Προς το περιεχόμενο

ZTE H288A (Nova)


theanonymous

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά καλησπέρα, σήμερα ενεργοποιήθηκε και σε μενα η Νοβα 100 μου δώσανε το ZTE H288A.

Kανω  login με κωδικούς user δεν μου εμφανίζει το μενού για Bridge Mode .

Προσπαθώ να συνδεθώ ξανα με κωδικούς forthnet / username: forthnet-password: F0rth@c$n3t#

και δεν με αφήνει. Πρέπει να κανω  hard reset η φταίει κατι άλλο; 

Eπισης μου στηλανε  τα στοιχεια σύνδεσης χχχχχχATH.forthnet.gr που χρησιμευουν αυτα;

Και πιο κάτω η σύνδεση μου . Ευχαριστώ.

1112068525_(6).png.becb6b70d70ea2aef413155491032dca.png683624856_(5).png.b83eb0c9056c4d3dd589d01de6676139.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 9/3/2021 στις 5:06 ΜΜ, 6565vvvv είπε

Παιδιά καλησπέρα, σήμερα ενεργοποιήθηκε και σε μενα η Νοβα 100 μου δώσανε το ZTE H288A.

Kανω  login με κωδικούς user δεν μου εμφανίζει το μενού για Bridge Mode .

Προσπαθώ να συνδεθώ ξανα με κωδικούς forthnet / username: forthnet-password: F0rth@c$n3t#

και δεν με αφήνει. Πρέπει να κανω  hard reset η φταίει κατι άλλο; 

Eπισης μου στηλανε  τα στοιχεια σύνδεσης χχχχχχATH.forthnet.gr που χρησιμευουν αυτα;

Και πιο κάτω η σύνδεση μου . Ευχαριστώ.

1112068525_(6).png.becb6b70d70ea2aef413155491032dca.png683624856_(5).png.b83eb0c9056c4d3dd589d01de6676139.png

Τελικά μετά από πολλές προσπάθειες μπήκα!! Ήμουν σίγουρος ότι πληκτρολογουσα σωστά. Τι να πω sorry 🙏 Και Ευχαριστώ για τις πολύτιμες οδηγίες πιο πάνω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και απο εμενα.

Σημερα μετα απο 3 μερες δοκιμων αποφασισαν να με δωσουν και εμενα το εν λογω ρουτερ.Κατοχος MediaAccess TG788v v3

και μετα απο ενα συγκεκριμενο προβλημα  με το voip κατεληξαν στην αλλαγη του.

Spoiler

Το προβλημα που εχω ειναι οτι δεν μπορει να καλεσει σε ενα συγκεκριμενο νουμερο στην Αθηνα (εγω Θεσσαλονικη)

το οποιο νουμερο ανηκει στην Wind και ειναι και εκεινο voip.

Αε να δουμε πως θα παει  και αυτο :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παντως εγω οτι και να εκανα με το h288a συγχρονιζει παντα 5-6mbps παρακατω απο αυτο που πιανει η γραμμη μου. στο κατανεμητη φερνει 80 (μετρηση τεχνικου) με το h288a συγχρονιζει 74-76 mbps (ποτε δεν εχει παει παραπανω παλι καλα που δεν το πληρωσα), to h168n συγχρονιζει στα 80 , ενα tplink που δοκιμασα και αυτο 80. αφησα το h168n απλα μια φορα την εβδομαδα τρωει σκαλωμα και θελει restart. η σκεφτομαι τηνν αγορα του td9970. το προτεινετε?

Επεξ/σία από pkout
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

 

Προσπαθώ να ορίσω DNS την IP του pihole.

 

Θέλω να απενεργοποιήσω το ipv6, αλλά η αντίστοιχη καρτέλα στο dhcp server που αναφέρετε στη σελίδα 31, δεν υπάρχει (wind), μόνο για in ipv4 βλέπω. Υπάρχει κάτι άλλο που μου διαφεύγει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ηρθε σημερα εντελει.συνδεθηκε (λεμε τωρα) και εξηγω.

Δεν πηρε τους κωδικους που υποτιθεται θα επαιρνε μονο του.Ετσι δεν ειχα ιντερνετ αλλα ουτε και τηλ ωστε να μιλησω μαζι τους.Με το κινητο δωσαμε τους κωδικους για το ιντερνετ συνδεθηκε και ανεβηκε και η ταχυτητα λιγο (απο 16->17 και κατι κερματα)αλλα ακομα δεν εχω τηλεφωνο.Εν αναμονη και αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα κι απο μένα

μόλις το παρέλαβα και γώ και έχω φάει σκάλωμα

συνδέω το mirouter πάνω στην WAN port του ZTE για να το χρησιμοποιήσω σαν wired extender του wifi και δεν μου δουλεύει.

Χρειάζεται κάποια ρύθμιση για να δώσει ίντερνετ απο την WAN?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα :) 

θέλω να το πετάξω Thomson TG585 v7 γιατί ζεσταίνεται πολύ και χρειάζεται restart συχνά 😭

1) Έχω adsl 24mbps της Nova.  Yποστηρίζει κανονικά adsl που εχω η θα έχω θέμα με το συγκεκριμένο modem ?

2) Wifi του είναι καλή  ? 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συγγνώμη για την απλή ίσως ερώτηση, αλλά μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πως μπορώ να μπλοκάρω μέσω NAT όλες τα outbound queries από συγκεκριμένη port, εκτός από 1 συσκευή;

Επεξ/σία από Gvalaor
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/3/2021 στις 7:36 ΜΜ, fox_fox είπε

καλησπέρα :) 

θέλω να το πετάξω Thomson TG585 v7 γιατί ζεσταίνεται πολύ και χρειάζεται restart συχνά 😭

1) Έχω adsl 24mbps της Nova.  Yποστηρίζει κανονικά adsl που εχω η θα έχω θέμα με το συγκεκριμένο modem ?

2) Wifi του είναι καλή  ? 

 

 

1. Υποστηριζει
2. wifi μετριο προς καλο, σε σχεση με αλλα μηχανακια που δινουν οι παροχοι ανα καιρους αρκετα καλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, Himura είπε

1. Υποστηριζει
2. wifi μετριο προς καλο, σε σχεση με αλλα μηχανακια που δινουν οι παροχοι ανα καιρους αρκετα καλο.

 

3 λεπτά πριν, fox_fox είπε

Oκ θα παω αυριο  :)

 

 

Επεξ/σία από fox_fox
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην ανοιγω αλλο θεμα... Εχω το εν λογω ρουτερ αλλα απο WIND. Μια ερωτηση...

Παρατηρησα και μου εκανε εντυπωση, οτι μολις φτασει τα 70000 FEC errors, τα μηδενιζει μονο του (πιθανον γιατι μονο αυτα μου ανεβαινουν τοσο...) και ξαναγραφει απο την αρχη. Το εχει παρατηρησει αλλος κανεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγα στο καταστημα για να αγορασω κ οχι να ζητησω δωρεαν!!! ( ειμαι στην ιδια εταιρια 10+ χρονια! ) και μου λεει μουτρομενος δεν ειναι διαθεσιμο. Αυτο οντος ισχυει ρε μαγκες ? η τα κριβουν ? γιατι ετσι οπως μου απαντησε.

Θα παω σε ενα αλλο καταστημα της Nova αμα ακουσω παλι τα ιδια θα αλλαξω την εταιρεια γ.... Nova μου μεσα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, fox_fox είπε

Πηγα στο καταστημα για να αγορασω κ οχι να ζητησω δωρεαν!!! ( ειμαι στην ιδια εταιρια 10+ χρονια! ) και μου λεει μουτρομενος δεν ειναι διαθεσιμο. Αυτο οντος ισχυει ρε μαγκες ? η τα κριβουν ? γιατι ετσι οπως μου απαντησε.

Θα παω σε ενα αλλο καταστημα της Nova αμα ακουσω παλι τα ιδια θα αλλαξω την εταιρεια γ.... Nova μου μεσα. 

πάρτους τηλ ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, LIGHT1NG είπε

πάρτους τηλ ...

Πηγα σημερα   και το ειχαν  :) Ευγενικοι και εξυπηρετικοι.

 απο που να κατεβαζω firmware update ρε παιδια  ? 

 

Επεξ/σία από fox_fox
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...