Προς το περιεχόμενο

[Megathread] Προτάσεις για παιχνίδι στο PC


Ippokratis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια καλησπερα!
Εχετε να προτεινετε καποιο παιχνιδι με ωραια ιστορια, ατμοσφαιρα, gameplay, και θεματολογια σαν αυτο https://www.youtube.com/watch?v=LL2gW7hmXu4 ???
Για pc παντα.
ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδια καλησπερα!

Εχετε να προτεινετε καποιο παιχνιδι με ωραια ιστορια, ατμοσφαιρα, gameplay, και θεματολογια σαν αυτο https://www.youtube.com/watch?v=LL2gW7hmXu4 ???

Για pc παντα.

ευχαριστω.

 

Deus Ex & Deus Ex Human Revolution dc

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Book of Unwritten Tales 1 & 2, The Critter Chronicles

Gray Matter (της Τζέιν Τζένσεν, δημιουργού του Gabriel Knight),

The Night of the Rabbit

και τις σειρές The Dark Eye και Deponia της Daedallic Entertainment.

 

Προσυπογράφω τα παραπάνω και να τονίσω πως το καλύτερο σημείο έναρξης είναι ο κατάλογος της Daedalic για κάτι σύγχρονο. Άλλες αξιόλογες κυκλοφορίες ήταν το Broken Sword 5 (που δε με ικανοποίησε ιδιαίτερα, το βρήκα απλά καλό), τα Yesterday και Next Big Thing και το ποιοτικότατο remake του Gabriel Knight

 

Για κάτι ρετρό αλλά καταπληκτικό σαν adventures, τα Technobabylon και Blackwell Conspiracy της Widget Eye είναι κορυφαία. Από εντελώς indie απόπειρες τα Edna & Harvey και The Inner World είναι πολύ καλά.

 

Για κάτι σε στυλ interactive movie ό,τι πρόσφατο licenced έχει βγάλει η Telltale (The Walking Dead, Game of Thrones, The Wolf Among Us) ενώ ακούω πολύ καλά σχόλια για το Life is Strange που ακούγεται must play. Όλα αυτά είναι επεισοδιακά.

 

Άλλες πολύ αξιόλογες κυκλοφορίες είναι τα sherlock Holmes: Crimes and Punishments και LA Noire, αν θες κάτι πολύ κινηματογραφικό.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα!

Εχετε να προτεινετε καποιο παιχνιδι με ωραια ιστορια, ατμοσφαιρα, gameplay, και θεματολογια σαν αυτο https://www.youtube.com/watch?v=LL2gW7hmXu4 ???

Για pc παντα.

ευχαριστω.

 

Το Remember Me http://store.steampowered.com/app/228300/ μου αρεσε πολυ .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Η σειρά Borderlands μετράει? Πόσες ώρες τρώει το πρώτο μαζί με όλα τα expansions σε ένα playthrough?

 

To pre-sequel είναι καλό? Ρωτάω γτ όταν κυκλοφόρησε δεν ακούστηκαν γενικά κ πολλά για αυτό. Expansions εχει?

 

Τα Tales from the Borderlands εχουν σχέση με την σειρά? Παίζει να βγει καμιά συλλογή με όλα τα επεισόδια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για adventures, αν θες κάτι σε 3D με υψηλότερα production values (δηλαδή σχετικά εκσυγχρονισμένο τεχνικό τομέα και όχι αυτά τα κλασικά 2.5D), τότε σου προτείνω αυτά της King Art: The Book of Unwritten Tales 1 & 2, The Critter Chronicles (αν σου αρέσουν χιουμοριστικά Adventures στο στιλ του Monkey Island), The Raven. Επίσης, κάποια που μου έρχονται εντελώς αυθόρμητα στο μυαλό, Gray Matter (της Τζέιν Τζένσεν, δημιουργού του Gabriel Knight), The Night of the Rabbit και τις σειρές The Dark Eye και Deponia της Daedallic Entertainment.

 

Για FPS τώρα, νομίζω ότι το είδος έχει κορεστεί κάπως εδώ και καιρό (ίσως και πριν τα τέσσερα χρόνια που λες). Βέβαια ίσως έτσι τα Call of Duty που έχουν βγει σε αυτό το διάστημα δεν σου φανούν τόσο κουραστικά. Από εκεί και πέρα, το μόνο FPS που έχω παίξει τα τελευταία πέντε χρόνια και που έχω πραγματικά ευχαριστηθεί, είναι το Wolfenstein: New Order. Για αυτό, όμως, θα χρειαστείς καλούτσικο μηχάνημα για να το ευχαριστηθείς σε όλο του το μεγαλείο. Αν το έχεις παρατήσει το άθλημα όπως λες εδώ και τέσσερα χρόνια, δεν ξέρω αν θα το σηκώνει το μηχάνημά σου.

 

Οντως δεν εχει βγει κανα καλο fpsaki? αναβαθμισα σε μια gtx480 και ηλπιζα να παιξω οτι δε μπορουσα να σηκωσω παλια. Εστω απο FPS πειτε μου και πιο παλια απο 2011 γιατι τα πιο πολλα δε τα σηκωνε και δε μπορουσα να τα παιξω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...