Προς το περιεχόμενο

Καταχώρηση ενδείξεων μετρητή ΔΕΔΔΗΕ


Delas.46

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για να καταχωρησουμε ενδειξεις δεν παιζει το εκλεισαν το μαγαζι?:lol:

503 Service Unavailable

Δοκιμασα απο 4 διαφορετικους browser κι εσβησα cookies bookies και mookies και παλι τα ιδια.

Να παρω τηλεφωνο η θα τα κανουν λαθος και μετα θα χρειαστει να κανω επεμβαση στα κεντρικα γραφεια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 612
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

13 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Για να καταχωρησουμε ενδειξεις δεν παιζει το εκλεισαν το μαγαζι?:lol:

503 Service Unavailable

Δοκιμασα απο 4 διαφορετικους browser κι εσβησα cookies bookies και mookies και παλι τα ιδια.

Να παρω τηλεφωνο η θα τα κανουν λαθος και μετα θα χρειαστει να κανω επεμβαση στα κεντρικα γραφεια?

Πότε είναι να περάσεις ενδείξεις εκεί; Δες το απόγευμα η αύριο.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, takoulou είπε

Δες το απόγευμα η αύριο.. 

ok ενταξει εκανα μια ματσακονια και το προχωρησα.

1 λεπτό πριν, takoulou είπε

Πότε είναι να περάσεις ενδείξεις εκεί;

Δεν ειναι στανταρ αλλα παντα τις στελνω τελος του μηνα.Στο διμηνο που ειναι στειλω εγω δηλαδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 minutes ago, HERTHAN said:

Για να καταχωρησουμε ενδειξεις δεν παιζει το εκλεισαν το μαγαζι?:lol:

503 Service Unavailable

Δοκιμασα απο 4 διαφορετικους browser κι εσβησα cookies bookies και mookies και παλι τα ιδια.

Να παρω τηλεφωνο η θα τα κανουν λαθος και μετα θα χρειαστει να κανω επεμβαση στα κεντρικα γραφεια?

Μόλις τώρα που δοκίμασα φαίνεται να δουλεύει κανονικά, έφτασα στο σημείο που αναγνώρισε την παροχή μου και μου έδειξε τις προηγούμενες ενδείξεις.

Τηλεφωνικά θα δεχτούν τις ενδείξεις μόνο την συγκεκριμένη ημερομηνία που προβλέπεται. Λάθος δεν έχει τύχει ποτέ να κάνουν, σε μένα τουλάχιστον.

Επίσης οι επισκέψεις στα παραρτήματα του ΔΕΔΔΗΕ δεν επιτρέπονται, και να πας δεν θα περάσεις καν την είσοδο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Joshua21 είπε

Μόλις τώρα που δοκίμασα φαίνεται να δουλεύει κανονικά, έφτασα στο σημείο που αναγνώρισε την παροχή μου και μου έδειξε τις προηγούμενες ενδείξεις.

Nαι κομπλε το εκανα τελικα.

1 λεπτό πριν, Joshua21 είπε

Τηλεφωνικά θα δεχτούν τις ενδείξεις μόνο την συγκεκριμένη ημερομηνία που προβλέπεται. Λάθος δεν έχει τύχει ποτέ να κάνουν, σε μένα τουλάχιστον.

Σ'εμενα παντα κατι θα γινει λαθος φιλε.

2 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Επίσης οι επισκέψεις στα παραρτήματα του ΔΕΔΔΗΕ δεν επιτρέπονται, και να πας δεν θα περάσεις καν την είσοδο.

Εχω παει πολλες φορες κι ευγενικα κιολας.

Με νευρα θα εμπαινα πολυ πιο ευκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, HERTHAN said:

Σ'εμενα παντα κατι θα γινει λαθος φιλε.

Ε βάλε άλλον να πάρει τηλέφωνο 😜

1 minute ago, HERTHAN said:

Εχω παει πολλες φορες κι ευγενικα κιολας.

Με νευρα θα εμπαινα πολυ πιο ευκολα.

Ίσως στο τοπικό παράρτημα να είναι πιο χαλαροί, κατά κανόνα όμως οι πολίτες δεν μπαίνουν μέσα για κανένα λόγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Ε βάλε άλλον να πάρει τηλέφωνο 😜

Το εκανα ρε κομπλε εγραψα και παραπανω.

16 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Ίσως στο τοπικό παράρτημα να είναι πιο χαλαροί

Πιο χαλαροι δεν γινεται.:P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, revmatopliktos είπε

Μετά από πόσες ημέρες στέλνει ο δεδδηε τις ενδείξεις στον πάροχο;(Μιλάω για τις ενδείξεις που δίνουμε εμείς στο δίμηνο).

ή απευθείας ή και μετά απο κανα δίμηνο , άγνωστο μιας και πλέον δεν υπάρχει παράθυρο καταχώρησης ,

βάζεις και ρισκάρεις με τηλέφωνα για το πότε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, revmatopliktos είπε

Ευχαριστώ όπως πάντα κορακιος,λέω για τις ενδείξεις που δίνουμε μέσα στο παραθυράκι.

13 λεπτά πριν, revmatopliktos είπε

Μετά από πόσες ημέρες στέλνει ο δεδδηε τις ενδείξεις στον πάροχο;(Μιλάω για τις ενδείξεις που δίνουμε εμείς στο δίμηνο).

Αυτό συνήθως μετά από 3-4 ημέρες.. Μιλά με τον Δεδδηε... 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 minutes ago, revmatopliktos said:

Μετά από πόσες ημέρες στέλνει ο δεδδηε τις ενδείξεις στον πάροχο;(Μιλάω για τις ενδείξεις που δίνουμε εμείς στο δίμηνο).

  

On 26/01/2024 at 18:53, ekrepali said:

Ας πούμε ότι έχεις επιτόπια καταμέτρηση στις 31/12 και η επόμενη επιτόπια είναι στις 30/4.

Ας πούμε ότι το επίσημο "παράθυρο" καταχώρησης διμήνου στον ΔΕΔΔΗΕ είναι από 20/2-28/2.

Αν καταχωρήσεις ένδειξη στον ΔΕΔΔΗΕ πριν το παράθυρο πχ στις 5/1, η ένδειξη θα σταλεί στον πάροχο μετά τη λήξη του παραθύρου, δηλαδή στις 1/3 με ημερομηνία καταχώρησης 5/1.

Αν στείλεις ένδειξη στον ΔΕΔΔΗΕ εντός του παραθύρου πχ 24/2, η ένδειξη ομοίως θα σταλεί στον πάροχο μετά τη λήξη του παραθύρου στις 1/3, με ημερομηνία καταχώρησης 24/2.

Αν στείλεις ένδειξη στον ΔΕΔΔΗΕ μετά τη λήξη του παραθύρου πχ 15/3, η ένδειξη θα σταλεί στον πάροχο μετά τις 30/4, μόνο αν ΔΕΔΔΗΕ δε λάβει επιτόπια 4μηνιαία καταμέτρηση.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, takoulou είπε

 

Μου είπαν ότι τις στέλνουν μετά την τελευταία ημέρα του παραθυρακίου αλλά δεν μου απάντησαν στο πόσες ημέρες μετά. 

Ελπίζω να μην είναι ένα  μήνα μετά όπως αναφέρει ο εκρεπαλι .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, revmatopliktos είπε

Ευχαριστώ όπως πάντα κορακιος,λέω για τις ενδείξεις που δίνουμε μέσα στο παραθυράκι.

 

28 λεπτά πριν, korakios είπε

πλέον δεν υπάρχει παράθυρο καταχώρησης

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...