Προς το περιεχόμενο

Μισθός κοροϊδία εργοδότη


babasas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, tzoyris7 είπε

συγνωμη ρε φιλε αμα με 750ε δεν τολμαω οχι παιδια ουτε γαμο να κανω...και συ πας για τριτο παιδακι...μιλαμε για ευθυνες

σωστός εν μέρει, παρόμοια σκέφτομαι και εγώ καμιά φορά για το δεύτερο, αλλά από την άλλη κάποτε, -όχι πριν πολλά χρόνια- έκαναν παιδιά και με λιγότερα, βέβαια δεν είχαν από ένα κινητό για κάθε παιδί, δεν του φορούσαν ADIDAS, δεν υπήρχε Playstation, μέικαπ, μαλλιά, νύχια από τα 13 κοκ. Τα σχολεία ήταν γεμάτα παιδάκια και η Ελλάδα μεγάλωνε. Οι γονείς νοιάζονταν να τα μεγαλώσουν ηθικά και σωστά, δεν κοίταγαν αν έχουν το τελευταιο iphone, καινούριο αμάξι, 10ρικα για κοκταίηλς και βόλτες στην Αράχωβα για να ζηλεύει ο ο-η ηλίθια του διπλανού γραφείου. Ο πληθυσμός γερνάει πολύ γοργά με τις τωρινές αντιλήψεις και μια μέρα θα -όχι πολύ μακριά- θα είμαστε μειοψηφία οι Έλληνες. Προσωπικά πάντα, δε μου αρέσει αυτό.

Για τον φίλο, ψάξε αλλού, κράτα γερά και το πολύ πολύ κάνε 2 δουλειες. Ψαξε για ενα 6ωρο και ενα 4ωρο για παράδειγμα. Πρόσεχε κατά τις καταγγελίες, η απάντηση του ΙΚΑ ήταν λες και βγήκε από το γραφείο του αφεντικού σου. Οπως και ναχει προετοιμασε την επόμενη μέρα πριν απο οποιαδηποτε κινηση.

  • Like 8
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 108
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, babasas είπε

Την πρωτη χρονιά δεν είχα τα ενσημα για να μπω ταμείο ανεργίας, την δευτερη χρονιά  η εταιρία περασε την  ημερομηνία για την εποχικότητα και ετσι δεν μπωρουσε κανεις απο το προσωπικο να μπεί ταμείο την τριτη χρονιά μπήκα ταμείο 

Δεν θέλω να παρω χρήματα απλα δεν θέλω να ξανατολμησει να κοροιδεψει κανεναν , φαντασου οτι το καλοκαιρι για του ιδιους λόγους εφυγαν 2  και το προηγουμενο 3 

Μαυρα .....  

Αλλο είναι το θέμα φίλε  ,ξεκόλλα .....

Εσυ στανταρ είσαι Αφεντικό εταιρίας !!!

Μια χαρα λοιπον αν εξαιρεσουμε τον πρωτο χρονο που προφανως δεν συμπληρωνες ενσημα, αυτο ελειπε να εβρισκες μηχανισμο να φας απο τα δημοσια ταμεια ακομα και χωρις ενσημα.

Κατα τ'αλλα , ναι αφεντικο ειμαι, επειδη δινω αδικο και σε σενα εκτος απο το αφεντικο σου. Ωραιο και υπευθυνο mindset παντως:

1. Οσο γινονται τερατα (οπως λες εσυ) τα ανεχεσαι επι 4ετιας χωρις να επιδιωκεις να αλλαξεις το παραμικρο και μολις σου σφυριζει ληξη η αλλη πλευρα τοτε θυμασαι τα βασανα που σε υπεβαλλε, πολλω δε μαλλον επιθυμεις να τα καταγγειλεις και ετεροχρονισμενα... Με λιγα λογια αν δε σε εδιωχνε τωρα, και σε κραταγε καμια 10ετια ακομα, θα συνεχιζαν ολα μελι γαλα, ουτε αδικιες, ουτε ακαουντ στο ινσομνια, ουτε θρεντς, ουτε καταγγελιες. Βολικη σκεψη πλην ομως κοντοφθαλμη, το γιατι το διαπιστωνεις ( ; ) τωρα.

2. Οποιος σε φερνει αντιμετωπο με την πραγματικοτητα οπως εχει (οτι φερεις κι εσυ ευθυνες για ολα οσα...καταγγελεις) , που διαφερει αρκετα με τον τροπο που την φανταζεσαι εσυ (οτι φταιει για ολα το αφεντικο σου), ειναι κι αυτος κακοπροαιρετος, μαλλον ειναι αφεντικο καπου. Ισως και το πρωην αφεντικο σου , που ξερεις, μικρος ο κοσμος... Βολικη σκεψη κι αυτη, αλλα επισης κοντοφθαλμη.

Συνεχισε ετσι, προσωπικα δεν θα μου καιγοταν καρφακι αν δεν πληρωνα σε φορους τα σπασμενα σας... Αλλα επι προσωπικου σιγουρα δεν μου καιγεται καρφακι για το mindset που διακρινω και με το οποιο βρισκεσαι αντιμετωπος αυτη τη στιγμη αλλα ακομα δε το εχεις καταλαβει, κι ουτε προκειται, απ'οτι βλεπω. Εαν ποτε γινω αφεντικο με κακες προθεσεις, ειναι δεδομενο οτι τυποι σαν εσενα θα ηταν προθυμοτατοι να εξυπηρετησουν τα... σχεδια μου...

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
5 ώρες πριν, babasas είπε

Γειά χαρά 

Δουλευα στον  συγκεκριμένο εργοδότη 4 χρόνια

Πήγα στο ΙΚΑ για να παρω αναλυτική να δω τι ενσημά μου κολλούσε τόσα χρόνια και  βλεπω οτι ο εργοδότης με δηλώνε ανύπαντρο χωρίς παιδιά , εννοω  ειμαι παντρεμενος με 2 παιδια  ο μισθός ήταν 750 ευρό 9ωρο ,6ημερο γενικών καθηκόντων .τους ελεγα συνεχως οτι χρειαζομαι αυξηση γιατι δεν με περνει , αλλα, μου έλεγε οτι μου δίνει το μεγιστό που μπωρεί γιατι δεν του το επιτρέπει το κράτος ... σκέτη κοροιδία .... η αποσταση ήταν 40 χιλιομετρα καθημερινά με δικό μου αυτοκίνητο δίκές μου βενζινες εκανα επισής εχτρα διαδρομες που μου ελεγε χωρις αντποδοση 

Γνωρίζοντας λοιπόν την αναγκη που είχα την δουλειά με εκμεταλευόταν   οταν ζητουσα κάτι καθάριζε με φτηνές δικιολογίες  επισης   το καλοκαίρι 6 μήνες μου κολούσε ενσημα τους υπόλοιπους 6 δεν μου κολούσε με είχε μαυρα  και το μεροκαματο ηταν το ιδιο ....

Επισεις κατα την διάρκεια εργασίας μου  εκει έγινε ο γάμος μου και οι γεννησεις τον παιδιών μου και δεν έδωσε ουτε άδεια γαμου ουτε άδεια να δω την γυναικα μου στο νοσοκομείο  μου έκοβε μεροκάματα  απο τον μισθό  

 Θελω να τον καταγγείλω γιατι με εχει καταστρέψεί ψυχολογικα και οικονομικά καθως η δουλειά με είχε αποροφήσει πάρα πολύ με τις απαιτήσεις τους εσκεμένα για να μην μπωρω να συνηδητοποιησω την κοροιδία τους  ......

κάνε καταγγελία στο υπουργείο εργασίας , στο ΙΚΑ και στην ΕΠΙΘΕΩΡΗΣΗ ΕΡΓΑΣΙΑΣ (στην ανάγκη αν χρειαστεί κάνε τα στην Αθήνα)

τέτοιοι εργοδότες πρέπει να πληρώνουν τσουχτερά πρόστιμα , να μπαίνουν φυλακή μαζί με τα φιλαράκια τους επίορκους δημόσιους υπαλλήλους και να κλείνουν το μαγαζάκι τους.

 

3 λεπτά πριν, Αντώνης Τ. είπε

σωστός εν μέρει, παρόμοια σκέφτομαι και εγώ καμιά φορά για το δεύτερο, αλλά από την άλλη κάποτε, -όχι πριν πολλά χρόνια- έκαναν παιδιά και με λιγότερα, βέβαια δεν είχαν από ένα κινητό για κάθε παιδί, δεν του φορούσαν ADIDAS, δεν υπήρχε Playstation, μέικαπ, μαλλιά, νύχια από τα 13 κοκ. Τα σχολεία ήταν γεμάτα παιδάκια και η Ελλάδα μεγάλωνε. Οι γονείς νοιάζονταν να τα μεγαλώσουν ηθικά και σωστά, δεν κοίταγαν αν έχουν το τελευταιο iphone, καινούριο αμάξι, 10ρικα για κοκταίηλς και βόλτες στην Αράχωβα για να ζηλεύει ο ο-η ηλίθια του διπλανού γραφείου. Ο πληθυσμός γερνάει πολύ γοργά με τις τωρινές αντιλήψεις και μια μέρα θα -όχι πολύ μακριά- θα είμαστε μειοψηφία οι Έλληνες. Προσωπικά πάντα, δε μου αρέσει αυτό.

Για τον φίλο, ψάξε αλλού, κράτα γερά και το πολύ πολύ κάνε 2 δουλειες. Ψαξε για ενα 6ωρο και ενα 4ωρο για παράδειγμα. Πρόσεχε κατά τις καταγγελίες, η απάντηση του ΙΚΑ ήταν λες και βγήκε από το γραφείο του αφεντικού σου. Οπως και ναχει προετοιμασε την επόμενη μέρα πριν απο οποιαδηποτε κινηση.

μην ανησυχείς για αυτό φροντίζουν οι φίλοι μας

ο πληθυσμός της ελλάδας έχει γεράσει

ελάχιστες γεννήσεις γίνονται από τις ελληνικές οικογένειες σε αντίθεση με τις ξένες οικογένειες

σε πάρα πολύ λίγο χρόνο οι έλληνες θα είναι μειοψηφία στην ίδια τους την χώρα

αν σε παρηγορεί φίλε μου το ίδιο θα πάθουν και οι φίλοι μας ευρωπαίοι γιατί και εκεί ο πληθυσμός γέρασε και δεν υπάρχουν γεννήσεις με τον ρυθμό που έπρεπε για διάφορους λόγους

4 λεπτά πριν, BackFromHell είπε

Μια χαρα λοιπον αν εξαιρεσουμε τον πρωτο χρονο που προφανως δεν συμπληρωνες ενσημα.

Κατα τ'αλλα , ναι αφεντικο ειμαι, επειδη δινω αδικο και σε σενα εκτος απο το αφεντικο σου. Ωραιο και υπευθυνο mindset παντως:

1. Οσο γινονται τερατα (οπως λες εσυ) τα ανεχεσαι επι 4ετιας χωρις να επιδιωκεις να αλλαξεις το παραμικρο και μολις σου σφυριζει ληξη η αλλη πλευρα τοτε θυμασαι τα βασανα που σε υπεβαλλε, πολλω δε μαλλον επιθυμεις να τα καταγγειλεις και ετεροχρονισμενα... Με λιγα λογια αν δε σε εδιωχνε τωρα, και σε κραταγε καμια 10ετια ακομα, θα συνεχιζαν ολα μελι γαλα, ουτε αδικιες, ουτε ακαουντ στο ινσομνια, ουτε θρεντς, ουτε καταγγελιες. Βολικη σκεψη πλην ομως κοντοφθαλμη.

2. Οποιος σε φερνει αντιμετωπο με την πραγματικοτητα οπως εχει (οτι φερει ευθυνες για ολα οσα...καταγγελεις) , που διαφερει αρκετα με τον τροπο που την φανταζεσαι εσυ (οτι φταιει για ολα το αφεντικο σου), ειναι κι αυτος κακοπροαιρετος, μαλλον ειναι αφεντικο καπου. Ισως και το πρωην αφεντικο σου , που ξερεις, μικρος ο κοσμος... Βολικη σκεψη κι αυτη, αλλα επισης κοντοφθαλμη.

Συνεχισε ετσι...

δεν μπορώ να πω ότι δεν έχεις δίκιο σε αυτά που λες

αλλά είσαι πάρα πολύ αυστηρός στις απόψεις σου φίλε μου και θα πρέπει να χαλαρώσεις γιατί σίγουρα στην ζωή σου έχεις κάνει και εσύ την "λαλακία σου" δεν σε έκραξε όμως κανείς για αυτήν έτσι και εσύ δεν πρέπει να κράζεις τους άλλους

αν δεν βρίσκεις να έχεις κάνει "λαλακία" θα σου πω εγώ μια που την έχεις κάνει σίγουρα...έχεις ψηφίσει κάποιους από αυτούς που έχουν κυβερνήσει αυτήν την χώρα και την έχουν φτάσει σε αυτά τα χάλια σου κάνει αυτό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Black Demis είπε

αυτό είδα φρίκαρα μετά είδα 3 παιδιά φρίκαρα άλλες 10 φορές άλλαξα 50 χρώματα.......

1100 παιρνω και δεν τολμάω να κάνω γάμο γιατί απλά δεν βγαίνουμε........... καλά για παιδί δεν το συζητάμε.........

μιλάμε μου έπιασε η καρδιά όταν το διάβασα  (και δεν εχω τα έξοδα μετακίνησης 40 χιλομετρον 3 χιλομετρα από την δουλειά είμαι)

Φίλε μου δεν σε ξέρω, δε με ξέρεις αλλά αν δε βγαίνετε ζευγάρι με τον έναν από τους 2 να παίρνει 1100 θεωρώ πως το θέμα είναι οι διαφορετικές προτεραιότητες σας και όχι το ποσό.

Εντελώς φιλικά γιατί τα χρόνια περνάνε, τα παιδιά όταν τα κάνεις καταλαβαίνεις τι ευτυχία είναι και τότε στην ανασκόπηση βλέπεις το λάθος τον προηγούμενων αντιλήψεων.

 

  • Like 17
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
45 λεπτά πριν, Αντώνης Τ. είπε

σωστός εν μέρει, παρόμοια σκέφτομαι και εγώ καμιά φορά για το δεύτερο, αλλά από την άλλη κάποτε, -όχι πριν πολλά χρόνια- έκαναν παιδιά και με λιγότερα, βέβαια δεν είχαν από ένα κινητό για κάθε παιδί, δεν του φορούσαν ADIDAS, δεν υπήρχε Playstation, μέικαπ, μαλλιά, νύχια από τα 13 κοκ. Τα σχολεία ήταν γεμάτα παιδάκια και η Ελλάδα μεγάλωνε. Οι γονείς νοιάζονταν να τα μεγαλώσουν ηθικά και σωστά, δεν κοίταγαν αν έχουν το τελευταιο iphone, καινούριο αμάξι, 10ρικα για κοκταίηλς και βόλτες στην Αράχωβα για να ζηλεύει ο ο-η ηλίθια του διπλανού γραφείου. Ο πληθυσμός γερνάει πολύ γοργά με τις τωρινές αντιλήψεις και μια μέρα θα -όχι πολύ μακριά- θα είμαστε μειοψηφία οι Έλληνες. Προσωπικά πάντα, δε μου αρέσει αυτό.

Για τον φίλο, ψάξε αλλού, κράτα γερά και το πολύ πολύ κάνε 2 δουλειες. Ψαξε για ενα 6ωρο και ενα 4ωρο για παράδειγμα. Πρόσεχε κατά τις καταγγελίες, η απάντηση του ΙΚΑ ήταν λες και βγήκε από το γραφείο του αφεντικού σου. Οπως και ναχει προετοιμασε την επόμενη μέρα πριν απο οποιαδηποτε κινηση.

Φιλε μου ειμαι συμφωνος με ολα αυτα που λες και πιστεψε με δεν κουβαλαω κανενα απο ολα αυτα τα κομπλεξ....ενα ποτο θα πιω το Σαββατο δεν καπνιζω και μια φορα την εβδομαδα θα φαω δυο σουβλακια με την μπαλα...μονο εξτρα εξοδο ειναι ενας καφες 1,8 που παιρνω Δευτερα με Παρασκευη....δεν μπορω να παρω ομως τετοια ευθυνη  σε αυτη την χωρα με αυτο τον μισθο και με το δεδομενο οτι αυριο ο εργοδοτης μπορει ανα πασα στιγμη να με απολυσει...με 800ε τον μηνα και 550 της κοπελας δεν γινεται νομιζω....και στο λεω με μεγαλη θλιψη γιατι εχω χασει τον πατερα μου μικρος και παντα ηθελα να κανω οικογενεια να βγαλω το ονομα του...αλλα βλεπω οτι δεν μπορω να το κανω στην παρουσα φαση της ζωης μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, babasas said:

Την πρωτη χρονιά δεν είχα τα ενσημα για να μπω ταμείο ανεργίας, την δευτερη χρονιά  η εταιρία περασε την  ημερομηνία για την εποχικότητα και ετσι δεν μπωρουσε κανεις απο το προσωπικο να μπεί ταμείο την τριτη χρονιά μπήκα ταμείο 

Δεν θέλω να παρω χρήματα απλα δεν θέλω να ξανατολμησει να κοροιδεψει κανεναν , φαντασου οτι το καλοκαιρι για του ιδιους λόγους εφυγαν 2  και το προηγουμενο 3 

Μαυρα .....  

Αλλο είναι το θέμα φίλε  ,ξεκόλλα .....

Εσυ στανταρ είσαι Αφεντικό εταιρίας !!!

Μαζί με τα ΚΕΑ, τα επιδόματα ανεργίας,  τα επιδόματα ενοικίου,  τα επιδόματα θέρμανσης,  τα εισιτήρια κοινωνικού τουρισμού,  τα επιδόματα τέκνων Α21 και δε ξέρω και τι άλλο. 

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Lezantas26 είπε

Να σε κανω χωμα? Γνωστος πολυ καλο παιδι αλλα και αγαθο, τον εχουν σπαστο ωραριο με 400 ευρω και εχει διδυμα.

μπράβο του εγώ προσωπικά δεν ρισκάρω τα παιδιά μου να περάσουν τα ίδια δύσκολα που εχω περάσει εγώ στην ζωή (ετσι καλύτερα και χωρίς παιδιά)

μονο το ενοίκιο πλέον ειναι 300 ευρώ για εν μικρο σπιτάκι (να μην βάλω μέσα ρεύμα κλπ κλπ τα 300 γίνονται 500) εχω και κάποια γιατρικά έξοδα που τρώνε ενα 500....... στο τέλος του μηνά μένουμε με 150 ευρώ που τα βάζω στην άκρη......... (και ολα αυτα χωρίς καν καλά καλα να βγούμε για φαγητό  κλπ η καμία βόλτα αμ βγούμε φτάνουμε με ενα ωραίο στο τέλος...... κλπ η καμία βόλτα)
ετσι για παιδιά κλπ ουτε καν μπαίνει σκεύη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, babasas είπε

Γειά χαρά 

Δουλευα στον  συγκεκριμένο εργοδότη 4 χρόνια

Πήγα στο ΙΚΑ για να παρω αναλυτική να δω τι ενσημά μου κολλούσε τόσα χρόνια και  βλεπω οτι ο εργοδότης με δηλώνε ανύπαντρο χωρίς παιδιά , εννοω  ειμαι παντρεμενος με 2 παιδια  ο μισθός ήταν 750 ευρό 9ωρο ,6ημερο γενικών καθηκόντων .τους ελεγα συνεχως οτι χρειαζομαι αυξηση γιατι δεν με περνει , αλλα, μου έλεγε οτι μου δίνει το μεγιστό που μπωρεί γιατι δεν του το επιτρέπει το κράτος ... σκέτη κοροιδία .... η αποσταση ήταν 40 χιλιομετρα καθημερινά με δικό μου αυτοκίνητο δίκές μου βενζινες εκανα επισής εχτρα διαδρομες που μου ελεγε χωρις αντποδοση 

Γνωρίζοντας λοιπόν την αναγκη που είχα την δουλειά με εκμεταλευόταν   οταν ζητουσα κάτι καθάριζε με φτηνές δικιολογίες  επισης   το καλοκαίρι 6 μήνες μου κολούσε ενσημα τους υπόλοιπους 6 δεν μου κολούσε με είχε μαυρα  και το μεροκαματο ηταν το ιδιο ....

Επισεις κατα την διάρκεια εργασίας μου  εκει έγινε ο γάμος μου και οι γεννησεις τον παιδιών μου και δεν έδωσε ουτε άδεια γαμου ουτε άδεια να δω την γυναικα μου στο νοσοκομείο  μου έκοβε μεροκάματα  απο τον μισθό  

 Θελω να τον καταγγείλω γιατι με εχει καταστρέψεί ψυχολογικα και οικονομικά καθως η δουλειά με είχε αποροφήσει πάρα πολύ με τις απαιτήσεις τους εσκεμένα για να μην μπωρω να συνηδητοποιησω την κοροιδία τους  ......

Αν πουμε οτι δεν υπαρχουν δουλειες το μονο αρνητικο που βλεπω ηταν η φύρα με τις βενζινες-φθορα αυτοκινητου συν τα προσθετα που εκανες!

Πιστευω αν ολος ο κοσμος δουλευε έστω και για λιγα χρηματα η αγορα θα πηγαινε καλυτερα..!

Δεν ειναι τυχαιο που λενε μην μειώνετε τις συνταξεις γιατι οι συνταξιουχοι φορτιζουν τις μπαταριες των νεων!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, babasas είπε

Γειά χαρά 

Δουλευα στον  συγκεκριμένο εργοδότη 4 χρόνια

 

Καπου εδω σταματησα να διαβαζω.Οσο μαλακας ειναι ο εργοδοτης σου ,δεν γινεται να καθεσαι 4 χρονια να σε πηδαει,επρεπε να ψαχτεις αλλου ,αν μου ελεγες 1-2 χρονια ενταξει γιατι ειχες και εξοδα ,αλλα 4?Καλη δυναμη 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επιθεωρηση εργασιας και τον εχεις πηδηξει, καλο ειναι να εχεις μαρτυρες προγραμματα και τα λοιπα. Του ευχομαι καλα γ@μησια μετα την καταγγελια 🤗🤗

15 λεπτά πριν, SOCRATIS1000 είπε

Καπου εδω σταματησα να διαβαζω.Οσο μαλακας ειναι ο εργοδοτης σου ,δεν γινεται να καθεσαι 4 χρονια να σε πηδαει,επρεπε να ψαχτεις αλλου ,αν μου ελεγες 1-2 χρονια ενταξει γιατι ειχες και εξοδα ,αλλα 4?Καλη δυναμη 

Γινεται, η καταγγελια ισχυει για μεχρι 5 χρονια πριν. Εχω φιλο που δουλευε 6 χρονια καπου και εκανε καταγγελια, πηρε 22.000 για τα 5 χρονια..

 

Φιλε διαβαζω πολλα αρνητικα σχολια, μαλλον απο ανθρωπους που ειτε δεν εχουν κανει καταγγελια η ειναι αφεντικα. Αμα εχεις μαρτυρες και προγραμματα θα παρεις τα λεφτα σου, λογικα πριν το δικαστηριο θα σου κανει προσφορα το αφεντικο, αν σε συμφερει δεχεσαι και κλεινει εκει το θεμα, αν οχι πατε δικαστηριο τραβαει κανα 2 χρονια αλλα παιρνεις ολα τα λεφτα και ολα τα ενσημα. 

 

Οσο για την κατασταση στη χωρα, ναι ετσι ειναι, και με 400 ευρω δουλευουν καποιοι. Για μενα αμα ειναι να δουλευεις για 400 ευρω η να εισαι σε εργοστασιο για 650 απλα δεν αξιζει.. Για αυτο οι περισσοτεροι επιλεγουν σεζον η εστιαση που σαφως τα λεφτα ειναι πολυ καλυτερα, αλλα φετος παει και αυτο.. Καλη δυναμη σε ολους

Επεξ/σία από TRILOBYTER
  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, babasas είπε

Δουλευα στον  συγκεκριμένο εργοδότη 4 χρόνια

με εχει καταστρέψεί ψυχολογικα και οικονομικά

 

6 ώρες πριν, babasas είπε

με είχε με την ελπίδα!!!!!!

"Με την ελπίδα μιας στιγμής, μας χρέωσαν όλο το μέλλον."

Ριτσος.

Επι του του πρακτεου..

Μην πορευεσαι εφεξης με το "γιατι".

Δεν θα σου αρεσει το "επειδη".

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, babasas είπε

 

Τώρα λοιπόν που είδε οτι ερχεται το τρίτο παιδι βρήκε αντικαταστάτη .....

"Όταν σε έχει καταστρέψει ψυχολογικά ο πρώην εργοδότης σου και εσύ κάνεις παιδιά χωρίς φόβο"

  • Thanks 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι αδιανόητο πως μερικοί κρίνεται τόσο ωμά και αυστηρά κάποιον. Ακόμα και κάποια λάθη να έκανε ο άνθρωπος, δεν ξέρετε τι ανάγκη είχε ή έλλειψη επιλογών  για να μη φεύγει τόσο καιρό...

  • Like 5
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλικα προς τον ts,αλλα ρε μαλακες,εγω με σχεδον 700 ευρω δε μπορω να συντηρησω εμενα και 2 σκυλια,εσεις πατε και κανετε δυο και τρια παιδια;

ΤΗΝ ΠΑΛΕΥΕΤΕ ΡΕ;  

2 ώρες πριν, TRILOBYTER είπε

Για αυτο οι περισσοτεροι επιλεγουν σεζον η εστιαση που σαφως τα λεφτα ειναι πολυ καλυτερα, αλλα φετος παει και αυτο.. Καλη δυναμη σε ολους

Δεν το επελεγαν  για αυτο,το επελεγαν γιατι δουλευαν μια σαιζον με πολυ καλο χρημα,μετα επαιρναν το ειδικο επιδομα και πεφταν και στο  χαβαλε ταμειο,δουλευοντας μετα  χαλαρα και μαυρα.
Τωρα που τους τελειωσε και αυτο,να δω τι θα κανουν.

Και κατι τελευταιο για τους νεοελληνες,λεγεται ΕΡΓΟΔΟΤΗΣ,οχι ΑΦΕΝΤΙΚΟ.

 

 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, talibanakos είπε

Φιλικα προς τον ts,αλλα ρε μαλακες,εγω με σχεδον 700 ευρω δε μπορω να συντηρησω εμενα και 2 σκυλια,εσεις πατε και κανετε δυο και τρια παιδια;

ΤΗΝ ΠΑΛΕΥΕΤΕ ΡΕ;  

Δεν το επελεγαν  για αυτο,το επελεγαν γιατι δουλευαν μια σαιζον με πολυ καλο χρημα,μετα επαιρναν το ειδικο επιδομα και πεφταν και στο  χαβαλε ταμειο,δουλευοντας μετα  χαλαρα και μαυρα.
Τωρα που τους τελειωσε και αυτο,να δω τι θα κανουν.

Και κατι τελευταιο για τους νεοελληνες,λεγεται ΕΡΓΟΔΟΤΗΣ,οχι ΑΦΕΝΤΙΚΟ.

Ο μέσος Έλληνας ξέρει να κρίνει τους άλλους καλύτερα, να παίρνει αποφάσεις καλύτερες και να είναι ηθικος,έξυπνος και πανούργος ταυτοχρονα. Οπότε βάσει αυτών η Ελλάδα πηγαίνει μπροστά συνέχεια... Το ότι σε ένα φόρουμ καταλήξαμε σε κριτική για τα παιδιά που έκανε κάποιος , κουνησαμε το δάκτυλο επικριτικά σε κάποιο για την εργασία του είμαι σίγουρος ότι αυτομάτως μας κάνει καλύτερους και πιο λογικούς. Άντε και ας κοιμηθούμε καλύτερα...

  • Like 9
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...