Προς το περιεχόμενο

[Megathread] Προτάσεις για παιχνίδι στο PC


Ippokratis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, mphxths είπε

Ψαχνω παιχνιδακια στυλ diablo. 2d isometric , να χτιζεις char , grinding κλπ.

Τι εχω παιξει και δεν ψηνομαι να ξαναπαιξω.

1.Diablo 1 (+ τα μεγαλα mods)
2.Diablo 2 (+ τα μεγαλα mods)
3.Sacred series
4.Grim dawn
5.Viktor Vran
6.Book of demons (το παιζω αυτην την εποχη)
7.Titan quest
8.Diablo 3 (κουραστικα με αυτο πλεον...)
9.Τorchlight 1-2 (εν αναμονη του frontiers...)

1-2-3-7 , ειναι παλια σε γραφικα και δεν με τραβανε.Το 6 οπως εγραψα το παιζω αυτην την περιοδο.Το 5 δεν με τραβηξε τοσο.Το Grim dawn ειναι ακριβως αυτο που ζηταω (αν και εχει μεγαλο κοσμο και ειναι λιγο κουραστικο σε θεματα αποστασεων , ταξιδιων κλπ).Το grim dawn ομως ,τουλαχιστον σε μενα , εχει εκνευριστικο συνεχες stuttering και καταστρεφει το παιχνιδι ειδικα οταν συμβαινει πανω σε boss fights ή σε skeleton-key-dungeons , οποιος το εχει παιξει καταλαβαινει ποια dungeons εννοω.

Οποιεσδηποτε προτασεις ευπροσδεκτες :)

Ρε man δεν νομίζω ότι άφησες και κανένα :D 

Και εγώ που έψαχνα σε κάποια φάση δεν βρήκα κάτι άλλο εκτός απο την λίστα που αναφέρεις

Upcoming δείχνει το Pagan Online ενδιαφέρον , το Wolcen early access στο steam έχει καλές κριτικές , το warhammer chaosbane δεν με συγκλονίζει

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τα παραπάνω παρακολουθώ το Torchlight frontiers αλλα δεν βλέπω να βγαίνει και πολύ σύντομαι , το torchlight 2 το ευχαριστήθηκα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@tsofras @firepc Εγω φταιω ρε παιδια που γεννηθηκα νωρις και εζησα την γεννηση ολων αυτων ? :)

Λοιπον εχουμε και λεμε.

1.Pagan online , δειχνει promising .Βεβαια η λεξη "online" και κατι εκφρασεις "Eight unique heroes and account-wide progression" που βλεπω στο σαιτ με ανησυχουν.Ισως αναφερονται στο steam account...Επισης η χρηση του wasd σε τετοια παιχνιδια δεν ξερω πως θα δουλεψει , πως εχει υλοποιηθει.
Oπως και να χει σε λιγες ωρες θα δουμε τι λεει ;)
2.Wolcen στα υποψη και αυτο , σε λιγες ωρες θα ξερουμε.Αν και παιχνιδια που αρχιζεις τις κωλοτουμπες πανω στην μαχη δεν ξερω αν με εμπνεουν.
3.Warhammer chaosbane μου θυμισε πολυ περιβαλλον diablo 3...θα ξερουμε και για αυτο (beta) συντομα.
4.Εβαλα να δω τι λεει και το "the incredible adventures of van helsing 3".Σε κατι gameplay videos εδειχνε ωραιο , αλλα δεν ξερω αν το στορυ μου κανει.Σε τετοια παιχνιδια , θες το μεσαιωνικο στοιχειο , μαγους , warriors κλπ...δεν ξερω αν το van helsing ...σαν περιβαλλον και ηρωες/τερατα τραβανε τον παιχτη ..ειδωμεν :)

37 λεπτά πριν, SPANK είπε

Απο τα παραπάνω παρακολουθώ το Torchlight frontiers αλλα δεν βλέπω να βγαίνει και πολύ σύντομαι , το torchlight 2 το ευχαριστήθηκα

Ασε που φημες λενε , οτι θα ναι καπως..με καποιον τροπο...online..δηλαδη κατι σαν mmorpg....Δηλαδη στις πολεις θα βλεπεις και αλλους παιχτες.Θα βγαινεις εξω για αποστολες/grinding και θασαι μονος σου ή με το γκρουπ σου...

Επεξ/σία από mphxths
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, firepc είπε

αν εισαι μερακλης, τσεκαρε και το Nox (2000)

Το εχει στο origin

 

54 λεπτά πριν, mphxths είπε

1-2-3-7 , ειναι παλια σε γραφικα και δεν με τραβανε.

Εμπιπτει σε αυτην την κατηγορια...το χα παιξει τοτε που ειχε βγει :) Τοτε οταν βγηκαν τα diablo 1 /2  , sacred , nox δεν ειχαμε μετρο συγκρισης κατι καλυτερο.Μας φαινονται απιστευτα οπτικα...τωρα που εχουμε δει γραφικα πιο προχωρημενα , οσο καλα παιχνιδια και αν ειναι..οπτικα ειναι χαλια..στα ματια μας...και η εικονα ειναι οπως και να το κανουμε το μισο παιχνιδι :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω μια ερώτηση κι εγω,

Ασχολούμαι αρκετά με τα racing games, παίζω τα F1, Dirt, AC κλπ. εχω και την τιμονιέρα μου, κομπλέ.

Βλέποντας προημερών ενα βίντεο στο Youtube το οποίο πρότεινε το Split/Second σαν underrated gem και μιας και το είχα αγορασμένο απο παλιά είπα να το τσεκάρω...

Πραγματικά πέρα απο πολύ ωραίο παιχνίδι, διαπίστωσα πόσο μου έχει λείψει αυτή η κατηγορία των pure fun fast paced arcade racing games 😛χωρίς τιμονιέρες, setups, lap times κι ολα αυτά.

Αν λοιπόν έχει κάποιος να προτείνει κάτι αντίστοιχο (ακόμα και δεκαετίας - το S/S είναι του 2010 και μια χαρά ήταν απο visuals και gameplay) θα του ήμουν υπόχρεος.

Υπ' οψιν οτι εχω παίξει και τερματίσει ήδη απο παλιά το Burnout Paradise και λίγο που το έψαξα το "αντίπαλο δέος" του S/S που ήταν το Blur έχει αποσυρθεί απο το Steam και είναι εξαιρετικά δυσεύρετο...

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, mphxths είπε

Ψαχνω παιχνιδακια στυλ diablo. 2d isometric , να χτιζεις char , grinding κλπ.

Τι εχω παιξει και δεν ψηνομαι να ξαναπαιξω.

1.Diablo 1 (+ τα μεγαλα mods)
2.Diablo 2 (+ τα μεγαλα mods)
3.Sacred series
4.Grim dawn
5.Viktor Vran
6.Book of demons (το παιζω αυτην την εποχη)
7.Titan quest
8.Diablo 3 (κουραστικα με αυτο πλεον...)
9.Τorchlight 1-2 (εν αναμονη του frontiers...)

1-2-3-7 , ειναι παλια σε γραφικα και δεν με τραβανε.Το 6 οπως εγραψα το παιζω αυτην την περιοδο.Το 5 δεν με τραβηξε τοσο.Το Grim dawn ειναι ακριβως αυτο που ζηταω (αν και εχει μεγαλο κοσμο και ειναι λιγο κουραστικο σε θεματα αποστασεων , ταξιδιων κλπ).Το grim dawn ομως ,τουλαχιστον σε μενα , εχει εκνευριστικο συνεχες stuttering και καταστρεφει το παιχνιδι ειδικα οταν συμβαινει πανω σε boss fights ή σε skeleton-key-dungeons , οποιος το εχει παιξει καταλαβαινει ποια dungeons εννοω.

Οποιεσδηποτε προτασεις ευπροσδεκτες :)

Τυχαία στο steam είδα αυτό

https://store.steampowered.com/app/899770/Last_Epoch/

Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά μοιάζει στο στυλ παιχνιδιών που ζητάς.

Όπως και αυτό https://store.steampowered.com/app/404590/Vikings__Wolves_of_Midgard/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Brandtobrand είπε

Τυχαία στο steam είδα αυτό

https://store.steampowered.com/app/899770/Last_Epoch/

Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά μοιάζει στο στυλ παιχνιδιών που ζητάς.

Όπως και αυτό https://store.steampowered.com/app/404590/Vikings__Wolves_of_Midgard/

Ωραιες προτασεις , ευχαριστω.

Το last epoch , δεν παιζει να το πληρωσω 30 ευρω και δεν καταλαβα σε τι φαση βρισκεται..early access?Το Viking ειναι "προσβασιμο".. ;) θα το δοκιμασω.

Απο τις προηγουμενες προτασεις εχουμε και λεμε..

1.Pagan online / van helsing 3 στα υποψη
2.wolcen δεν με εντυπωσιασε οποτε ακυρο
3. warhammer chaosbane..κατεβασα το beta..αλλα επειδη δεν ειναι "ενεργο" αυτην την στιγμη το beta phase..το παιχνιδι δεν ξεκινησε ποτε (εκανε ελεγχους ονλαιν κλπ...)...δεν ασχολουμαι αλλο.
4.Vikings wolves of midgard στα υποψη.

Επεξ/σία από mphxths
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, mphxths είπε

Ψαχνω παιχνιδακια στυλ diablo. 2d isometric , να χτιζεις char , grinding κλπ.

Τι εχω παιξει και δεν ψηνομαι να ξαναπαιξω.

1.Diablo 1 (+ τα μεγαλα mods)
2.Diablo 2 (+ τα μεγαλα mods)
3.Sacred series
4.Grim dawn
5.Viktor Vran
6.Book of demons (το παιζω αυτην την εποχη)
7.Titan quest
8.Diablo 3 (κουραστικα με αυτο πλεον...)
9.Τorchlight 1-2 (εν αναμονη του frontiers...)

1-2-3-7 , ειναι παλια σε γραφικα και δεν με τραβανε.Το 6 οπως εγραψα το παιζω αυτην την περιοδο.Το 5 δεν με τραβηξε τοσο.Το Grim dawn ειναι ακριβως αυτο που ζηταω (αν και εχει μεγαλο κοσμο και ειναι λιγο κουραστικο σε θεματα αποστασεων , ταξιδιων κλπ).Το grim dawn ομως ,τουλαχιστον σε μενα , εχει εκνευριστικο συνεχες stuttering και καταστρεφει το παιχνιδι ειδικα οταν συμβαινει πανω σε boss fights ή σε skeleton-key-dungeons , οποιος το εχει παιξει καταλαβαινει ποια dungeons εννοω.

Οποιεσδηποτε προτασεις ευπροσδεκτες :)

Και πως δεν εχεις δοκιμασει ακομα το κορυφαιο παιχνιδι του ειδους, το Path of Exile;;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Sartiv είπε

Και πως δεν εχεις δοκιμασει ακομα το κορυφαιο παιχνιδι του ειδους, το Path of Exile;;; 

το path of exile ειναι αλλο ειδος..mmorpg.Και για τα γουστα μου πολυ περιπλοκο.Δεν θελω να εμπλακω με mmorpg ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Tobajara είπε

Δεν είναι MMORPG.

Ειναι η ωρα της φιλολογιας..οκ ας παιξω.

"While all players on a single server can freely mingle in encampments, gameplay outside of encampments is highly instanced, providing every player or party with an isolated map to freely explore."

Σωστα δεν ειναι mmorpg..ειναι μπασταρδεμενο mmorpg.Αυτο που παει να κανει (οπως λενε οι φημες) και το torchlight frontiers.

H κατηγορια που με ενδιαφερει ειναι συγκεκριμενη και ανεφερα χαρακτηριστικα παιχνιδια αυτης.Παιχνιδια που πρεπει να μπαινω ονλαιν για login και να παλευω για το υπολοιπο της ζωης μου με το skills system , δεν με συγκινει ιδιαιτερα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...