Προς το περιεχόμενο

Fallout (Prime, 2024)


FCastor

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

Εγώ αυτό το παρατήρησα πολύ έντονα (κι ενοχλητικά) στο Shogun. Στο Fallout, προσπαθώ να το θυμηθώ, αλλά δεν μου έρχεται.

Ίσως γιατί το είδα στο monitor και όχι στην TV?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελείωσα και εγώ εχθές τον πρώτο κύκλο και κατά την γνώμη μου είναι η καλύτερη μεταφορά video game σε Live action σειρά μέχρι σήμερα.

Σειρά που ούτε ντρέπεται να δείξει ότι ειναι παιχνίδι και δεν κρύβει τον ιδιαίτερο χαρακτήρα που έχει ο κόσμος του Fallout.

Κερασάκι στην τούρτα ότι μιλάμε για μια εκπληκτική παραγωγή συνολικά. Κόστος παραγωγής που φαίνεται, ερμηνείες, casting ηθοποιών κτλ.

9/10 ευκολο από εμένα και αναμένω την συνέχεια.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, panagiotis54 είπε

τελειωσα χθες το βραδυ, μηπως στην αρχη πηγαινε αρκετα αργα μεχρι να παρουσιασει τον κοσμο του fallout?

Ίσως, αλλά κάπως έπρεπε να βάλει στην ιστορία και τον τηλεθεατή που δεν έχει καμία επαφή με το παιχνίδι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/4/2024 στις 9:39 ΠΜ, Bourdoulas είπε

Τους δίνεις too much credit. Δεν θα καταλάβουν τίποτα.

αυτη ειναι η αληθεια, απλα το Fallout ετυχε και εγινε απο ταλαντουχους ανθρωπους που αγαπανε τα παιχνιδια. οπως ειπε και ο Paul Chato σαρκαστικα σε ενα podcast, βγηκε η παραγωγη του Witcher και ειπε: "μισουμε τα παιχνιδια, μισουμε τα βιβλια, μισουμε τον συγγραφεα, μισουμε τον πρωταγωνιστη. ας παμε τωρα ολοι μαζι χαρουμενα και ωραια να φτιαξουμε την σειρα."

ε δεν γινεται ετσι σοβαρη δουλεια. οσο αυτα τα projects πεφτουν στα χερια τυχαρπαστων που το μονο που τους ενδιαφερει ειναι η πολιτικη ατζεντα, δεν προκειται να βγουν αξιολογες μεταφορες. Ετσι θα συμβει και με το επερχομενο W40K, μετα τις προσφατες εξελιξεις, μαλλον θα φυγει αρον αρον και απο εκει ο Ηenry.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 28/04/2024 at 12:07, {TDi}Dj2k..infc said:

Ίσως γιατί το είδα στο monitor και όχι στην TV?!

Αυτό το έβλεπα συχνά σε παραγωγές του Netflix (Witcher κλπ)

Εδώ θυμάμαι το είδα τουλάχιστον σε μία στιγμή κάπου και έφαγα φλασιά του στύλ "Χρησιμοποιούνε τους ίδιους φακούς με το Witcher? Τόσο διάσημη είναι αυτή η περιφεριακή θολούρα πιά?"

Επεξ/σία από panther_512
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 29/04/2024 at 13:01, panther_512 said:

Αυτό το έβλεπα συχνά σε παραγωγές του Netflix (Witcher κλπ)

Εδώ θυμάμαι το είδα τουλάχιστον σε μία στιγμή κάπου και έφαγα φλασιά του στύλ "Χρησιμοποιούνε τους ίδιους φακούς με το Witcher? Τόσο διάσημη είναι αυτή η περιφεριακή θολούρα πιά?"

Παντού το βλέπεις πλεον, και στις σειρές starwars στο disney+ το ίδιο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με εξέπληξε πάρα πολύ ευχάριστα. Μακράν η καλύτερη μεταφορά παιχνιδιού στην τηλεόραση. Πάρα πολλά τα θετικά όπως έχουν αναφερθεί. Πρέπει όμως να σταθώ στην ερμηνεία του Γουόλτον Γκόγκινς. Χωρίς να είμαι υπερβολικός θα μπορούσε να είναι πρωταγωνιστής σε Fim noir ταινίες της σπουδαίας εποχής του κινηματογράφου (40 - 50). Ειδικά εκεί που έκανε τα ασπρόμαυρα διαφημιστικά τον θαύμασα. 

Το μόνο αρνητικό για μένα και σε αυτήν την σειρά ότι θα πρέπει να περιμένω δύο χρόνια για την συνέχεια. Απλά τραγικό και απαράδεκτο. 

 

  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Bourdoulas είπε

Εγώ ένα έχω να πω 😂

Δικαιολογώ τον ξάδελφο 

 

FB_IMG_1714899842439.jpg

Η "Angelina Jolie wannabe" φωτογραφία είναι tragic πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...