Προς το περιεχόμενο

[Megathread] Προτάσεις για παιχνίδι στο PC


Ippokratis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολυ ωραιο παιχνιδακι το hots το επαιζα οσο ηταν Beta κ σταματησα περιπου οταν βγηκε λογω χρονου διακοπως και εξεταστικης!

απλα δεν νμζ οτι σαν esport μπορει να παρει πολυ τα πανω του...χωρις αντικειμενα χωρις χρυσαφια μου φαινεται δυσκολο...παιχνιδι που βασιζεται στο xp και στην στρατηγικη μου φαινεται μισο παιχνιδι

Ωστοσο ειναι αρκετα διασκεδαστικο και στα επιπεδα που παιζουμε εμεις μιας κ δεν υπαρχει καμια στρατηγικη ειναι οτι να ναι,εχω γυρισειδλδ παιχνιδι που χαναμε και 3-4 lvl!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πολυ ωραιο παιχνιδακι το hots το επαιζα οσο ηταν Beta κ σταματησα περιπου οταν βγηκε λογω χρονου διακοπως και εξεταστικης!

απλα δεν νμζ οτι σαν esport μπορει να παρει πολυ τα πανω του...χωρις αντικειμενα χωρις χρυσαφια μου φαινεται δυσκολο...παιχνιδι που βασιζεται στο xp και στην στρατηγικη μου φαινεται μισο παιχνιδι

Ωστοσο ειναι αρκετα διασκεδαστικο και στα επιπεδα που παιζουμε εμεις μιας κ δεν υπαρχει καμια στρατηγικη ειναι οτι να ναι,εχω γυρισειδλδ παιχνιδι που χαναμε και 3-4 lvl!

Κι εγω επαιξα στην beta λιγο και μετα το παρατησα (παρατησα γενικα το gaming) λογω δουλειας. Οταν βρω χρονο ισως ξαναρχισω.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το black ops 2 εχει κοσμο on line? Μηπως ξερει καποιος? Αξιζει?

 

Το ιδιο μπορειτε να μου πειτε παιδια και για titanfall?

 

Θελω ενα casual multiplayer fps, χωρις πολλα πολλα φρου φρου αλλα να εχει κοσμο on line. Εχετε καποια προταση? Ευχαριστω

 

Το bf4 το ειδα κ το απεκλεισα, πολυ μεγαλο σαν πιστες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το black ops 2 εχει κοσμο on line? Μηπως ξερει καποιος? Αξιζει?

 

Το ιδιο μπορειτε να μου πειτε παιδια και για titanfall?

 

Θελω ενα casual multiplayer fps, χωρις πολλα πολλα φρου φρου αλλα να εχει κοσμο on line. Εχετε καποια προταση? Ευχαριστω

 

Το bf4 το ειδα κ το απεκλεισα, πολυ μεγαλο σαν πιστες

 

Εδώ έχει το 1 , το 2 δεν θα έχει; Βέβαια το 1 είναι μακράν το καλύτερο της σειράς και μήπως για αυτό έχει και πολύ κόσμο μέχρι σήμερα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλήμερα παιδιά ανοίγω το Topic αυτό για να ακούσω προτάσεις σε games...

Ειλικρινά δεν ξέρω τι να παίξω και επιτελούς να ξεφύγω λίγο από lol...

Γιατί μόνο νευρά μου δημιουργεί... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσεκαρε και το WildStar, το κατα τη γνωμη μου καλυτερο themepark mmo αυτη τη στιγμη και το οποιο γινεται ενα υπεροχο f2p απ τις 23/9. Αν θελεις προς το παρων παιξε το 10day trial ή το beta το οποιο θα ειναι και το κανονικο παιχνιδι μολις γινει f2p http://www.gamerevolution.com/features/grab-one-of-10000-wildstar-freetoplay-closed-beta-codes-here

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενα games για λιώσιμο ... έχω περάσει απο far cry , elder scrolls , bordelands κλπ .

 

Αν υπάρχει και κανένα online free to play πείτε το , ψάχνομαι άπειρο καιρό ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Κάτι που να πλησιάζει έστω και λίγο τη σειρά Souls...

 

Καλημέρα! Υπάρχει κάποιο game που να πλησιάζει έστω και λίγο τα Dark Souls 1/2;

 

Σκέφτομαι την σειρά Witcher (έχω αγορασμένο το 2 και θεωρώ σίγουρη την αγορά του 3 σε κάποια φάση)

 

Αγόρασα επίσης το Lords of the Fallen. Ώραιο παιχνιδάκι είναι, αλλά δεν με τραβάει όσο τα Dark Souls 1/2.

 

Κάτι άλλο, εκτός των προαναφερθέντων;

 

[bλέπω το Bloodborne και μου τρέχουν τα σάλια, αλλά είναι πολλά 400+ € για 1 game... ( καταραμένα exclusives :P )]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για PC/Steam δες το Kingdoms of Amalur: Reckoning, Fable - The Lost Chapters

Για PS3/XBOX360 (αν έχεις) Demons Souls, Dragon's Dogma


Κάνα καλούτσικο racing;

Έχω να παίξω από το NFS underground 2 !!!

Δεν με ενδιαφέρει να έχει πολλά σκαλίσματα.

 

Το GRID, βεβαίως βεβαίως. (το πρώτο)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για PC/Steam δες το Kingdoms of Amalur: Reckoning, Fable - The Lost Chapters

 

 

Το πρώτο είναι ευχάριστο παιχνίδι αλλά δε νομίζω πως έχει σχέση με Dark Souls, η μάχη του είναι πιο κοντά σε action game με combos. Το δεύτερο ούτε καν.

 

Νομίζω πως η κοντινότερη συγγένεια είναι το Lords of the Fallen που ο φίλος έχει αναφέρει ήδη, και το Bloodborne ασφαλώς. Πέρα από εκεί το χάος. Πάντως κάποιοι είναι της άποψης πως το Dragon's Dogma έχει ομοιότητες (κάποιοι άλλοι πάντως πιστεύουν το ακριβώς ανάποδο).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Lords of the Fallen πλησιάζει κάπως τα Dark Souls, αλλα δεν προσφέρει την αίσθηση "πάτα το κουμπί σε λάθος χρόνο και απλά θα πεθάνεις". Είναι αρκετά πιο εύκολο.

 

Αυτο το καταραμένο Bloodborne να υπήρχε στο PC και ας το πλήρωνα και 100€... Αλλά 400€ για αγορά PS4 & Bloodborne μόνο στις μέρες μας είναι "αμαρτία"...

 

Anyway, ευχαριστώ για τις προτάσεις παιδιά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...