Προς το περιεχόμενο

Ενοίκια περί ιδιοκτητών


Nauths

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά καλησπέρα, θα ήθελα να μάθω πως όσοι ιδιοκτήτες ενοικιάζετε διαμερίσματα ελέγχετε την πιστοληπτική ικανότητα όσων είναι να μπουν στο διαμέρισμα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 85
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Φίλε σ' ευχαριστώ. Σου δίνει την δυνατότητα να ζητήσεις εκκαθαραστικό; Γιατί βλέπω από κάτι φίλους στην Αγγλία που ψάχνουν σπίτια, τους περνάνε κυριολεκτικά από κόσκινο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Nauths είπε

Σου δίνει την δυνατότητα να ζητήσεις εκκαθαραστικό;

Δε σου δίνει κανείς τη δυνατότητα , μπορούν κάλλιστα να αρνηθούν , αλλά φυσικά πας στον επόμενο ευγενικά

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, korakios είπε

Δε σου δίνει κανείς τη δυνατότητα , μπορούν κάλλιστα να αρνηθούν , αλλά φυσικά πας στον επόμενο ευγενικά

Εκεί ήθελα να καταλήξω, έστω στο εκκαθαριστικό. Δηλαδή αν θες να ενοικιάσεις σπίτι το παίζεις μία ζωή στα ζάρια και ό,τι κάτσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Nauths είπε

Δηλαδή αν θες να ενοικιάσεις σπίτι το παίζεις μία ζωή στα ζάρια και ό,τι κάτσει;

Θα βάλεις αυτόν που τουλάχιστον στο εκκαθαριστικό βγάζει τα περισσότερα....φυσικά πάλι ρίσκο είναι και πάντα ρίσκο θα είναι... το ίδιο ισχύει φυσικά και απο την άλλη πλευρά ,να τους κάτσει στραβός ιδιοκτήτης.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

Θα βάλεις αυτόν που τουλάχιστον στο εκκαθαριστικό βγάζει τα περισσότερα....φυσικά πάλι ρίσκο είναι και πάντα ρίσκο θα είναι... το ίδιο ισχύει φυσικά και απο την άλλη πλευρά ,να τους κάτσει στραβός ιδιοκτήτης.

Δεν σου εξασφαλίζει κάτι αυτό. Έγω μπορεί να έχω 20κ εισόδημα και τα έξοδα μου να είναι τα διπλά,ενώ ο αλλός με 13-14κ εισόδημα να έχει πολύ λιγότερα έξοδα. Για μένα καλύτερα να το δώσεις 20-30-50ε φθηνότερα σε κάποιον γνωστό αλλά να ξέρεις ότι θα πέρνεις τα λεφτά σου.

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, LabrakisG1992 είπε

Για μένα καλύτερα να το δώσεις 20-30-50ε φθηνότερα σε κάποιον γνωστό αλλά να ξέρεις ότι θα πέρνεις τα λεφτά σου.

Σε γνωστό ναι , σε φίλο ποτέ !

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζητάω εκκαθαριστικό και τηλέφωνο εργασίας.

 

Φυσικά και δεν είναι υποχρεωμένος να μου τα δώσει όπως και εγώ δεν είμαι υποχρεωμένος να του νοικιάσω. 

  • Like 8
  • Confused 1
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν έχουμε ζητήσει ποτέ ως εκμισθωτές αν και ίσως θα έπρεπε (την έχουμε πατήσει με απλήρωτα ενοίκια...). Εμένα με έχουν ρωτήσει μόνο αν εργάζομαι κλπ αλλά χωρίς αποδεικτικά. Αν ζήταγε κάποιος Ε1 θα πήγαινα όμως, αν με ενδιαφέρει το σπίτι.

Επεξ/σία από Ihavetheanswers
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οπως αναφερθηκε το εκκαθαριστικο δεν λεει τιποτα , ουτε τηλεφωνο εργασιας , εγω πχ μπορει να εχω 2κ το μηνα αλλα εξοδα 3κ , οπως επισης αυριο να κλεισει η επιχηρηση που δουλευω , ισως το τηλεφωνο του προηγουμενου ιδιοκτητη για μια συγκριση ειναι καπως καλυτερο για να δεις οτι ειναι τυπικος στις υποχρεωσεις και παλι δεν λεει κατι ακομα και αυτο (που και αυτο σου δινει το τηλ του κολλητου του και στον παρουσιαζει ως τον καλυτερο ενοικιαστη του κοσμου , και σε ενα μηνα σου εχει γκρεμισει το σπιτι και σου ζηταει και τα ρεστα)

Επεξ/σία από Inuyasha
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, StamTheMan είπε

Κατι αντίστοιχο για να γλυτωσουμε απο λαμογια ιδιοκτήτες υπαρχει; :)

Ναι, ζητάς τηλέφωνα των πρώην τους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...