Προς το περιεχόμενο

Μεγάλος Περίπατος Αθήνα


_filippos_

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια ζωή σκατα θα τα κάνουν για ένα και μόνο λόγο. Κάθεται ο κάθε βλεχοδημαρχος και σκέφτεται μια πίπα και την εφαρμόζει χωρίς να έχει ή να μην τον νοιάζει τι επιπτώσεις μπορεί να φέρει στο διπλανό τμήμα που ανήκει σε άλλο δήμο. Και αυτό είναι το πρόβλημα. Προσπαθούμε να συγκρίνουμε άλλες πόλεις με μητροπολιτικό χαρακτήρα με την Αθήνα και τα μέτρα της. Ποια Αθήνα και ποια μέτρα; Αυτή που εννοούμε οι περισσότεροι; Δηλαδή το σύνολο της πόλης με όλα τα προάστια της ή την "πολιτική"Αθήνα που είναι ένα μικρό τμήμα στο σύνολο της; Πώς θα γίνει να κάνει ένα σωστό έργο ένας Χ δήμαρχος όταν έχει χεσμενο το διπλανό δήμο και πάει ντόμινο το πραμα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 490
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αυτό πάντως με τους ταριφες είναι εξοργιστικο. Κάνουν πιάτσες όπου γουστάρουν και κρατάνε λωρίδες για να κοπριζουν. Εκεί η δημοτική αστυνομία ξύνει τα @@ της, δεν τους βλέπει

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, stormrain είπε

Επισης, οπως εχει αναφερθει, ειναι πιλοτικο ολο αυτο. Υποθετω πως αν καταληξει στο να γινει μονιμο, ισως διευρυνθουν τα πεζοδρομια. Δικη μου εικασια αυτη. Οποτε λοιπον αφου ειναι πιλοτικο, ειναι και ευκολως αναστρεψιμο με τον συγκεκριμενο τροπο υλοποιησης.

 

Εγώ το πιλοτικό δεν μπορώ να το καταλάβω.Ξοδεύεις συνολικά με τα παρελκόμενα 2.000.000 (για ευρώ μιλάμε και όχι δραχμές) σε μια δύσκολη εποχή και αν δεν περπατήσει το εγχείρημα τα ξηλώνεις και τα πετάς;;;;;

Τότε για ποιο λόγο δεν  τοποθετούσες τσιμεντένιες ας πούμε ζαρτινιέρες κάτω και από το 1/5 της τιμής που πλήρωσες που είναι και πιο εμφανίσημες από αυτά τα τετράγωνα ατσούμπαλα κουτιά;;; Το μοναδικό λόγο που μπορώ να σκεφτώ είναι η χρηματοδότηση κάποιων κολητών (ελπίζω όλα αυτά με την εμπλοκή της  αδελφής , ανηψιάς , θείας δεν ξέρω και τι είναι ,να είναι ένα παραμύθι γιατί αν είναι κάτι διαφορετικό τότε θα είναι ένα μεγάλο σκάνδαλο για το Δήμο).

Επεξ/σία από papoys1
  • Like 3
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, papoys1 είπε

Εγώ το πιλοτικό δεν μπορώ να το καταλάβω.Ξοδεύεις συνολικά με τα παρελκόμενα 2.000.000 (για ευρώ μιλάμε και όχι δραχμές) σε μια δύσκολη εποχή και αν δεν περπατήσει το εγχείρημα τα ξηλώνεις και τα πετάς;;;;;

Τότε για ποιο λόγο δεν  τοποθετούσες τσιμεντένιες ας πούμε ζαρτινιέρες κάτω και από το 1/5 της τιμής που πλήρωσες που είναι και πιο εμφανίσημες από αυτά τα τετράγωνα ατσούμπαλα κουτιά;;; Το μοναδικό λόγο που μπορώ να σκεφτώ είναι η χρηματοδότηση κάποιων κολητών (ελπίζω όλα αυτά με την εμπλοκή της  αδελφής , ανηψιάς , θείας δεν ξέρω και τι είναι ,να είναι ένα παραμύθι γιατί αν είναι κάτι διαφορετικό τότε θα είναι ένα μεγάλο σκάνδαλο για το Δήμο).

https://aea.gr/team/

Ειναι ολα τοσο ξεκαθαρα, δεν τους ενδιαφερει να κρυφτουν, αφου ελεγχουν ολα σχεδον τα ΜΜΕ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dazed είπε

https://aea.gr/team/

Ειναι ολα τοσο ξεκαθαρα, δεν τους ενδιαφερει να κρυφτουν, αφου ελεγχουν ολα σχεδον τα ΜΜΕ.

και ο κοσμος απλα τα δέχετε δεν τον ενδιαφέρει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 ώρες πριν, papoys1 είπε

Εγώ το πιλοτικό δεν μπορώ να το καταλάβω.Ξοδεύεις συνολικά με τα παρελκόμενα 2.000.000 (για ευρώ μιλάμε και όχι δραχμές) σε μια δύσκολη εποχή και αν δεν περπατήσει το εγχείρημα τα ξηλώνεις και τα πετάς;;;;;

Τότε για ποιο λόγο δεν  τοποθετούσες τσιμεντένιες ας πούμε ζαρτινιέρες κάτω και από το 1/5 της τιμής που πλήρωσες που είναι και πιο εμφανίσημες από αυτά τα τετράγωνα ατσούμπαλα κουτιά;;;

Ενταξει θα μπορουσε επισης να εβαζε και καδρονια ως dummies ζαρντινιερων και να μην πληρωνε και τιποτα :lol:

Κοιτα, σοβαρα τωρα, δεν μπορω να αξιολογησω το αν το ποσο που ξοδευτηκε ειναι πολυ ή λιγο. Δεν ξερω ποσο ειναι το νορμαλ να κοστιζει ενα τετοιο εργο, αλλα αν με ρωτουσες θα ελεγα "πολυ".

 Παντως ειμαι σιγουρος πως α) οποιο κι αν ηταν αυτο το ποσο, παλι θα υπηρχε τρομερη μιρλα και β) αν εβαζε κατι πιο "προχειρο" δεν θα προλαβαιναν να το αντικαθιστουν οπως θα το εκαναν καθε βραδυ.

Ο κοσμος βλεπω το συνηθιζει παντως και μια χαρα το χρησιμοποιει. Σημερα διαπιστωσα επισης φρεσκια ασφαλτο και στην Πατησιων, δεν ξερω αν προβλεπεται τιποτα και για κει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος πάντων ο χρόνος θα δείξει.Τώρα αν με το σημερινό καύσωνα υπήρχαν κάποιοι που περπατούσαν στο βαμένο μέσα στο ήλιο μπράβο.

Εγώ είχα την ατυχία να πάω σήμερα από Αλεξάνδρας με αυτοκίνητο γιατί είμασταν 3 άτομα για να αποφύγω κέντρο και Πανεπιστημίου.Τι το ήθελα.Κόλαση.Δύο λωρίδες γιατί στην Τρίτη ανά 50 μέτρα υπήρχαν 1-2  ΤΑΞΙ που έκαναν πιάτσα.(καλά αυτούς δεν τους πιάνει τίποτε νταβατζήδες του κέντρου είναι) Το μεγάλο πανηγύρι όμως γινόταν μετά στην Κηφησίας που ανέβαινα.Από Κατεχάκη προς Φάρο και τα δύο ρεύματα ακίνητα.Μάλλον η Τροχαία μετακόμισε σύσσωμη στο μεγάλο περίπατο και τριγύρω γίνεται χαμός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, papoys1 είπε

Εγώ το πιλοτικό δεν μπορώ να το καταλάβω.Ξοδεύεις συνολικά με τα παρελκόμενα 2.000.000 (για ευρώ μιλάμε και όχι δραχμές) σε μια δύσκολη εποχή και αν δεν περπατήσει το εγχείρημα τα ξηλώνεις και τα πετάς;;;;

Δεν πετάς τίποτα, μπορείς να τα τοποθετήσεις σε άλλα διάσπαρτα σημεία μέσα στον δήμο, μπορείς να τα δώσεις σε άλλους δήμους η ιδιώτες που θα ενδιαφερθούν να τα αγοράσουν σε μια καλύτερη τιμή βέβαια γιατί κανένας δεν θα δώσει 5k για ζαρντινιερες. 

Η χασούρα σε χρήμα είναι δεδομένη, αλλά αν θέλουν μπορούν να βρουν τρόπους εναλλακτικής αξιοποίησης, εκτός φυσικά αν δεν θέλουν. 

Τις τελευταίες μέρες έτυχε και μίλησα με άτομα που είναι παραδοσιακα ΝΔ και δεν διαμενουν κέντρο, δεν βλέπουν με πολύ θετικό μάτι τις παρεμβάσεις και περιμένουν πως θα εξελιχτεί η κατάσταση μελλοντικά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, dazed είπε

https://aea.gr/team/

Ειναι ολα τοσο ξεκαθαρα, δεν τους ενδιαφερει να κρυφτουν, αφου ελεγχουν ολα σχεδον τα ΜΜΕ.

Ποιο ειναι το ξεκαθαρο;

Οτι η εταιρια δημοσιων σχεσεων στην οποια είναι η αδερφη του δημαρχου, κανει επισης και τις δημοσιες σχεσεις των χρωματων kraft; Των ίδιων χρωματων kraft που απλως δωρισε τα χρωματα στον δημο; 
ΣΚΑΝΔΑΛΟ 🤦


Οχι ξεκαθαρο αλλα σκοπιμως μπουρδουκλωμενες νυξεις ολο χυδαιτοτητα απο δημοσιογραφους που μιλουσαν για νεκρους της ερτ, νεκρους της νοβαρτις, Wind που ελεγε πραξικοπηματικα και προπαγανδιστικα (!) ΣΤΕΙΛΕ ΝΑΙ για ανανεωση χρονου στην εποχη του δημοψισματος και λοιπες γελοιοτητες απο τον δημοσιογραφο-Κλουζω Βαξεβανη.
Γνωστες οι πρακτικες: "μασημενα μισολογα ολο υπονοουμενο και οση λασπη μεινει καλο κανει"

Επεξ/σία από tsifotis
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...