Προς το περιεχόμενο

[Megathread] Προτάσεις για παιχνίδι στο PC


Ippokratis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τίποτα Mass Effect; Κανένα Hitman;

Δε μάρεσε κανενα απο τα 2 το ενα εχω δει βιντεο. To hitman το έπαιξα αλλα δεν.

 

την τριλογια Βioshock

Σε αυτο θα δώσω μια ευκαιρία αν και νομίζω δε θα μαρέσει ολο αυτο το φιουτουριστικο περιβάλλον.

 

Το Metro 2033 εάν σου άρεσε το Last Light. Επίσης μπορείς να δοκιμάσεις και τα Batman: Arkham Asylum και Batman: Arkham City.

Το metro 2033 δε το παιξα γιατί επαιξα (ο χαζος) πρώτα το last light αλλα ίσως το δοκιμάσω. Τα batman δε τα έχω δεί καθόλου.

 

 

Mafia II, η L.A Noire.
Story με ατμόσφαιρα του '40, shooting, και driving gameplay.

Το μαφια ΙΙ θα παρει σιγουρα ευκαιρία.

 

Ευχαριστώ παιδιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μάρεσε κανενα απο τα 2 το ενα εχω δει βιντεο. To hitman το έπαιξα αλλα δεν.

 

Το μαφια ΙΙ θα παρει σιγουρα ευκαιρία.

Ευχαριστώ παιδιά.

Κοίτα, τα Mass Effect αν δεν τα πάρεις από την αρχή και δεν αφιερώσεις τουλάχιστον μία - μιάμιση ώρα στο πρώτο για να μπεις στο κλίμα και να δεις τι πραγματικά είναι, δεν πρόκειται να τα εκτιμήσεις. Κι εγώ είχα αρχίσει τη σειρά καμιά δεκαριά φορές. Τη μία που πείσμωσα και είπα να το συνεχίσω, μου έδειξε το παιχνίδι γιατί αγαπάνε τόσα άτομα αυτή τη σειρά.

 

Όσον αφορά το Mafia 2, παιχνιδάρα από τις λίγες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Παιδιά καλησπέρα.Βρίσκομαι κυριολεκτικά σε αδιέξοδο με το pc.Ψάχνω να παίξω κάτι και δεν..Έχω καταντήσει να παίζω remaster παιχνιδιών που έχω τερματίσει ξανά και ξανά και γενικά casual games ποδοσφαιράκια,αυτοκινήτων κάνα fps,μέχρι και emulator apo psx,N64 και ps2 παίζω περισσότερο απο τα σημερινά.Καλά και χρυσά μερικά παλια αλλά τα έχω λιώσει απο 5-6 φορές το καθένα.

Ψάχνω κάνα παιχνίδι να έχει δυνατό σενάριο και μου αρέσουν κυρίως rpg.όχι όμως του στυλ Elder Scrolls ή Witcher,Shadow of mordor κλπ,αυτα τα έχω παίξει και ήταν σαν να έπαιζα πάνω κάτω το ίδιο παιχνίδι με άλλο όνομα.Ψάχνω κάτι σε στυλ Mass Effect ή σαν τα παλιά Final Fantasy.Επίσης πέρα απο αυτά,κάνα παιχνίδι pc σαν το Infamous ή Uncharted.? ;Έχω παίξει ήδη Τοmb Raider & Dying Light επί της ευκαιρίας..

Έχω ψάξει στα charts για τα καλύτερα αλλά τα περισσότερα τα έχω παίξει.Άσε που τα περισσότερα είναι fps..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Dragon Age τα έχεις παίξει; Τα Fallout 3, New Vegas; Eπίσης τα Shadowrun: Dragonfall - Director's Cut, Pillars of Eternity, Wasteland 2, και φυσικά Deus EX Human Revolution και το Dishonored το οποίο έχει πιο πολύ stealth/action στοιχεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Dragon Age τα έχεις παίξει; Τα Fallout 3, New Vegas; Eπίσης τα Shadowrun: Dragonfall - Director's Cut, Pillars of Eternity, Wasteland 2, και φυσικά Deus EX Human Revolution και το Dishonored το οποίο έχει πιο πολύ stealth/action στοιχεία.

Ευχαριστώ πολύ.Dragon Age δεν νομίζω να κάτσω παίξω καθώς μου θυμίζει πολυ Skyrim,Shadow of mordor,witcher κλπ και Drak Souls έχω παίξει btw.Αλλά όλα αυτά περισσότερο τα έπαιξα γιατί ήταν ακουστά,δεν μου τράβηξαν και πολύ το ενδιαφέρον :/ πολύ επαναλαμβανόμενα τα missions και ανούσια όσο και το κεντρικό στόρυ για εμένα.. Deus Ex έχω παίξει επίσης,απο τα αγαπημένα μου ειδικά το πρώτο.Βασικά τα περισσότερα τα έχω παίξει.Θα ρίξω μια ματιά στο Shadowrun/Pillars να δω τι λένε απο πλοκή :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ πολύ όλους..!!! bioshock έχω παίξει :/  θα δοκιμάσω και το max payne φίλε μου απλά αυτά τα action,shooter,hack n slash τα βλεπω περισσοτερο σαν casual games και δεν πιστευω πως θα με κρατίσουν όπως τα rpg.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω να αρχίσω να παίζω κάποιο game στον υπολογιστή (έχω mac και windows, προτιμώ αν υπάρχει για windows να είναι δεν υπάρχει θέμα). Θέλω κάτι σε RPG τύπου final fantasy (έχω μείνει στο Χ) ή άμα είναι για  online game κάτι σαν lineage αλλά όχι το lineage. Έχει κανείς τίποτα να προτείνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και H1Z1 τους τελευταιους μηνες έχουν γίνει φοβερές διορθώσεις. Καμία σχέση με το αρχικό.

 

Για μένα τώρα αν υπάρχει κάτι.

Ψαχνω ένα open world - multiplayer - driving game για να το παιξω με την driving force pro. Θέλω να εχει όσο γίνεται ποιο αληθινή εμπειρία οδήγησης.

Δηλαδή όχι τύπου need for speed.

 

Κατι σαν euro truck simulator 2 με αμαξια.

Έχω δει το the crew αλλα δεν μου αρεσει τοσο η οδήγηση. Αν δεν βρεθεί βέβαια άλλο αυτό θα πάρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...