Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, dream21 είπε

Πρέπει να την δίνω και στον ΔΕΔΔΙΕ η αρκει μόνο στην ΔΕΗ;

Αν θέλεις μπορείς  να την δίνεις και στον Δεδδηε.. Καλύτερα εκεί.. 

Επεξ/σία από takoulou
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Γρηγορη ερωτηση παιδια, σε σπιτι ενοικιαζομενο με μισθωση και περιστασιακα Airbnb, αξιζει προσθηκη νυχτερινου, ωστε το καλοκαιρι που θα αφηνουν ανοιχτο 18αρι aircondition Ολο το βραδυ, να ρχεται πιο οικονομικα? My Home Open ειναι το συμβολαιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, therock είπε

Γρηγορη ερωτηση παιδια, σε σπιτι ενοικιαζομενο με μισθωση και περιστασιακα Airbnb, αξιζει προσθηκη νυχτερινου, ωστε το καλοκαιρι που θα αφηνουν ανοιχτο 18αρι aircondition Ολο το βραδυ, να ρχεται πιο οικονομικα? My Home Open ειναι το συμβολαιο

Εννοείται φυσικά.. Συμφέρει... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά και εγώ έβαλα νυχτερινό, άλλαξε μετρητής και έχει να έρθει λογαριασμός κάτι μήνες. Μήπως ξέρετε το e-mail τους να στείλω να δω τι γίνεται; Μη φάω καμία φόλα και κόψουν το ρεύμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, cgioris είπε

Παιδιά και εγώ έβαλα νυχτερινό, άλλαξε μετρητής και έχει να έρθει λογαριασμός κάτι μήνες. Μήπως ξέρετε το e-mail τους να στείλω να δω τι γίνεται; Μη φάω καμία φόλα και κόψουν το ρεύμα.

Έχουν περάσει για την τακτική καταμέτρηση; Πριν πόσο καιρό έχει τοποθετηθεί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, takoulou είπε

Εννοείται φυσικά.. Συμφέρει... 

Πως μπορω να ειμαι σιγουρος? Το σπιτι ειναι κενο το μεγαλυτερο διαστημα, εκτος απο περιστασιεκ εργασιες ανακιανισης που πραγματοποιουνται, το ρευμα θα καιγεται μονο με βαση τις κρατησεις και το σκεπτικο ειναι οτι το καλοκαιρι θα αφηνουν ανοικτο ολο το βραδυ το κλιματιστικο.

Αν βαλω νυχτερινο και δω οτι δν συμφερει, θα εχω πεναλτι αν το κλεισω και γυρισω στην αρχικη κατασταση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, therock είπε

Πως μπορω να ειμαι σιγουρος? Το σπιτι ειναι κενο το μεγαλυτερο διαστημα, εκτος απο περιστασιεκ εργασιες ανακιανισης που πραγματοποιουνται, το ρευμα θα καιγεται μονο με βαση τις κρατησεις και το σκεπτικο ειναι οτι το καλοκαιρι θα αφηνουν ανοικτο ολο το βραδυ το κλιματιστικο.

Αν βαλω νυχτερινο και δω οτι δν συμφερει, θα εχω πεναλτι αν το κλεισω και γυρισω στην αρχικη κατασταση?

Συζήτηση για κλιματιστικά εδώ

και για νυχτερινό εδώ

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, therock είπε

Αν βαλω νυχτερινο και δω οτι δν συμφερει, θα εχω πεναλτι αν το κλεισω και γυρισω στην αρχικη κατασταση?

Για ποιο λόγο να μη συμφέρει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα σας. Σε καινούργιο σπίτι το 1ο μήνα λαμβάνω τον παρακάτω λογαριασμό (το έχω βάλει να έρχεται κάθε μήνα) 

Μάρτιος 2023

Screenshot_20230519_020909_SamsungNotes.jpg.e4c383aa4a673c346e14ff6451b47136.jpg

Και για τον Απρίλιο, ήρθε ο παρακάτω με τεράστια διαφορά σε κατανάλωση ΑΛΛΑ δεν παίζει να ισχύει διότι α) το προηγούμενο μήνα ήμασταν 3 άτομα στο σπίτι ενώ τώρα 2 και αρκετά συχνά 1 άτομο άρα και λιγότερη κατανάλωση. 

Screenshot_20230519_021123_SamsungNotes.jpg.ad83f3872bf3024ba51df2c05c6a4001.jpg

Απο τι βλέπω είναι το έναντι. Παίζει στο εκκαθαριστικό να ξεκαθαρίσει το τοπίο η την πάτησα; Επίσης, πως ακριβώς δηλώνω εγώ τις καταναλώσεις; 

Ευχαριστώ πολύ. 

Επεξ/σία από ThanosR92
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, NikosKallithea είπε

Οι λογαριασμοί είναι εναντι, δεν υπάρχει κατανάλωση, οι ενδείξεις ειναι τυχαίες, θα πρέπει να περιμένεις την καταμέτρηση.

οι μετρησεις στους εναντι με βαση την περσινη καταναλωση δεν πανε ; Τι τυχαια λετε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, futureshock είπε

οι μετρησεις στους εναντι με βαση την περσινη καταναλωση δεν πανε ; Τι τυχαια λετε...

Ναι, αλλά λέει

 

5 ώρες πριν, ThanosR92 είπε

Σε καινούργιο σπίτι

 

5 ώρες πριν, ThanosR92 είπε

Επίσης, πως ακριβώς δηλώνω εγώ τις καταναλώσεις; 

Πρέπει να γραφτείς στο e-bill.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 my home  4 all η όπως αλοιως το λένε αυτό μου βγάζει τώρα για να πάω σε πρόγραμμα ως πελάτης της ΔΕΗ my home on line ήμουν με καταναλώσεις 450 μέχρι βαριά 490 το μήνα κιλοβατώρες.Εχει κανεις υπόψη του τίποτε ;  25;Ιουλίου τελειώνει η σύμβαση μου κι είμαι στο ψάξιμο. Για πρόγραμμα στη ΔΕΗ. Τρόπος του λέγειν! Τι να κάνω; Αφού αυτοί κρατούν το μαχαίρι και το καρπούζι.Ευχαριστω .Υποψιάζομαι ότι αν υπάρχει το πρόγραμμα στο οποίο my home on line που  είμαι τώρα είναι με υψηλή χρέωση δεν ξέρω αν μπορώ να ανανεώσω σε αυτό αν δεν έχει μεγάλη διαφορά οι τιμές που είχα στο συμβόλαιο μου  με τις σημερινές σταθερές μονάδες χρέωσης.

Επεξ/σία από radiotileorasi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, radiotileorasi είπε

 my home  4 all η όπως αλοιως το λένε αυτό μου βγάζει τώρα για να πάω σε πρόγραμμα ως πελάτης της ΔΕΗ my home on line ήμουν με καταναλώσεις 450 μέχρι βαριά 490 το μήνα κιλοβατώρες.Εχει κανεις υπόψη του τίποτε ;  25;Ιουλίου τελειώνει η σύμβαση μου κι είμαι στο ψάξιμο. Για πρόγραμμα στη ΔΕΗ. Τρόπος του λέγειν! Τι να κάνω; Αφού αυτοί κρατούν το μαχαίρι και το καρπούζι.Ευχαριστω .Υποψιάζομαι ότι αν υπάρχει το πρόγραμμα στο οποίο my home on line που  είμαι τώρα είναι με υψηλή χρέωση δεν ξέρω αν μπορώ να ανανεώσω σε αυτό αν δεν έχει μεγάλη διαφορά οι τιμές που είχα στο συμβόλαιο μου  με τις σημερινές σταθερές μονάδες χρέωσης.

Τις ίδιες απορίες έχω κι εγώ... Σε 3 μήνες ολοκληρώνεται το πρόγραμμα της ΔΕΗ - My Home Online που έχω και δε ξέρω που να πάω και από που να ενημερωθώ. Έχω διαβάσει εκατοντάδες σελίδες από αυτή την ανάρτηση, αλλά λύση ακόμα δε βλέπω. Κατά κάποιο τρόπο, όλοι μας περιμένουμε να δούμε τι θα γίνει από Ιούνιο-Ιούλιο για να πάρουμε απόφαση. Πραγματικά δε ξέρω. Το μόνο σίγουρο είναι ότι οι μόνοι 'χαμένοι' είμαστε πάντα εμείς οι καταναλωτές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα.. Υπομονή ακόμα.. Οι τιμές πέφτουν στο φυσικό αέριο και στο πετρέλαιο. . Όποτε θα πέσουν και στο ρεύμα.. Έτσι και αλλιώς πήρε παράταση... 

 

https://www.naftemporiki.gr/finance/world/1473078/fysiko-aerio-kato-apo-ta-30-eyro-i-timi-toy-stin-eyropi/

Επεξ/σία από takoulou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...