Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 28,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, takoulou είπε

Οχι απλα για να ξερουμε σε ποιες εχει ξεκινησει αυτο... Σε πειραξε που το  ρωτησα...

Όλο το ίδιο ρωτάς όμως. Ο επιθεωρητής Κλουζώ είσαι;

Επεξ/σία από motoboots
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, motoboots είπε

Όλο το ίδιο ρωτάς όμως. Ο επιθεωρητής Κλουζώ είσαι;

Πως το καταλαβες...Τι να κανουμε....Μην ασχολεισαι μαζι μου... 

Επεξ/σία από takoulou
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, GeorgeHellas είπε

Αν ξεκινήσει τέτοιος πόλεμος, το τελευταίο που θα μας νοιάζει θα είναι το ρεύμα :D

Ελπίζω κι εύχομαι να μην γενικευτεί κατ’αρχήν.Πάντως από χτες και μόνο από τις φήμες/πληροφορίες για επίθεση του Ιραν,ανέβηκε ήδη 10 δολάρια το βαρέλι.Καταλαβαίνεις τι θα γίνει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα! Γιατ ο σταθερό, η υπηρεσία greenpass είναι δωρεάν για 3 μήνες. Μετά ξέρετε τι χρεωση υπαρχει; Επίσης είδα ότι η τιμή στο σταθερό της ΔΕΗ είναι στα 0,125... Το θεωρώ καλό deal για 1 χρόνο τι λέτε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Thrylos7 είπε

Πάμε για σταθερό γιατί δε τα βλέπω καλά τα πράγματα....

Μια γρήγορη σύγκριση του Online με το Enter να δούμε ποιο θα βάλουμε?

Online εφοσον έχεις νυχτερινό. Συμφέρει δίνουν το 50αρικο και λιγότερο πάγιο συγκριτικά με 4all. Ήδη η βενζίνη ανέβηκε χθες 5 λεπτά λόγο του επικείμενου πολέμου Ισραήλ Ιράν τώρα τι θα γίνει στο ρεύμα δεν γνωρίζω. Πάντως σου δίνει μια εξασφάλιση το σταθερό για 12 μήνες αν μπορούσα θα το έκανα και 2 χρόνια όπως τα παλιά καλά enter online στα 10 λεπτά. 

9 λεπτά πριν, petros13fe είπε

Καλημέρα! Γιατ ο σταθερό, η υπηρεσία greenpass είναι δωρεάν για 3 μήνες. Μετά ξέρετε τι χρεωση υπαρχει; Επίσης είδα ότι η τιμή στο σταθερό της ΔΕΗ είναι στα 0,125... Το θεωρώ καλό deal για 1 χρόνο τι λέτε;

1 ευρώ το μήνα το greenpass μετά τους δωρεάν μήνες. Το κόβεις όμως εύκολα μόλις λήξουν οι μήνες. Μια χαρά deal ειναι περνεις το 50αρικο χαμηλότερο πάγιο και αντισταθμιζει την λίγο υψηλότερη τιμή από το τωρινό 4all. Και έχεις τη σιγουριά για 1 χρόνο τη στιγμή που το κίτρινο μπορεί αύριο μεθαύριο να πάει όσο θέλει όλα είναι στον αέρα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, Arkin είπε

Online εφοσον έχεις νυχτερινό. Συμφέρει δίνουν το 50αρικο και λιγότερο πάγιο συγκριτικά με 4all. Ήδη η βενζίνη ανέβηκε χθες 5 λεπτά λόγο του επικείμενου πολέμου Ισραήλ Ιράν τώρα τι θα γίνει στο ρεύμα δεν γνωρίζω. Πάντως σου δίνει μια εξασφάλιση το σταθερό για 12 μήνες αν μπορούσα θα το έκανα και 2 χρόνια όπως τα παλιά καλά enter online στα 10 λεπτά. 

1 ευρώ το μήνα το greenpass μετά τους δωρεάν μήνες. Το κόβεις όμως εύκολα μόλις λήξουν οι μήνες. Μια χαρά deal ειναι περνεις το 50αρικο χαμηλότερο πάγιο και αντισταθμιζει την λίγο υψηλότερη τιμή από το τωρινό 4all. Και έχεις τη σιγουριά για 1 χρόνο τη στιγμή που το κίτρινο μπορεί αύριο μεθαύριο να πάει όσο θέλει όλα είναι στον αέρα. 

Εγώ που είμαι ηδη πελάτης ΔΕΗ (Γ1Ν) θα πάρω την έκπτωση 50 ευρώ; Γιατί λέει για νέους πελάτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτοι οι αριθμοι και τα γραμματα ,τι σημαινουν και πως προκυπτει η χρεωση? πως αναλυεται η εξισωση,γνωριζει καποιος? ειναι μεσα στις ρυθμιζομενες χρεωσεις

ΔΕΔΔΗΕ:Δίκτυο Διανομής Η/Ε (8kVAx4/365x4,434€/kVA)+(5kWhx0,01415€/kWh)+ (8kVAx31/365x5,955€/kVA)+(40kWhx0,00348€/kWh)

ΥΚΩ:Υπηρεσίες Κοινής Ωφέλειας ΗΜΕΡΑΣ 35νημ (45kWh x 0,00690€/kWh)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Arkin said:

Online εφοσον έχεις νυχτερινό. Συμφέρει δίνουν το 50αρικο και λιγότερο πάγιο συγκριτικά με 4all. Ήδη η βενζίνη ανέβηκε χθες 5 λεπτά λόγο του επικείμενου πολέμου Ισραήλ Ιράν τώρα τι θα γίνει στο ρεύμα δεν γνωρίζω. Πάντως σου δίνει μια εξασφάλιση το σταθερό για 12 μήνες αν μπορούσα θα το έκανα και 2 χρόνια όπως τα παλιά καλά enter online στα 10 λεπτά. 

Νυχτερινό ΔΕΝ έχω, αλλά δε με νοιάζει η σύγκριση με το 4all, με νοιάζει τα 2 σταθερά μεταξύ τους....υπάρχει κάποιος λόγος να πας στο Enter που φαίνεται ελάχιστα ακριβότερο? Παλιά είχε κάποια έκπτωση συνέπειας που τώρα δεν είδα στη σελίδα τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Thrylos7 είπε

Νυχτερινό ΔΕΝ έχω, αλλά δε με νοιάζει η σύγκριση με το 4all, με νοιάζει τα 2 σταθερά μεταξύ τους....υπάρχει κάποιος λόγος να πας στο Enter που φαίνεται ελάχιστα ακριβότερο? Παλιά είχε κάποια έκπτωση συνέπειας που τώρα δεν είδα στη σελίδα τους...

Νομιζω το online βγανει ελαχιστα πιο οικονομικο ανεξαρτητα αν υπαρχει η οχι νυχτερινο, γιατι εκτος της ελαχιστα φθηνοτερης τιμης κιλοβατωρας εχει και λιγο χαμηλοτερο παγιο στα 3,5 ευρω εναντι των 5 ευρω παγιου του enter

Επεξ/σία από Pwpwpw
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, petros13fe είπε

Εγώ που είμαι ηδη πελάτης ΔΕΗ (Γ1Ν) θα πάρω την έκπτωση 50 ευρώ; Γιατί λέει για νέους πελάτες.

Θα την πάρεις κανονικά από αυτά που λένε. Είναι για νέους πελάτες στο πρόγραμμα όχι γενικά νέοι πελάτες της ΔΕΗ. 

16 λεπτά πριν, Thrylos7 είπε

Νυχτερινό ΔΕΝ έχω, αλλά δε με νοιάζει η σύγκριση με το 4all, με νοιάζει τα 2 σταθερά μεταξύ τους....υπάρχει κάποιος λόγος να πας στο Enter που φαίνεται ελάχιστα ακριβότερο? Παλιά είχε κάποια έκπτωση συνέπειας που τώρα δεν είδα στη σελίδα τους...

Νομίζω το online θέλει υποχρεωτική πάγια εντολή για αυτό λογικά είναι και λίγο φθηνότερο. Βάζεις την κάρτα στο ebill και ξενοιάζεις. Το enter κάποτε έβγαινε λίγο φθηνότερο τώρα δεν αξίζει έναντι του Online. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, megapaixtaras είπε

αυτοι οι αριθμοι και τα γραμματα ,τι σημαινουν και πως προκυπτει η χρεωση? πως αναλυεται η εξισωση,γνωριζει καποιος? ειναι μεσα στις ρυθμιζομενες χρεωσεις

ΔΕΔΔΗΕ:Δίκτυο Διανομής Η/Ε (8kVAx4/365x4,434€/kVA)+(5kWhx0,01415€/kWh)+ (8kVAx31/365x5,955€/kVA)+(40kWhx0,00348€/kWh)

ΥΚΩ:Υπηρεσίες Κοινής Ωφέλειας ΗΜΕΡΑΣ 35νημ (45kWh x 0,00690€/kWh)

Κοιτάς στο tab "Χρεώσεις" για τις σχετικές πληροφορίες ανά πεδίο και τον τύπο υπολογισμού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...