Προς το περιεχόμενο

ZTE H288A (Nova)


theanonymous

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 minutes ago, panakos_thess said:

Λοιπον παιδια θα τα πω χιμα!!!Speedport PLUS 2 για κλωτσιες ζεστο τερμα,ping 7ms ookla και πολλα fec εβαλα το ZTEE 288A με cosmote εβαλα κωδικους επεσα 3ms και χωρις θεματα!!!!!! @poulinos σε ποσταρω για να εχεις μια γευση το τι χαλια ειναι το speedport PLUS 2

δεν εχω δοκιμασει ολα τα speedport για να εχω εμπεριστατωμενη αποψη.το zte 288 το ειχα σε nova και δεν ειχα κανενα παραπονο. επαιζε πολυ μια χαρα και το ειχα πανω απο χρονο.απο το πρωτο firmware μεχρι και το τελευταιο που ειχε παρει επαιζα μια χαρα.

αν καποιος εχει Cosmote αξιζει να παρει ενα Fritz παντως που θα παιξει και η τηλεφωνια χωρις προβλημα.και ειναι 100 φορες καλυτερο απο τα speedport,zte κτλ. η cosmote δινει τωρα βεβαια και το zte h1600

to zte 288 με τα πιο νεα firmware ειχε και καλυτερο sync.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 minutes ago, poulinos said:

δεν εχω δοκιμασει ολα τα speedport για να εχω εμπεριστατωμενη αποψη.το zte 288 το ειχα σε nova και δεν ειχα κανενα παραπονο. επαιζε πολυ μια χαρα και το ειχα πανω απο χρονο.απο το πρωτο firmware μεχρι και το τελευταιο που ειχε παρει επαιζα μια χαρα.

αν καποιος εχει Cosmote αξιζει να παρει ενα Fritz παντως που θα παιξει και η τηλεφωνια χωρις προβλημα.και ειναι 100 φορες καλυτερο απο τα speedport,zte κτλ. η cosmote δινει τωρα βεβαια και το zte h1600

to zte 288 με τα πιο νεα firmware ειχε και καλυτερο sync.

Ναι φυσηκα αλλα το Speedport PLUS 2 ειναι για κλωτσιες βεβαια ειδα και καλητερο ping στα παιχνιδια με την cosmote μηπως ειναι ιδεα μου???ειχα και ποιο παλια Nova

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, panakos_thess said:

Ναι φυσηκα αλλα το Speedport PLUS 2 ειναι για κλωτσιες βεβαια ειδα και καλητερο ping στα παιχνιδια με την cosmote μηπως ειναι ιδεα μου???ειχα και ποιο παλια Nova

δεν ειναι παραξενο το να εχεις καλυτερο Ping με καποιον αλλον παροχο.εχει να κανει καταρχην αν εισαι fast ή interleave και β.πως βγαινει στο εξωτερικο ο καθε παροχος (διαδρομη,ποσα Hops) οπως και ποσο πιταρισμενα μπορει να ειναι αυτα τα Link.γενικως η cosmote φημιζεται για καλα Pings. δεν το παρακολουθω διοτιδεν παιζω online Παιχνιδια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, poulinos said:

δεν ειναι παραξενο το να εχεις καλυτερο Ping με καποιον αλλον παροχο.εχει να κανει καταρχην αν εισαι fast ή interleave και β.πως βγαινει στο εξωτερικο ο καθε παροχος (διαδρομη,ποσα Hops) οπως και ποσο πιταρισμενα μπορει να ειναι αυτα τα Link.γενικως η cosmote φημιζεται για καλα Pings. δεν το παρακολουθω διοτιδεν παιζω online Παιχνιδια.

Απο το Speedport Plus 2 στο ZTE 288A ειδα και μια διαφορα στην πλοηγηση ποιο γρηγορη DNS εχω ιδιους οποτε ακομη ενα +

Χρειαζεται καμια ρυθμιση εχτρα?εβαλα VOIP και Internet κωδικους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, panakos_thess said:

Απο το Speedport Plus 2 στο ZTE 288A ειδα και μια διαφορα στην πλοηγηση ποιο γρηγορη DNS εχω ιδιους οποτε ακομη ενα +

Χρειαζεται καμια ρυθμιση εχτρα?εβαλα VOIP και Internet κωδικους

oxi.to account σου περνας για το ιντερνετ,το voip,τα Port forward αμα εχεις και το wifi φτιαχνεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, panakos_thess said:

UPNP εχω

Αν χρησιμοποιείς συχνά προγράμματα που θέλουν εισερχόμενες συνδέσεις καλύτερα κάνε port forward. Εγώ έχω το upnp ανοιχτό αλλά πάντα κάνω port forward για τον torrent client και για το anydesk. Αν κάποια περίοδο παίζω συχνά και κάποιο peer to peer παιχνίδι ανοίγω και εκεί την πόρτα μιας και έχω παρατηρήσει πως βοηθάει αρκετά σε πολλά παιχνίδια. Όταν έπαιζα ps4 το είχα και σε dmz για να μην έχω προβλήματα στο voice chat.

Το UPnP δε δουλεύει πάντα. Πάντως το H288A έχει καλή υλοποίηση του upnp. Στα speedport παρόλο που είχα upnp, σε κάποια παιχνίδια δε μου άνοιγε την πόρτα μόνο του και έπρεπε να την ανοίξω εγώ.

Το καλό είναι πως μπορείς να δεις και ποιες πόρτες είναι ανοιχτές και σε ποιες ip μέσω του upnp.

Επεξ/σία από dasnowy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, dasnowy said:

Αν χρησιμοποιείς συχνά προγράμματα που θέλουν εισερχόμενες συνδέσεις καλύτερα κάνε port forward. Εγώ έχω το upnp ανοιχτό αλλά πάντα κάνω port forward για τον torrent client και για το anydesk. Αν κάποια περίοδο παίζω συχνά και κάποιο peer to peer παιχνίδι ανοίγω και εκεί την πόρτα μιας και έχω παρατηρήσει πως βοηθάει αρκετά σε πολλά παιχνίδια. Όταν έπαιζα ps4 το είχα και σε dmz για να μην έχω προβλήματα στο voice chat.

Το UPnP δε δουλεύει πάντα. Πάντως το H288A έχει καλή υλοποίηση του upnp. Στα speedport παρόλο που είχα upnp, σε κάποια παιχνίδια δε μου άνοιγε την πόρτα μόνο του και έπρεπε να την ανοίξω εγώ.

οταν τρεχεις UPNP και βλεπεις πορτες ανοιχτες ποιος ο λογος να την ανοιγεις manual?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το port forward είμαι επίσης σίγουρος πως η πόρτα θα είναι πάντα ανοιχτή στο σωστό pc. Αν αφήσω το upnp να αναλάβει τα πάντα μπορεί μια συσκευή να ζητήσει μια πόρτα που τη θέλω για άλλη συσκευή και η άλλη συσκευή δε θα μπορεί να ανοίξει την πόρτα με αποτέλεσμα να μην μπορώ να έχω πχ remote access αφού τα πακέτα θα πηγαίνουν σε λάθος συσκευή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα , εκανα νεα σύνδεση στη nova -  fiber 200 εταιρικη με 2 καναλια voip και μου έστειλαν το ZTE H288A , γνωρίζει κανεις αν δίνουν το fritz 7590 και με ποια αιτιολογία.

το Η288Α εχει vpn στο βασικο μενου ή στο admin root ?

ευχαριστώ

Επεξ/σία από CBR1100xx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στη ομάδα!
Αν κάποιος έχει τους κωδικούς root για το ZTE H288A και έχει την καλοσύνη να μου τους στείλει σε PM θα το εκτιμούσα ιδιαιτέρως!

Το τελευταίο 10μηνο περίπου, μετά από απροβλημάτιστη 100αρα σύνδεση Nova (VPU) έχω πλέον τεράστιο θέμα με αποσυνδέσεις, CRC και FEC errors. Όλα ξεκίνησαν μετά από κάποια αναβάθμιση του ρούτερ (το οποίο έχω ήδη αλλάξει) αλλά πλέον δεν έχουμε καμία εξουσία στο λογισμικό...
Μετά από 2 επισκέψεις τεχνικού, ηλεκτρολόγου κλπ κλπ κλπ, πιστεύω ότι το πρόβλημα είναι το ίδιο το ρούτερ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφέρομαι σε πρώην WIND

Μήπως μπορεί κάποιος να στείλει ένα screenshot από τα παρακάτω;

Management & Diagnosis --> TR-069
VoIP --> SIP Protocol

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ψάχνω και εγω τους κωδικούς root για το ZTE H288A V1.1.0_GR5.1T17. Οι παλαιοι μετα απο ενα update δεν δουλευουν.

Ευχαριστω πολυ.

Επεξ/σία από stavrosl
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...