Προς το περιεχόμενο

Καταχώρηση ενδείξεων μετρητή ΔΕΔΔΗΕ


Delas.46

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 λεπτά πριν, Aurumnus είπε

Ρωτάω αν μπορείς.

Να έχουμε μία ιδέα αν θα μας κόψουν τελείως την δυνατότητα να δίνουμε δικές μας μετρήσεις.

Σήμερα έδωσα πάντως. Μου είπε ότι η μηνιαία ήταν προγραμματισμένη για χθες, δεν έγινε και πήρε τα δικά μου νούμερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 612
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 ώρες πριν, motoboots είπε

Σήμερα έδωσα πάντως. Μου είπε ότι η μηνιαία ήταν προγραμματισμένη για χθες, δεν έγινε και πήρε τα δικά μου νούμερα. 

Σε ποια περιοχή είσαι;  πόλη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Funny__boy είπε

εδώ υπήρχαν περιπτώσεις που δεν περνουσε ο δεδηε ούτε στο 4μηνο θα περνάει τώρα κάθε μήνα?? σαν πολύ ψηλά δεν ανέβηκε ο πήχης??

Ανάλογα την περιοχή.. Πλέον έτσι ακούγεται.. Πάντως όπως έχουν ξεκινήσει...Και ζητούν  άτομα.. Υπομονή θα δείξει στο τέλος.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις πριν 5 λεπτά μίλησα με την εξυπηρέτηση πελατών της ΔΕΗ.

Τους ανέφερα πως εξαφανίστηκε από το mydei η ένδειξη ημερομηνιών για το πότε θα δηλώσω την μηνιαία καταμέτρηση.

Αφού έδωσα τα στοιχεία μου, η ευγενική κυρία στο ακουστικό με ενημέρωσε πως είμαι από τους πολύ τυχερούς, μιας και στην περιοχή μου πλέον, θα γίνεται μηνιαία καταμέτρηση από υπαλλήλους ΔΕΔΔΗΕ κι έτσι δεν θα ξανά χρειαστεί από εδώ και μπρος να δίνω μετρήσεις κάθε μήνα.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, warewolf είπε

Μόλις πριν 5 λεπτά μίλησα με την εξυπηρέτηση πελατών της ΔΕΗ.

Τους ανέφερα πως εξαφανίστηκε από το mydei η ένδειξη ημερομηνιών για το πότε θα δηλώσω την μηνιαία καταμέτρηση.

Αφού έδωσα τα στοιχεία μου, η ευγενική κυρία στο ακουστικό με ενημέρωσε πως είμαι από τους πολύ τυχερούς, μιας και στην περιοχή μου πλέον, θα γίνεται μηνιαία καταμέτρηση από υπαλλήλους ΔΕΔΔΗΕ κι έτσι δεν θα ξανά χρειαστεί από εδώ και μπρος να δίνω μετρήσεις κάθε μήνα.

 

Μάλιστα.. Πολύ καλά.. Περιοχή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμένα στο λογαριασμό της ΔΕΗ ή επόμενη καταμέτρηση λέει είναι Φεβρουάριο ενώ κανονικά ήταν Απρίλιο. Δεν περίμενα να μπει τόσο γρήγορα η μηνιαία καταμέτρηση γιατί είμαι επαρχία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, dasnowy είπε

Και εμένα στο λογαριασμό της ΔΕΗ ή επόμενη καταμέτρηση λέει είναι Φεβρουάριο ενώ κανονικά ήταν Απρίλιο. Δεν περίμενα να μπει τόσο γρήγορα η μηνιαία καταμέτρηση γιατί είμαι επαρχία. 

Το εχουμε αναφερει.. Καποιοι δεν το πιστευαν... Ειπαμε σιγα σιγα θα γινει ... Θα μπουν και αλλες περιοχες... Θα επρεπε να ειχε γινει εδω και 2-3 χρονια... Γιατι οι ρευματοκλοπες εχουν αυξηθει και πολλα αλλα..

Επεξ/σία από takoulou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, takoulou είπε

Το εχουμε αναφερει.. Καποιοι δεν το πιστευαν... Ειπαμε σιγα σιγα θα γινει ... Θα μπουν και αλλες περιοχες... Θα επρεπε να ειχε γινει εδω και 2-3 χρονια... Γιατι οι ρευματοκλοπες εχουν αυξηθει και πολλα αλλα..

Πως προκύπτει το συμπέρασμα πως αν μετρούν κάθε μήνα αντί για τετράμηνο, θα μειωθούν οι ρευματοκλοπές ? Με ποιό τρόπο το ένα επηρεάζει το άλλο. ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, warewolf είπε

Πως προκύπτει το συμπέρασμα πως αν μετρούν κάθε μήνα αντί για τετράμηνο, θα μειωθούν οι ρευματοκλοπές ? Με ποιό τρόπο το ένα επηρεάζει το άλλο. ?

Ε γίνεται... Δεν είναι εύκολο όταν θα υπάρχουν καταναλώσεις  πολυ διαφορετικές κάθε μήνα...  Θα χτυπάει αναφορά..Η αυτοί που παρεμβαίνουν στον μετρητή.. Και πολλά ακόμα!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, takoulou είπε

Ε γίνεται... Δεν είναι εύκολο όταν θα υπάρχουν καταναλώσεις  πολυ διαφορετικές κάθε μήνα...  Θα χτυπάει αναφορά..Η αυτοί που παρεμβαίνουν στον μετρητή.. Και πολλά ακόμα!!! 

Θα σου απαντήσω σε pm το γιατί αυτό δεν ισχύει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, dasnowy είπε

Και εμένα στο λογαριασμό της ΔΕΗ ή επόμενη καταμέτρηση λέει είναι Φεβρουάριο ενώ κανονικά ήταν Απρίλιο. Δεν περίμενα να μπει τόσο γρήγορα η μηνιαία καταμέτρηση γιατί είμαι επαρχία. 

Περιοχή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα, την προηγούμενη φορά που έδωσα ενδείξεις, το SMS (αλλά και στην οθόνη), έγραφε:

"Η ΕΝΔΕΙΞΗ ΘΑ ΑΠΟΣΤΑΛΕΙ ΣΤΟΝ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΗ ΣΑΣ, ΕΦΟΣΟΝ ΔΕΝ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΕΙ ΚΑΤΑΜΕΤΡΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΕΔΔΗΕ"

Στον εκκαθαριστικό λοιπόν που εκδόθηκε, είχε ημερομηνία έως(από -> έως), την ημερομηνία που έδωσα μέτρηση..

Σήμερα έδωσα πάλι μετρήσεις (σε μια αναλογική και μια τηλεμετρούμενη), για να δω αν θα τις μετρήσουν όντως, αλλά μου εμφάνισε το εξής μήνυμα:

"Η ΕΝΔΕΙΞΗ ΘΑ ΑΠΟΣΤΑΛΕΙ ΣΤΟΝ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΗ ΣΑΣ, ΕΦΟΣΟΝ ΔΕΝ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΕΙ ΚΑΤΑΜΕΤΡΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΕΔΔΗΕ ΚΑΙ ΘΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΘΕΙ ΣΤΙΣ 09/04/2024"

Εντωμεταξύ στον προηγούμενο λογαριασμό, αναφέρει επόμενη καταμέτρηση 09/05/2024, οπότε θα δείξει αν το επόμενο 10ήμερο θα περάσουν να μετρήσουν (με οποιοδήποτε τρόπο), η καρτέλα "Καταμέτρηση" έχει εξαφανιστεί εδώ και μέρες και στις δύο παροχές..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, Kozanitis1 είπε

Καλησπέρα, την προηγούμενη φορά που έδωσα ενδείξεις, το SMS (αλλά και στην οθόνη), έγραφε:

"Η ΕΝΔΕΙΞΗ ΘΑ ΑΠΟΣΤΑΛΕΙ ΣΤΟΝ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΗ ΣΑΣ, ΕΦΟΣΟΝ ΔΕΝ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΕΙ ΚΑΤΑΜΕΤΡΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΕΔΔΗΕ"

Στον εκκαθαριστικό λοιπόν που εκδόθηκε, είχε ημερομηνία έως(από -> έως), την ημερομηνία που έδωσα μέτρηση..

Σήμερα έδωσα πάλι μετρήσεις (σε μια αναλογική και μια τηλεμετρούμενη), για να δω αν θα τις μετρήσουν όντως, αλλά μου εμφάνισε το εξής μήνυμα:

"Η ΕΝΔΕΙΞΗ ΘΑ ΑΠΟΣΤΑΛΕΙ ΣΤΟΝ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΗ ΣΑΣ, ΕΦΟΣΟΝ ΔΕΝ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΕΙ ΚΑΤΑΜΕΤΡΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΕΔΔΗΕ ΚΑΙ ΘΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΘΕΙ ΣΤΙΣ 09/04/2024"

Εντωμεταξύ στον προηγούμενο λογαριασμό, αναφέρει επόμενη καταμέτρηση 09/05/2024, οπότε θα δείξει αν το επόμενο 10ήμερο θα περάσουν να μετρήσουν (με οποιοδήποτε τρόπο), η καρτέλα "Καταμέτρηση" έχει εξαφανιστεί εδώ και μέρες και στις δύο παροχές..

Εχει ξεκινησει  αρκετα  δυνατα.... Μπαινουν συνεχεια νεες περιοχες..

https://www.ienergeia.gr/ilektrismos/30863/logariasmoi-reymatos-stin-teliki-eftheia-i-ekdosi-miniaion-ekkathariston

 

https://www.insider.gr/oikonomia/314932/reyma-miniaia-katametrisi-gia-100-ton-katanaloton-apo-telos-ioynioy

https://www.newmoney.gr/roh/palmos-oikonomias/energeia/deddie-erchete-i-miniea-katametrisi-sta-rologia-ilektrikis-energias-2-ekat-metrites-echi-kalipsi-idi-o-diachiristis/

 

Επεξ/σία από takoulou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
44 λεπτά πριν, takoulou είπε

Δεν αναφέρομαι στην μηνιαία, αλλά στο ότι στην προηγούμενη καταχώρηση πήρε σωστά την ημερομηνία, ενώ τώρα αν δεν μετρήσουν, θα πάρει ενδείξεις στις 09/04, που είχα δώσει εγώ 31/03.., το λογικό θα ήταν τη μέρα που τις καταχωρεις να τις δέχεται, όπως η προηγούμενη.., είπα μήπως το "εξορθολόγησαν" και αυτό αλλά δυστυχώς όχι.. 

Επεξ/σία από Kozanitis1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...