Προς το περιεχόμενο

Πώληση αυτοκινήτου Peugeot 208


Aganaktismeni

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συμβουλή προς όλους όσους πουλάτε αυτοκίνητα,φροντίστε στις φωτογραφίες σας να εξαφανίσετε κάθε ίχνος καπνίσματος μην μου μοστράρετε χαρτάκια για στριφτά και μετά έχετε το θράσος να περιγράφετε όχημα απο μη καπνιστή.Η συνήθεια σας είναι σιχαμένη και επιβάλλεται βιολογικός καθαρισμός να γλυκάνετε τον υποψήφιο αγοραστή.Η τιμή δεν είναι το παν όπως πιστεύετε η λεπτομέρεια είναι το παν αλλά η κουτοπονηριά σας προδίδει.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 350
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
55 λεπτά πριν, ratpack3 είπε

μην μου μοστράρετε χαρτάκια για στριφτά και μετά έχετε το θράσος να περιγράφετε όχημα απο μη καπνιστή.

Σιγά το πράγμα, εδώ αμάξια περιγράφονται σαν "ατρακάριστα" και στην πραγματικότητα είναι κομμένα και ραμμένα στα 4.

Επεξ/σία από turbat0s
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, turbat0s είπε

Σιγά το πράγμα, εδώ το αμάξι περιγράφεται σαν "ατρακάριστο" και στην πραγματικότητα είναι κομμένο και ραμμένο στα 4.

To αυτοκινητο ουτε τρακαρισμενο ειναι ουτε κομμενο και ραμμενο στα 4 αυτη ειναι η κατασκευη του τι να κανουμε τωρα!

1 ώρα πριν, The_Judas είπε

Βάλτο και σε αγγελία σε διάφορα γκρουπάκια στο facebook 

Το μεγαλύτερο μειον του αυτοκινήτου είναι η ιπποδύναμη και ο τόπος κατοικίας σου που μειώνει κατά πολύ το αγοραστικό κοινό.

Το εχω βαλει σε κατι γκρουπ της Peugeot! Θα τα βγαλω και νεες φωτο και θα ανεβασω και marketplace .

2 ώρες πριν, tigergreg είπε

Κλεινεις   τα   ματια   παιρνεις   βαθεια   ανασα   και  καταπινεις   το   χαπι   με   μπολικο   νερο.....

Κοντολογις   το   βαζεις   9,000   (συζητησιμη)   και   πιθανοτατα  το  δινεις   8,000-8,500   και   καθαριζεις.

Οσο   περισσοτερο   καιρο   κανεις   να   το  δωσεις   τοσο  περισσοτερο    "καις"   τη   πωληση.

Ασε   την   καθημερινη   τριβη-στεναχωρια-μιζερια.....

Καλη   συνεχεια.

ΥΓ.Να  τονισεις   πρωτο   χερι   και  γυναικα   οδηγος.

Οι   γυναικες   συνηθως   ειναι   πιο   συντηρητικες   στην  οδηγηση   και   δεν   τα   "σπανε".

Απλως   τα   τρακαρουν.....:lol:

Αυτο  ομως   δεν  εχει   τετοιο   θεμα.

Προς το παρον 9,800 για να φυγει εαν φυγει 9,500!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω διαβασει ολα τα σχολια αλλα θα ελεγα βαλε το στο car με καλες φωτο και μπορεις να κανονισεις αν σε καλει κοσμος απο αθηνα να κατεβεις μια μερα για ραντεβου. Δες τις αλλες αγγελιες στο car για να δεις αν εισαι ανταγωνιστικος σε τιμη και να εχεις καλες φωτο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον το αυτοκίνητο είναι σε καλή κατάσταση μπορεί να προσελκύσει και αγοραστές από γύρω νομούς. 

Τα αυτοκίνητα που κινούνται σε Αθήνα ή Θεσσαλονίκη κατά 99% έχουν μικροζημιές-γρατζουνιές και μεγαλύτερη επιβάρυνση, καθώς κινούνται μέσα στην πόλη με συνεχείς αλλαγές ταχυτήτων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Peugeot208 είπε

Αναφερόμουν στους χώρους. 

Τώρα, αν το θέμα είναι η ιπποδύναμη, οκ. 

Πάντως, αν δεν βρεις ιδιώτη, νομίζω ότι τη μικρότερη χασούρα θα την είχες σε ανταλλαγή σε αντιπροσωπεία της  Peugeot, με κάποιο ετοιμοπαράδοτο 308 ή 2008

Δυστυχως δεν με ενδιαφερει ξανα να παω σε Peugeot να θελω να το πουλησω και να ξανα περναω ολα οσα τωρα!!!! 

2 λεπτά πριν, manolis790 είπε

Δεν εχω διαβασει ολα τα σχολια αλλα θα ελεγα βαλε το στο car με καλες φωτο και μπορεις να κανονισεις αν σε καλει κοσμος απο αθηνα να κατεβεις μια μερα για ραντεβου. Δες τις αλλες αγγελιες στο car για να δεις αν εισαι ανταγωνιστικος σε τιμη και να εχεις καλες φωτο

Στο car το εχω βαλει αλλα σημερα που θα παω με τον συζυγο για μπανιο θα βγαλω και νεες φωτογραφιες..... Δυσκολο πολυ για μενα να κατεβω Αθηνα ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Aganaktismeni είπε

To αυτοκινητο ουτε τρακαρισμενο ειναι ουτε κομμενο και ραμμενο στα 4 αυτη ειναι η κατασκευη του τι να κανουμε τωρα!

Sorry, ατυχής έκφραση, γενικά μιλούσα όχι για το δικό σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Aganaktismeni είπε

Δυστυχως δεν με ενδιαφερει ξανα να παω σε Peugeot να θελω να το πουλησω και να ξανα περναω ολα οσα τωρα!!!! 

Στο car το εχω βαλει αλλα σημερα που θα παω με τον συζυγο για μπανιο θα βγαλω και νεες φωτογραφιες..... Δυσκολο πολυ για μενα να κατεβω Αθηνα ....

Φοβαμαι οτι αυτο ειναι το προβλημα τοτε και οχι οι φωτο. Η αγορα της ΑΘηνας ειναι μεγαλη. Ισως εχει νοημα να το δοκιμασεις να βαλεις Αθηνα σαν περιοχη με την τιμη που θελεις για να δεις τουλαχιστον αν εχεις ενδιαφερον.

Μια βολτα με τον συζυγο Αθηνα ισως κανονιζεται μια κυριακη αν εχεις 3-5 ατομα που θελουν να το δουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Aganaktismeni είπε

Προς το παρον 9,800 για να φυγει εαν φυγει 9,500!!!!!

Το   πρωτο   πραγμα   που  παιζει  ρολο   ειναι   η  τιμη.....

2-3  χρονια   διαφορα   και   10,000  χλμ   η  αν  ειναι   1,2  η  1,4    ερχονται   σε   δευτερη   μοιρα  στο   κοινο   αυτο.....

https://www.car.gr/classifieds/cars/?fs=1&make=213&model=1302&price-from=>1000&price-to=<9000&mileage-from=>1000&mileage-to=<40000&significant_damage=f

Το  δε   ντηζελ   ειναι   σαφως   προτιμητεο.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Aganaktismeni είπε

Αυτό όμως δεν είναι εφικτό να γίνει γιατί κάθε φορά που θα με παίρνει κάποιος από Αθήνα εγώ τι θα του πω αααα έλα Βόλο ;;; Ή θα πηγαίνω Αθήνα ;;; 

Στην Αθήνα κατοικούν 4-5 εκκατομυρια, στατιστικά η ζήτηση θα έρθει από αστικό κέντρο. Εάν κάποιος ψάχνει στο car.gr το πρώτο φίλτρο που θα χρησιμοποιήσει είναι η περιοχή (Αττική), η προτροπή μου να χρησιμοποιήσεις την Αθήνα, δεν ήταν για να το κατεβάζεις στην Αθήνα και να το δείχνεις σε υπό ψηφίο αγοραστή, αλλά για να έχεις περισσότερα views, και με αυτό τον τρόπο ίσως (εάν το όχημα είναι λαχείο όπως λες) βρεις κάποιον ο οποίος θα θελήσει να ανεβεί στο Βόλο, η κάπου ενδιάμεσα.

12 ώρες πριν, Joshua21 είπε

Εγώ πάλι με μια ματιά στις αγγελίες χωρίς να κοιτάζω τοποθεσίες διαπίστωσα πως σε παρόμοια χρήματα και με παρόμοια χλμ παίζουν αρκετά 1,6 diesel με πλουσιότερο εξοπλισμό, να δυο τυχαία:

https://www.car.gr/29403153-peugeot-208-full-extra-panoramiko

https://www.car.gr/27523136-peugeot-208

75 ίπποι για πετρέλαιο........θα πρέπει να κατεβαίνει κάτω για να σπρώχνει!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πράγματι οι φωτό το αδικούν. Είμαι σίγουρος ότι στα 9κ και σε αστικό κέντρο το αμάξι θα είχε ήδη φύγει. Όπως έγραψε και ένας φίλος άμα καταφέρεις να μαζέψεις 5-6 υποψήφιους αγοραστές και κάνεις μια εκδρομή Αθήνα μια Κυριακή θα έχεις αποτέλεσμα. Όσον αφορά την ιπποδύναμη για αστικά κέντρα είναι πάνω από αρκετή. Για επαρχία και εθνικές είναι οριακά (με τη ματιά του αγοραστή) . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Dinos1973 είπε

75 ίπποι για πετρέλαιο........θα πρέπει να κατεβαίνει κάτω για να σπρώχνει!!!

Μάλλον δεν ξέρεις και πολλά από πετρέλαιο...

Εντελώς ενημερωτικά το δικό μου αυτοκίνητο είναι 1,6L βενζίνη με 100 ίππους και ροπή 136 Nm στις 4.000 σαλ.

Το συγκεκριμένο ντιζελάκι παρόλο που αποδίδει μόνο 75 ίππους έχει ροπή 230 Nm από τις 1,750 σαλ.

Για πες μου τώρα σε ποιο από τα δύο θα πρέπει ο οδηγός να "κατεβαίνει κάτω και να σπρώχνει", σε αυτό με τους 75 ή σε αυτό με τους 100 ίππους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, manolis790 είπε

Φοβαμαι οτι αυτο ειναι το προβλημα τοτε και οχι οι φωτο. Η αγορα της ΑΘηνας ειναι μεγαλη. Ισως εχει νοημα να το δοκιμασεις να βαλεις Αθηνα σαν περιοχη με την τιμη που θελεις για να δεις τουλαχιστον αν εχεις ενδιαφερον.

Μια βολτα με τον συζυγο Αθηνα ισως κανονιζεται μια κυριακη αν εχεις 3-5 ατομα που θελουν να το δουν.

Θα ανεβάσω ως νέα αγγελία με περιοχή την Θεσσαλονίκη που μου είναι πιο εύκολο για να δούμε και εκεί που έχει αρκετούς κατοίκους τι θα κάνουμε !!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρ’  οτι μπορουσες να το δωσεις πολυ ευκολα και σε καλη τιμη στην τοπικη αγορα, τελικα δεν υπαρχει ενδιαφερον. Για να δημιουργησεις ενδιαφερον ριξε την τιμη στην κατωτερη των ανιστοιχων βενζινοκινητων με κοντινα χιλιομετρα. Αν το ιδιο μοντελο βγαινει και τα προηγουμενα χρονια, συμπεριαλαβε και αυτα.
Ειναι επιπλεον κοστος και ταλαιπωρια για καποιον να σε επισκεφθει να εξακριβωσει αν αξιζει το αμαξι και το σκεφτεται αν μπορει να βρει καποιο αντιστοιχο κοντα του ακομη και λιγο πιο ακριβο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, bjj-p είπε

Παρ’  οτι μπορουσες να το δωσεις πολυ ευκολα και σε καλη τιμη στην τοπικη αγορα, τελικα δεν υπαρχει ενδιαφερον. Για να δημιουργησεις ενδιαφερον ριξε την τιμη στην κατωτερη των ανιστοιχων βενζινοκινητων με κοντινα χιλιομετρα. Αν το ιδιο μοντελο βγαινει και τα προηγουμενα χρονια, συμπεριαλαβε και αυτα.
Ειναι επιπλεον κοστος και ταλαιπωρια για καποιον να σε επισκεφθει να εξακριβωσει αν αξιζει το αμαξι και το σκεφτεται αν μπορει να βρει καποιο αντιστοιχο κοντα του ακομη και λιγο πιο ακριβο.

Μα η τιμή είναι ήδη κατεβασμένη σε σχέση με αυτά που πωλούνται ειδικά στην περιοχή μου Θεσσαλία έχω την πιο χαμηλή τιμή !!!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...