Προς το περιεχόμενο

[Megathread] Προτάσεις για παιχνίδι στο PC


Ippokratis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απο ολα τα cod που εχω παιξει,αυτο που μου εχει κινησει το ενδιαφερον ειναι το modern warfare το 1ο ... εχω περασει αρκετες ωρες με φιλους σε lan  αλλα η απορια μου ειναι αν εχει ακομα servers που εχουν ατομα ωστε να το αγορασω να παιζω multiplayer...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ψαχνω online game με χρηση skype

καλησπέρα σε όλους
 
αναρωτιόμουν αν υπάρχει κάποιο Online game με χρηση μικροφονου μεσο skype η ventrilo π.χ και να μιλάνε αγγλικά αλλα χωρίς να σου μένουν πράγματα όπως το gta iv online π.χ
 
μηπως έχετε κάτι να προτείνετε 
 
ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Witcher 3 ή wow

 

Καλησπέρα θα ήθελα να κάνω την εξής ερώτηση για αυτούς τους 2 τίτλους: 

Το witcher 3 είναι rpg παιχνίδι κυρίως σε PVE περιβάλλον; Συγκρίνονατι αυτοί οι 2 τίτλοι και αν ναι ποιον θα προτείνατε και γιατί; Θα ήθελα να ξεκινήσω 1 από τα 2 και θα ήθελα να ακούσω τις γνώμες σας πάνω σε αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το WoW εινια mmorpg. Ολο το παιχνιδι βασιζεται στο μultiplayer. Αμα παιζουν και οι φιλοι σου, λενε οτι ειναι καλη φαση. Απο οσο ξερω δεν ειναι κατι που μπορεις να παιξεις μονος σου. Αν θες απειρες ωρες και τεραστια sessions ειναι οτι πρεπει.

 

Εγω χαλαρα θα πηγαινα για το Witcher 3. Ειμαι της παλιας σχολης. Κλασσικο single player game  ανοικτου κοσμου. Με τεραστιο content, νομιζω 100 ωρες ειναι το playthrough. Συν τα δωρεαν  dlc και ενα τεραστιο expansion. Το 2 το ειχα ευχαριστηθει παρα πολυ. Το 3 δυστηχως δεν τραβαει το μπρηκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζουν και κάποιο φίλοι μου wow απλά σκεφτόμαι το άπειρο κάψιμο που χρειάζεται σα παιχνίδι, έχει όμως το καλό του PVP που δεν υπάρχει στο witcher.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα περα του rpg δεν εχουν αλλη σχεση τα παιχνιδια...ουσιαστικα αν εχεις πολυ πολυ ελευθερο χρονο αρχισε wow (και αργοτερα παιξε οπωσδηποτε το W3) αλλιως αν εχεις κανα 2-3ωρο την ημερα που θες να περνας χαλαρα παρε το W3 θα σου κρατησει συντροφια αρκετες βδομαδες η και μηνες αναλογως ποσο λιωνεις!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, η απάντηση σε αυτό το ερώτημα είναι σαφής και δεν επιδέχεται παρερμηνείας! 

Αυτά τα δύο παιχνίδια ΔΕΝ συγκρίνονται.

Άλλο είδος, άλλη νοοτροπία, άλλος κόσμος κλπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξέρω ότι δεν έχουν σχέση μεταξύ τους σε κανένα άλλο το μέα εκτός από το γεγονός ότι είναι και τα 2 RPG. Η αλήθεια είναι ότι αν είχα ελεύθερο χρόνο θα ξεκινούσα χωρίς 2η κουβέντα wow. όμως ο χρόνος είναι πολυτέλεια για μένα μπορώ να διαθέσω 2-3 ώρες το πολύ τη μέρα για παιχνίδι και όχι κάθε μέρα. Οπότε γνωρίζω ότι το wow θα είναι ένα παιχνίδι που για να το προχωρήσω θα χρειαστώ χρόνια. 

 

Παρόλο που ήθελα το wow περισσότερο από το Witcher μάλλον θα καταλήξω στο 2ο για να μπορέσω να το προχωρήσω. Δεν έχω παίξει κανέναν από τους προηγούμενους τίτλους του παιχνιδιού θα ξεκινήσω από το 3.

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας και για τις απαντήσεις σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Για Witcher καλύτερα να ξεκινήσεις από το 1 ή το 2. :)

 

Το 1 είναι παλιό αρκετά, αλλά το 2 αρκετά παρόμοιο με το 3 σε κάποια πράγματα (και γραφικά).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά θέλω λίγο την βοήθειά σας! Έχω κάνει δώρο σε ένα παιδάκι με νοητική στέρηση μία τιμονιέρα με πετάλια επειδή του αρέσουν τα arcade από τις παιχνιδομηχανές που όλοι σίγουρα έχουμε παίξει έστω και λίγο! Ψάχνω να βρω ένα game απλό για windows XP 2GB RAM 2Ghz CPU ! 
Η τιμονιέρα είναι αυτή: http://www.skroutz.gr/s/447463/HAMA-PC-Racing-Wheel-Thunder-V18.html
Έχετε καμιά ιδέα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εχω κανα τεσσαρι χρονια να ασχοληθω και εχω χασει επισοδεια. Για πειτε μου τα καλυτερα single player fps και point and click adventure που βγηκαν τα τελευταια χρονια να αναπληρωσω το χαμενο χρονο. Απο παλιοτερα-κλασσικα δε με ενδιαφερει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για adventures, αν θες κάτι σε 3D με υψηλότερα production values (δηλαδή σχετικά εκσυγχρονισμένο τεχνικό τομέα και όχι αυτά τα κλασικά 2.5D), τότε σου προτείνω αυτά της King Art: The Book of Unwritten Tales 1 & 2, The Critter Chronicles (αν σου αρέσουν χιουμοριστικά Adventures στο στιλ του Monkey Island), The Raven. Επίσης, κάποια που μου έρχονται εντελώς αυθόρμητα στο μυαλό, Gray Matter (της Τζέιν Τζένσεν, δημιουργού του Gabriel Knight), The Night of the Rabbit και τις σειρές The Dark Eye και Deponia της Daedallic Entertainment.

 

Για FPS τώρα, νομίζω ότι το είδος έχει κορεστεί κάπως εδώ και καιρό (ίσως και πριν τα τέσσερα χρόνια που λες). Βέβαια ίσως έτσι τα Call of Duty που έχουν βγει σε αυτό το διάστημα δεν σου φανούν τόσο κουραστικά. Από εκεί και πέρα, το μόνο FPS που έχω παίξει τα τελευταία πέντε χρόνια και που έχω πραγματικά ευχαριστηθεί, είναι το Wolfenstein: New Order. Για αυτό, όμως, θα χρειαστείς καλούτσικο μηχάνημα για να το ευχαριστηθείς σε όλο του το μεγαλείο. Αν το έχεις παρατήσει το άθλημα όπως λες εδώ και τέσσερα χρόνια, δεν ξέρω αν θα το σηκώνει το μηχάνημά σου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...