris1985
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/5/2023 στις 10:18 ΜΜ, DxL είπε

Καλησπέρα παιδιά, έχω το εν λόγω ρούτερ και προσπαθώ να κάνω να λειτουργήσει με DDNS αλλά δεν ενημερώνει όταν αλλάζει η IP του ρούτερ και πρέπει κάθε φορά να το κάνω χειροκίνητα από το σπίτι, γιατί?

Επικοινώνησα με no-ip και μου ανέφεραν ότι o server πρέπει να είναι: dynupdate.no-ip.com, αλλά στη λίστα του ρούτερ μας όταν επιλέγουμε Provider: "No-IP" έχει αυτόματα Provider URL: "http://www.no-ip.com" και δεν υπάρχει δυνατότητα αλλαγής του...

Λέτε να φταίει αυτό ή μήπως πρέπει να ανοίξω και κάποια port για αυτή τη λειτουργία??

είχα το ίδιο θέμα με το Τ17 firmware, χρειάστηκε να γυρίσω στο Τ16 για να συνεχίσει να λειτουργει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...