Προς το περιεχόμενο

Αγορα ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΥ μικρου αυτοκινητου


Vtsola

Προτεινόμενες αναρτήσεις

40 λεπτά πριν, zio10 είπε

@Vtsola με το καλό να παραλάβεις και να το χαρείς! Ωραίο αμάξι!

Έκανα μια σκέψη να έδινα κάποια στιγμή το bravo με τα 150 άλογα και να πήγαινα σε panda cng αλλά με αυτά που διάβασα το ξανασκέφτομαι! Θα μου κακοφανεί πολύ μαλλον! :lol:

Ίσως δω κάποια στιγμή τι παίζει με μετατροπή σε cng, αν και δεν είμαι πολύ υπέρ τέτοιων μετατροπών.

Αν είναι για εντός πόλης θα σου κακοφανουν τα λιγότερα άλογα, αλλά όταν θα γεμίζεις πιθανόν με ούτε διψήφιο αριθμό €€ (χωρις τα cents) θα έχεις χαμόγελο μέχρι τα αυτιά,αρκετοί κάτοχοι του cng μοντέλου λένε ότι έκαναν άνετα και το Θεσσαλονίκη - Αθήνα - Θεσσαλονίκη, με μέση ταχύτητα 110 - 120 χλμ... ειδικά αυτοί που το έχουν κυρίως για εντός πόλεως μετακινήσεις. 

Με ένα συγκεκριμένο budget μπορείς να βρεις κάτι μτχ με το μεγάλο ντεποζιτο βενζίνης (-2018) και παραπάνω άλογα και κυβικά 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 152
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

13 λεπτά πριν, terry308 είπε

Αν είναι για εντός πόλης θα σου κακοφανουν τα λιγότερα άλογα, αλλά όταν θα γεμίζεις πιθανόν με ούτε διψήφιο αριθμό €€ (χωρις τα cents) θα έχεις χαμόγελο μέχρι τα αυτιά,αρκετοί κάτοχοι του cng μοντέλου λένε ότι έκαναν άνετα και το Θεσσαλονίκη - Αθήνα - Θεσσαλονίκη, με μέση ταχύτητα 110 - 120 χλμ... ειδικά αυτοί που το έχουν κυρίως για εντός πόλεως μετακινήσεις. 

Με ένα συγκεκριμένο budget μπορείς να βρεις κάτι μτχ με το μεγάλο ντεποζιτο βενζίνης (-2018) και παραπάνω άλογα και κυβικά 

Το έχεις ψάξει καθόλου για μετατροπή σε φυσικό αέριο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/7/2020 στις 1:42 ΜΜ, terry308 είπε

22 είναι κι όχι 18

4 χρόνια η σχολή (λογικά) θα βγει 26.... 

Αν πέρασε ΣΑΕΑ είναι 4, αν πέρασε Σχολή Αστυφυλάκων είναι 2

Στις 29/7/2020 στις 7:02 ΜΜ, terry308 είπε

4 χρόνια θα είσαι Αθήνα

Αν δεν βγει μέσα στους πρώτους τον βλέπω μια ζωή Αθήνα, εκτός κι αν πάει με αποσπάσεις στον Έβρο λόγω αλλοδαπών

23 ώρες πριν, Vtsola είπε

Είμαι και συναισθηματικός πφφφ πως θα του πω δεν το αγοράζω μωρεε😜

Αν πας να πιάσεις έναν ληστή/διαρρήκτη και σου αρχίσει τις ιστορίες για τα παιδάκια του που πεινάνε και δεν έχει να τους πάρει γάλα και ψωμί θα σε πιάσουν οι συναισθηματισμοί και θα τον αφήσεις? Αν δεν μπορείς να κάνεις κάτι τόσο απλό όπως να ζητήσεις μια προκαταβολή πίσω τότε μάλλον λάθος επάγγελμα διάλεξες.

Και μάλλον κάνεις και λάθος που παίρνεις καινούριο αμαξάκι αφού θα είσαι Αθήνα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, zio10 είπε

Το έχεις ψάξει καθόλου για μετατροπή σε φυσικό αέριο;

Όχι, είχα κάνει μετατροπή το Fiat punto 2002 16v, στις 160.000 χλμ περίπου (το είχα πάρει μτχ με 65.000χλμ( 2008) σε υγραέριο, από τους πρώτους, κοντά στις 2000€ κόστος τότε ... έκανα άλλες 200.000χλμ (σύνολο 360.000χλμ) και το πούλησα το 2018, αγοράζοντας το ibiza tgi 2018 με 45λιτρο ντεποζιτο βενζίνης όπου κι έχω 78.000χλμ από το 5/2018.

Μετατροπές έχουν αναφερθεί στις ομάδες του cng group Greece @Facebook (είναι 2, μια κλειστή και μια ανοιχτή) η 1η σε Honda Civic (ο οποίος κάτοχος του, πέρσι πήρε και το arona tgi) & η 2η σε mini Cooper.

Υπάρχουν εξουσιοδοτημενα συνεργεία για μετατροπές σε φ. α. https://www.fisikon.gr/synergia/

Επεξ/σία από terry308
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, supermanbee είπε

Αν πέρασε ΣΑΕΑ είναι 4, αν πέρασε Σχολή Αστυφυλάκων είναι 2

Αν δεν βγει μέσα στους πρώτους τον βλέπω μια ζωή Αθήνα, εκτός κι αν πάει με αποσπάσεις στον Έβρο λόγω αλλοδαπών

Αν πας να πιάσεις έναν ληστή/διαρρήκτη και σου αρχίσει τις ιστορίες για τα παιδάκια του που πεινάνε και δεν έχει να τους πάρει γάλα και ψωμί θα σε πιάσουν οι συναισθηματισμοί και θα τον αφήσεις? Αν δεν μπορείς να κάνεις κάτι τόσο απλό όπως να ζητήσεις μια προκαταβολή πίσω τότε μάλλον λάθος επάγγελμα διάλεξες.

Και μάλλον κάνεις και λάθος που παίρνεις καινούριο αμαξάκι αφού θα είσαι Αθήνα. 

Σε μεταχειρισμενο δεν ηθελα να παω γιατι ειναι ρισκο ..επισης εχετε δικαιο για Αθηνα με καινουργιο αμαξι ειναι επισης ρισκο ωστοσο ρε παιδια δεν ειναι σιγουρο και οτι θα μαι αθηνα 1000%.αλλαζουν τα πραγματα καθε χρονο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, supermanbee είπε

Αν πέρασε ΣΑΕΑ είναι 4, αν πέρασε Σχολή Αστυφυλάκων είναι 2

Αν δεν βγει μέσα στους πρώτους τον βλέπω μια ζωή Αθήνα, εκτός κι αν πάει με αποσπάσεις στον Έβρο λόγω αλλοδαπών

Αν πας να πιάσεις έναν ληστή/διαρρήκτη και σου αρχίσει τις ιστορίες για τα παιδάκια του που πεινάνε και δεν έχει να τους πάρει γάλα και ψωμί θα σε πιάσουν οι συναισθηματισμοί και θα τον αφήσεις? Αν δεν μπορείς να κάνεις κάτι τόσο απλό όπως να ζητήσεις μια προκαταβολή πίσω τότε μάλλον λάθος επάγγελμα διάλεξες.

Και μάλλον κάνεις και λάθος που παίρνεις καινούριο αμαξάκι αφού θα είσαι Αθήνα. 

Καλά Αθήνα θα είναι, όχι Ρώμη. Κι αναλόγως τα δρομολόγια του, μπορεί να μη μπλέκει καθόλου στο κομφούζιο του κέντρου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επανέρχομαι παιδιά το αμάξι το παρήγγειλα 29 Ιουλίου και σήμερα Ακόμα τίποτα ενώ ελεγε 10 μέρες.Ξέρω οτι ίσως είναι νωρίς αλλά πότε να ανησυχησω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Vtsola είπε

Ξέρω οτι ίσως είναι νωρίς αλλά πότε να ανησυχησω;

Κάτσε ρε μάγκα να μυρίσουμε τα νύχια μας και να σου πούμε. Καλά έκανες και ρωτάς εδώ παρά τον αντιπρόσωπο. Εμείς ξέρουμε 100%, αυτός όχι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, supermanbee είπε

Κάτσε ρε μάγκα να μυρίσουμε τα νύχια μας και να σου πούμε. Καλά έκανες και ρωτάς εδώ παρά τον αντιπρόσωπο. Εμείς ξέρουμε 100%, αυτός όχι. 

Τον ρώτησα και μου πε είναι στο τελωνείο;μα 10 μέρες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Vtsola είπε

Τον ρώτησα και μου πε είναι στο τελωνείο;μα 10 μέρες;

Να μην ανησυχεις, και εγω απο την παραγγελία εως την παραλαβη (ετοιμοπαραδοτο) εφαγα πανω απο 20 μέρες... τα τελωνεια και οι εφορίες δε δεχονται καθε μερα και αυτο τους καθυστερει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Vtsola είπε

Τον ρώτησα και μου πε είναι στο τελωνείο;μα 10 μέρες;

Ε εντάξει Αύγουστος είναι. Τι περίμενες? Στη σχολή Σεπτέμβρη δε θα μπεις? Αλλά βιάζεσαι να το πάρεις τώρα να εξοικοιωθείς και να πας και καμιά βόλτα το γκομενάκι ε? σε καταλαβαίνω. Μην αγχώνεσαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, supermanbee είπε

Ε εντάξει Αύγουστος είναι. Τι περίμενες? Στη σχολή Σεπτέμβρη δε θα μπεις? Αλλά βιάζεσαι να το πάρεις τώρα να εξοικοιωθείς και να πας και καμιά βόλτα το γκομενάκι ε? σε καταλαβαίνω. αγχώνεσαι

Χαχαχα ακριβώς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Shyn είπε

Τελικα ποιο πηρες? Λογικες οι καθυστερησεις λογω Αυγουστου. 

Πήρα το c3 με 110hp

45 λεπτά πριν, terry308 είπε

Άλλο 10 ημερολογιακες κι άλλο 10

" εργάσιμες "ημέρες.... τέλος του μήνα θα το έχεις 

Ε είναι και ο κορονοιος οπότε με βλέπω για Τότε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...