Προς το περιεχόμενο

[Megathread] Προτάσεις για παιχνίδι στο PC


Ippokratis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και H1Z1 τους τελευταιους μηνες έχουν γίνει φοβερές διορθώσεις. Καμία σχέση με το αρχικό.

 

Για μένα τώρα αν υπάρχει κάτι.

Ψαχνω ένα open world - multiplayer - driving game για να το παιξω με την driving force pro. Θέλω να εχει όσο γίνεται ποιο αληθινή εμπειρία οδήγησης.

Δηλαδή όχι τύπου need for speed.

 

Κατι σαν euro truck simulator 2 με αμαξια.

Έχω δει το the crew αλλα δεν μου αρεσει τοσο η οδήγηση. Αν δεν βρεθεί βέβαια άλλο αυτό θα πάρω.

Ακόμα και τώρα, λέγονται πολύ κακά πράγματα για το Η1Ζ1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά συγμώμη αν ξαναποστάρω σε τόσο σύντομο χρονικό διάστειμα αλλά χρειάζομαι για άλλη μια φορά βοήθεια.η αναβάθμυση στα windows 10 έγινε αλλά τα emulators μου (ePSXe , project64) δεν λειτουργούν πια.Το dolphin απο την άλλη ΟΚ.Κανείς με το ίδο πρόβλημα.? ή κάποιος να προτίνει κάτι που δουλεύει με τα 10.?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πείτε κανένα καλό fighting game!!!

Τελευταία φορά που είχα παίξει ήταν τα Takken (κάποια από τα πολλά) στο ps2 & ps3. Με ένα googlάρισμα που έριξα καθώς & σε ορισμένα θέματα στο φόρουμ, δύο μου κίνησαν το ενδιαφέρον, το Ultra street fighter IV & το Mortal Kombat X.

Όσον αφορά το πρώτο θα ήθελα να ρωτήσω εάν υπάρχει κόσμος στο online αν και δεν πολύ ψήνομαι μιας και σε λίγους μήνες βγαίνει ο επόμενος τίτλος με αποτέλεσμα να μειωθεί ο υπάρχων αριθμός χρηστών. 

Τα προβλήματα του Mortal Kombat X διορθώθηκαν; Γιατί το έχω βρει σε πάρα πολύ καλή τιμή και θα προχωρούσα άμεσα στην αγορά του. Τα σχόλια για το game ευπρόσδεκτα μιας και στο thread του παιχνιδιού δεν έβγαλα ασφαλή συμπεράσματα.

 

Εάν υπάρχουν και άλλοι τίτλοι με χαρά θα τους διαβάσω. Πάντως μεγάλη μου καψούρα είναι το D.O.A αλλά δυστυχώς έχω διαβάσει τα χειρότερα και οι τιμές είναι στα ύψη, ειδικά τα dlc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

> Όσον αφορά το πρώτο θα ήθελα να ρωτήσω εάν υπάρχει κόσμος στο online

1,494
today's peak

Μέχρι την Άνοιξη που υποτίθεται ότι θα βγει έχεις ακόμα καιρό πιστεύω.

 

Προσωπικά θα πρότεινα και το Skullgirls, αλλά βλέπω έχεις μια προτίμηση στα 2.5D οπότε μπορεί να μην είναι για σένα.

253
today's peak

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά θα πρότεινα και το Skullgirls, αλλά βλέπω έχεις μια προτίμηση στα 2.5D οπότε μπορεί να μην είναι για σένα.

253

today's peak

 

Το είχα πετύχει στα summer sales του steam στα 2.25 αλλά δεν μου έκανε κλικ, όχι επειδή είναι 2D αλλά επειδή προτιμώ κάτι στο στυλ του takken. Νοστάλγησα τα παιδικά/εφηβικά χρόνια  :-D .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fps games στο στυλ του cod4 mw

 

Γεια σας φιλοι,

Θα ηθελα να μου πειτε 5 games μετα το 2010 που να ειναι στο στυλ του (αξεπεραστου για μενα) cod 4 mw.

Ενδιαφερομαι να εχει απροβληματιστο multiplayer, να υπαρχει κοσμος στους servers χωρις πολλους χακεραδες κτλ

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναζητηση competitive game.

Καλησπερα σε ολους τους insomniacs. Θα ηθελα να μου προτεινει οποιος θελει καποια competitive games που θα μπορουσα να δοκιμασω. Φυσικα, να εχουν και ενεργη e-sports σκηνη. Εχω σκεφτει το Starcraft II αλλα με κραταει πισω το γεγονος οτι δεν ειναι free, καθως δεν θελω να σπαταλησω χρηματα για κατι που ενδεχωμενος να μην μου αρεσει. Ευχαριστω προκαταβολικα, ειμαι ανοιχτος σε οποιαδηποτε προταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θελεις μπορεις να κατεβασεις την Starter Edition του Starcraft II, να το δοκιμασεις και αν σου αρεσει να προβεις σε αγορα αργοτερα.

Οριστε και το link για τους περιορισμους της Starter Edition https://eu.battle.net/support/en/article/starcraft-ii-starter-edition-and-guest-pass.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν θελεις μπορεις να κατεβασεις την Starter Edition του Starcraft II, να το δοκιμασεις και αν σου αρεσει να προβεις σε αγορα αργοτερα.

Οριστε και το link για τους περιορισμους της Starter Edition https://eu.battle.net/support/en/article/starcraft-ii-starter-edition-and-guest-pass.

ευχαριστω για την απαντηση. Θα ηθελα ενα παιχνιδι με πολλους ενεργους παικτες, πιστευεις oτι αυτο θα με καλυψει σε αυτο τον τομεα;

Επεξ/σία από titanforce
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα, πριν από 2 χρόνια που έπαιζα είχε αρκετό κόσμο ( δεν έπαιζε να μη βρείς αντίπαλο μέσα σε ένα λεπτό), αν και τελευταία ακούω ότι έχει αραιώσει το playerbase. Παρόλα αυτά δεν μπορώ να το επιβεβαιώσω γιατί έχω καιρό να παίξω (θα το κοιτάξω μέσα στις επόμενες μέρες).

Με τον νέο expansion που θα βγεί σύντομα πιστεύω θα ανέβει ο πληθυσμός του παιχνιδιού αλλά μέχρι να βγεί μόνο υποθέσεις μπορούμε να κάνουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...