Προς το περιεχόμενο

[Megathread] Προτάσεις για παιχνίδι στο PC


Ippokratis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, Doubleshot είπε

Πρώτα από όλα να ξεκαθαρίσω ότι "δεν βρίσκω game να με ευχαριστεί" μετά το Bloodborne που τελείωσα πρόσφατα. Το Nioh το έπαιξα πριν το bloodborne. Και τέλος πειρατικά θα κατεβάσω μόνο για να δοκιμάσω ένα game. Κατά τα άλλα αγοράζω και γουστάρω πολύ τα κουτάκια-συλλεκτικές και τα σχετικά. Προς τι ή ερώτηση? Ευχαριστώ και συγγνώμη για το κατεβατό. 

υποθέτω και τα dark souls τα έχεις παίξει(?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Votritis είπε

υποθέτω και τα dark souls τα έχεις παίξει(?)

Τα 2 πρώτα φανατικά

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Doubleshot είπε

Πρώτα από όλα να ξεκαθαρίσω ότι "δεν βρίσκω game να με ευχαριστεί" μετά το Bloodborne που τελείωσα πρόσφατα. Το Nioh το έπαιξα πριν το bloodborne. Και τέλος πειρατικά θα κατεβάσω μόνο για να δοκιμάσω ένα game. Κατά τα άλλα αγοράζω και γουστάρω πολύ τα κουτάκια-συλλεκτικές και τα σχετικά. Προς τι ή ερώτηση? Ευχαριστώ και συγγνώμη για το κατεβατό. 

Λενε οτι οταν τα παιζεις με το τσουβαλι απο το θειο, δεν τα δινεις ιδιαιτερη σημασια. Προσωπικα πιστευω οτι αυτο ισχυει αλλα οχι στο 100%

Τσπ, αυτο που μπορω να σου πω ειναι να παιζεις τα ειδη που σου αρεσουν και οχι ντε και καλα αυτα που παιζουν οι μαζες.

Στο θεμα μας, δες το The Surge

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Doubleshot είπε

Τα 2 πρώτα φανατικά

το 3 δεν το εχεις παίξει?

δες και το Lords Of The Fallen https://store.steampowered.com/app/265300/Lords_Of_The_Fallen/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, firepc είπε

Λενε οτι οταν τα παιζεις με το τσουβαλι απο το θειο, δεν τα δινεις ιδιαιτερη σημασια. Προσωπικα πιστευω οτι αυτο ισχυει αλλα οχι στο 100%

Τσπ, αυτο που μπορω να σου πω ειναι να παιζεις τα ειδη που σου αρεσουν και οχι ντε και καλα αυτα που παιζουν οι μαζες.

Στο θεμα μας, δες το The Surge

Το πιστεύω αυτό και την έπαθα με το uncharted 4 το οποίο εκτός από τον οπτικό τομέα το βρήκα άθλιο.

Το The Surge θα το τσεκάρω. Εντωμεταξύ θα ρίξω και μια ματιά στο lords of the fallen το οποίο παρεμπιπτόντως βρίσκεται σε έκπτωση στο psn στην αστεία τιμή των 4€.

4 λεπτά πριν, Votritis είπε

το 3 δεν το εχεις παίξει?

δες και το Lords Of The Fallen https://store.steampowered.com/app/265300/Lords_Of_The_Fallen/

 

4 λεπτά πριν, Votritis είπε

 

Γι αυτό έγραψα μόλις. Το 3 το έχω στην κατοχή μου. Δεν με ενθουσίασε είναι η αλήθεια. Περίμενα κάτι άλλο. 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

πως παίζω στο Pc μου;;;;

το pc μου...

BOX: THERMALTAKE VH8000BWS PSU: THERMALTAKE W0101 TR2 MOBO: ASUS P5QC CPU: ΙΝΤΕL CORE 2 QUAD CORE Q9550  MEM: KINGSTON DDR2 4GB  GPU: ATI RADEON HD6570 ULTIMATE 1GB  HDD: 1x WD5000AAKS 500GB DVD/RW: 2x LG GH-22LP  MONITOR: SAMSUNG SYNCMASTER 2233BW       ....

με αυτά τα χαρακτηρηστικά ο 10χρονος μικρός μου, τι μπορει να παίζει;;  πρέπει να αλλάξω κάτι;;

αυτη την περίοδο του αρέσει το Fortnite, μπορώ να το κατεβασω;; θα παίζει;; 

περιοριζομαι σε κατι γενικότερα ωστε να μπορει το pc να παιζει και παιχνίδια;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη η απάντηση σημαίνει ότι μπορω να κατεβάσω/βρω όλα αυτά που αναφέρονται στο θέμα;;; δηλαδή είναι εντάξει το pc μου;

Το fortnite όμως όχι;;; Δεν το είδα κάπου γραμμένο!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Μια ερώτηση και από εμένα. Περνάω αναθεωρητική retro RTS φάση (τρομάρα μου με τέτοιο backlog...)

Οι HD/ Remastered/ Whatever εκδόσεις των Age of Empires 1 και 2 αξίζουν τα χρήματά τους από πλευράς δουλειάς? ΔΕΝ ενδιαφέρομαι για online παρά μόνο για single player, και εκεί με απασχολεί αν έχει γίνει πλήρης δουλειά στον τεχνικό τομέα (textures, μοντέλα, υποστήριξη κλπ) ή απλά βάλανε υψηλότερες αναλύσεις.

Κοινώς, αξίζουν κανένα φράγκο, και αν ναι πόσα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Hello , 

Λοιπόν αφού βαρέθηκα το WoW , δοκίμασα το Guild Wars 2 , και έκοψα το Hots γιατί βαρέθηκα την καρκινιά στο ranked και έκοψαν και το esport , είμαι σε αναζήτηση για παιχνίδι.

Αυτό που θέλω βασικά είναι κάτι που να κρατάει καιρό, να μην έχει βαρετό grinding και να έχεις μία αίσθηση ανταμοιβής για τις ώρες που ασχολείσαι.

Ναι ξέρω δεν είναι και πολύ ξεκάθαρο , θέλω μάλλον κάποιο mmorpg αλλά δεν αντέχω άλλο το grinding για αυτό παράτησα και το WoW.

To GW2 είναι αρκετά καλό σε αυτό τον τομέα ,αλλά κάτι με χαλάει που δεν μπορώ να το εντοπίσω.

Ως casual gamer , θέλω να παίζω χαλαρά , μου αρέσει το exploration και το customization του χαρακτήρα (όπλα , ρουχαλάκια κτλ.)

Έχω δεί ότι video υπάρχει στο youtube αλλά όλα περίπου αναφέρουν τα ίδια games.

Το Black Desert Online έχει καταπληκτικά γραφικά, gameplay , και τρομερό customization αλλά όλοι λένε ότι το 99% είναι grinding σε mobs οπότε μάλλον άκυρο.

TERA, Final Fantasy , Blade & Soul τα δοκίμασα αλλά δεν με τράβηξαν ιδιαίτερα.

Και για άλλα είδη παιχνιδιών

Witcher (για να μην λέμε μόνο για mmo) παιχνιδάρα

Diablo το έλιωσα, Destiny δοκίμασα αλλά δεν με τραβάει (βαρέθηκα τα FPS απο ότι φαίνεται)

Monster Hunter σκέφτομαι αλλά δεν ξέρω αν θα με κρατήσει

Έχετε να προτείνετε κάτι?

Sorry για το μεγάλο ποστ ήθελα να σας δώσω να καταλάβετε περίπου τι ζητάω να βρώ

Επεξ/σία από tsofras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, tsofras είπε

Hello , 

Λοιπόν αφού βαρέθηκα το WoW , δοκίμασα το Guild Wars 2 , και έκοψα το Hots γιατί βαρέθηκα την καρκινιά στο ranked και έκοψαν και το esport , είμαι σε αναζήτηση για παιχνίδι.

Αυτό που θέλω βασικά είναι κάτι που να κρατάει καιρό, να μην έχει βαρετό grinding και να έχεις μία αίσθηση ανταμοιβής για τις ώρες που ασχολείσαι.

Ναι ξέρω δεν είναι και πολύ ξεκάθαρο , θέλω μάλλον κάποιο mmorpg αλλά δεν αντέχω άλλο το grinding για αυτό παράτησα και το WoW.

To GW2 είναι αρκετά καλό σε αυτό τον τομέα ,αλλά κάτι με χαλάει που δεν μπορώ να το εντοπίσω.

Ως casual gamer , θέλω να παίζω χαλαρά , μου αρέσει το exploration και το customization του χαρακτήρα (όπλα , ρουχαλάκια κτλ.)

Έχω δεί ότι video υπάρχει στο youtube αλλά όλα περίπου αναφέρουν τα ίδια games.

Το Black Desert Online έχει καταπληκτικά γραφικά, gameplay , και τρομερό customization αλλά όλοι λένε ότι το 99% είναι grinding σε mobs οπότε μάλλον άκυρο.

TERA, Final Fantasy , Blade & Soul τα δοκίμασα αλλά δεν με τράβηξαν ιδιαίτερα.

Και για άλλα είδη παιχνιδιών

Witcher (για να μην λέμε μόνο για mmo) παιχνιδάρα

Diablo το έλιωσα, Destiny δοκίμασα αλλά δεν με τραβάει (βαρέθηκα τα FPS απο ότι φαίνεται)

Monster Hunter σκέφτομαι αλλά δεν ξέρω αν θα με κρατήσει

Έχετε να προτείνετε κάτι?

Sorry για το μεγάλο ποστ ήθελα να σας δώσω να καταλάβετε περίπου τι ζητάω να βρώ

Για αρχη ξεκολλα απ τα online. Μια ζωη κενος θα νιωθεις gameplayακα.

Δες το titan quest και το expansion του. Γενικα εχει παρα πολλα καλα παιχνιδια εκει εξω. Αν γουσταρεις στρατηγικης, πιασε κανα Anno. Εχουν πολυ gameplay κι αυτα και βγαινει και το Anno 1800

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, firepc είπε

Για αρχη ξεκολλα απ τα online. Μια ζωη κενος θα νιωθεις gameplayακα.

Δες το titan quest και το expansion του. Γενικα εχει παρα πολλα καλα παιχνιδια εκει εξω. Αν γουσταρεις στρατηγικης, πιασε κανα Anno. Εχουν πολυ gameplay κι αυτα και βγαινει και το Anno 1800

thx θα τα κοιτάξω, τα online ποιο πολύ αν εξαιρέσεις το multiplayer κομμάτι για να παίζω και με κανα φίλο , έχουν συνήθως την λογική που ζητάω σε ένα game όπως δυναμικό content, group questing κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...