Προς το περιεχόμενο

Πώληση αυτοκινήτου Peugeot 208


Aganaktismeni

Προτεινόμενες αναρτήσεις

56 λεπτά πριν, zio10 είπε

Έχεις ενημερώσει όλους τους φίλους, γνωστούς κτλ; Μου κάνει εντύπωση που δεν έχει φύγει το αμάξι χέρι με χέρι, είναι πολύ καλή περίπτωση.

Η ιπποδύναμη δεν είναι το παν για όλους, για πολλούς είναι σίγουρα αρκετά τα άλογα. Δεν κάνουν όλοι την ίδια χρήση.

Αν δεν έχεις βάλει βάλε πωλητήριο και πάνω στο αυτοκίνητο να φαίνεται όσο το κυκλοφορείς.

Ναι σαφως και τους έχω ενημερώσει αλλά στην παρούσα φάση δεν ενδιαφέρεται κάποιος !!!! Μου φαίνεται θα πάω σε κάθε κολώνα μέσα στην πόλη με πωλείται..... 

2 λεπτά πριν, suspiria είπε

ο φιλος μαλλον δεν μπηκε καν στον κοπο να δει ποσο πωλειται αυτο το αυτοκινητο οποτε μη παρεξηγεις.

Οταν ο εμπορος με γυρισμενα χλμ πουλαει πανω απο 10000€ τοτε τα 8500€ που λεει ειναι χαρισμα.

Αυτό βλέπω και γω ότι δεν έχει μπει καν στην διαδικασία να δει ..... 

1 ώρα πριν, BufferOverflow είπε

Παντως καμια φορα που οδηγαω το 208, Diesel με τα 100 αλογα εχει οση δυναμη χρειαζεται για μεσα στην πολη και εθνικη. Για καταναλωση δεν το συζητω. Σε χρηματα ξοδευω σχεδον τα μισα σε συγκριση με το Avensis του 2000 που ειναι το δικο μου αυτοκινητο. 

Για την δίκη μου χρήση δεν δυσκολεύομαι με 120 στην εθνική και σε νησί έχω πάει και πηλιο έχω πάει το μόνο που θα ήθελα είναι στο πηλιο να μην μου βγάζει λίγο την ψυχή όσον αφορά ανηφόρες 1η -2ρα κατά τ αλλά είναι κομπλέ!!!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 350
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αν καποιος θελει να πουλησει χτες...βαζει κατι κοντα στην χαμηλοτερη τιμη που βλεπει στο car.gr

Αν καποιος δεν βιαζεται,βαζει κατι λιγοτερο ελκυστικο  (πχ η τιμη που εχεις τωρα,που δεν ειναι παραλογη)  και περιμενει αλλα μπορει να χρειαστει να περιμενει πολυ

Η αποψη μου ειναι οτι συνηθως συμφερει να πεσεις λιγο χαμηλοτερα και να παρεις τα λεφτα παρα να μεινεις με το αυτοκινητο και τα εξοδα που θα θελει

Δηλαδη αν βαλεις αγγελια για 9.500 και το δωσεις 9.000 μαλλον θα γινει δουλεια σχετικα γρηγορα

Αν το βαλεις στα 9.000 και συζητας και κατι παρακατω,θα πουληθει πιο γρηγορα κ.ο.κ.

 

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς σου εύχομαι ειλικρινά να το πουλήσεις στην καλύτερη δυνατή τιμή για σένα. 
Κατα δεύτερον, όταν εγώ αγοράζω ένα αμάξι, ξέρω ότι την επόμενη στιγμή που το έχω αγοράσει, έχει χάσει ένα 10% της αξίας του. Χωρίς να το πάρω απ την έκθεση καν. Άρα το πόσο το αγόρασες, το πόσο καιρός έχει περάσει, κλπ είναι πράγματα τελείως σχετικά σε μια πώληση αυτοκινήτου.
Κατά τρίτον, πήγαινε σε μια μάντρα μεταχειρισμένων και ρώτα πόσο στο αγοράζουν. Διερευνητικά τελείως. Θα εκπλαγείς... δυσάρεστα.
Κατα τέταρτον, σου παραθέτω κάτι που έπεσε στην αντίληψη μου. Δεν σου λέω ότι είναι το παράδειγμα που πρέπει να πορευτείς, αλλά αν εγώ με ενα απλό search βρίσκω κάτι τέτοιο και πολλά αντίστοιχα, φαντάσου κάποιος που θέλει πραγματικά να αγοράσει, τι βρίσκει. https://www.car.gr/26508117-peugeot-208

Τεσπα, για να σε βοηθήσω όσο μπορώ πιο ουσιαστικά: Βγάλε διπλάσιες φωτογραφίες από αυτές που έχεις, στο φως της ημέρας, να είναι "πιασάδικες" αν με καταλαβαίνεις, να κολακεύουν δηλαδή το αυτοκίνητο όσο το δυνατόν περισσότερο. Σε δεύτερη φάση μίλα με κάποιο έμπορο από Αθήνα μήπως κατεβάσεις το αυτοκίνητο και το αφήσεις σε καμια μάντρα εδώ. Περισσότερο αγοραστικό κοινο. 
Εύχομαι και πάλι να το καλοπουλήσεις.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, topaz είπε

Καταρχάς σου εύχομαι ειλικρινά να το πουλήσεις στην καλύτερη δυνατή τιμή για σένα. 
Κατα δεύτερον, όταν εγώ αγοράζω ένα αμάξι, ξέρω ότι την επόμενη στιγμή που το έχω αγοράσει, έχει χάσει ένα 10% της αξίας του. Χωρίς να το πάρω απ την έκθεση καν. Άρα το πόσο το αγόρασες, το πόσο καιρός έχει περάσει, κλπ είναι πράγματα τελείως σχετικά σε μια πώληση αυτοκινήτου.
Κατά τρίτον, πήγαινε σε μια μάντρα μεταχειρισμένων και ρώτα πόσο στο αγοράζουν. Διερευνητικά τελείως. Θα εκπλαγείς... δυσάρεστα.
Κατα τέταρτον, σου παραθέτω κάτι που έπεσε στην αντίληψη μου. Δεν σου λέω ότι είναι το παράδειγμα που πρέπει να πορευτείς, αλλά αν εγώ με ενα απλό search βρίσκω κάτι τέτοιο και πολλά αντίστοιχα, φαντάσου κάποιος που θέλει πραγματικά να αγοράσει, τι βρίσκει. https://www.car.gr/26508117-peugeot-208

Τεσπα, για να σε βοηθήσω όσο μπορώ πιο ουσιαστικά: Βγάλε διπλάσιες φωτογραφίες από αυτές που έχεις, στο φως της ημέρας, να είναι "πιασάδικες" αν με καταλαβαίνεις, να κολακεύουν δηλαδή το αυτοκίνητο όσο το δυνατόν περισσότερο. Σε δεύτερη φάση μίλα με κάποιο έμπορο από Αθήνα μήπως κατεβάσεις το αυτοκίνητο και το αφήσεις σε καμια μάντρα εδώ. Περισσότερο αγοραστικό κοινο. 
Εύχομαι και πάλι να το καλοπουλήσεις.

Τιμη σοκ απο εμπορο ισον στουκαρισμενο αυτοκινητο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, suspiria είπε

Τιμη σοκ απο εμπορο ισον στουκαρισμενο αυτοκινητο

Υπάρχουν και τα συνεργεία αλλά και τα φανοποιία για να διαπιστώσεις το οποιοδήποτε πρόβλημα. Το να το λες έτσι για όλους τους εμπόρους, είναι λιγάκι αυθαίρετο, νομίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, suspiria είπε

Τιμη σοκ απο εμπορο ισον στουκαρισμενο αυτοκινητο

Παίζει και άλλο ενδεχόμενο, το ότι αυτή η τιμή να είναι η σωστή για το συγκεκριμένο αυτοκίνητο.

Άλλωστε το σύνηθες είναι τα αυτοκίνητα με σωστές τιμές να πωλούνται σχεδόν αμέσως, ενώ τα υπερτιμημένα να μένουν για καιρό στις αγγελίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Ελλάδα η συντριπτική πλειοψηφία των εμπόρων γυρίζει τα χλμ.Για να μη πω όλοι!

Έχω κερδίσει αγωγή 3000€ από έμπορο επίσημης αντιπροσωπείας για αυτοκίνητο με γυρισμένα χλμ οπότε φανταστείτε τι γίνεται στις μάντρες με αμιγώς μεταχειρισμένα.

Η συνηθισμένη διαδρομή είναι από Βουλγαρία μέσω Ιταλίας όπου στην Βουλγαρία υπάρχει και κύκλωμα εγγράφων ΚΤΕΟ....

Αφήστε τα

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, suspiria είπε

Έχω κερδίσει αγωγή 3000€ από έμπορο επίσημης αντιπροσωπείας

Κατάφερες δηλαδή να τεκμηριώσεις δικαστικά ότι επίσημη αντιπροσωπία σε εξαπάτησε και ως εκ τούτου να εισπράξεις αποζημίωση?

Ωραίος!

Ποιά αντιπροσωπεία ήταν αυτή?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, turbat0s είπε

Κατάφερες δηλαδή να τεκμηριώσεις δικαστικά ότι επίσημη αντιπροσωπία σε εξαπάτησε και ως εκ τούτου να εισπράξεις αποζημίωση?

Ωραίος!

Ποιά αντιπροσωπεία ήταν αυτή?

Σιγά μη πω εδώ δημόσια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, karaflos33 είπε

Λοιπον aganaktismeni επεστρεψα δριμύτερος σημερα κ ρωτησα ατομα του χώρου. Τα peugeot 208 ηταν απο το 2017 εως το 2019 τα πρωτα σε εταιριες μικρες πχ χαρτικα, καβες, αλουμινια, εμποροι τσιπουρου, βιοτεχνίες τροφιμων και αλλοι πολλοι που τα επαιρναν απο αντιπροσωπειες για να κανουν τις δουλειές τους οι πωλητες. Μεσα 2 3 χρονια ολα αυτα τα εδιναν ακομη μου ειπαν για πολλα leasing που πηγαιναν σε μαντρες αντιπροσωπειες με περιπου 15000 χλμ το χρονο και αυτη η ιδια η peygeot τα εβγαζε σε παζαρι αυτοκινητων 2ετιας αμαξια με 15000 περίπου χλμ. Με λιγα λογια σαν και το αμαξι σου αν κανεις μια βολτα στην Αθηνα σε καθε τετραγωνο εχει και 2 μη πω και παραπανω. Αν μπεις στο car απο 2017 εως σημερα θα βρεις 500 αγγελίες για το ιδιο αμαξι με αμφιβολου χρηση οπου τα πουλάνε ολοι ομως και το γιατι ειναι αυτονοητο. Εχεις μεγαλο θεμα γιατι ακομη κ σε ιδιωτες πουλησε πολυ ηταν μεσα στα 2 3 αμαξια στις πωλησεις καθε μηνα. Ακομη μου ειπανε πως εχεις τεραστιο ανταγωνισμο σε αυτη τη κατηγορια και απο καινουρια των 12.000 πχ χιλιαδες και απο αμετρητα αμαξια μικρα απο το 2017 εως σημερα περιπου στις ιδιες τιμες και κυβικα οποτε τα πραγματα ειναι σοβαρα γι αυτο πολλοι βλεπουν την αγγελία λιγοι ασχολουνται σοβαρά. 

Και κάπου εδώ μου φτιάξες την μέρα 😭😭😭😭😭

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, suspiria είπε

Στην Ελλάδα η συντριπτική πλειοψηφία των εμπόρων γυρίζει τα χλμ.Για να μη πω όλοι!

Έχω κερδίσει αγωγή 3000€ από έμπορο επίσημης αντιπροσωπείας για αυτοκίνητο με γυρισμένα χλμ οπότε φανταστείτε τι γίνεται στις μάντρες με αμιγώς μεταχειρισμένα.

Η συνηθισμένη διαδρομή είναι από Βουλγαρία μέσω Ιταλίας όπου στην Βουλγαρία υπάρχει και κύκλωμα εγγράφων ΚΤΕΟ....

Αφήστε τα

Και πολύ καλά τους έκανες! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, karaflos33 είπε

Και γιατι η αγγελία σου μηνες τωρα εγινε viral σαν τον tsofra ένα πραγμα με τις νεες φωτο θα κανεις και αλλαγη ονοματος στον αντρα σου και το δικο του τηλέφωνο και νεες φωτο με αλλαγη και η περιγραφη στην αγγελια να μην θυμίζει την παλια . Ατομο ψαγμένο στο χωρο μου είπε αν κάνεις ολα αυτα 1φωτο 2 αλλαγη ονομα, και τηλ, περιγραφη 3 συζητηση σε ολα τα τηλέφωνα και να τονιζεις την αριστη κατασταση οπως και τη χρηση το αμαξι θα φυγει 

Εγώ πιστεύω ότι με όλα αυτά που μου είπες η μόνη μου ελπίδα είναι η αντιπροσωπεία γτ με τους ιδιώτες δεν έχω δει φως !!!! Σε ευχαριστώ παρα πολύ που μπήκες στον κόπο και ψάχτηκες αλλά έχω αρχίσει να χάνω κάθε ελπίδα !!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, Aganaktismeni είπε

Εγώ πιστεύω ότι με όλα αυτά που μου είπες η μόνη μου ελπίδα είναι η αντιπροσωπεία γτ με τους ιδιώτες δεν έχω δει φως !!!! Σε ευχαριστώ παρα πολύ που μπήκες στον κόπο και ψάχτηκες αλλά έχω αρχίσει να χάνω κάθε ελπίδα !!!! 

καλα εκει ειναι που θα σωθεις:

δε θα σου γραψω τι προσφορα θα παρεις αλλα η μονη ελπιδα να σωσεις καπου τη μεγαλη χασουρα ειναι να παρεις κατι απο εκει (δηλαδη ανταλλαγη)

Μιας και ειχα και εγω καποτε πεζο, δυσκολευτηκα αρκετα να το σπρωξω και το αμαξι ηταν στη πενα! Σα συμβουλη, δες τι υπαρχει με τα ιδια χαρακτηριστικα με το δικο σου και βαλε τη χαμηλοτερη τιμη. Επισης αν εχεις καποια εξτρα πανω (λαστιχα/κτεο προσφατο κτλ) τονισε τα.

Δουλεψε πολυ με το φορουμ της πεζω (αν και δεν ειναι τοσο ενεργο τα τελευταια χρονια) γιατι ειχα καποτε απο εκει σοβαρο ενδιαφερον (καποιος απο το φορουμ ενημερωσε γνωστο του)

απο το καρ ειχα αστειες προτασεις (που πλησιαζαν προσφορα μαντρας αξια 6000 και σου εδιναν μαξ 3000)

Προσωπικα αυτη η αγγελια ηταν μεγαλο σχολειο για εμενα

Επεξ/σία από vamvakoolas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, vamvakoolas είπε

καλα εκει ειναι που θα σωθεις:

δε θα σου γραψω τι προσφορα θα παρεις αλλα η μονη ελπιδα να σωσεις καπου τη μεγαλη χασουρα ειναι να παρεις κατι απο εκει (δηλαδη ανταλλαγη)

Μιας και ειχα και εγω καποτε πεζο, δυσκολευτηκα αρκετα να το σπρωξω και το αμαξι ηταν στη πενα! Σα συμβουλη, δες τι υπαρχει με τα ιδια χαρακτηριστικα με το δικο σου και βαλε τη χαμηλοτερη τιμη. Επισης αν εχεις καποια εξτρα πανω (λαστιχα/κτεο προσφατο κτλ) τονισε τα.

Δουλεψε πολυ με το φορουμ της πεζω (αν και δεν ειναι τοσο ενεργο τα τελευταια χρονια) γιατι ειχα καποτε απο εκει σοβαρο ενδιαφερον (καποιος απο το φορουμ ενημερωσε γνωστο του)

απο το καρ ειχα αστειες προτασεις (που πλησιαζαν προσφορα μαντρας αξια 6000 και σου εδιναν μαξ 3000)

Προσωπικα αυτη η αγγελια ηταν μεγαλο σχολειο για εμενα

Εννοείς να το κάνω ανταλλαγή πάλι με Peugeot??? Όχι ευχαριστώ αλλά δεν θα πάρω !!!! Δεν έχω τίποτα έξτρα πάνω ούτε ΚΤΕΟ έχει κάνει είναι το 22 το 1ο του ΚΤΕΟ!!!! 😡😡😡😡

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαλαρωσε γιατι η απελπισια οδηγει σε λαθη

Μπορεις να πας με το ιχ σε οποιαδηποτε μαντρα ή αντιπροσωπεια (φιατ/μερσεντες κτλ) και αν ενδιαφερεσαι για καποιο μοντελο, οταν ειναι η ωρα για τη τιμη να τους πεις για το δικο σου πεζω

Η αγγελια ιχ δεν ειναι απλη υποθεση. Πριν το βγαλεις φωτο θα πρεπει να το εχεις πλυνει, να βγαλεις πολλες φωτο (εσωτερικο και εξωτερικο, χαρτουρα) ωστε με βαση αυτες να αποφυγεις ερωτησεις (τυπου αν εχει προβλημα το εσωτερικο αν εχουν σκιστει τα καθισματα κτλ), να γραψεις δυο πραγματα για το ιχ

δε πουλας κινητο ή ρολοι, θα πρεπει να δουλεψεις λιγο στην αγγελια. Αυτη ειναι γενικη συμβουλη. Εσυ ακομα περισσοτερο μιας και εισαι επαρχια και το αγοραστικο κοινο ειναι πολυ περιορισμενο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...