Προς το περιεχόμενο

Πώληση αυτοκινήτου Peugeot 208


Aganaktismeni

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 λεπτά πριν, tsofras είπε

Περιμένουμε τιμή απο αντιπροσωπεια, είπαμε η δική σου περίπτωση είναι δύσκολη επειδή βγήκε και το καινούριο

Παρασκευή θα πάω αντιπροσωπεία στην Θεσσαλονίκη γιατί δεν έχει ο Βολος και Λάρισα πουλάει πανάκριβα...... αυτό με ανησυχεί και μένα το ότι είναι δύσκολη περίπτωση !!! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 350
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, karaflos33 είπε

Να το χειριστείς εξυπνα με απαιτήσεις και οχι τα φουμαρα που θ σου πουλησουν πως η κια έγινε premium σαν τη peugeot 

Διάβαζα σε ένα forum ότι πωλητής της Kia είπε το xceed ανταγωνίζεται  την Mercedes gla 😂😂😂😂

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Aganaktismeni είπε

Διάβαζα σε ένα forum ότι πωλητής της Kia είπε το xceed ανταγωνίζεται  την Mercedes gla 😂😂😂😂

Στο 4τ νομίζω το διάβασα και εγώ (μπράβο σου πάντως , για κοπέλα τα γυρνάς τα φορουμ των αυτοκινήτων , εύγε )

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, tsofras είπε

Στο 4τ νομίζω το διάβασα και εγώ (μπράβο σου πάντως , για κοπέλα τα γυρνάς τα φορουμ των αυτοκινήτων , εύγε )

Προσπαθώ όσο μπορώ και έχω χρόνο τα σκ να ενημερώνομαι για να ξέρω και πάνω κάτω τι παίζει !!!! 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, zourman1981 είπε

Μερικοί εδώ μέσα νομίζετε ότι η κάθε κια vw και δεν ξέρω τι περιμένει τον Έλληνα που αγοράζει αμάξι κάθε 15 χρόνια για να πουλήσει 

Στην Ελλάδα ποιον περιμένει;  Τον Βιετναμεζο;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμία εταιρία πιο πολύ 

Κάναν εργάτη/μάστορα/επιστήμονα με αδηλωτα εισοδήματα

Όχι τον μέσο μισθωτό ή ημιανεργο Έλληνα.

7 λεπτά πριν, HALF EVIL είπε

Στην Ελλάδα ποιον περιμένει;  Τον Βιετναμεζο;

Και δεν είμαι και σίγουρος πλέον ότι στον ελλαδικό χώρο κατοικούν περισσότεροι Έλληνες αλλά το παρακάναμε με το off topic

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, karaflos33 είπε

Αυτο είναι η κλασικη ζηλια που αντι να χαρουν και να πουν καλοταξιδο θα πουν μα καλα τοσα λεφτα για αυτοκινητο η με αυτα τα λεφτα ας επαιρνες αυτο η εκείνο. Μολις ακούσεις τετοια τους βαρας μια κλωτσια και τους λες εγω το πηρα εσυ κυκλοφορα με το σαραβαλο. 3 αμαξια αλλαξα και ολοι οι γυρω φαγωθηκαν και σε μενα που τα βρηκα εγω και αυτοι οχι. Και τους λεω εσυ τα ξοδεύεις στα delivery και στα ταβερνακια εγω στα αμαξια ποιο το θεμα 

Την επόμενη φορά πες τους από τα ναρκωτικά και αν έχουν πρόβλημα μπορείς να κανονίσεις να συναντήσουν τα "παιδιά ".....

Ούτε κουτσουλιές δεν θα ξαναβρεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ακούω κάποιους να μιλάνε για Αθήνα.Δεν νομίζω πως φταίει αυτό.Νομίζω είναι τι θέλει ο κόσμος και ο κόσμος ψάχνει πετρέλαιο cnc , κάποιο συμβατό να το κάνει υγραέριο και στο βάθος του μυαλού του είναι και το ηλεκτρικό αν αντέχει οικονομικά. Επίσης παίζει ρόλο και το αυτοκίνητο και στην Αθήνα πουλάνε πολύ και τρελά τα μικρά ακόμη και 15ετίας.

Μένω Αθήνα.Θυμάμαι το 2012 έβαλα το vectra του 2005 στο car γιατί λόγω της κρίσης ήθελα κάποιο μικρό για οικονομία σε  καύσιμα.Το έφτασα 3900 όταν αντίστοιχα έπαιζαν στα 4800 μέχρι 5500. Σε 3-4  μήνες δεν με πήραν ούτε ένα τηλέφωνο.Το έκανα υγραέριο και σώθηκα.Μετά από 8 χρόνια και 5000 δεν το δίνω.Τα καινούργια όμως δεν κάνουν και για υγραέριο οπότε ή το δίνεις τζάμπα ή το κρατάς και περιμένεις αν σου κάτσει κάποιο λαχείο από κάποιον που ψάχνει τρελά peugeot 208.

Επεξ/σία από papoys1
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παντως καμια φορα που οδηγαω το 208, Diesel με τα 100 αλογα εχει οση δυναμη χρειαζεται για μεσα στην πολη και εθνικη. Για καταναλωση δεν το συζητω. Σε χρηματα ξοδευω σχεδον τα μισα σε συγκριση με το Avensis του 2000 που ειναι το δικο μου αυτοκινητο. 

Επεξ/σία από BufferOverflow
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξέρω ότι θα σε στεναχωρήσω, αλλά γύρω στα 8500€ το βλέπω να φεύγει... αν το δώσεις πάνω από 9000€ κάνε και ένα τάμα... Κάποιος που θέλει να αγοράσει ένα αυτοκίνητο της κατηγορίας κοιτά την τσέπη του. Το να έχει 10k χιλιόμετρα παραπάνω ή να είναι δύο χρονών παραπάνω κλπ, δεν τον ενδιαφέρει. Πάντα μιλάμε για αμάξια που είναι σε άριστη κατάσταση, ότι αυτό συνεπάγεται. Έχει πάρα πολλές αγγελίες το car για όλα τα γούστα και για όλα τα βαλάντια, αυτό είναι κάτι που δουλεύει "εναντίον" σου στο να πετύχεις μια καλή τιμή πώλησης (για σένα τον πωλητή). Επίσης φιλική συμβουλή, μην κοιτάς τι τιμές έχουν άλλα κομμάτια που είναι περίπου στην ίδια κατάσταση με σένα, γιατί δεν θα ξέρεις ποτέ πόσο καιρό είναι στην αγγελία, και πόσο πουληθήκαν και με τη συμφωνία στο φινάλε.
Για να καταλήξω, ξεκίνα να ρίχνεις 500€ την τιμή και να είσαι έτοιμη για διαπραγματεύσεις... σίγουρα θα σε παζαρέψουν σκληρά οι αγοραστές γιατί πολύ απλά έχουν πάρα πολλές επιλογές στο συγκεκριμένο μοντέλο (φαντάσου σε όλη τη κατηγορία τι γίνεται).
Καλή πώληση! :)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις ενημερώσει όλους τους φίλους, γνωστούς κτλ; Μου κάνει εντύπωση που δεν έχει φύγει το αμάξι χέρι με χέρι, είναι πολύ καλή περίπτωση.

Η ιπποδύναμη δεν είναι το παν για όλους, για πολλούς είναι σίγουρα αρκετά τα άλογα. Δεν κάνουν όλοι την ίδια χρήση.

Αν δεν έχεις βάλει βάλε πωλητήριο και πάνω στο αυτοκίνητο να φαίνεται όσο το κυκλοφορείς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, topaz είπε

Το ξέρω ότι θα σε στεναχωρήσω, αλλά γύρω στα 8500€ το βλέπω να φεύγει... αν το δώσεις πάνω από 9000€ κάνε και ένα τάμα... Κάποιος που θέλει να αγοράσει ένα αυτοκίνητο της κατηγορίας κοιτά την τσέπη του. Το να έχει 10k χιλιόμετρα παραπάνω ή να είναι δύο χρονών παραπάνω κλπ, δεν τον ενδιαφέρει. Πάντα μιλάμε για αμάξια που είναι σε άριστη κατάσταση, ότι αυτό συνεπάγεται. Έχει πάρα πολλές αγγελίες το car για όλα τα γούστα και για όλα τα βαλάντια, αυτό είναι κάτι που δουλεύει "εναντίον" σου στο να πετύχεις μια καλή τιμή πώλησης (για σένα τον πωλητή). Επίσης φιλική συμβουλή, μην κοιτάς τι τιμές έχουν άλλα κομμάτια που είναι περίπου στην ίδια κατάσταση με σένα, γιατί δεν θα ξέρεις ποτέ πόσο καιρό είναι στην αγγελία, και πόσο πουληθήκαν και με τη συμφωνία στο φινάλε.
Για να καταλήξω, ξεκίνα να ρίχνεις 500€ την τιμή και να είσαι έτοιμη για διαπραγματεύσεις... σίγουρα θα σε παζαρέψουν σκληρά οι αγοραστές γιατί πολύ απλά έχουν πάρα πολλές επιλογές στο συγκεκριμένο μοντέλο (φαντάσου σε όλη τη κατηγορία τι γίνεται).
Καλή πώληση! :)

Δηλαδή εσυ αν έδινες 14χλ πριν 2 χρόνια ποσο θα το πουλούσες 7;;;;; Με 7.000€ το αφήνω στο γκαράζ να ρημάξει...... Είπαμε θέλω να πάρω καινούργιο αμάξι αλλά όχι να το ξεφτιλίσω και αυτό !!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο φιλος μαλλον δεν μπηκε καν στον κοπο να δει ποσο πωλειται αυτο το αυτοκινητο οποτε μη παρεξηγεις.

Οταν ο εμπορος με γυρισμενα χλμ πουλαει πανω απο 10000€ τοτε τα 8500€ που λεει ειναι χαρισμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...